Şimdi Ara

Uydunet BTK'nın Kararını Tanımıyor!... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
5.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Idm ile 12.500Mb/s indirme yapılıyorsa normaldir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunusbeen

quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Sorduğun soruyla BTK kararının ilgisi alakası yok birde gelip konu açıyorsun.
    BTK'nın aldığı kararda AKN geçildiğinde hangi hızlara düşüleceği verilyior sen YAPA'dan bahsediyorsun.
    Uydunet YAPA'ya dahil değil çünkü kendi şebekesine sahip.

Son olarak 1 Mayısta zaten yürürlüğe girecek ve kimsenin uymama gibi bir şey yapamayacağı düzenleme için müşteri hizmetlerine gereksiz yere soru sorabilmek nasıl bir kafadır..

Karşıdaki müşteri hizmetleri temsilcisi bu tür çalışmalar var henüz tamamlanmadı v.s. diyebilirdi değil mi?
    Uygulamaya 2 aydan az kaldı bir müşteri olarak bilgi almak istemem normal diye düşünüyorum.Eğer uydunet BTK'nın kararıyla ilgili sitesinde bir bildiri yayınlasa ya da abonelerine telefon ve maille ulaşarak bilgilendirme yapsa o zaman haklı olurdun fakat bunu yapmamışken bir kararın nasil uygulanacağını sormak ve bunu sadece kendi adıma yapmamak, bunu merak eden diğer kullanıcılar adına sormak en doğal hakkımız ve gerekliliktir.Bence yorum yazmadan bir kez daha düşün,YAPA ya gelince ben bilgisayar kullanmaya başladığımda Pentium 2 işlemciler yeni çıkmıştı o günden bu güne kadar bilgisayarla haşır neşir olan biri bazı şeyleri tabiki doğal olarak bilir.Benim demek istediğim, uydunet kullanıcıları olarak ve Türksat A.Ş. devlet kurumu olduğundan bu tür benzer uygulamarı Türksat A.Ş. den de bekliyoruz anlamındaydı.

Aslında Turksat olayındaki devlet kontrolü sadece üst karar mekanizması olarak vücut buluyor. İl müdürlükleri dışındaki tüm birimler tamamen taşeronlardan oluşuyor. Tüm çözümler ulaştırma bakanlığına yazıyla soruluyor onay gelince taşerona yap diyorlar. Bu arada tabi ulaştırma bakanlığından bir heyet bahsi konu olan bölgeye harcırahlı bir iş gezisi düzenliyor. İşin özeti bölgeye bakan taşeron firmada bitiyor her olay. Sadece gönderilen yazılara bakanlıktan onay verilmesi veya verilmemesi dışında devletin olaya çok da karıştığı yok. Bölgenizdeki ihaleyi alan taşeron şirket genişlemeye odaklanırsa o bölgede genişleme oluyor. Yok sadece günü kurtarayım arıza kurulum vs. ile gelen gelir bana yeter fazla yatırıma gerek derse ki şimdiye kadar genelde böyle yapıyorlardı, o zaman taş üstüne taş konmuyor. Ama son ihale 5 yıllık yapıldı. Yani bölgenizi alan firma 5 yıl orada olacak ve yaptığı altyapı yatırımının semeresini görebilme imkanı olacak. Önceden 1-2 yıllık yapılıyordu bu ihaleler. Doğal olarak hiçbir firma altyapıya yönelmiyordu. Çünkü 2 yıl altyapı yapsa sonrasında bu altyapının ekmeğini tam yiyecekken yeni ihale oluyor tabi ki başka bir firma geliyor. Bu durumda da bir sonraki firmaya çalışmış olma durumu ortaya çıkıyordu. Dolayısıyla kimse altyapı işine girmiyordu. 5 yıllık süre ise ilk 2 yılını altyapıya adayan bir firmanın 3 yıl yaptığı ilave altyapının ekmeğini yemesine imkan verecek makul bir süre sunuyor. Bu nedenle önümüzdeki 1-2 yıl KabloTV kapsama alanında ciddi genişlemeler ve hizmetlerde çeşitlilikler görebilme şansımız olacak.

• quote:

quote:

BTK'nın aldığı kararda AKN geçildiğinde hangi hızlara düşüleceği verilyior sen YAPA'dan bahsediyorsun.

Son olarak 1 Mayısta zaten yürürlüğe girecek ve kimsenin uymama gibi bir şey yapamayacağı düzenleme için müşteri hizmetlerine gereksiz yere soru sorabilmek nasıl bir kafadır..

Karşıdaki müşteri hizmetleri temsilcisi bu tür çalışmalar var henüz tamamlanmadı v.s. diyebilirdi değil mi?
    Uygulamaya 2 aydan az kaldı bir müşteri olarak bilgi almak istemem normal diye düşünüyorum.Eğer uydunet BTK'nın kararıyla ilgili sitesinde bir bildiri yayınlasa ya da abonelerine telefon ve maille ulaşarak bilgilendirme yapsa o zaman haklı olurdun fakat bunu yapmamışken bir kararın nasil uygulanacağını sormak ve bunu sadece kendi adıma yapmamak, bunu merak eden diğer kullanıcılar adına sormak en doğal hakkımız ve gerekliliktir.Bence yorum yazmadan bir kez daha düşün,YAPA ya gelince ben bilgisayar kullanmaya başladığımda Pentium 2 işlemciler yeni çıkmıştı o günden bu güne kadar bilgisayarla haşır neşir olan biri bazı şeyleri tabiki doğal olarak bilir.Benim demek istediğim, uydunet kullanıcıları olarak ve Türksat A.Ş. devlet kurumu olduğundan bu tür benzer uygulamarı Türksat A.Ş. den de bekliyoruz anlamındaydı.

Müşteri hizmetlerinde çalışanlar sabahtan akşama önlerine konulan prosedürlere göre çalışırlar.
    BTK düzenlemesini ezbere bilse bile üst yönetimden konu ile ilgili bilgi gelmediği sürece kafasına göre bilgi veremezler.

BTK sitesinde zaten düzenlemeyi yayınladı. 2 Aydan az kaldı diye gidip referandum için muhtarlığın veya oy kullanacağın okulun kapısını aşındırıp soru sorabiliyor musun? BTK zaten gerekli zamanı belirlemiş. Günü geldiğinde tüm servis sağlayıcılar gerekli düzenlemeleri yapar ve internet siteleri ile faturalarında ve gerekliyse sms ile bu değişiklikleri müşterilerine bildirir.

Sen Pentium-2 den beri kullanıyorsun ama ben 80286'dan beri kullandığımı yazmıyorum farkındaysan.
    YAPA denilen şeyin açılımı YEREL AĞIN PAYLAŞIMA AÇILMASI, yani Türk Telekomun tekel olarak sahip olduğu ağın diğer servis sağlayıcıların da müdahale edebileceği hale getirilmesi. Uydunet bugüne kadar kendi kablo şebekesi hariç telefon vs. üzerinden hizmet vermediğine göre, telekomda uydunet üzerinden bugüne kadar hizmet vermediğin göre ve ikisi tamamen ayrı tüzel kurumlar olduğa göre sorduğun sorunun anlamı, bilmediğin şeyi doğal olarak bilir diye nitelendirmenin anlamı kalıyor mu?

Türk Telekoma gidip ben Superonline'ın fiberi çok iyimiş ondan faydalandırın diyebiliyor musun?

Bence sen soru sormadan önce neden bu kadar sabırsızım diye düşün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkforce -- 24 Mart 2017; 13:37:59 >

• quote:

quote:

quote:

Müşteri hizmetlerinde çalışanlar sabahtan akşama önlerine konulan prosedürlere göre çalışırlar.
    BTK düzenlemesini ezbere bilse bile üst yönetimden konu ile ilgili bilgi gelmediği sürece kafasına göre bilgi veremezler.

BTK sitesinde zaten düzenlemeyi yayınladı. 2 Aydan az kaldı diye gidip referandum için muhtarlığın veya oy kullanacağın okulun kapısını aşındırıp soru sorabiliyor musun? BTK zaten gerekli zamanı belirlemiş. Günü geldiğinde tüm servis sağlayıcılar gerekli düzenlemeleri yapar ve internet siteleri ile faturalarında ve gerekliyse sms ile bu değişiklikleri müşterilerine bildirir.

Sen Pentium-2 den beri kullanıyorsun ama ben 80286'dan beri kullandığımı yazmıyorum farkındaysan.
    YAPA denilen şeyin açılımı YEREL AĞIN PAYLAŞIMA AÇILMASI, yani Türk Telekomun tekel olarak sahip olduğu ağın diğer servis sağlayıcıların da müdahale edebileceği hale getirilmesi. Uydunet bugüne kadar kendi kablo şebekesi hariç telefon vs. üzerinden hizmet vermediğine göre, telekomda uydunet üzerinden bugüne kadar hizmet vermediğin göre ve ikisi tamamen ayrı tüzel kurumlar olduğa göre sorduğun sorunun anlamı, bilmediğin şeyi doğal olarak bilir diye nitelendirmenin anlamı kalıyor mu?

Türk Telekoma gidip ben Superonline'ın fiberi çok iyimiş ondan faydalandırın diyebiliyor musun?

Bence sen soru sormadan önce neden bu kadar sabırsızım diye düşün.

Aslında KabloNet üzerinden 195 ile başlayan IP'ler Turk Telekom IP'si ve tamamen Turk Telekom altyapısını kullanıyor yurtiçi ve dışı dahil. Ayrıca KabloSes hizmetinde de Turk Telekom numaralarını tahsis ediyor. Mesela bana İzmir'de 232 ile başlayan bir numara tahsis ettiler ve numara Turk Telekom'a ait.

• Kablo şebekesinden bahsediyorum mesajımda farkındaysan, telefon hizmetinden vs. değil.

2 ay önce VAE ile internet alırken evdeki IP adresim Belçikaya kayıtlı, şu anda halen aynı şirketi kullanıyorum ve IP adresi TTNet ve İstanbul olarak kayıtlı. Ben Bursadayım.

Şu forumda sadece IP adresinden şebeke - şehir çıkarma olayına yıllardır hayret ediyorum.
    IPv6 geçişi olduğunda ne yapacaksınız sabırla bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkforce -- 24 Mart 2017; 13:48:15 >
  • o adamın sıfatı ne ki böyle bir karar veriyor? bilgilendirme yapılmamış bak sen şuna. muhtemelen bottur zaten. 1 mayısı bekleyin sadece, koskoca btk'yı mı dinlemeyecekler?
  • quote:

Kablo şebekesinden bahsediyorum mesajımda farkındaysan, telefon hizmetinden vs. değil.

2 ay önce VAE ile internet alırken evdeki IP adresim Belçikaya kayıtlı, şu anda halen aynı şirketi kullanıyorum ve IP adresi TTNet ve İstanbul olarak kayıtlı. Ben Bursadayım.

Şu forumda sadece IP adresinden şebeke - şehir çıkarma olayına yıllardır hayret ediyorum.
    IPv6 geçişi olduğunda ne yapacaksınız sabırla bekliyorum.

Evet sonuçta KabloNet şu anda Turk Telekom'u kullanıyor bazı IP bloklarında. Bu durumda sizin savınız havada kalıyor onu vurgulamak istemiştim. Ayrıca sizin IP'nizin İstanbul görünmesi ama Bursa'da olmanız durumları location belirleme izni vermemiş olmanızdan kaynaklanıyor. Yani sizin hatanız veya öyle tercih etmişseniz sizin tercihiniz diyelim. Bu durumda o IP'yi en son konum izni veren kişinin kullandığı konumda görürsünüz hep. İsterseniz bunu düzeltebilirsiniz. IPv6 gelince bırakın ili ilçeyi ne renk don giydiğinizi bile görecekler tabiri caizse. IPv6 ile ilgili birkaç makale okursanız ne demek istediğimi anlarsınız. IPv6 ile daha kesin konum bilgileri verileceğinden IP üzerinden şebeke şehir çıkaranların işi daha kolay olacak bu durumda. Şu durumda hangi IP'nin hangi şehirde ve ISS'te bulunduğunu basit bir "tracert" komutuyla çok kolaylıkla bulabilirsiniz. Ve bu komutla alacağınız bilgiler gerçek ve doğrudur.

• Gunduz öglen 60 70 arasi olan ping aksam 7den sonra 100 160 arasi gidip geliyor... uydunet bu aksamlari yukselen pinge bir çare bulmalı...

• rockymarlboro kullanıcısına yanıt
    Akşamları yüksek aldığınız zaman, bilgisayarı açıp CMD'den, tracert Google.com yazıp burada paylaşabilir misiniz?

• Nerde benim 4 megabitim xD hocam komik olmus kusura bakma. Ayrica kablonet bence en iyi internet saglayicisi su an. Servis hizmetleri cok iyi 4 liraya 1 gun boyunca 100 mbite kadar aknsiz kullanabiliyosun. Veya gece 12den 9a kadar aknskz paket 10 lira aylik cok iyi bence ttnette veya diger saglayicilarda bi tarz ozellikler yok
  • Bambıl bii kullanıcısına yanıt
    TTNet 100 mbps 1 günlüğüne bedava veriyordu . TT ROKET

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • şuanda vermiyor ve verdiği hızda 100mbpsyi sürekli görmüyordu akşama doğru 50mbps alırsan karlısın kablonette böylebirşey yok direk 95mbps her zaman
  • Tanımama gibi bi durum söz konusu değil ben müşteri hizmetleriyle konuştuğumda müşteri temsilcisi onlara yazı gelmediğini fakat 1 mayıs itibariyle gece 2-8 arası akk'ye dahil olmıycağını ve akk sonrası hızların arttırılcağını onlara yazı ulaştığında bizi bilgilendiriceklerini söylemişti yanlış bilgi vermiş olmamak için böyle diyorlar.
  • Ben de buradan takip edeceğim. Ana konuda sorular ve cevaplar arada kaynıyor.
  • bu türksat beni deli ediyor.dün aradım, bugünde online işlemler sayfası altında canlı görüşme yaptım, twitter dan da yazdım bana verdikleri cevap "tarafımıza resmi bir yazı ulaşmadı net bir cevap veremiyoruz" oldu.arkadaş bunların birbirlerinden nasıl haberleri olmaz şurda 24 gün kalmış nasıl bir işgüzarlıktır bu çözemedim.
  • Kablonete mesaj attım durumu sordum, "bize yazı gelmedi" dedi. Hızım kaç olacak dedim 3'e düşecek dedi. Eğer değişiklik olursa bilgilendirileceksiniz dedi
  • Dostlar bende 1 mayıstan sonra kablonet bağlatmayı düşünüyorum en uygun fiyat/performans tarifesi hangisi sizce hangisini önerirsiniz 24 ay tahhüte kabulüm
  • Bütün ISS'ler BTK'nın aldığı karara uymak zorunda bunun kabloneti, superonline'ı, ttneti fln yok. BTK'nın kararları bağlayıcıdır. SIzin o mesaj atıp soru sorduğunuz kişiler yetkili değiller ve emin olun forumdakilerden çok daha az bilgililer.
  • 1 Mayıstan Sonra Taşlar yerine oturacak.

• bulmuş da bunamış arkadaş biraz heralde yapa sistemi sadece turknet de kalktı diger iss ler de birşey yok 'hattım 100 mbps neden 94-95 mbps hız alıyorum demiş bulmuş bunuyorsun yani bana göre :)
    ama sende haklısın herkes parasının karşılıgını taahhüt ettikleri kaliteyi ister biz ne yapalım 75 mbps dowloadım var aldıgım 63 mbps 4 mbps uploadım var 1.60 dan yukarı çıkmıyor
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.