T

Yarbay
02 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 336 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Evden ders vermek isteyen öğretmenler talep gösterince klasik fırsatçılık;
https://www.akakce.com/grafik-tablet/en-ucuz-wacom-intous-small-ctl-4100k-n-fiyati,255439097.html

Birkaç gün içerisinde fiyatları 2-3 katına çıkaran satıcılar.
Bu ülkeden bir halt olmayacağının resmi budur. Halk neyse tepedekiler de odur.
O yüzden gelecek için ümitlenmeyin.
https://www.imdb.com/title/tt8822390/

Gerçek mi yoksa birileri dalga geçmek için mi kayıt açmış.

Giden varsa izlenebilirliği konusunda yorum yapabilir mi.Edit : Afiş eklendi.
İlgili haber;

http://odatv.com/uludag-sozlugu-sallayan-referandum-skandali-1104171200.html

quote:

Uludağ Sözlük yeni bir skandalla çalkalanıyor. İddiaya göre sözlük yöneticileri, seneler önce kapatılmış kullanıcı hesaplarını canlandırarak Ak Troller'e veriyor ve 'Evet' propagandası yapmaları sağlanıyor.

Uludağ Sözlük'te geçmişte kapatılmış bazı hesapların sahipleri, seneler önce kullandıkları eski hesaplarının sözlük yönetimi tarafından kendilerinden habersiz şekilde aktif hale getirilerek, kimliği belirsiz kişiler tarafından yeniden kullanılmaya başlandığı ve bu hesaplar üzerinden yaklaşmakta olan referanduma dair 'Evet' propagandası yapıldığı yönünde şikayetlerde bulunmaya başladılar.

İddiaya göre skandalı ortaya çıkaran yazarlar Uludağ Sözlük yöneticileri tarafından siteden atılarak uzaklaştırılırken, bazı şikayetçi kullanıcılar ise girdi yazma hakları bir süre için ellerinden alınacak şekilde 'çaylak' yapılarak susturuldular. Yaşananlar, referandum sürecinde 'Evet' propagandası yapmak için kullanılan yöntemler konusunda soru işaretlerine neden oldu.

Uludağ Sözlük yönetimi hakkında daha önce de AKP'ye yakın oldukları yönünde eleştiriler yapılmıştı. Yeni ortaya çıkan skandal ise yönetim kadrosunun Uludağ Sözlük'ü siyasi amaçlarla kullanıldığı yönündeki iddiaları pekiştirmiş görünüyor.


Konunun DH Forum ile ilgisi;

10 gün kadar önce @electronicman22 nickli arkadaş konu açmıştı.

Konu başlığı şu : 5 KASIM 2017 ERKEN SEÇİMLERİ AKŞENER-K.OĞLU HÜKÜMETİ

Konu içerisinde yanlış hatırlamıyorsam son attığım mesajda da belirtmiştim; "Üyeliklerin tümünün eski olması çok ilginç" diye
Hepsinin mesajlarının ortak noktası hayır diyenleri aşağılamak ve böyle bir şeyin imkanı yok kesinlikle evet çıkacak propagandası yapmaktı.

Üyeliklerin birkaçını inceleyip aralarda senelerce mesaj atılmadığını seneler sonra birden evet demek için mesaj atılmasını ilginç gördüğüm için mesaj atmıştım.
Gerçektende tam düşündüğüm gibi üstteki haberdeki mantıkla yeni üyelerin troll olduğu farkedildiği için gerekirse 15 senelik üyelikler DH forumunun da bu olaya katıldığı gün yüzüne çıkmış oldu.

Konu nerede diye aramanıza gerek yok. Çöpe gönderildi.

Çöpteki konunun bağlantısı;
https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=125185753
2 gün arayla ilginç şekilde uyarı puanı alıyorum. Alttaki mesajların neyi tahrik edici merak ediyorum.
Desteğe mesaj yazıyorum cevap verme gereği bile duyulmuyor.

Burda parti adına çalışan trollerin onlarca tahrik edici küfür hakaret içeren mesajlarına çoğu zaman ceza bile verilmeyip sadece mesajı silinirken
hakaret veya başka bir suç unsuru barındırmayan alttaki mesajlar hangi yönetici tarafından hangi standart gereğince siliniyor?

Mesaja dahi bakma gereği duymadan otomatik ceza mı işletiliyor.

Daha geçen hafta hakaret vb. hiçbir öğe içermeyen mesajım sebebiyle 4 gün ceza aldım.

Forumda ana bacı dümdüz küfür eden insanların neden ceza almadığını merak ediyorum.

Şikayet ettiğim adamlardan daha 1 tanesinin bile 4 gün ceza aldığını da görmedim.Giriş yaptıktan bir süre sonra kendi kendine çıkış yaptı. Sayfayı yenileyince Admin ve bol miktarda bildirim çıktı.
Sonra yine normale döndü. 3-5 dakika sonra yine otomatik olarak çıkış yaptı.

Herhangi bir çalışma mı var?

Eğer çalışma yoksa Admin olmak istemiyorum. Hergün 500 bildirimle uğraşılmaz.
Dünkü twitter yasağından kurtulma haberlerindeki dns değiştirme hamlesine karşılık an itibariyle google dns sunucuları da engellenmiş durumda.
Hayırlı uğurlu olsun.

Şimdilik open dns 208.67.222.222 kullanılabiliyor. Bakalım sıra ne zaman gelecek.
http://www.btk.gov.tr/mevzuat/kurul_kararlari/dosyalar/2011%20DK-59-359.pdf

quote:

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURULU KARARI
Karar Tarihi :13.07.2011
Karar No :2011/DK-59/359
Gündem Konusu :TTNet A.Ş. Hakkında Soruşturma Açılması.
KARAR :
Adli mercilerce verilen herhangi bir koruma tedbiri olarak erişim engellemesi kararı veya Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nca tesis edilen herhangi bir idari tedbir olarak erişim engellemesi kararı olmamasına rağmen bazı İnternet sitelerinin erişiminin engellenmesi konusunun değerlendirilmesini teminen Telekomünikasyon Kurumunun Denetim Çalışmalarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 13 üncü maddesi kapsamında TTNet A.Ş. hakkında soruşturma açılması ve soruşturmayı yürütmek üzere ilgili birim olarak Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın görevlendirilmesine karar verilmiştir.
BTK teklifler sayfasında
(09.11.2010)Türk Telekomünikasyon A.Ş. Referans Al-Sat Yöntemiyle xDSL Toptan Satış Teklifi
Ek-1: Ücretler bölümü güncellenmiştir

duyurusuyla verilmiş. Gazetelerde sadece ufak düzenlemeler yapıldığı yazılmış. Ama daha önceki düzenlemeye göre büyük fark var.
Sınırsız tarifelerin hepsi duruyor, hatta 16 ve 32 mbit var.

http://www.tk.gov.tr/srth/ref_eri_araba_teklifleri.htm

Son 1 aydır özellikle seagate 7200.11 Barracuda serisi harddisklerde yüksek oranda Hardiskin BIOS tarafından tanınmaması, 0 GB görünmesi gibi sorunlar ortaya çıktı. Seagate bugüne kadar disklerde var olan firmware sorununu kabul etmeyip sadece garanti kapsamında değişim yapıyordu.

Segate forumlarında birkaç harddisk sahibinin başlattığı Seagate 7200.11 serisi problemleri başlığı defalarca kez kilitlendi yada mesajlar silindi. Konu daha sonra MSFN.ORG forumlarına taşındı. Ziyaretçi sayısı çok olan The Inquirer , Toms Hardware gibi sitelerde, DIGG gibi platformlarda herkesin haberi olması için konular açıldı. Bütün bu çabalar sonuç verdi ve seagate disklerde firmware hatası olduğu kabul etti. Sitesinde bu konu ile alakalı bir konu açıldı.

http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?DocId=207931&Hilite=

Konu içerisinde diskinizin seri numarasını ve modelini belirlemeniz için Seagate tarafından yapılmış Drive Detect isimli bir program veriliyor.
Diskinizin bilgileri ile müşteri hizmetlerine başvurmanız ve gerekli güncellemeyi yapmanız için gereken dosyaları alabileceğiniz yazıyor.

http://support.seagate.com/kbimg/utils/drivedetect.exe

Bu problemin görüldüğü disk serilerinide belirtmiş seagate. Sizde bu disk serilerinden birine sahip iseniz ve bilgileriniz kaybetmek istemiyorsanız biran önce önleminizi alın. İlk işiniz yedek almak olsun.

EK :

Bilgisi olmayan arkadaşlar için, firmware driver değildir. İşletim sistemi ile alakası yoktur. disk üzerindeki kartta flash bellek içerisinde yer alan disk çalışmasını kontrol eden yazılımdır. Şu an için bu yazılımı edinmek istiyorsanız müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekmekte.( Segate forumlarında firmware talep eden kullanıcılara birkaç gün içerisinde çıkacak denilmiş. Şu an için net bir zaman belli değil.) Bunu yapamıyorsanız ilk yapacağınız iş önemli bilgilerinizin yedeğini almak olsun. Disklerin ne zaman devredışı kalacağı belli değil çünkü.
Hakkında
Konum: Bursa
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
intel Nuc
Mobil cihaz
Mobil
Operatör
FenerCell
ISS
Turk.Net
Takım
Galatasaray
TV
LG
Ses Sistemi
Creative
İşlemci
Intel
Anakart
Asus
Sabit Disk
Samsung
Sabit Disk
Seagate
Kombi
Vailant
Modem
TP-Link
Beyaz Eşya
Arçelik
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: dün
Mesaj Sayısı: 4.247
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 7.907
İkinci El Bölümü Mesajları: 50
Konularının görüntülenme sayısı: 20.975 (Bu ay: 533)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 16.082 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.