Şimdi Ara

Kablonet İçin Yeni Docsis 3.0 Kablosuz VoIP Modem: Ubee - EVW32C (Konu Dışı Yazmayınız)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
147
Cevap
10
Favori
47.999
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> Uydu Teknolojileri ve Dijital Yayın >> KabloTv >> Kablonet İçin Yeni Docsis 3.0 Kablosuz VoIP Modem: Ubee - EVW32C (Konu Dışı Yazmayınız)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Binbaşı
  1725 Mesaj  Yeni abonelere artık yeni modem dağıtılıyor. Netmaster modemlerinin yerini yeni Ubee modemler almış.

  https://www.turksatkablo.com.tr/userUpload/sayfa/internet/kk/kk_ubeevw32c.pdf

  https://www.turksatkablo.com.tr/Cihazlar
  https://www.turksatkablo.com.tr  |
  |
  _____________________________
 • netmastere kurban olun yeni iş yerimize bağlantı yaptırdık ubee modem getirdiler allah belasını versin devamlı kopup duruyor diğer işyerideki netmaserde sadece wireless atma sorunu oluyor ama kablolu bağlanınca beton gibi sorunsuz çalışıyor. ubee modemde hem kablolu hemde kablosuz bağlantı kopuyor rezil bir alet kullanıcı adını ve şifresini hiçbir yerde bulamadım arayüze giremedim  edit:

  arayüze giriş;

  192.168.100.1
  admin
  password
  Arkadaşlar merhaba.  Şu modem işlerinde yetkin biri değilim. Anlaşılan o ki, bu durumda olan sadece ben değilim. Yıllardır uydunet abonesi olduğum için netmaster'ın bütün modemlerine sahibim. Malumunuz her abonelikte ve/veya hız artışında xxx mbps hız alabilmeniz için üst modem modelinden almanız lazım şartıyla yıllarca bizi sövüşledikleri için. Velhasıl şu an elimde 383ZN modeli var ve yine taahhüt sürem bitmek üzere. Piyasada infinity'den çok ümitliyken (ac desteği olması nedeniyle) şimdi bir de görüntü olarak çok da farklı olmayan UBEE modemi çıktı.  Aslında uydunet internet servis sağlayıcıları arasında en makul olanı. Diğerlerinin eline düşünce anlarsınız farkını (Çevremden biliyorum). Uydunetin sorunu, modemleri yetersiz, router bağlamak çzöüm değil. Anladığım kadarıyla onun da teknik gerekçeleri var, biz kullanıcılar biraz imkansızı istiyoruz. Aslında fiber bir altyapı, üst seviye modem +router bulmadan, ikisini bir arada yapan netmaster ile fibere yakın bir sonuç bekliyoruz.  Uydunet'in ana sorunlarından bir tanesi birden fazla cihazı, hele ki aralarında iptv benzeri cihazlar da varsa, bağlayıp internetin kopmamasını umuyoruz. Mümkün değil. Teknik olarak yetkin değilim ama yıllarca çok deneme yaptım. Son kurgum şu şekilde. Evdeki tüm ortalama cihazları (TV, ipad, telefon) ana modem kanalına, bana her zaman sorun çıkartan nvidia sield tv'yi ise GUEST (kendim tanımladım) kanalına bağladım. Diyeceksiniz ki, ne fark eder, ikisi de 2,4GHZ'den yayın yapıyor. Ama bağlantı kopma ve hız düşme sorunumu çözdü. Özetlersem, sorun uydunet veya netmaster modeminden değil, kullandığım cihazların protokollerinden kaynaklanıyor. Uydunet kullanıcılarının %70'i bir tane laptop ile internette sörf yapmak için kullanıyordur. Geri kalan siz ve ben gibi cihaz çeşitliliği olan grup ise sıkıntı yaşıyor.  NVİDİA SHİELD TV dediğim cihaz, modemi kilitliyor, modem arayüzünü bile işlevsiz hale getiriyordu. UYdunet servisi bile konuyu çözemedi, abi bu cihazdan kurtul dediler. Ama vazgeçmem mümkün değil, o cihaz benim hayatım. Ben kendi çözümümü şimdilik yukarıda anlattığım gibi buldum. Yeni döneme ilişkin hayalim; netmaster infinitiy veya UBEE modemi alıp, sorunlu cihazlarımı 5GHZ'den ac destekli yayın yapan kanala bağlarsam maksimum fayda elde ederim. Eğer işe yaramazsa süpersonline'ın fiber çözümüne bakarım. VDSL değil bu arada, fiber çözümüne. Zaten hiçbir yerde altyapısı yok, çok nadir, bizim oraya da yeni döşediler ama hayata geçiremediler.  BİRAZ fazla uzattım. Sizlerle paylaşmak istediğim konuyu özetlersem: Uydunet modemlere router (zaten çalışmaz), köprü vb çözümler getirmeyiniz, bağladığınız cihazları gözden geçiriniz, sorun çıkartabilecek olanları Ethernet ile bağlayınız. Alternatiflerin hepsinde veriminiz düşer.  BİR DE SORUM VAR: Netmaster İnfinity kullanan ve bu konulardan anlayan birisi, ac destek konusu ile 5GHZ yayın tarafındaki verim tecrübesini biraz paylaşabilir mi?  Teşekkürler,
 • Yarbay
  7355 Mesaj
  Güzel gelişme. Olması gereken buydu. Her modeli ayrı bir facia olan Netmaster çöpünden sonra Ubee gibi global bir modem firması KabloNet kullanıcılarına ilaç gibi gelecektir.


  Ubee modemler amazon.com dahil her yerde satılıyor. Netmaster gibi Çin de kiloyla satılan noname modem devrelerine yerli firma etiket basmıyor. Gerçek bir ağ ürünleri üreticisidir Ubee.


  İyidir kötüdür tartışılır. Kullandıkça belli olur. Her yönden Netmaster çöpünden iyidir diye düşünüyorum.


  Sözde Tp-Link Türkiye de Türksat A.Ş. ile anlaşıp kablo modemlerini ülkemizde satışa çıkaracaktı. Yalan oldu.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1655 Mesaj
  Kullanan arkadaş varmı?
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  4381 Mesaj
  Dünde KabloNet başlığında yeni modemi başlamıştım. Modemin satışa sunulup sunlumadığı konusunda bilgi sahibi değilim. Çekim gücü iyi bir modem olursa çok iyi olacak. Anten gücü daha düşük gözüküyor. Fakat Netmaster'lar yüksek gözükmesine rağmen çekim güçleri sar değerlerini düşük tutmak için iyi çekime sahip değillerdi.  Güncelleme konusunda sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum. Netmaster'da satın aldığı firmaldan yazılım desteği sağlıyordu. Ubee Tayvan firmasıymış. Firma kendi adıyla satışa sunacağı için Türkiye distribütörü de Türksat sistemi yeniledikçe ya da güvenlik açığı bulundukça güncelleştirmesi yapılacaktır. Zaten Türksat tarafından modemler otomatik güncelleştiriliyordu.
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  632 Mesaj
  Modemi kullanan ve modem değerlerinden anlayan kişilerden bir ricam olacak;  1. Modemin arayüzünün ekran görüntülerini alıp paylaşabilir misiniz?

  2. Wi-Fi performansı nasıl? Netmaster gibi birden fazla cihaz aynı anda kullanmaya başlayınca 3mbit'e düşme gibi bir problem yaşanıyor mu? Netmaster'ın çekmediği bir odaya gittiğinizde bu modem orada çekiyor mu?  Çok şey istedim ama isteyenin bir yüzü, istemeyenin iki :)
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1241 Mesaj
  modemlerin taşeron firmalara dağıtımı şehirlerden şehirlere göre değişiklik göstermektedir, ortalama 1 haftadır modemler piyasada.  modemler ilk geldiğinde bi kısmı çalışmadığından dolayı, yeni yazılım yüklemesi yapılmıştır. hatta şehrinizden şehrinize değişiklik göstermekte olup, modeminize yeni yazılım yüklemesi yapılmamışsa durup dururken kapanabilir, ya da çalışmayabilir.

  _____________________________
  End Of The Road. No One There. Killing Me Killing You. You Are The One. Aika Multaa Muistot. ( Ville Laihiala )


  don't cry....
  soldier of fortune...
  ..but why why why can't it be oh can't it be mine..
  ...and I still wonder if you ever wonder the same and I still wonder...
 • Binbaşı
  1655 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: ByBaterist  modemlerin taşeron firmalara dağıtımı şehirlerden şehirlere göre değişiklik göstermektedir, ortalama 1 haftadır modemler piyasada.  modemler ilk geldiğinde bi kısmı çalışmadığından dolayı, yeni yazılım yüklemesi yapılmıştır. hatta şehrinizden şehrinize değişiklik göstermekte olup, modeminize yeni yazılım yüklemesi yapılmamışsa durup dururken kapanabilir, ya da çalışmayabilir.

  Siz firmadan mısınız?
  |
  |
  _____________________________
 • Çavuş
  64 Mesaj
  birde arkadaşlar bu modemden dns cıkısı verip istedigim sitelere bağlanamıyorum
  |
  |
  _____________________________
 • Onbaşı
  36 Mesaj
  Teknik konulardan anlayan arkadaşlardan biri modem ayarlarıyla ilgili resimli bir rehber hazırlasa çok güzel olur aslında.  Eski modemden sonra bu modeme geçince bunda farklı bir kaç seçenek olduğunu gördüm ve biraz bocalıyorum. Bu modemde 2 ayrı wifi seçeneği var 2.4G ve 5G. Bunlara ait 802.11 modeları var ama bunlar eskiye göre değişik hangileri seçilmeli?

  File Sharing seçeneğini de ilk defa görüyorum. Onun ayarları nasıl olacak ve ne şekilde kullanabilirim dosya paylaşımı için?
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1209 Mesaj
  ayarlarına nasıl giriyoruz


  http://192.168.0.1

  den sonra user ve pass ne bilen varmı?
  _____________________________
 • Binbaşı
  1128 Mesaj
  Az önce teknik ekip gelerek kablolamayı yaptılar. Modem de ubee getirmişler  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  275 Mesaj

  İyi günlerde kullanın. Birkaç gün kullandıktan sonra kablosuz performansı hakkında bilgi verebilir misiniz? (Çekim gücü, hız düşümü vb.) Duruma göre router almak yerine bunu almayı düşünebilirim. Teşekkürler.  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  JaCKiE_BrOwN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  404 Mesaj
  netmastere kurban olun yeni iş yerimize bağlantı yaptırdık ubee modem getirdiler allah belasını versin devamlı kopup duruyor diğer işyerideki netmaserde sadece wireless atma sorunu oluyor ama kablolu bağlanınca beton gibi sorunsuz çalışıyor. ubee modemde hem kablolu hemde kablosuz bağlantı kopuyor rezil bir alet kullanıcı adını ve şifresini hiçbir yerde bulamadım arayüze giremedim  edit:

  arayüze giriş;

  192.168.100.1
  admin
  password  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamircihasan -- 9 Aralık 2017; 21:20:45 >
  |
  |
  _____________________________
  NE Mutlu TÜRK'üm Diyene !
 • Er
  7 Mesaj
  şimdi bu bağlandı bağlanalı ev telefonunu kullanamıyorum ben yokken gelen bir kablonet görevlisi birşeyin güncellendiğinde düzeleceğini söyleyip gitmiş ama yaklaşık 3 gündür ev telefonu yok evi arayıp ulaşamayanlarda çoğalıyor.Yardım edebilecek kimse yokmu ???
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1128 Mesaj

  Dün tesisatı kurduktan sonra modemden sinyal alınamadı. Hatta modemi fişten çıkartıp kutunun oradaki fişe takıp denediler ama nafile. 1 saat sonra başka bir personel geldi. O da kontrol etti ama yine sinyal alamadık. Yarın gelişmelerden haberdar ederim sizi  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  okircali kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Binbaşı
  1241 Mesaj

  yeni modem de mi bu problemi yaşadınız ?
  |
  |
  JaCKiE_BrOwN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  End Of The Road. No One There. Killing Me Killing You. You Are The One. Aika Multaa Muistot. ( Ville Laihiala )


  don't cry....
  soldier of fortune...
  ..but why why why can't it be oh can't it be mine..
  ...and I still wonder if you ever wonder the same and I still wonder...
 • Binbaşı
  1128 Mesaj

  Evet yeni, sıfır modem. Ama hizmet vermediklerinden olabilir. Bugün belli olacak  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  ByBaterist kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Çavuş
  94 Mesaj
  Bende yeni kablonete geçtim 7-8 gündür sorunsuz kullanıyordum oyundayken lag oldu ping yukselip alcalıyordu daha sonra reset atım internette

  tamamen giti.internet geri geldiginde modem ayarlarım değişmiş wlan ayarları değişmiş kullanıcı adım admin olmuş ara yüz ingilizceydi türkçe olmuş vs

  ayarları tekrar yaptım bağlandım internete ping biraz yüksekti Bridge modda bağlanıp deneyeyim dedim fazla bir şey değişmedi.Neyse nat da tekrar çalıştırayım dedim 192.168.0.1 den bağlanamıyorum arayüze reset atım modeme gene olmadı 192.168.100.1 den girdim arayüze açıldı nat moduna geri getirdim modemi.192.168.0.1 den tekrar bağlandım wlan ı acmak için fakat wlan seçeneğine giremiyorum sayfaya erişilemiyor diyor modemdeki tuştanda açılmıyor yani anlicanız wlan tamamen gitti.Yazılım Versiyonu 2.2.1006-NCS şuan sizdeki nedir ve ne önerirsiniz olmadı sabah arızayı aricam.
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  306 Mesaj
  1 oda öteden çekmeyen 401 netmasterdan daha kötü olamaz diye düşünüyorum
  |
  |
  _____________________________
 • Onbaşı
  20 Mesaj
  Evde başarılı şekilde netmaster ile kablonet kullandığımız için ofise de abonelik aldık.

  Telekom'dan kurtulduk derken kablonetin bu modemi ile sorun yaşamaya başladık.

  Açıkçası normal kullanıcı için sorun olmayabilir ancak ofiste birkaç cihaz birden bağlandığı ve halihazırda tüm cihazlarımız 192.168.1.1 aralığında ayarlı olduğundan, modem ip'sini 192.168.0.1 den 192.168.1.1 aralığına almak istedik. Fakat modeme bu hafta yüklenen güncelleme ile ip aralığı seçilemez duruma geldi.

  Teknik destek bizi modem sağlayıcı firmaya yönlendirdi, üreticinin teknik destek zayıf bilginiz olsun. yurtdışına yazdık vs. denildi ancak şu an cihazların çoğu internet çıkışı alamıyor.  Göreceğiz bakalım.
  |
  |
  _____________________________
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
bankalar.org
Sohbet
Canlı Tv izle
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,441
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.