Şimdi Ara

Ustalar sigorta dolandırıcılığı yapıyor!! Şişirmeler doğruymuş!! Suçlu olmasamda tramerime yansır mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2 hafta önce kırmızı ışıkta beklerken kiralık bir araç arkadan aracıma çarptı. Hemen aramızda tutanak tuttuk ve yolumuza devam ettik. Benim aracımda sadece tamponda boya işi var. Hala yaptırmadım.

Ustaya götürdüm aracımı, 500tl tramere yansır dedi. Tampon boyama nasıl bu kadar tutar diye sorduğumda "e bizde kazanalım abi" cevabını aldım. Demek ki bu şişirmeler doğruymuş!!!

Aracımı yaptırdığımda hasarsızlığım bozulacak mı? Tüm suç karşı tarafın olduğundan karşı tarafın sigortası iki aracı da karşılamayacak mı? Hasar boyutu benim tramerim de görünecek mi?

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shakircan -- 19 Kasım 2017; 19:13:42 >

• Evet eksperlerde işin kurdu olmuş artık. Sigortadan yana tavır alıyorlar. Sanki babaların şirketi sanki onların cebinden çıkıyor. Eksper ne kadar fırlama olursa az hasarla kurtarırsa şirkette prim veriyor dosya veriyor. Kaportacılarda mecbur eksperlere göre piyasalarını belirliyorlar. Ben kaza yaptığımda kaportacıya açıkça eğer şişirecekseniz beni de görün dedim. Bana da kalsın bişeyler dedim. Olmaz artık eskisi gibi değil yapamıyoruz dediler. %100 haklı olmama rağmen bir ton masrafım oldu çekici parası benden gitti. Çekici parası iadesi için fatura talep ettim kdv si bana girdi. Kaportacı parasını erken istedi para yoktu kredi kartımdan nakit avans çektim faizi yine bana girdi. 1 ay arabasız kaldım. Bu süre zarfında bir kaç günlüğüne arabaya ihtiyacım oldu kiralamak zorunda kaldım o da benden gitti. Allah kaza bela yaşatmasın servise sanayiye muhtaç etmesin. Mağdur olan sen oluyorsun senden hariç herkes kazanıyor.
    Ben daha parasını sokağa atan aptal yerine konan sigortacı görmedim ki bahsettiğimiz kimseler sigorta yani.

Yetkili servise çok bulaşamıyorlar ama dışarıda kılı kırk yarıyorlar emin olun. Kimsenin sokağa atacak parası yok.
    Tahmini ortalama onarım bedeline göre fiyat veriyorlar.

Atıyorum o hasarın aynısını X usta 400 TL'ye Y usta 450 TL'ye yapıyordur. 500 - 600'e kadar esneyebilirler. Ama 250 liraya yapılacak işe 500 TL ödeyen ahmak sigorta ben daha görmedim.
  • Geçen yıl arkadan tampona tıklattılar.

Yetkili serviste sadece tampon boyama 600 liraya yapıldı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BekiRoRo B kullanıcısına yanıt
    hocam sanayide parça başına normalde 250tl alıyorlar boyamaya... Sigorta girince işin içine fiyat nasıl artıyor bu kadar??..
  • Son kazada benim başıma geldi:

Adam kavşakta 100 km hızla gelip arkadan vurdu, bende hasar çok olmadı ama onun 2013 Focus' u yastık açtı pert oldu.

Sigortacılar kaza video kaydına rağmen kusuru %100 bana ikram ettiler. Zira diğer araca %50 bile verseler perte çıkan arabanın tam değerini alamayacak.

• BekiRoRo B kullanıcısına yanıt
    Hocam geçmiş olsun. Tüm hasar miktarı sizin tramere mi yansıdı?
  • Ustaların çoğu böyle. Ar, namus, haya sahibi ustalar da vardır elbet ama benimde şahit olduğum kişiler hep yapılan işin çok daha fazlasını sigortadan koparmanın peşinde. Bazen sigorta eksperleri de saçmalayabiliyor ve ustanın fahiş kazancına destek olabiliyor. Bunu da unutmayın.

• Şişirme olayi artik eskisi gibi olmuyor

Eksper bir tampona 500 600 yazan kaportaciya gelmeden tmm yap diyoe ama adam tutup 1000 tl derse eksper geliyor pazarlik yapiyor adamla adam pazarliga yanasmazsa baska kaportaciya yonlendiriyor arac sahibini

• Evet eksperlerde işin kurdu olmuş artık. Sigortadan yana tavır alıyorlar. Sanki babaların şirketi sanki onların cebinden çıkıyor. Eksper ne kadar fırlama olursa az hasarla kurtarırsa şirkette prim veriyor dosya veriyor. Kaportacılarda mecbur eksperlere göre piyasalarını belirliyorlar. Ben kaza yaptığımda kaportacıya açıkça eğer şişirecekseniz beni de görün dedim. Bana da kalsın bişeyler dedim. Olmaz artık eskisi gibi değil yapamıyoruz dediler. %100 haklı olmama rağmen bir ton masrafım oldu çekici parası benden gitti. Çekici parası iadesi için fatura talep ettim kdv si bana girdi. Kaportacı parasını erken istedi para yoktu kredi kartımdan nakit avans çektim faizi yine bana girdi. 1 ay arabasız kaldım. Bu süre zarfında bir kaç günlüğüne arabaya ihtiyacım oldu kiralamak zorunda kaldım o da benden gitti. Allah kaza bela yaşatmasın servise sanayiye muhtaç etmesin. Mağdur olan sen oluyorsun senden hariç herkes kazanıyor.

• tamponda catlak varsa tamırı ve boyası derken 500-600 lu rakamlar normal
  • Ben daha parasını sokağa atan aptal yerine konan sigortacı görmedim ki bahsettiğimiz kimseler sigorta yani.

Yetkili servise çok bulaşamıyorlar ama dışarıda kılı kırk yarıyorlar emin olun. Kimsenin sokağa atacak parası yok.
    Tahmini ortalama onarım bedeline göre fiyat veriyorlar.

Atıyorum o hasarın aynısını X usta 400 TL'ye Y usta 450 TL'ye yapıyordur. 500 - 600'e kadar esneyebilirler. Ama 250 liraya yapılacak işe 500 TL ödeyen ahmak sigorta ben daha görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Farfaraway21

Evet eksperlerde işin kurdu olmuş artık. Sigortadan yana tavır alıyorlar. Sanki babaların şirketi sanki onların cebinden çıkıyor. Eksper ne kadar fırlama olursa az hasarla kurtarırsa şirkette prim veriyor dosya veriyor. Kaportacılarda mecbur eksperlere göre piyasalarını belirliyorlar. Ben kaza yaptığımda kaportacıya açıkça eğer şişirecekseniz beni de görün dedim. Bana da kalsın bişeyler dedim. Olmaz artık eskisi gibi değil yapamıyoruz dediler. %100 haklı olmama rağmen bir ton masrafım oldu çekici parası benden gitti. Çekici parası iadesi için fatura talep ettim kdv si bana girdi. Kaportacı parasını erken istedi para yoktu kredi kartımdan nakit avans çektim faizi yine bana girdi. 1 ay arabasız kaldım. Bu süre zarfında bir kaç günlüğüne arabaya ihtiyacım oldu kiralamak zorunda kaldım o da benden gitti. Allah kaza bela yaşatmasın servise sanayiye muhtaç etmesin. Mağdur olan sen oluyorsun senden hariç herkes kazanıyor.

Hocam kasko yaptirmadiginiza ne sövmüşsunuzdur

• 2015 yazında 2000 model Passat'ım ile kaza yaptım. Daha doğrusu ben caddede giderken sokaktan kesik atıp karşıya geçmeye çalışan Juke'le düşük hızda çarpıştık.

İlk başta anlaşamadık. Polis çağırdı. Tutanak tuttuk. %100 ben haklı çıktım ki zaten öyleydi.

Benim ön tamponda ufak delik oluştu. Bir de boya çatlakları oluştu. Başka hiçbir şey yok. Yaptırmasam yaptırmam ama karşı taraf suçlu olduğu için yaptırayım dedim.

VW servisine gittim. Tamponu değiştirelim diye. Değişmez, onarılır dedi. Ne kadar masraf çıkar dedim.
    2000-2500 olur dedi
    Ee dedim tamponu kim yapacak?
    Autoking yapacakmış.

Autoking'e çektim aracı. Alın dedim anahtar. Yapın.
    Yapılan işlemler:
    Tampon sökme takma
    Plastik tamiri
    Macun
    Boya

Autoking faturası 1610TL.

Yapılan bir iş de yok yani. Şişirmenin kralı yapıldı.
  • Sigorta yetkilide dudukleniyor

• quote:

Orijinalden alıntı: batkent

quote:

Evet eksperlerde işin kurdu olmuş artık. Sigortadan yana tavır alıyorlar. Sanki babaların şirketi sanki onların cebinden çıkıyor. Eksper ne kadar fırlama olursa az hasarla kurtarırsa şirkette prim veriyor dosya veriyor. Kaportacılarda mecbur eksperlere göre piyasalarını belirliyorlar. Ben kaza yaptığımda kaportacıya açıkça eğer şişirecekseniz beni de görün dedim. Bana da kalsın bişeyler dedim. Olmaz artık eskisi gibi değil yapamıyoruz dediler. %100 haklı olmama rağmen bir ton masrafım oldu çekici parası benden gitti. Çekici parası iadesi için fatura talep ettim kdv si bana girdi. Kaportacı parasını erken istedi para yoktu kredi kartımdan nakit avans çektim faizi yine bana girdi. 1 ay arabasız kaldım. Bu süre zarfında bir kaç günlüğüne arabaya ihtiyacım oldu kiralamak zorunda kaldım o da benden gitti. Allah kaza bela yaşatmasın servise sanayiye muhtaç etmesin. Mağdur olan sen oluyorsun senden hariç herkes kazanıyor.

Sormayın hocam. Arabayı alalı tam 1 ay olmuştu. Para kalmamıştı kaskoya. Biraz belimi doğrultayım yaparım düşüncesindeydim. Kasko olmadığı için servis arabayı kabul etmedi zaten ona da ayrı bir sinir olmuştum. Trafik sigortasından yapmıyoruz anlaşmamız kaskoyla dedi. Yaparız ama parayı senden alırız. Sen sigortadan aldın almadın bizi ilgilendirmez dediler. Aynen benimkine benzer bir kaza yapan 301 vardı. Ona 14000 hasarı gözümün önünde çıkardılar serviste. Seninki 308 20000 i bulur dediler. Gözüm korktu. Pert edecekseniz getireyim dedim. Pert olmaz dediler. 15-20 arası kesin dediler. Ayrıca servisle sanayinin parça fiyatları ve işçiliği aynı değil fark çıkar cebinden verirsin dediler. Baktım olacak gibi ensemi kaşıya kaşıya sanayiye geri döndüm. Tanıdık ustanın komşularında araç onarıldı. 1 ay sürdü tam 1 ay. Nazar çıktı diyen oldu. Göz vardı diyen oldu. Artık sen şoförsün diyen oldu. Oldu da oldu. Kaskodan ziyade keşke kornaya asılsaydım. Belki bana çarpan kişi dururdu. Sağını solunu kontrol etmeden yola daldı. Çarpıştık. Artık işimi şansa bırakmıyorum. Uzakta olsa korna selektör yapıyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: batkent

quote:

Sormayın hocam. Arabayı alalı tam 1 ay olmuştu. Para kalmamıştı kaskoya. Biraz belimi doğrultayım yaparım düşüncesindeydim. Kasko olmadığı için servis arabayı kabul etmedi zaten ona da ayrı bir sinir olmuştum. Trafik sigortasından yapmıyoruz anlaşmamız kaskoyla dedi. Yaparız ama parayı senden alırız. Sen sigortadan aldın almadın bizi ilgilendirmez dediler. Aynen benimkine benzer bir kaza yapan 301 vardı. Ona 14000 hasarı gözümün önünde çıkardılar serviste. Seninki 308 20000 i bulur dediler. Gözüm korktu. Pert edecekseniz getireyim dedim. Pert olmaz dediler. 15-20 arası kesin dediler. Ayrıca servisle sanayinin parça fiyatları ve işçiliği aynı değil fark çıkar cebinden verirsin dediler. Baktım olacak gibi ensemi kaşıya kaşıya sanayiye geri döndüm. Tanıdık ustanın komşularında araç onarıldı. 1 ay sürdü tam 1 ay. Nazar çıktı diyen oldu. Göz vardı diyen oldu. Artık sen şoförsün diyen oldu. Oldu da oldu. Kaskodan ziyade keşke kornaya asılsaydım. Belki bana çarpan kişi dururdu. Sağını solunu kontrol etmeden yola daldı. Çarpıştık. Artık işimi şansa bırakmıyorum. Uzakta olsa korna selektör yapıyorum.

Hocam günümüzde aktif araç kullanıyorsanız kapsamlı kasko şart. Sizin kusurlariniz için değil karşı tarafın size verdiği eziyeti en aza indirmek için. Bende 5-6 ay önce yaptırdim Ankara'dayım dedim benlik bir şey olma ihtimali çok düşük ama her yer yeni dikkatsiz şoför dolu. Aynen de öyle oldu. Arkadan geldiler vurdular. Aracı servise bıraktım ikame araç geldi rahatıma baktım. Kasko olmasa diğer tarafın sigortasının anlaştığı yerleri ara dosyayı açtır Expere onaylattir vs vs . Çok geçmiş olsun tekrardan değer kaybı davasını mutlaka açın

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhanc64

2015 yazında 2000 model Passat'ım ile kaza yaptım. Daha doğrusu ben caddede giderken sokaktan kesik atıp karşıya geçmeye çalışan Juke'le düşük hızda çarpıştık.

İlk başta anlaşamadık. Polis çağırdı. Tutanak tuttuk. %100 ben haklı çıktım ki zaten öyleydi.

Benim ön tamponda ufak delik oluştu. Bir de boya çatlakları oluştu. Başka hiçbir şey yok. Yaptırmasam yaptırmam ama karşı taraf suçlu olduğu için yaptırayım dedim.

VW servisine gittim. Tamponu değiştirelim diye. Değişmez, onarılır dedi. Ne kadar masraf çıkar dedim.
    2000-2500 olur dedi
    Ee dedim tamponu kim yapacak?
    Autoking yapacakmış.

Autoking'e çektim aracı. Alın dedim anahtar. Yapın.
    Yapılan işlemler:
    Tampon sökme takma
    Plastik tamiri
    Macun
    Boya

Autoking faturası 1610TL.

Yapılan bir iş de yok yani. Şişirmenin kralı yapıldı.

Hocam değiştireydiniz keşke tamponu eskisini de alirdiniz. Malum kendimiz de tamponu vuruyoruz çıkma satardıniz

• Beyler bakın iş eksper de bitiyor. Siz olayı sıkı takip etmezseniz işi pişirir belki gidip ustayla anlaşır parayı kırışırlar.

Aracımda yumruk kadar göçük vardı aradım eksperi gittim yetkili servise boyasız düzeltme yapılır dedi. Bir kaç gün geçti araya hafta sonu girdi tekrar aradım sordum meğersem beyimiz Yen'i çamurluk sipariş vermiş. Olaya hemen itiraz ettim durduk yere maliyet yükselecek ve değişen olacak arabada. Bunlara dikkat etmek lazım. İşin başında durmak çok önemli. Hele özel servisler de durum daha tehlikeli işten anlamayan birisine çok güzel giydirirler 😂

• Araban varsa ya bir ustan olacak sana calisacak, ya da yetkili servisten ayrilmayacaksin. Ben aracimla kaza yaptigimda eksper sigortaya sirin gozukmek icin radyatoru degisen aracimin tamponuna plastik kaynagi istemisti. 2 yasinda araba.

Bir dahaki gun gittim ustaya bi baktim elinde tornavida tamponu parcaliyor. Dedim usta napiyosun? Dedi senin arabayi kiz gibi yapicam 2 yasinda araca tamir mi yapilir her seyi orjinaliyle degiscek. Helal olsun isciligi de abartmamis. 2 bi xenon far ve tertibatlari, tampon, kaput camurluk tamirleri ve sis farlariyla beraber 10 bin lira yazildi haneme sadece. Araba da orjinali neyse ona dondu guzel guzel eskitiyoruz simdi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • shifisitert S kullanıcısına yanıt
    Ustalar sigorta dolandırıcılığı yapıyor!! Şişirmeler doğruymuş!! Suçlu olmasamda tramerime yansır mı

hocam bu 500tl tutmaz... Olmadı gidip 5tl ye boyasını alıp fırçayla kendim boyarım. 500tl tramer ne demek bunun için....
  • Bizim tanıdık Honda Civic almıştı. İlk haftasında kaza yaptı . Ama kaza bildiğin demir dubaya köşeyi dönerken tıklatmak. Tampon dişleri attı o kadar . Ama Airbackler ön tarafları açıldı . Çıkan hasar 10.000 tl civarıydı. O gün anladım bu hasar işlerinde çok şeyler dönüyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.