Şimdi Ara

Üniversite harf notu konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
2.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 19
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 15
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 7
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • WeiLucas (15 mesaj) fenerliso (7 mesaj) Zuko (4 mesaj) Guest-91C8836C4 (3 mesaj) reguse (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Mobil (31 mesaj) Mini (7 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Üniversite harf notu konusu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2217 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhaba arkadaşlar. Henüz ilk senem olduğu için bazı şeyleri anlamakta zorlanıyorum. Şimdi bizim bir ders var vize notum 20 final notum 50. Fakat harf notu kısmında DD yazıyor. FF gelmesi gerekmiyor muydu? Çan eğrisi yok bizde geçme notu 50.
    Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Emekli Yönetici
    9046 Mesaj
    CC sınırı 50dir. DD ve DC daha düşük.

• Yarbay
    2217 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: fenerliso

CC sınırı 50dir. DD ve DC daha düşük.

Bizde 61den sonrası CC oluyor. Anlamadığım nokta şimdi ben ortalamamın tuttuğu takdirde seneye vermek zorunda kalmayacak mıyım bu dersi?

• Yüzbaşı
    708 Mesaj
    Kocaelide okuyor izlenimi aldım. hocalar o sınırları değiştirebiliyorlar kalanın çok olması durumunda.

• Yarbay
    2217 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Own Goal

Kocaelide okuyor izlenimi aldım. hocalar o sınırları değiştirebiliyorlar kalanın çok olması durumunda.

Yok ya İstanbulda saçma bir özel üniversitedeyim. Hocanın işi o zaman, dediğim gibi seneye vermek zorunda değilim o zaman, ortalamam tutarsa. Öyle değil mi?

• Yüzbaşı
    708 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: WeiLucas

quote:

Yok ya İstanbulda saçma bir özel üniversitedeyim. Hocanın işi o zaman, dediğim gibi seneye vermek zorunda değilim o zaman, ortalamam tutarsa. Öyle değil mi?

Estağfurullah ortalama şartı koşmuşlarsa geçmek için dediğiniz gibi ortalamanın altına düşmedikçe tekrar almak zorunda değilsiniz.

• Yarbay
    2217 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: WeiLucas

quote:

Estağfurullah ortalama şartı koşmuşlarsa geçmek için dediğiniz gibi ortalamanın altına düşmedikçe tekrar almak zorunda değilsiniz.

Çook teşekkür ederim.

|
    |

• Yüzbaşı
    250 Mesaj
    Arkadaşlar DD kalıyor mu? Ortalamam 2,86
  • Emekli Yönetici
    9046 Mesaj

Kalmaz şartlı geçer
    |
    |
    The Navigator kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    548 Mesaj

diplomayı almak için 2.00 i tutman gerek. bir daha almana gerek yok. eğer ortalaman 2 altına düşerse mezun olmak için dd leri alırsın

|
    |
    The Navigator kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    250 Mesaj
    Ktü'de kalıyormuş maalesef teşekkürler
    |
    |
  • Yarbay
    2217 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Arkadaşlar teşekkürler peki ben bu dersi istediğim zaman alabilirim değil mi? Atıyorum seneye değil de 3. Sınıfta almak istesem olur mu öyle bir şey? @fenerliso @yec44

|
    |
    Bahsedilenler: fenerliso, yec44
  • Yüzbaşı
    483 Mesaj
    DD şartlı geçer seneye dersi vermen gerekmez fakat sonradan genel ortalaman 1.80 sınırına dayanırsa senden bu DD ile geçtiğin dersleri tekrar almanı isterler.

Çan eğrisi konusuna gelirsek büyük ihtimal çan eğrisi var hocam. Çoğu kişi bizde çan eğrisi yok der ama olur.
  • Yarbay
    2217 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: ThePoseidon

DD şartlı geçer seneye dersi vermen gerekmez fakat sonradan genel ortalaman 1.80 sınırına dayanırsa senden bu DD ile geçtiğin dersleri tekrar almanı isterler.

Çan eğrisi konusuna gelirsek büyük ihtimal çan eğrisi var hocam. Çoğu kişi bizde çan eğrisi yok der ama olur.

Bilgilendirme için teşekkür ederim ama okulun ilk günü bölüm hocası söylemişti çan eğrisinin olmadığını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WeiLucas -- 27 Ocak 2016; 15:48:12 >
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Hocam ben kocaeli' de okuyorum.1 dersten koşullu geçmişim, genel ort 2,82 bu dersin bütünlemesine girmesem sorun olmaz değilmi? 2 kredi zaten
  • Yarbay
    3122 Mesaj

bu notlar okula, hocaya göre değişir. mesela 50 cc'dir denmiş önceki mesajlarda ama o bizde sadece ing, ata gibi havuz derslerinde geçerli. mesela bu sene girdiğim bir dersin geçme notu 40tı ama 45le geçene hoca bb verdi çünkü sınıfta üç kişi geçebildi. senin durumunda da normalde ff olması lazım ama bölüm dersinse hoca geçirmiş olabilir. bir de bazen yanlış yazıyorlar git fakültene bir soruştur istersen.

|
    |
    WeiLucas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    582 Mesaj
    vize 100 final 20, geçme notu 50 , bütten kaç alırsam geçerim ? suan ders ff geldi finalden 20 aldığım için
  • Yarbay
    2217 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Le Blanc

bu notlar okula, hocaya göre değişir. mesela 50 cc'dir denmiş önceki mesajlarda ama o bizde sadece ing, ata gibi havuz derslerinde geçerli. mesela bu sene girdiğim bir dersin geçme notu 40tı ama 45le geçene hoca bb verdi çünkü sınıfta üç kişi geçebildi. senin durumunda da normalde ff olması lazım ama bölüm dersinse hoca geçirmiş olabilir. bir de bazen yanlış yazıyorlar git fakültene bir soruştur istersen.

Anladım, bu dersten bayağı bir kalan oldu muhtemelen o yüzden hoca böyle bir şey yaptı. Teşekkürler açıklama için.

|
    |
  • Yarbay
    2217 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Software Developer

vize 100 final 20, geçme notu 50 , bütten kaç alırsam geçerim ? suan ders ff geldi finalden 20 aldığım için

Min. 50 almanız gerek hocam. 50 ve üzeri her not için geçersiniz.

|
    |
  • Yarbay
    2157 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Software Developer

oranlar kaça kaç vizenin %40 ı finalin %60 ı cinsinden mi
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,812
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.