Şimdi Ara

Üniversite harf notu konusu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
4.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: fenerliso

CC sınırı 50dir. DD ve DC daha düşük.

Öyle bir kural yok. İlk üniversitemde CC 70'ti.

İkinci üniversiteyi okuyorum, çan sistemi var. 34 ortalama ile BB geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fenerliso kullanıcısına yanıt
    Şartlı geçmek nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reguse

quote:

CC sınırı 50dir. DD ve DC daha düşük.

Öyle bir kural yok. İlk üniversitemde CC 70'ti.

İkinci üniversiteyi okuyorum, çan sistemi var. 34 ortalama ile BB geldi.

Evet bizde de 61-70 arası CC, 50 alınca DD ya da DC geliyor.

• FF büte giremez, DD şartlı geçer, CC 50'dir falan bakmayın bu yorumlara. Kesin kural değildir bunlar, üniversiteden üniversiteye değişir. Ön Lisans/Lisans yönetmeliğinizi okuyun.

Kimi üniversitede FF sadece büte girer, kimisinde FF, DD, DC hatta ortalama yükseltmek isteyen CC'ler de girer. Başka bir üniversiteds 50 CC ye denk gelir, sabittir. Kimisinde ise 60 veya 70 olabilir ya da çan sistemi uygulanır. Ortalamanın üstündeyseniz 25 ile de CC getirirsiniz. Son olarak da kimi üniversitede DD/DC olan derslerinizi şartlı geçmeniz için o dönemki ortalamanızın 2.00 olması istenir veya o seneki iki dönemden herhangi birinin 2.00 olması gerekir ya da mezun olacağınız zaman genel not ortalamanızın 2.00 olması istenir.

• reguse kullanıcısına yanıt
    kural var demedim zaten adam geçme notu 50 diyince cc 50dir onun altında alırsa dd dc olabilir dedim ama üniden üniye değişiyor
  • Fastidious kullanıcısına yanıt
    GNO 2nin üstündeyse(bizde böyle okula göre değişir) DD DC olan derslerden geçmiş sayılırsın değilse onları vermen lazım
  • quote:

kural var demedim zaten adam geçme notu 50 diyince cc 50dir onun altında alırsa dd dc olabilir dedim ama üniden üniye değişiyor

Bu bilgi yanlış zaten. Geçme notu 50 diye, geçer not CC olmuyor.

Geçilebilen minimum not DD'dir. Yani 50 ile DD ifade edilmiş olabilir.

Misal benim mezun olduğum üniversitede bizim geçme notumuz yani finalimizin minimum 50 olması gerekiyordu. 70 ile CC geliyordu. Yani vizeler 100 100 olsa da final 49 ise geçememiş oluyordun. F1/F2/F3 gibi bir harf notu alıyordun.

Hangisi hangi anlama geliyordu hatırlamıyorum ama f'li notlardan biri finale girmedi, diğeri finalden 50 altı aldı, öbürü de devamsızlıktan kaldı yerine geçiyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reguse -- 27 Ocak 2016; 20:36:27 >
  • hoca kıyağıyla geçmişsin gibi görünüyor
  • fenerliso kullanıcısına yanıt
    Peki bir şey daha sorayım. Benim ortalama 2.5 bi dersim dd fakat bütünleme sınavı olaral gözüküyor. O ortalamasını yükseltmek için mi yani girmesem olur mu?

• reguse kullanıcısına yanıt
    adam geçer not 50 dedi ama ben daha düşük aldım ama geçtim dedi bende dedim 50 belki CCdir sende şartlı geçmişsindir demek istedim. Ben CC oluyor demedim okual göre değişiyor o biliyoruz zaten
  • Fastidious kullanıcısına yanıt
    okulunuzun yönetmeliğine göre değişebiliyor o ,belki girmek zorundasınızdır büte, siz onu okuldan birine sorun :)
  • WeiLucas kullanıcısına yanıt
    Rica ederim dostum ama okuldan okula farklılık olabilir veya öğrenci işlerinin dediğini yanlış anlamış olabilirim.seni yanıltmak istemem.sen de sorarsan öğrenci işlerine daha net cevap alırsın.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.