Şimdi Ara

Türkler Anadolu'daki ırklarla karıştı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
1.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Bence çoğumuz karışmışızdır Anadolu'daki insanlarla. Evrimleşirken sonuçta insanlar hep aynıydı, ırk diye bir şey yoktu. Irk denilen şey belli bir yöreye özelleşmiş evrimi filan ifade eder sadece. Şu an kendimize bakarsak, çoğumuz karışmışızdır Anadolu'da yaşayanlarla. Neden mi? Türkler, Anadolu'ya geldiğinde Anadolu bizden daha kalabalıktı. E öldürmedik, soykırım da yapmadık. Çoğunu müslümanlaştırdık. Nereye gitti bu kadar insan sizce, eğer hepimiz Türk isek? Tabii ki atalarımızın çoğunluğu Anadolu'daki o zaman Türk olmayan kızlarla vs. evlendi, onlarla karıştı soyu. Bu bence kötü bir şey değil, yani şimdi Anadolu'da yaşayan Rum, vs. gibi ırkların kızlarının daha güzel olduğu bir gerçek, genetik olarak daha farklı birileriyle çocuk yapmak da avantaj. Onun güçlü yanlarını da alır doğan çocuk. Ne yapsınlar? Atalarımızı da suçlayamayız bu konuda, şimdi bile yabancı kızlarla sarışın mavi gözlü karılarla evlenmek için kırk takla atan pek çok insan var. Mesela, büyük dayım vardı çok eskiden İstanbul'a gelmiş, kızlarını çok beğenmiş, vay ben evli olmasaydım var ya demiş, müstehcen bir şey daha söylemiş ama neyse Tabi o zamanlar İstanbul'da daha çok Rumlar Ermeniler falan yaşıyormuş, sarışın mavi gözlü güzel kızlar yani genel olarak.

  Atatürk evrimi biliyormuymuş bilmiyorum ama çok doğru bir şey söylemiş. Ne mutlu Türk'üm diyene, kendini Türk hisseden Türk gibi yaşayan herkes Türk'tür. Türklük daha çok kültürel bir olay aslında. Türk töresine uygun yaşamak, Türk diline sahip çıkmak vs.

  Bence bu ülkeyi kurtaracak milliyetçilik bu çeşit bir milliyetçiliktir, kafatasçı bir milliyetçilik değil.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Some guy -- 22 Aralık 2019; 17:34:51 > • Anadolu dünyanın en eski yerleşimlerinden birisi ve coğrafi kesişim noktası.Hititler,Frigyalılar,Urartular,İyonyalılar bütün halde helak olmadıklarına göre onların torunlarıyız.Doğudan gelip bu kavimlerle karıştık.Bizans'ta yaşayan halklar da bunların devamıydı ama biz hepsine Romalı anlamına gelen Rum dedik.Rum demek Yunan demek değil
 • Karışmıştır.Karışmamış diyenler aşırı Türk ırkçıları olabilir.

  Şu sitede çok detaylı şekilde insan ırklarına yer verilmiş,hangi coğrafyada hangi ırk yaygındır harita üzerinden inceleyebilirsiniz.

  http://humanphenotypes.net/map/map.html

  Türkiye'de en çok görülen ırk türü:
  Armenoid
  Mediterranid
  Alpinid

  Armenoid'e parantez açmak lazım:Burda bahsedilen insan ırkı,milleti değil,Armenoid denilen insan ırkı Anadolu haricinde bir çok coğrafyada yaygın olarak görülebilir.Bu ırkın özelliklerine Sümerlerde,Babillerde,kıbrıslılarda da rastlandığı söylenir.Aynı şey diğer iki ırk türü içinde geçerli...
  http://humanphenotypes.net/basic/Armenoid.html


  Buda Turanid ırkının en çok görüldüğü coğrafyalarıhttp://humanphenotypes.net/basic/Turanid.html


  Tabi bu ve benzeri sitelerdeki araştırmalar ve harita grafikleri tam doğruyu da yansıtmayabilir,zira bir bölgede en çok hangi ırk türünün yaygın olduğunu bilebilmek için tek tek bütün insanları incelemeniz gereklidir.  Son olarak Armoneid ırkına bilerek parantez açtım,ne diyor orda eski medeniyetlerde de rastlanmış bu ırkın özelliklerine.Özetle dünyada karışmayan topluluk yok denecek kadar azdır.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ürüng ayıg toyon -- 22 Aralık 2019; 17:49:23 >
 • Türk ırkı diye bir şey yok. Sekiz ana ırk vardır bunlar asyalı siyah beyaz vs. Türkler asyalı ırkına mensuptur. Türkiye'de yasayan insanların cogunlu mix olup etnik kökenleri türk olabilir. Türkiye'de yaşayan insanlara Türk milleti denir. %95 inin rahatlıkla asyalı olmadığını söyleyebiliriz. Bu yüzden etnik kokenle ayrımcılık yapmak çok saçmadır.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Karışmıştır, sadece Türkler değil. Şuan safkan bir ırk kaldığını da sanmam. Bir önemi de yok zaten. Vatansever ve milliyetçi olmak için safkan olmaya gerek yok ki. Herşey kafa da bitiyor.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turcopolo -- 22 Aralık 2019; 18:35:2 >
 • karıştı tabi esmer türkler nasıl oluştu sanıyorsunuz.
 • Eğitimci bir arkadaşım geçenlerde bilimsel bir araştırma okumuş.

  O araştırmaya göre Türkiye'de %7 oranında saf Türk kalmış

  Onlarında geneli Batı Karadeniz ve Toroslar'ın dış dünyaya kapalı köylerinde yaşıyorlarmış.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü Kayı -- 23 Aralık 2019; 0:9:40 >
 • Yıllar önce bir ermeni okulunun isini yaptım , neyse öğlen yemek yiyelim dediler gittik yemekhaneye baktım çocuklar aynı bizim köy çocukları.
  Oysa ben toroslarda bir köy çocuğuyum ve bölgede ermeni yerlesimi vb yok eskidende.
 • Anadolu dünyanın en eski yerleşimlerinden birisi ve coğrafi kesişim noktası.Hititler,Frigyalılar,Urartular,İyonyalılar bütün halde helak olmadıklarına göre onların torunlarıyız.Doğudan gelip bu kavimlerle karıştık.Bizans'ta yaşayan halklar da bunların devamıydı ama biz hepsine Romalı anlamına gelen Rum dedik.Rum demek Yunan demek değil
 • Neredeyse butun dunya birbiriyle karisti, karisacak. Bu kadar seyetmemek lazim, takilmamak gerek
 • Tırklar,müslüman romalılardır. Şuanki anadolu çiftçilerinin tipi, roma zamanında anadoluda yaşayan medeniyetlerle aynıydı. Sadece orta asyadan gelen azınlık bir grup karıştı anadolu insanına ama bu coğrafyada görülen tip anatolid'tir yani gerçek türklerde görülen turanide göre daha fazla görülür. Türkler, kan olarak değil sadece terim olarak türktür. Hitit,babil,sümerli insanların devamı nesli olan bu toplumun türk olma olasılığı çok düşük ölçektedir.


  Türkiyenin batı sahile komşu olan illerinde ; Pontid,east mediterranid,dinarid ve norid görülürken


  İç anadolu ve doğu anadoluda ise ; Anatolid,armenoid,assyroid,arabid,turanid,iranid,mtebid gibi ırklar görülür.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paganizm -- 20 Kasım 2023; 13:23:17 >
 • bilimsel olarak yaklaşınca.


  Bugün P genini taşıyan en çok ırk Türkler'de var. Neredeyse %30 civarı P haplagorup Türklerde var. geri kalan tibet ve iranda yaşayan türkilerde var.


  Peki neden P ?


  P insan gelişiminde önemli bir nokta. Çünkü P evrimleşerek iki farklı gen türetiyor. Q sınıfı çıkarıyor ve bunlar Yenisey bölgesinde biriken Ural Altay milletlerini oluşturuyor (Q1, Q2, Q3)


  P gelişimi tekrar bir genom çıkarıyor ve R olarak adlandırlıyor. Yani Frank ve Slav genleri (R1a, R1b)  Anadolu'da , Yunanistan'da, İran ve Ortadoğuda ise J2 var. Türklük ile pek alakası yok. hatta C ve alt türevi olan C3 de saf Türk değil, Türkleşen Altın Orda milletine aittir. Türko-Moğollara aittir.  altta genlerin, tarih boyunca genişlemeleri resmedilmiş.


  Türkler Anadolu'daki ırklarla karıştı mı?
 • Karışmamış olması gibi bir şey mümkün değil sonuçta insan herkes ve birbirleri ile çiftleşiyor. Zaten bir çok toplulukta güç kimin elindeyse asimile edildi tarih boyunca Anadoluda.


  Ve zaten özellikle günümüz dünyasında safkan ırk diye bir şey olamaz kültür en belirleyici şeydir.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nike -- 20 Kasım 2023; 14:6:36 >
 • Cemal Musiala: baba Nijerya'lı anne Alman
  Sami Kedira: baba Tunus'lu anne Alman
  Leroy Sane: baba Senegal'li anne Alman
  Serge Gnabry: baba CoteDivoire'li, anne Alman
  Jonathan Tah: baba Fildişi'li anne Alman

  sonuç: Alman milli takımının renk ortalamasını alsan Türk milli takımından daha koyu çıkar.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 20 Kasım 2023; 14:17:1 >
  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Orta asyalılarla tip olarak alakamız yok. Bildiğin avrupalı suratına sahibiz. Ortaasyalılarla tek ortak noktamız ten rengimiz, hafif sarımtrak işte. Anaaaa ben melez bişey tarif ettim gibi sanki.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Alman milli takımıda fransa milli takımıyla yarışır. Zaten

  Milli takım dediğin japonya milli takımı gibi olur.
  Yaratıcının samurayları. Hiç ettiler kupada gebeş almanımsıları  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 20 Kasım 2023; 14:49:53 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 01001101 kullanıcısına yanıt

  ama Alman disiplininden takımda eser kalmaz :) güzel örnek olmuş. Almanya'nın leş olmasının sebebi de burada gizli. Kendi gençleri artık sokağa çıkamadığından, alttan sporcu çıkaramıyorlar. bu sefer de kendi ekollerini kaybediyorlar.

 • Tatarlar baskın ırk, kimle karışsalar çekik gözlü olmuş, orta asyada, Türk milletlerine bakıyon hepsi çekik gözlü, tatara benziyor ama adı Türk.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • karışmışızdır Anadolu'da yaşayanlarla. Neden mi? Türkler, Anadolu'ya geldiğinde Anadolu bizden daha kalabalıktı. E öldürmedik, soykırım da yapmadık. Çoğunu müslümanlaştırdık.

  Gunuj fikrasi..

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • kızgınjapon k kullanıcısına yanıt

  Irk kavrami olsa da irkcilik yapmak barbarliktir.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.