Şimdi Ara

Neden müslüman ülkelerde hep savaş var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
3
Favori
10.776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 6 ay
 • Cevaplayan Üyeler 103
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 12
 • Ortalama Mesaj Aralığı 14 saat 5 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
 • Favoriye Eklediklerim 3
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Qtrone (88 mesaj) Periah (46 mesaj) Guest-481916DD1 (17 mesaj) sething (16 mesaj) Kanatlandırmayan_Redbull (12 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (192 mesaj) Mobil (110 mesaj) Mini (5 mesaj) Uygulama (46 mesaj)
 • @
84 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Kültür ve Bilim >> Kültür, Güncel ve Tarih >> Kültür ve Tarih >> Neden müslüman ülkelerde hep savaş var
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  313 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Medeni ve kültürlü ulkelerde genel olarak huzur hakimken neden musluman ulkelerde hep savas huzursuzluk kaos var
  Acaba allah muslumanlari bu sekilde mi siniyor  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > • Sizde Türklük bilinci olmadığı için böyle konuşuyorsun.

  Sizin yüzünüzden sınırımızda neredeyse Pkk devleti kuruluyordu. Askerlerimizin canını ortaya koyarak başımıza sardığınız bu belayı zor düzelttik. Sizin yüzünüzden cihadçı vahşiler güç kazanıp işid adı altında komşumuz oluyordu. İşidle savaş adı altında pkkya hiç olmadığı bir meşruiyet kazandırdınız. Ayrıca tüm dünyaya bizi el kaide işid deastekçisi olarak gösterdiniz. Çünkü silahlar donattığınız cahil cühela cihadçıların büyük bölümü silahlarıyla beraber işide katıldı. Öte yandan ülkenin her yerine itinayla yerleştirdiğiniz fetöcüler sizin desteğiniz ile her türlü kötülüğü ve yasadışı işi bu ülkede yaptılar.

  Bugün fetö gitti yerine başka cemaatlerin hacılarının hocalarının önünde bu ülkenin bakanları eğiliyor. Koskoca ülkeyi devlet geleneğinden kopartıp ilkel bir kabile ulusuna dönüştürdünüz.

  Ama bu sürecin sonuna geliyoruz. Ülke hızla ilk ekonomik büyüklük olarak 20nin dışına düşerken sizin iktidarınızda bir sonraki seçimde sandığa gömülecek.

  Umuyorum aklı selim yeni bir iktidar içine düştüğümüz yüzlerce yıldır birbirini katletmek dışında bir halt yapmayan ortadoğuluların arasından bu ülkeyi çıkartacak. Eğer dış siyasetten bahsediyorsan bunu masabaşında Hatay'ı ülkeye katan Atatürk gibi meşru yollardan ve Araplara değil Türklere Türk insanına fayda sağlayacak yollarla yaparsınız. Ama sizde millet bilinci olmadığı için Türklük bulunmadığı için bu ülkenin çıkarlarını Araplar uğruna çöp ettiniz !
  Aynen

  Muslumanlar hep bortu bocek

  Papatya cicek

  Sefkatmerhamet hos goru

  Ah nide sudij gucler olmasa...

  Hep onlar..

  Olmasalar musluman karinca ezmez..
  Bizde Erdoğan var sonuç.

  Milyonlarca mülteci, gerileyen bir ekonomi, ortadoğu bataklığında mezhep savaşları için can veren askerlerimiz... Türkiye kendisinin dışında gelişen savaşlarda kan akıtan bir ülkeye dönüştü...
  Müslüman ülkelerin-kimisinin sadece adı müslüman var-genellikle içinde başka ülkelerin parmağı var
  Norveç'in zenginliğinin büyük çoğunluğu petrol kaynaklıdır.

  Öte yandan Rusya petrol ve doğalgaz zenginidir. Yine Amerika petrol ve doğalgaz zengini bir ülkedir. Bugün ne Rusya'da ne Amerika'da iç savaş birbirini doğrama vb gibi şeyler görmüyoruz...

  Yani petrol = karışıklık teziniz çok doğru değil. Çünkü hem petrolü olup hemde güçlü olan ülkeler var.

  Amerika Birleşik Devletleri
  Rusya federasyonu
  Norveç
  Romanya/ güçlü değil ama en azından bir karışıklık yaşamıyor )

  Yani sadece petrol ve doğalgaz diyerek başınızı kuma gömmeniz çok doğru bir yaklaşım değil. Malesef islam coğrafyasının bir rönesans ve aydınlanma yaşaması gerekiyor. Çünkü fikirler çok ilkel, birey anlayışı yok, olgunlaşmamış tamamen hurafeler veya dindışı baskıcı ideolojilere esir olmuş bir coğrafyadan bahsediyoruz...
  Düşünmeden konuşunca böyle oluyor.

  Pkk'nın Afrin ve Suriyenin kuzeyine yayılmasının nedenini hiç düşündün mü ? Hiç düşünmeye çabaladın mı ?

  Siz Suriye iç savaşına tır tır silah göndererek taraf olduktan sonra o silahların İşid'in eline geçtiğinin ortaya çıkmasının ardından Türkiye'nin elinin kolunun bağlanması yüzünden pkknın işidle mücadele ediyorum ayağına tüm Kuzey Suriyeye uluslararası meşruiyet kazanarak yayılmasına yol açtı.

  Kısacası sizin iç savaş desteğiniz en başta pkk'nın zayıflayan Suriye devletini parçalamasına yol açtı.

  Türkiye'nin uluslararası politikası komşularının toprak bütünlüğünün korunmasına dayanır. Bu sayede Pkk gibi oluşumların yurtdışında ortaya çıkıp başımıza bela olmalarını engellediğimiz gibi, tarafsızlık politikası sayesinde hem diplomasi hemde ekonomik açıdan elimiz güçlenir ve güvenilir bir devlet imajı veririz.

  Peki sizin yaptığınız nedir ? Bütün komşularda çıkan iç karışıklıkları körüklemek, iç savaşlara silah sağlamak ve komşularla bol sorun politikası gütmek. Şimdi sana soruyorum. Suriyenin buraya kitlediği ve daha pekçok cihadçı ve teröristin ekleneceği milyonlarca mülteciyi Suriye geri alacak mı ? Veya Suriye iç savaşı bittikten sonra Esad bulduğu her fırsatta Türkiye içindeki terörist unsurlara silah ve bilgi desteği sağlamayacak mı ?

  Sizin her yerde iflas eden yeni osmanlıcılık fanteziniz ilerde bu ülkeye hem ekonomik hem askeri hemde diplomatik açıdan çok büyük zararlar verecek.

  Üstelik Kobani denen yerde Pkklıları kurtarmak için 29 Ekim'de peşmergeyi Türkiye sınırından geçirme rezilliğini yapmış bir iktidardan bahsediyoruz !
  Ateist,deist kardeşlerimiz aslında Kuran'ı doğru şekilde anlamadıkları için İslam'a inanmıyorlar. İlgili ayet olan Enfal 39 ayeti bir kısım Ateistler tarafından Müslüman olmayan herkesle savaşın ve onları yok edin şeklinde anlaşılmaktadır.

  Böyle anlaşılmasının sebebi, o kardeşlerimizin dine inanmak istemedikleri için kendilerine bir bahane-geçiştirme arama isteğidir. Elbette biz bu düşünceye de saygılı olmalıyız ve doğrusunu anlatmalıyız.

  Konuya dönersek Enfal 39'da geçen fitne bu ayette bildirilmiştir:

  “Size ne oluyor ki, ‘Ey Rabbimiz, bizi halkı zalim olan şu memleketten çıkar. Bize, tarafından bir sahip gönder. Bize katından bir yardımcı gönder.’ diyen erkek-kadın ve çocuklar için Allah yolunda savaşmıyorsunuz?’’(Nisa, 4/75)

  Yani insanlara yapılan bir zulüm var. Allah diyor ki nerede bir mazlum görürseniz gidiniz ve yardım ediniz, fitneyi bitiriniz. Bu mükemmel bir ahlak olarak alkışlanması gerekirken bazı insanlarca yanlış şekilde eleştiriliyor.

  Enfal 39'da "din bütünüyle Allah'ın oluncaya kadar savaşın." kısmı ise İslam'ın yaşanmasını engelleyen zalimler ortadan kalkıncaya kadar savaşın ve İslam'ın özgürce yaşanmasını sağlayın demektir. Yoksa insanlara zorla ve baskı ile İslam'ı empoze edin demek olmadığı açıktır. Nitekim başka bir ayette “Dinde zorlama yoktur.” şeklinde net ifadeler vardır.
  Dişe dokunur petrol Kuveyt- Irak bandında mı çok, Norveçte mi?

  Sanırım sorunun cevabını çoğumuz biliyoruz.
 • Çavuş
  51 Mesaj
  Müslüman ülkelerin-kimisinin sadece adı müslüman var-genellikle içinde başka ülkelerin parmağı var  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • Yüzbaşı
  928 Mesaj
  müslümanları yöneten ülkelerin çoğunun başında başka ülkelerin adamları var da ondan..işte daha yeni mursi'yi gönderip sisi'yi başa getirdiler.
 • Yarbay
  5555 Mesaj

  Bizde Erdoğan var sonuç.

  Milyonlarca mülteci, gerileyen bir ekonomi, ortadoğu bataklığında mezhep savaşları için can veren askerlerimiz... Türkiye kendisinin dışında gelişen savaşlarda kan akıtan bir ülkeye dönüştü...
  Qtrone kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yüzbaşı
  313 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  quote:

  Orijinalden alıntı: Qtrone

  müslümanları yöneten ülkelerin çoğunun başında başka ülkelerin adamları var da ondan..işte daha yeni mursi'yi gönderip sisi'yi başa getirdiler.
  O zaman muslumanlar güclü degiller
  Baska ulkelere boyun egiyorlar
  Bide dersiniz bilmem kac milyar musluman var diye
  Ici bos fis@Panav  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Çavuş
  51 Mesaj
  Müslüman ülkelere bir kaç örnek verir misin, bir de Allah müslümanları böyle sınıyor cümlen yanlış.Herkes sınanıyor ama durumu kötü olan ülkelerin genel olarak bir çok etkeni var bunu tek bir nedene bağlayamayız  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
 • Yüzbaşı
  928 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Kanatlandırmayan_Redbull

  O zaman muslumanlar güclü degiller
  Baska ulkelere boyun egiyorlar
  Bide dersiniz bilmem kac milyar musluman var diye
  Ici bos fis@Panav

  Alıntıları Göster
  müslümanları güçsüz bırakıyorlar işte böyle birbiriyle kavga ettirerek.
  |
  |
 • Yüzbaşı
  928 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Periah

  Bizde Erdoğan var sonuç.

  Milyonlarca mülteci, gerileyen bir ekonomi, ortadoğu bataklığında mezhep savaşları için can veren askerlerimiz... Türkiye kendisinin dışında gelişen savaşlarda kan akıtan bir ülkeye dönüştü...
  Bizde Erdoğan var insanlar birbirini kesip öldürmüyor işte. Erdoğan'ın değerini bilelim.
  Mülteci dediğin bizim insanlarımız, sen kabul etsen de etmesen de biz İdlib'iz, biz Afrin'iz, biz Makedonya'yız, biz Batı Trakya'yız.
  Çok değil daha 150-200 yıl önce oralarda biz vardık, onlar biziz, biz de onlarız.
  Ortadoğu bataklığı değil orası, ortadoğu MASASI.
  Sahada varsan masada da olursun, bunu senin zihniyet anlamaz tabi sen yurtta sus cihanda sus olarak anladın işi çünkü.
  Rusya'nın da askerleri ABD'nin de askerleri ölüyor ama oralarda kimse sizin gibi çene yapmıyor.
 • Yarbay
  5555 Mesaj

  Sizde Türklük bilinci olmadığı için böyle konuşuyorsun.

  Sizin yüzünüzden sınırımızda neredeyse Pkk devleti kuruluyordu. Askerlerimizin canını ortaya koyarak başımıza sardığınız bu belayı zor düzelttik. Sizin yüzünüzden cihadçı vahşiler güç kazanıp işid adı altında komşumuz oluyordu. İşidle savaş adı altında pkkya hiç olmadığı bir meşruiyet kazandırdınız. Ayrıca tüm dünyaya bizi el kaide işid deastekçisi olarak gösterdiniz. Çünkü silahlar donattığınız cahil cühela cihadçıların büyük bölümü silahlarıyla beraber işide katıldı. Öte yandan ülkenin her yerine itinayla yerleştirdiğiniz fetöcüler sizin desteğiniz ile her türlü kötülüğü ve yasadışı işi bu ülkede yaptılar.

  Bugün fetö gitti yerine başka cemaatlerin hacılarının hocalarının önünde bu ülkenin bakanları eğiliyor. Koskoca ülkeyi devlet geleneğinden kopartıp ilkel bir kabile ulusuna dönüştürdünüz.

  Ama bu sürecin sonuna geliyoruz. Ülke hızla ilk ekonomik büyüklük olarak 20nin dışına düşerken sizin iktidarınızda bir sonraki seçimde sandığa gömülecek.

  Umuyorum aklı selim yeni bir iktidar içine düştüğümüz yüzlerce yıldır birbirini katletmek dışında bir halt yapmayan ortadoğuluların arasından bu ülkeyi çıkartacak. Eğer dış siyasetten bahsediyorsan bunu masabaşında Hatay'ı ülkeye katan Atatürk gibi meşru yollardan ve Araplara değil Türklere Türk insanına fayda sağlayacak yollarla yaparsınız. Ama sizde millet bilinci olmadığı için Türklük bulunmadığı için bu ülkenin çıkarlarını Araplar uğruna çöp ettiniz !
  Qtrone kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  10523 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Panav

  Müslüman ülkelerin-kimisinin sadece adı müslüman var-genellikle içinde başka ülkelerin parmağı var
  Aynen

  Muslumanlar hep bortu bocek

  Papatya cicek

  Sefkatmerhamet hos goru

  Ah nide sudij gucler olmasa...

  Hep onlar..

  Olmasalar musluman karinca ezmez..  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yüzbaşı
  337 Mesaj
  Bunun dinle bağlantısı yok. Petrol ve hammadde olan her yerde savaş olur. Meyve, sineği çeker misali Vietnam, Venezuela, Afrika, Küba gibi yerlerde de çıkar çatışması olmuş ve hammaddeden dolayı ya ekonomik kriz olmuş ya da savaş olmuş. Bunun dinle bağlantısı yok. Petrol, altın, elmas, mücevher, gümüş, doğalgaz gibi değerli kaynaklar için ülkeler savaşıyorlar ve satranç misali strateji geliştiriyorlar.
 • Yarbay
  5555 Mesaj

  Petrol Norveç ve Romanya'da da var.

  Merak ediyorum şu an Norveş veya Romanya'da neden iç savaş veya askeri müdahale göremiyoruz ?
  |
  |
  Denamint kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yüzbaşı
  928 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Periah

  Sizde Türklük bilinci olmadığı için böyle konuşuyorsun.

  Sizin yüzünüzden sınırımızda neredeyse Pkk devleti kuruluyordu. Askerlerimizin canını ortaya koyarak başımıza sardığınız bu belayı zor düzelttik. Sizin yüzünüzden cihadçı vahşiler güç kazanıp işid adı altında komşumuz oluyordu. İşidle savaş adı altında pkkya hiç olmadığı bir meşruiyet kazandırdınız. Ayrıca tüm dünyaya bizi el kaide işid deastekçisi olarak gösterdiniz. Çünkü silahlar donattığınız cahil cühela cihadçıların büyük bölümü silahlarıyla beraber işide katıldı. Öte yandan ülkenin her yerine itinayla yerleştirdiğiniz fetöcüler sizin desteğiniz ile her türlü kötülüğü ve yasadışı işi bu ülkede yaptılar.

  Bugün fetö gitti yerine başka cemaatlerin hacılarının hocalarının önünde bu ülkenin bakanları eğiliyor. Koskoca ülkeyi devlet geleneğinden kopartıp ilkel bir kabile ulusuna dönüştürdünüz.

  Ama bu sürecin sonuna geliyoruz. Ülke hızla ilk ekonomik büyüklük olarak 20nin dışına düşerken sizin iktidarınızda bir sonraki seçimde sandığa gömülecek.

  Umuyorum aklı selim yeni bir iktidar içine düştüğümüz yüzlerce yıldır birbirini katletmek dışında bir halt yapmayan ortadoğuluların arasından bu ülkeyi çıkartacak. Eğer dış siyasetten bahsediyorsan bunu masabaşında Hatay'ı ülkeye katan Atatürk gibi meşru yollardan ve Araplara değil Türklere Türk insanına fayda sağlayacak yollarla yaparsınız. Ama sizde millet bilinci olmadığı için Türklük bulunmadığı için bu ülkenin çıkarlarını Araplar uğruna çöp ettiniz !
  Senin Türklük bilincin al senin olsun.
  Biz bir kişi Türk değil diye ölüme mahküm eden Türkçü faşist zihinyetli değiliz.

  PKK devletini çöpe atan bizzat Ak Parti'dir.
  Sen ne işimiz vr Afrin'diyip PKK'ya kalkan olmaya çabalarken biz Afrin'de PKK'lı gebertiyorduk, zoruna gittiyse kusura bakma.
  Sen ne işimiz Cerablus'da derken biz Cerablus'da IŞİD'li gebertiyorduk.
  Sen önce aynaya bak sonra gel Ak PArti'ye laf at.
  Sonumuz geliyormuş, 17 senedir bu palavrayı yemekten bıkmadın usanmadın.
 • Yüzbaşı
  337 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Periah

  Petrol Norveç ve Romanya'da da var.

  Merak ediyorum şu an Norveş veya Romanya'da neden iç savaş veya askeri müdahale göremiyoruz ?
  Dişe dokunur petrol Kuveyt- Irak bandında mı çok, Norveçte mi?

  Sanırım sorunun cevabını çoğumuz biliyoruz.
 • Çavuş
  51 Mesaj

  Kardeşim ben müslümanlar börtü böcek demiyorum.Ona bakarsan ülkenin yarısına sorsan elhamdülillah müslümanım.Namaz desen Allah bilir ne kadarı kılıyor.Şimdi İslamiyetin emirlerine bakarsak kötülüğe teşvik veya kötü yanlış bir tane bile emir yok sorun islamiyette değil müslümanım diyenler de.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  selahattın ısık kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  10523 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Panav

  Kardeşim ben müslümanlar börtü böcek demiyorum.Ona bakarsan ülkenin yarısına sorsan elhamdülillah müslümanım.Namaz desen Allah bilir ne kadarı kılıyor.Şimdi İslamiyetin emirlerine bakarsak kötülüğe teşvik veya kötü yanlış bir tane bile emir yok sorun islamiyette değil müslümanım diyenler de.
  Bu tartismayi kac kez yaptin bilmem bende hatirlamiyorum.
  Dolayisi ile seni yav hehe ile ugurluyorum.
  Sahsi algilama
  Yazdigini edem yazsa ayni cvpi alir.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yarbay
  10523 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Guest-ED6D34AAB

  Bunun dinle bağlantısı yok. Petrol ve hammadde olan her yerde savaş olur. Meyve, sineği çeker misali Vietnam, Venezuela, Afrika, Küba gibi yerlerde de çıkar çatışması olmuş ve hammaddeden dolayı ya ekonomik kriz olmuş ya da savaş olmuş. Bunun dinle bağlantısı yok. Petrol, altın, elmas, mücevher, gümüş, doğalgaz gibi değerli kaynaklar için ülkeler savaşıyorlar ve satranç misali strateji geliştiriyorlar.
  Ulkemizde ne hammadde varda toplimu huzur bulmuyor
  Oyleseyler yaz ki kaba etle millet gulmeyi biraksin.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yarbay
  5555 Mesaj

  Düşünmeden konuşunca böyle oluyor.

  Pkk'nın Afrin ve Suriyenin kuzeyine yayılmasının nedenini hiç düşündün mü ? Hiç düşünmeye çabaladın mı ?

  Siz Suriye iç savaşına tır tır silah göndererek taraf olduktan sonra o silahların İşid'in eline geçtiğinin ortaya çıkmasının ardından Türkiye'nin elinin kolunun bağlanması yüzünden pkknın işidle mücadele ediyorum ayağına tüm Kuzey Suriyeye uluslararası meşruiyet kazanarak yayılmasına yol açtı.

  Kısacası sizin iç savaş desteğiniz en başta pkk'nın zayıflayan Suriye devletini parçalamasına yol açtı.

  Türkiye'nin uluslararası politikası komşularının toprak bütünlüğünün korunmasına dayanır. Bu sayede Pkk gibi oluşumların yurtdışında ortaya çıkıp başımıza bela olmalarını engellediğimiz gibi, tarafsızlık politikası sayesinde hem diplomasi hemde ekonomik açıdan elimiz güçlenir ve güvenilir bir devlet imajı veririz.

  Peki sizin yaptığınız nedir ? Bütün komşularda çıkan iç karışıklıkları körüklemek, iç savaşlara silah sağlamak ve komşularla bol sorun politikası gütmek. Şimdi sana soruyorum. Suriyenin buraya kitlediği ve daha pekçok cihadçı ve teröristin ekleneceği milyonlarca mülteciyi Suriye geri alacak mı ? Veya Suriye iç savaşı bittikten sonra Esad bulduğu her fırsatta Türkiye içindeki terörist unsurlara silah ve bilgi desteği sağlamayacak mı ?

  Sizin her yerde iflas eden yeni osmanlıcılık fanteziniz ilerde bu ülkeye hem ekonomik hem askeri hemde diplomatik açıdan çok büyük zararlar verecek.

  Üstelik Kobani denen yerde Pkklıları kurtarmak için 29 Ekim'de peşmergeyi Türkiye sınırından geçirme rezilliğini yapmış bir iktidardan bahsediyoruz !
  Qtrone kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yarbay
  5555 Mesaj

  Norveç'in zenginliğinin büyük çoğunluğu petrol kaynaklıdır.

  Öte yandan Rusya petrol ve doğalgaz zenginidir. Yine Amerika petrol ve doğalgaz zengini bir ülkedir. Bugün ne Rusya'da ne Amerika'da iç savaş birbirini doğrama vb gibi şeyler görmüyoruz...

  Yani petrol = karışıklık teziniz çok doğru değil. Çünkü hem petrolü olup hemde güçlü olan ülkeler var.

  Amerika Birleşik Devletleri
  Rusya federasyonu
  Norveç
  Romanya/ güçlü değil ama en azından bir karışıklık yaşamıyor )

  Yani sadece petrol ve doğalgaz diyerek başınızı kuma gömmeniz çok doğru bir yaklaşım değil. Malesef islam coğrafyasının bir rönesans ve aydınlanma yaşaması gerekiyor. Çünkü fikirler çok ilkel, birey anlayışı yok, olgunlaşmamış tamamen hurafeler veya dindışı baskıcı ideolojilere esir olmuş bir coğrafyadan bahsediyoruz...
  Denamint kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yüzbaşı
  928 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Periah

  Düşünmeden konuşunca böyle oluyor.

  Pkk'nın Afrin ve Suriyenin kuzeyine yayılmasının nedenini hiç düşündün mü ? Hiç düşünmeye çabaladın mı ?

  Siz Suriye iç savaşına tır tır silah göndererek taraf olduktan sonra o silahların İşid'in eline geçtiğinin ortaya çıkmasının ardından Türkiye'nin elinin kolunun bağlanması yüzünden pkknın işidle mücadele ediyorum ayağına tüm Kuzey Suriyeye uluslararası meşruiyet kazanarak yayılmasına yol açtı.

  Kısacası sizin iç savaş desteğiniz en başta pkk'nın zayıflayan Suriye devletini parçalamasına yol açtı.

  Türkiye'nin uluslararası politikası komşularının toprak bütünlüğünün korunmasına dayanır. Bu sayede Pkk gibi oluşumların yurtdışında ortaya çıkıp başımıza bela olmalarını engellediğimiz gibi, tarafsızlık politikası sayesinde hem diplomasi hemde ekonomik açıdan elimiz güçlenir ve güvenilir bir devlet imajı veririz.

  Peki sizin yaptığınız nedir ? Bütün komşularda çıkan iç karışıklıkları körüklemek, iç savaşlara silah sağlamak ve komşularla bol sorun politikası gütmek. Şimdi sana soruyorum. Suriyenin buraya kitlediği ve daha pekçok cihadçı ve teröristin ekleneceği milyonlarca mülteciyi Suriye geri alacak mı ? Veya Suriye iç savaşı bittikten sonra Esad bulduğu her fırsatta Türkiye içindeki terörist unsurlara silah ve bilgi desteği sağlamayacak mı ?

  Sizin her yerde iflas eden yeni osmanlıcılık fanteziniz ilerde bu ülkeye hem ekonomik hem askeri hemde diplomatik açıdan çok büyük zararlar verecek.

  Üstelik Kobani denen yerde Pkklıları kurtarmak için 29 Ekim'de peşmergeyi Türkiye sınırından geçirme rezilliğini yapmış bir iktidardan bahsediyoruz !
  Bu kadar PKK hassasiyetin gözlerimi yaşarttı ya.
  Peki bu kadar PKK hassasiyetin varsa "Afrin'de ne işimiz var Afrin'e girmeyelim" diyen PKK kalkanlarına bir defa "Neden PKK'yı destekliyorsun" diye sorabildin mi?
  Sormaya CESARET ETTİN mi?
  Teker teker gidelim öyle mersinli cihangir gibi saçmalayıp iktidara saçma sapan sallamakla olmuyor bu işler.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
konkasör
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,797
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.