S

Teğmen
04 Mayıs 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 816 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Akp nin zaten o yola bir meyli var bu açık. Bir yerde okudum mantıklı geldi. Eğer ekonomimiz falan çok iyi olsaydı, acaba şeriat gelir miydi? Çünkü yaptırımlar filan da sorun olmazdı.

İşte geçen gün kızla tanıştıydım, birkaç hafta çıktıktan sonra işler o raddeye geldi, bir günlük kiralık ev ayarlayacaktım. İşte o gün adamla konuşuyoruz, pazarlık yapıyoruz. Nasıl şeker gibi bir adam. Neredeyse kanka olucam adamla. Dedim memleket neresi, Adana dedi. Hemşeri çıktık adamla. Dedim gel sana şırdan yedirecem bi ara falan filan. O gün sözleştik.


Neyse ertesi gün kızla günlük kiralık eve gidiyoruz. Adamdan anahtarı alacağım, ooo manita kim falan derken bi baktı. Bakmasıyla beraber birden yüzü düştü. Lan dedi sen benim kardeşimle nasıl yatarsın eşşoleşşek dedi beni bıçakla kovaladı. Ne yapıcam beyler? Kızdan adresimi falan öğrenirse beni kesmeye gelir diye korkuyorum  

Ben yeni şoförüm ve farkettim ki navigasyon dikkatimi dağıtıyor. Bazen bu lanet navigasyon, titriyor falan filan, zırt bırt rota değiştiriyor, yanlış gösteriyor. Boş yolda olmasam bu bana kaza yaptırabilirdi. Gerçekten çok saçma. İşte geçen de gece yoldayım, sola dön diyor ama orada yol yok. Merdivenler falan var. Bi dönsem yokuş aşağı merdivenlerden kayacak araba, ölümcül kaza resmen. Bu navigasyon olayına bir şey yapılmalı ya. Devlet el atmalı şu işe, google ne bilecek Türkiye nin yollarını? Uydudan kafasına göre sallıyor. Sizin de bazen dikkatinizi dağıtıyor mu?

Bence devlet desin ki hop kardeşim bu navigasyon verisini uydudan çekemezsin, ben sana vericem. Şurda merdiven var şurda yol var. Google kafasına ne eserse sallıyor makine öğrenmesiyle bu işler olmaz. Kesin bilgi lazım. Ve de konum verisi için de işte trafik ışıklarına falan bir alıcı yerleştirilsin. Telefon böylece daha doğru konum alabilir.

Hani nerede 200 TL yağ diyenler? Hem de bimde. Nasıl oluyor? Hem de dolu dolu vardı. Sordum kasiyere zam mı gelecekmiş diyolar dedim, 150 TL falan olur dedi. Hani yağ kuyruğu hani hani? Yani bizim burada yok?

20 euro! Burada 5 tl cik trt payı oluyor diye kıyameti koparıyorlar. Sağlık sigortası 400 euro, kira 1000 euro, geriye ne kaldı ki? Evlerde mutfak bile yok. Neredeyse klozeti de kaldıracaklar kiralık evlerde korkuyorum yani.

Vergiler çok fazla. Gerçekten Türkiye daha iyi. Türkiye de dükkancılığa devam etseydim daha iyiydi. Almanya da çok vergi var beyler.

Görünüşe göre ki kazanacak. Musul Kerkük, Turan falan? 2023 de dünya gücü olamayacak mıyız? Osmanlı geri dönmeyecek mi yani? 25 bin dolar kişi başı gelir?


Bence bu yüzden son bir kez akp ye oy vermeliyiz.

Ben kadınlarda ruh olduğunu bile sanmıyorum. Kadınlarda duygu da yoktur. Sevmezler, taklit yaparlar. Hiçbir zaman sevmezler. Onlar güce taparlar. Ne demiş Freud, ooo kadınına mı gidiyorsun, kırbacını unutma. Kadınlar biyolojik makinedir bence. Aşırı derecede içgüdüleriyle hareket ederler. Toplum onları bu şekle getirmiştir belki ama, onlar da bu durumdan gayet memnundurlar.


Hiç ilanı aşk eden bir kadın gördünüz mü? Ya da şiir yazan? Yoktur. "Ama toplum cesaretli kadını sevmiyoooo" bıraksınlar bu işi. Bunlar bahane. Kadınlar düpedüz biyolojik makinedir.

Afrika önemsiz ne işimiz var Afrika da falan derdi herhalde. Ama öyle değil. Afrika gelecekte muhtemel bir dünya gücü olabilir. İnanılmaz maden kaynakları var. İlişkileri yakın tutmak önemli. Tayyip mesela adam ne kadar karizma, sakin ve canayakın konuşuyor yiğidi öldür hakkını yeme. Kılıçdar konuşmayı bilmiyor. O cb olsaydı kesinlikle bu işi beceremezdi. 1

Ehliyet alıcam ama araba alamıyorum, aşırı pahalı. Ayda 20 bin tl alsam bile rahat rahat araba alamıyorum. Arabayla da çok işim de var, nakliye lazım oluyor bazen. Ama alamıyorum. Araba da lüks olamaz artık ya özellikle bi cangoo.


100 sene sonraki torunum rahat yaşayacak diye ben niye eziyet çekeyim? 2023 müş 2051 miş 2071 miş. BANANE. Ben it gibi yaşayacaksam banane. Torunlara mı çalışıyoruz? Bu kadar da olamaz ya. 300 k ya araba mı olur?


2023 diye çığırtan dedeler torunlarına 100 tl harçlık verirken ömürlerinden ömür gider, sonra da her şey Türkiye için yiyenim derler. Hadi lan ordan.

Evet dolar yükseldi, ama ne oldu? Hiçbir şey. Hayat devam ediyor. Herkes işine okuluna gidebiliyor. Hiç kimse bunu umursamıyor. Ülke batmadı, hala duruyor. Bu Avrupa'da olsaydı devlet başkanı istifa ederdi. Ama burada olmuyor. Bu aslında devletin ne kadar güçlü olduğunu gösterir. İşte asıl istikrar budur. Dolar yükselse bile biz umursamıyoruz. Bu millet dik duruşuyla Erdoğanın arkasında olduğunu göstermiştir. İşte gerçek istikrar da budur zaten. Amerika Almanya İsrail nasıl batmadığımızı, umursamadığımızı görünce kıskanıp kuduruyorlar. Starbuckslar hala dopdolu. Biz kahveyi dolarla almıyoruz eyy amerika.

Hakkında
Forum İmzası:
Bizde yanlış olmaz, olmuşsa da yanlışlıkla olmuştur.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 11 ay
Mesaj Sayısı: 143
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.622
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 6.762 (Bu ay: 9.357)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 6.284 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.