Şimdi Ara

Teknobiyotik Güvenilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
11.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uzun araştırmalar sonucunda kafama göre ucuz bir sistem buldum:
    http://www.teknobiyotik.com/oyuncu-pc-gamer-pc/oyuncu-masaustu/intel-kaby-lake-g4560-3-5-ghz-r7-250-2gb-8gb-ddr4-1tb-hdd-300w-oyun-bilgisayari.html

Aranızda teknobiyotik'ten hazır pc alan oldu mu? güvenilir bir site mi? öyleyse alacağım gibi gözüküyor yorumlarınızı bekliyorum sevgiler.

• 303TL YE R7 250 EKRAN KARTI ALINMAZ ONUN YERİNE GT1030 ALIN 335TL YE
  • aynen onu atlamışım. peki teknobiyotik güvenilir midir?bir sıkıntısını duyan oldu mu?
  • Ya fena değildir kötünün iyisidir orası.Ama ben bunlara kuruş kazandırmak bile istemem.Karaborsacılık yapıyolar bide bunu söyleyenlerede akıllarınca posta koyuyolar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.teknobiyotik.com/oyuncu-pc-gamer-pc/oyuncu-masaustu/intel-kaby-lake-g4560-3-5-ghz-r7-250-2gb-8gb-ddr4-1tb-hdd-300w-oyun-bilgisayari.html

bunun ekran kartını gt1050 ile değiştirsem 300 W power supply yeticek mi? neden bu kadar az seçenek koyuyorlar çok saçma.
  • GT1030'a 300W yeter.
    Teknobiyotik'ten alırken problem yaşamazsın. Ama servise işin düşerse veya iade etmek istersen her türlü zorluğu çıkarırlar.
  • Karaborsa yamyamları olur kendileri rx 580i gtx 1070ten daha pahalıya satmaya çalışırlar uzak durun böyle firmalardan gidin sinerjiden İnventustan toplayın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • inventus, itopya varken o firmaya bakma bile
  • 30 Mayısta ön siparişe açtıkları Aerocool oyuncu koltuğunun stoklara giriş tarihini 6 haziran diye ilan etmişlerdi.

Bu tarihi önce 12 haziran, daha sonra 19 haziran diye revize ettiler.
    20 haziranda sevkiyat beklerken şimdi de 30 haziranda stoklara girecek yazmışlar.

Sipariş verenlere msj yollayıp açıklama yapmak veya özür dilemek gibi bir yaklaşım da yok.Bir firmanın kendini kepaze edişini naklen maç izler gibi izliyoruz.
  • 50 tl fazlaysa sistem inventusda ordan al kafan rahat olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi bilirim ama internetten sistem toplayacaksam sadece inventus'u tercih ederim
  • Aman uzak durun. Değişim için yolladığım güç kaynağı stoklarında yokmuş. 10 gündür mağdur bir şekilde bekliyorum. Şimdi de para iadesi teklif ettiler. 6 taksit almıştım. 6 ayda para iadesi yapacaklar kredi kartımı da işgal ettiler. Telefonları yok bir şeyleri yok. Mesaj atıyorsun 3 günde bir cevap veriyolar.
  • poşeeet poşet
  • Leş gibi leş, bugün aynı gün kargo ibareli ürünlerden oluşan bir sistem sipariş ettim bugün kargoya vermediler. Belki de sisteme düşmedi bilmiyorum. Tek bildiğim şey bir daha termal macun dahi almam buradan.
  • AwerlawK kullanıcısına yanıt
    Birçok firma hazır sistemlerin bilgilerini güncellemiyorlar. Verdiğiniz hazır sistemin içerisinde bulunana ekran kartının stokta olup olmadığına baktınız mı? Her ne kadar hazır sistemler için ekran kartı ayırsa da çoğunluk ile stokta olmuyor. Ayırdıkları kartları da satıyorlar bazen. Bu sadece bir firma için birkaç firma için de öyle. O yüzden verdiğiniz sipariş için firmayı arayıp ekran kartının stokta olup olmadığını teyit edin derim. Ve ya sistemin işlemcisi G4560 ise o da stokta kalmamış olabilir. Onu da teyit edin olmadı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Birçok firma hazır sistemlerin bilgilerini güncellemiyorlar. Verdiğiniz hazır sistemin içerisinde bulunana ekran kartının stokta olup olmadığına baktınız mı? Her ne kadar hazır sistemler için ekran kartı ayırsa da çoğunluk ile stokta olmuyor. Ayırdıkları kartları da satıyorlar bazen. Bu sadece bir firma için birkaç firma için de öyle. O yüzden verdiğiniz sipariş için firmayı arayıp ekran kartının stokta olup olmadığını teyit edin derim. Ve ya sistemin işlemcisi G4560 ise o da stokta kalmamış olabilir. Onu da teyit edin olmadı.

Hazır sistem değildi aldığım. İşlemci, anakart, ram ve kasa+psu siparişi vermiştim. Sırf aynı gün kargo ibareli diye alacağım anakartı değiştirmiştim.

İşlemci i3 7100
    Ram corsair vengeance 8gb 2400mhz
    Anakart asrock b250m pro4
    Kasa da dark ninja 500w +80

Ekran kartımı başka yerden sipariş verdim(bugün) şu an kargoda.

Dükkanları yakınımda üşenmesem gidip sorucam yarın sabah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AwerlawK -- 13 Temmuz 2017; 22:18:11 >

• AwerlawK kullanıcısına yanıt
    Ayıp etmişler o zaman. Bir sorun tabii ki. Zaten işyeri yakınınızda ise gidip elden alsaydınız ya ne diye kargo ile uğraşıyorsunuz? :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Elden alma seçeneği yoktu olsa koşa koşa gider alırdım :( belki de sisteme yurtiçi kargonun işlemleri düşmüyordur çünkü kargo takip tuşuna basınca aras korgonun sayfasına yönlendiriyor ama kargoya da verilseydi siparişin durumu işleniyordudan hazırlandıya geçerdi. Akşam akşam kafamda deli sorular

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçen ay hazır bir sistem toplattım firmadan 10$ motaj ve test içinde ödedim ama kasa geldiğince çalışmıyordu. teknik servisini aradım. anakartı başka bir işlemciyle test ettiklerini aldığım işlemciyi başka bir anakartta denediklerini söylediler. kasa çalışmadığı için açtım anakart beslemeleri bağlı değildi. anakart 6. nesil destekli idi işlemci 7. nesil bios update gerekiyordu.
    teknik servis bios uptede işini yapmadığını söyledi asus anakartlar için yapacaklarsada ek bir ücret ödemek gerekiyormuş ? göndermek yerine işimi kendim hallettim. ilk defa kasayı hazır toplanmış alayım dedim yine kendim uğraştım.
    parça bazında malzeme alınabilir ama hazır sistem olarak tavsiye etmiyorum.
    kendi açımdan parça siparişi bile vermem bu saatten sonra.
  • Bir hafta olmadı, 1.9k tutarında sistem topladım Teknobiyotikten.
    Her şey sitede yazdığı gibi gerçekleşti, 3 gün içinde toplanacaktı sistem, 2 gün, içinde toplandı, ertesi gün kargoya verdildi.

Herhangi bir sorun yok.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.