Yarbay
07 Kasım 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme
Toplam: 727 (Bu ay: 72)
Gönderileri

bu yazıyı kağıda da yazıp yatak odamdaki takvimin Aralık ayı sayfasına yapıştırdım.

insanlar hedeflerini gerçekleştirmek için bunu kalemle kağıda yazıp altınada imzasını atması gerekiyormuş. şimdi ben kendimle sözleşme imzaladım . bakalım gerçekleştirebilecek miyim?

normalde çok rahat gerçekleştirebilirim lakin köyde ev yaptırıyoruz paramın çoğu oraya gitti ve gitmeye de devam edecek çünkü inşaat daha yarıda. resmen paracıklarımı betona gömdürüyor babamlar.

yani bir yandan sermaye yapmaya çalışırken öteki taraftan sermaye eksiliyor. gerçi evde bir sermayedir ama ben evi sermaye olarak görmüyorum.

not: şuan 7000usd değerinde varlığın yabancı hisse senedi fonlarında var. 3 ayda 3000usd kazanmam gerek. maaşımın dolar karşılığı şuan 500usd.

inşaat işleri için ödenmesi gereken 1500usd civarı para var belki daha da çok tutar.

31 aralık 2021 akşamı görüşürüz.

mesela şuan siz 3000tl maaş ile çalışıyorsunuz. eşinizde 3000tl maaş alıyor desek eve giren toplam para 6000tl.

bir eşin maaşı ev masraflarına,kira ve faturalara gitse. öteki 3000tl ile her al dolar aldığınızı düşünün şuanki kurla 337 dolar ediyor.

337x12=4044usd eder yılda. aynı istikrarı 25 yıl sürdürseniz 25 yılın sonunda anca 100 bin dolara ulaşıyorsunuz.

peki bunu başarsanız bile sizce 100bin dolar zenginlik kriteri midir? dolarında enflasyonu olduğunu düşünürsek 25 yıl sonraki 100bin dolar bugun ki 100bin dolara denk olmayacak. yani bugunki 100bin dolara denk bir para yapmak için 130bin dolar yapmanız gerekir. bu da size fazladan bir 7 yıl daha ekler . yani 32yıl sonra anca bugunki paraya denk 100bin dolar paranız olur.

bakın rakamlarla açıkladım 2 kişi çalışsa bile sabit maaşın biriyle sürekli dolar alınsa bile anca 32 yılda orta sınıfa terfi edebiliyorsunuz.

zenginlik kriteri 1 milyon dolardır.

peki aynı kişi parasını dolar olarak biriktirmese de sp500 endeksi fonuna yatırsa ne olurdu. busp500 fonunun 50 yıllık ortalama göre yıllık ortalama getirisi %10

1.yılda 4037usd 15 yılda: 16863

2.yılda 4037usd 14 yılda:15130

3.yılda 4037usd 13 yılda :13936

4.yılda 4037usd 12 yılda: 12669

5.yılda 4037usd 11 yılda. 11518

6.yılda 4037usd 10 yılda: 10470

7.yılda 4037 usd 9 yılda : 9519

8.yılda 4037usd 8 yılda :8653

9.yılda 4037 usd 7 yılda : 7866

10.yılda 4037 usd 6 yılda. 7151

11.yılda 4037usd 5 yılda : 6501

12.yılda 4037usd 4 yılda: 5910

13.yılda 4037usd 3 yılda. 5373

14.yılda 4037usd 2 yılda:4884

15.yılda 4037usd 1 yılda :4403

toplam: 115245usd

Bakın dolar biriktirmek yerine dolar üzerinden para kazanacağınız bir şeye yatırdığınız taktirde size 17 yıl kazandırmış oldu. 32 yıl yerine 15 yılda 100 bin dolar kazandırdı.

aynı mantıkla 30 yıl devam ederse 1 milyon dolara ulaşıryor. sp500 en pasif yatırım stratejisi. siz sp500 yerine millet tarafından çok kullanılan popüler şirketlerin hisselerine yatırırsanız bu süre 10-15 yıla düşer milyoner olmanız.

kitap okumayı sevmiyorsunuz bari şu sesli kitabı dinleyin de finansal okur yazarlığınız gelişsin

Maldia Tur Kültür Sanatyoutube
Zengin Baba Yoksul Baba Tek Parça Sesli Kitap Önemli Yerleri Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın: https://www.youtube.com/channel/UC-Yx4IoBrynHnNYmEHEsJZg/join
https://www.youtube.com/watch?v=_Mv_VVZcvcw

sosyal medyada görüyorum adam canlı yayın yapıyor,birileride o canlı yayın esnasında para bağışlıyor. milletin sokağa atacak parası çok sanırım.

yahu o para bağışlayan adama desemki bana borç ver ertesi gün geri verecem desem 5tl bile vermez.

bu insanlar neyin kafasını yaşıyor anlam veremiyorum bir türlü

10 000usd parayı yıllık ortalama %20 getiri ile 1 milyon dolar yapmak için 26 yıl lazımmış.

tabi bu %20 getiri dolar olacak, yoksa TL bazla %20 getrinin hiç bir espirisi yok.

yaş 35 buna 26 yıl ekleyince 61 yaşında anca dolar milyoneri olabiliyorum.

lanet olsun dostum bu süre çok uzun be.

Siz bu şirketten birine ortak olmak isteseniz hangisine ortak olmak isterdiniz?

enflasyonu yüksek ülkede en berbat şey maaşlı çalışan olmaktır, daha berbatı ise işsiz olmaktır.

şimdi esnaflar kafasına göre zamlar yapabiliyor kendilerini enflasyona karşı koruyorlar. mesela adam satığı bir şeye %50 oranında zam yapıyor.

peki biz maaşlı çalışanların maaşı %50 arrtı mı?yok.

devlet asgari ücretliye nispeten daha yüüksek zam yapmıştı,ama emeklilere sadece %7 zam yaptılar.

şuan en zor durumda olan emekli kesim,ama bu emekli dayıların çoğu da hala hükümeti savunuyorlar,yani biraz da hak ediyorlar bu muameleyi.

şuan güz dönemi ve ülkemizde tarım yapılan yerlerde meyve ve sebze toplam zamanları.

Yani hafta sonları gidin zeytin, elma,kayısı,patates,fındık,çay v.s toplayın

yani tarım sektöründe Suriyeliler ve Afganlar para kazanacağına gidin kazanın.

size %100 iş garantili düşük sermaye ile kurabileceğiniz ve bir ömür boyu size par para kazandırabilecek iş söylüyorum.

nedir bu iş derseniz.

Terzilik

insanlar çıplak gezmediği sürece asla kaybolmayacak ve sürekli para kazandıracak bir meslek.

internetten bir pantolon alıyorsun paçası uzun oluyor gidiyorsun terziye 2 dakikaya makinede 2 paça yapıyor alıyor 15tl.

günde 20 pantolon paçası diksen günde 300tl

terziler sadece pantolon paçası da yapmıyor,ben terzilerde çok ça kadın elbiseleri de görüyorum onlardan daha çok para alıyorlardır.

yani 4 yıllık üniversite okuyup işsiz kalmaktansa 1 yıl terzilik öğrenin ömür boyu para kazanabileceğiniz bir işiniz olsun.

Ayrıca terzilik öğrenip Avrupa ülkelerine giderseniz orada daha çok para kazanabilirsiniz.

terzilik bana göre değil diyorsanız o vakit

Ekskavatör  kepçe operatörlüğü öğrenin yine işsiz kalmazsınız.

Hakkında
Forum İmzası:
''Başkaları aç gözlü olduğunda kork ve geride dur.
Başkaları korktuğunda aç gözlü ol.''
Warren Buffet
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Mobil cihaz
General Mobile
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Takım
Beşiktaş
TV
TV
Ses Sistemi
Creative
Notebook
Casper
Fotoğraf Ekipmanları
Sony a6000
İşlemci
Intel
Anakart
MSI
Sabit Disk
SanDisk ultra ıı 240gb
Ekran Kartı
Gigabyte
Modem
Zyxel vdsl
Beyaz Eşya
Beko
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 19.314
İkinci El Bölümü Mesajları: 27
Konularının görüntülenme sayısı: 228.651 (Bu ay: 8.607)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 64.207 (Bu hafta: 143)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.