Yüzbaşı
12 Mayıs 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 72 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba geçenlerde forumdan Gigabyte RX580 4GB aldım. Oyunlarda msi afterburner dan kontrol ettiğimde kart 120w'tan yukarıya çıkmıyor. Çekirdek hızı ve bellek hızları olması gerektiği gibi(1340-1750). Heaven benchmarkta test yaptım onda da aynı 120w'ı geçmiyordu aldığım puan 1346 ve civarı oluyor(ayarlar:1080p, ultra, aa 8x). Açıkcası biraz kıllandım. Temiz bir şekilde tekrar kartın kendi biosunu atmak işe yarar mı?
Merhaba arkadaşlar ASUS Prime B350 Plus anakartımı elimden çıkardım şimdi kendime anakart bakınıyorum(ileride ryzen 2600 e geçeceğim). Üst limitim 800TL(50Tl oynayabailir karta göre) Ben bu kartları buldum sizce hangisini almalıyım?

https://www.incehesap.com/msi-b450-tomahawk-amd-b450-soket-am4-ddr4-dvi-hdmi-m-2-usb-3-1-atx-anakart-fiyati-39717/?gclid=CjwKCAjw39reBRBJEiwAO1m0OQjvv4k2Hqz5u3ceVkF_YuY2nkqW80YOlX-r7efODiB8IEbHCl8fdhoCJNcQAvD_BwE b450 ler arasında üst sıralarda bi anakart.

https://www.incehesap.com/msi-b450-gaming-plus-amd-b450-soket-am4-ddr4-dvi-hdmi-m-2-usb-3-1-atx-anakart-fiyati-39716/ Fiyatı sebebiyle dikkatimi çekti.

İtopya dan 40-50tl fazla vererek steam cüzdan kodu kampanyasıyla almayı planlıyorum fakat gaming plus fiyatıyla beni karasızlığa itti baya.
Arkadaşlar merhaba izmadaki sisteme sahibim (mobil olanlar için yazayım: Ryzen 1200-Asus Prime B350-Plus-GSkill TridentZ 3000MHz 2x8GB Cl16-Asus Strix GTX970-EVGA 500BQ)

Prime95 Testi yaptığımda(hem blend test hem de smallFFT testinde) hep 3. çekirdek ilk seferde hata veriyor(diğer çekirdeklerde sorun olmuyor). İlk önce cpu voltajını yükselttim(3.8GHz için overclockluyorum bu arada, 1.29 civarındaydı normalde 1.36 ya kadar çıkarttım) yine aynısı oldu. Bu sefer de ram voltajını yükselteyim dedim. 1.35000 ten 1.37500'e yükselttim bir şey değişmedi. Günlük kullanımda 1.28-29v ile herhangi bir sıkıntı olmuyor(mavi ekran, oyundan atma veya sistem donması hiçbir zaman yaşamadım) fakat şu prime95'te 3. çekirdeğin hata vermesine kafayı taktım. Tahminimce ya anakart yeterli gücü veremiyor(HWMonitor'de en fazla 64w gördüm 1.33v ile) ya da işlemcim tam anlamıyla takoz. Başına benzer durum gelen var mı? Sorunum ne olabilir?
İlan açarken veya konuya bir resim eklemek istediğimde (ister link olarak ister 240px veya 480px olsun) bir resimi seçip upload yapmaya çalışırken, chrome da pop-up olarak maksimum dosya boyutuna ulaşıldı bildirimi gösteriyor. Bu durumdan dolayı ne ilan açıp ürünlerimi satabiliyorum ne de konulara grafikler ekleyebiliyorum.
Arkadaşlar merhaba ben 2017 yılında anadolü üniversitesi maliye bölümüne girdim. İlk yıl hazırlık okuyarak kendimi oyaladım maalesef(hazırlığı tamamladım sertifikayla) . Şimdi de birinci sınıftan başlayacağım. Fakat Eskişehir'de pek mutlu hissetmiyorum kendimi.

Yatay geçiş için üniversitelere bakmaya başladım ve marmara üniversitesinde karar kıldım(bu sene bir kız 303 puan ve 76 ortalama-2.99/3.00 oluyor-ile girmiş, benim puanım 305). Sınav puanım yetmiyor bu yüzden ortalama ile geçeceğim. Fakat derslerimizi karşılaştırdığımda derslerin yarısının ilk yıl farklı olduğunu gördüm. Marmarada 2. Sınıfta verilen dersler bizde 1. Sınıfta veriliyor vs. vs. Bu yüzden dersleri saydırırken eksiğim olacak yani birinci sınıftan başlamış gibi olacağım bu da okulun en az bir yarım dönem daha uzaması demek(24 yaşında mezun olmuş olacağım). Marmaraya gidersem hem ailemin ve arkadaşlarımın yanında olacağım kafam biraz daha rahat olacak hem de daha iyi bir üniversiteden mezun olacağım(masraf azalacağından araba da alabilirim). Anadoluya devam edersem derece kasmaya çalışacağım ailemden uzakta olacağım. Sizce değer mi bu kadar zaman kaybına?
Arkadaşlar merhaba ben 2017 yılında anadolü üniversitesi maliye bölümüne girdim. İlk yıl hazırlık okuyarak kendimi oyaladım maalesef(hazırlığı tamamladım sertifikayla) . Şimdi de birinci sınıftan başlayacağım. Fakat Eskişehirde pek mutlu hissetmiyorum kendimi.

Yatay geçiş için üniversitelere bakmaya başladım ve marmara üniversitesinde karar kıldım. Sınav puanım yetmiyor bu yüzden ortalama ile geçeceğim. Fakat derslerimizi karşılaştırdığımda derslerin yarısının ilk yıl farklı olduğunu gördüm. Marmarada 2. Sınıfta verilen dersler bizde 1. Sınıfta veriliyor vs. Vs. Bu yüzden dersleri saydırırken eksiğim olacak yani birinci sınıftan başlamış gibi olacağım bu da okulunen az bir yarım dönem daha uzaması demek. Marmaraya gidersem hem ailemin ve arkadaşlarımın yanında olacağım kafam biraz daha rahat olacak hem de daha iyi bir üniversiteden mezun olacağım. Anadoluya devam edersem derece kasmaya çalışıcam ailemden uzakta olucam. Sizce değer mi buna?
Liseyi birlikte bitirdiğimiz,4 yıla bir çok anıyı sığdırdığımız ilişkimiz tam mükemmelliyete ulaşacakken boktan bir psikolojik durum yüzünden bitiyor beyler. 4 yılda 4 kez ayrıldık, bu sonuncusu artık. Ben üniversiteyi geçen sene kazandım, o bu yıl geliyordu(puanı hedeflediği bölüme yetiyordu) fakat o bana olan sevgisini hayatının önüne geçirmediği için 1 haftada 1 yıldır kurduğumuz hayali elinin tersiyle itiyor. Şimdi sırf istanbul üniversitesi diye hedeflediği bölümden daha kötü bir bölüme gitmeyi istiyor. Şoktayım, şaşkınım, düşüncelerim allak bullak. Gururumu kırdı, beni ikinci seçenek olarak arka plana attı. İstanbul tutmazsa yanına gelirim dedi. Gerçi ben terkedilmeye alışkınım fakat hayal kırıklığı beni bitirdi. Ama biliyorum her zaman nasıl pişman olduysa yine olacak. Bu sefer farklıyım çünkü ikinci plana atıldım, onuun için bir seçenek olarak kaldım. Bu kaldırılamaz, güven sarsıcı.
Arkadaşlar merhaba Eskişehir'de öğrenciyim ve ev tuttum. 1 hafta sonra internet aboneliği başlatacağım. Asıl evimizde(İstanbul) Superonline 25mbps/50gb tarifemiz var onu kullanıyorum ve bana yeterli oluyor(oyunlarda, indirmelerde vs.). Kendi evimde ise altyapı olarak Superonline'ın daireye kadar gelen fiberi, Türknet ve Türk Telekomun VDSL'i var. Şu an Vodafone fibermax ve Türk.net arasında gidip geliyorum. Türk.net'in taahhütsüz ve akk'siz olması beni cezbediyor, vodafone/superonline ise daireye kadar gelen fiber yüzünden aklımı çeliyor. Sizce hangi iss daha iyi bir seçim olur? Aylık ödeyebileceğim limit sanırım Türk.net'in tarifesi kadar falan olur(64,99TL)
Arkadaşlar merhaba imzamdaki sistemi kullanıyorum(ryzen 1200-asus prime b350 plus). Dün imzamdaki rami satıp TridentZ RGB 3000MHz Cl15 dual kit aldım(f4-3000c15d-16gtzr kodlu). Ramleri taktım pc boot oldu normal kullanılıyor fakat bir türlü 3000mhz veya 2933mhz hızına çıkamadım. Eski ramlerim aslında 2400mhz cl16 ydı onları da oc edip 3000 veya 2933mhz e çıkamamıştım. Benim anakartta mı sorun var yoksa ramlerde mi? Ne yapmam gerekiyor bu rami kendi mhz ine çıkartmak için.

Not: Bios güncel.
Merhaba arkadaşlar ikinci el bir Strix GTX970 aldım yarın sabah elimde olacak(RX560'tan 970'e geçtim). nVidia'yı bilirsiniz eski seriyi yeni çıkan driverlarla Apple gibi hafiften yavaşlatmayı severler. 970 kullanıcıları hangi sürümlerde kullanıyor kartlarını bunu öğrenmek istiyorum.

Ek olarak imzamdaki monitörü kullanıyorum ve Freesync destekli. RX560'ı Freesync ile kullanıyordum. nVidia'nın Fast Sync'i Freesync'i aratır mı?

Yeni 970 almış birisine verebilecek tavsiyesi olan var mı kısaca?
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Mobil cihaz
iPhone
Operatör
Vodafone
ISS
Superonline
Oyun Platformu
xboxone
Takım
Trabzonspor
Steam
_awerlawk_
TV
LG
PSN ID
AwerlawkTR
Xbox Live GamerTag
AwerlawK
Basketbol
Anadolu Efes
İşlemci
Intel
Anakart
ASRock
Ekran Kartı
Sapphire
Formula 1
Ferrari
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.275
İkinci El Bölümü Mesajları: 61
Konularının görüntülenme sayısı: 27.057 (Bu ay: 296)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.007 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.