Şimdi Ara

Sony'nin 140 TL Fiyat Politikasını PROTESTO Etmeliyiz!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
494
Cevap
6
Favori
20.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Oyunculuk sektöründe mehter marşı gibi, iki ileri bir geri yapıyoruz.
    Sony Arallaşma yolunda ilk adımını attı. Yeni çıkacak olan inFamous 2'nin satış fiyatı 140 TL.
    Bunun da nedeninin kur farkının ve verginin olduğunu savunuyorlar.

Arkadaşlar şunu bilin Sony menşeili bir ürün perakende satış fiyatından kendi mağazasına gelmez!
    Bilmeyenler içiin en büyük kozları bu. Sony fabrikasından çıkan ürün 60$ falan olamaz.
    Bunun fabrika çıkış fiyatı 20-30$ seviyelerinde olmalıdır. Ki böyle yani. Yurtdışı satış fiyatlarından bunu görüyoruz.
    20-30$'dan fabrikadan çıkıyor, vergisiydi, satıcı karıydı falan, 50-60$ perakende satış fiyatı çıkıyor. Doğrusu bu.

Ama bize gelince sanki oyunun Türkiye'ye, Sony'den giriş fiyatı 60$, kur ve vergi farkları yüzünden 90$ oluyormuş havası yaratıyorlar.
    Böyle bir şey yok arkadaşlar. Bizleri üçüncü sınıf gördükleri için böyle şeylere kafa yormadığımızı ne verirlerse onu alacağımı düşündükleri için,
    bu fiyatı 140 TL seviyesine çektiler. Bu nabza göre şerbettir. Eğer bu fiyata iyi bir ders vermezsek bunun sonu 180'e dayanacaktır.
    Gördüğüm kadarıyla Sony'de Aral'a özeniyor, az alsınlar ama ben genede çok kazanayım düşüncesindeler.

Özet: Sizleri yeni fiyat politikasını protesto etmeye çağrıyorum. 140 TL satış fiyatı olan bir ürünü almamalıyız!
    Türkiye için en ideal satış rakamı 99 TL ve altıdır. 140 TL fiyat vermek yerine 99 TL yapıp sürümden kazanmaya çalışsalar daha çok kazanacaklar.
    Ama Türk ticaret zekası burada devreye giriyor, normal fiyattan çok satılacağına yüksek fiyattan az satlsın aynı parayı kazanayım düşüncesi hakim.

140 TL olan bir oyunu almıyoruz!

Saygılar.

140 TL Fiyatlı Oyunu Almayacaklar:

Gny*
    iscanthere
    addidas_85
    geoxid
    Geralt the Witcher
    dej
    ilkermurat
    jack_sparrow_82
    vcx
    ares88
    355GTS
    phantom_coal
    hasomen
    C-TRanger
    aydogdu1453
    Guardian of the Dark
    FeykimÇok
    [ AsiL ]
    Tube Screamer
    isk0rpit
    Kasatka
    Max_Kolesne
    devilmc
    uA060
    :Sephiroth:
    jericho_!4
    ahmet_sast
    snaxyz
    Armag3d0N
    mıstıkv
    profiteer
    tHaLha
    maximum54
    jack_sparrow_82
    I-C-O
    frostxxx07
    ヤシン
    zantanriyar
    Halleluja
    REAL MADRID
    TheMarjinaLs
    TMF
    StormKing
    Ike
    re-public!
    frostxxx07
    Zoefox
    355GTS
    Erbaa82
    Daxteroy
    Drizzt_tr
    sp@wn
    dwightt
    LegendDarkKnight
    smurats
    exe_genesis
    waltran
    ekostros
    blacktower35
    Bluedevil86
    PracticeMan
    hhsyni
    M`Shinoda
    uA060
    2K
    thuglife
    ilkermurat
    van_hoijdonk
    canned
    DeliMemo3.5
    Sabotime
    alker
    gogorock
    bluelabel
    NightSLayer
    Stargate_0404
    dimitradon
    Eths
    heavyblitzer
    Natsukaw.S
    cobalt_evan
    NightGuardian
    dobermann
    memati2626
    okinore
    roy mustang
    ronaldo777
    french press
    Xeki
    drejtc
    LathspeLL
    Zala
    hhsyni
    bloodmoney09
    DeliMemo3.5
    fmozeni
    yüzbaşı price
    albatrosshigh
    yesilormancini
    tonimotto
    hoppit98
    The Fusion
    unixslax
    Bluepower
    xavi666
    poyrii
    kocake
    mj 23
    chatay88
    Slayish
    Awesome
    Atakan_TR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gny* -- 6 Haziran 2011; 18:53:35 >

• Uzun süredir rdr2 ve netflix harici ps4 ü açmadım desem yeridir. O oyunları o fiyatlarla asla almam. Hiç bir oyun 450 tl edemez. Hele ki scea stüdyoları single odaklı oyunlar üretip dururken. İmkansız yani. Son god of war'a içim elvermeyerek 200 tl verdim önsiparişte. Çıkar çıkmaz 300 tl oldu. Oha yani.

Konsol oyuncuları özellikle ps fanları rica ediyorum gidin steam fiyatlarına bir bakın. En son arkham knight ı 14 tl ye mi ne aldım. İndirimler çok sık ve mantıklı fiyatlarla oluyor. Şu an multiplatform oyunlar için kesinlikle orta üst segmentte bir pc dizmenizi tavsiye ederim. Şu an 5000 tl bandında bir kasa işinizi kesinlikle görecektir. Exc için ise kardeşlik falan makuldür. Belki çıktıktan bir kaç ay sonra falan alınır ama asla şu paraları bir oyuna rica ediyorum vermeyin. Tr psn denen zırzavat sürüsünün saçma açıklamalarına, bahanelerine kanmayın. Yok biz şu bölgeye bağlıymışız, yok neye göre fazla fiyatlarmış. Adam pişkin pişkin kamera önünde neye göre bu fiyatlar pahalı diyor. Ya bu kerkenez tr de yaşamıyor ya da ciddi ciddi buna inanıyor. Adanada aylık 400 tl ye ev kirası veren arkadaşım var lan asfasgads. :) hastamısınız siz. Bir de bunlara çanak tutan ergen sürüsü yok mu onlara asıl tavım.

Misal en son xbox gamepass pc için de çıktı. Gears 5 gibi müthiş bir oyunu 14 tl ye oynadık çıkar çıkmaz. Envai çeşit yeni nesil oyun da dilediğin gibi kütüphanede duruyor. Blazing chrome u merak ediyordum dün indirdim misal yine game pass kütüphanesinden. İnanılmaz avantajlı fiyat olarak. sony gibi oyunlarımız türkçe deyip keyfe keder exc lerin bazılarını tr olmadan çıkarmadı. Adamlar bunun şovunu dahi yapmadı. gears 5 bildiğin tertemiz türkçe çıktı. Belki diğer oyunlarına da ekleyecek bilemiyorum.Babanızın şirketi gibi savunmayın şu sony'yi. Şahane single oyunlar çıkartıyorlar farkındayım ama tr de gerçekten sahipsiziz. Ona göre davranın siz de.

Güzel zamanlardı. Shopto'dan ucuza oyun alırdık. Royal Mail'in 2 günde TR'ye getirdiği oyunu, PTT'nin günlerce dağıtıma çıkarmasını beklerdik. Dark Souls'u falan Xbox 360'a öyle almıştım. Bekleyince ayrı bir değeri oluyordu.

God of War 3, ilk çıktığında bayilerde 90 liraya mı ne satılmıştı. Forumda bir arkadaş vardı, her gün kumbaraya 1 lira atarak 3 ayda alacağım diyordu  

• araldan cesaret aldılar her halde
  • Kardeş sonuna kadar doğru bir yazı özellikle oyunun maliyeti ve vergi kısımları
    Bütün arkadaşlara özellikle fiyat-vergi-kur şeytan üçgenine dikkat etmelerini öneriyorum çünkü her zaman bu 3ü öünümüze çıkıyor fakat arkadaşın dediği gibi ürün max. 50 tlye maloluyordur bunun 40-45tlsi oyun gerisi ise kargodur; ama bizi resmen keriz yerine koymaya çalışıyorlar; nasıl TR GT5 çıktığında insanlar bandrollu alsınlar diye uğraştıysak şimdi de TR sınırları içerisinde alınmasın diye uğraşacağız; çünkü bu oyun 140 tl olduğunu kabul edip aldığımız an Uncharted 3ü de 160 tl den almayı kabul ettik demektir

• GOW 3 99, GT5 105, KZ3 115 derken nasıl bir kur artışıdır da bir anda 25 tl birden farketti. Anlamakta güçlük çekiyorum. Özgür Kirazcı yı arıyor gözler. Yeni gelen müdür den mi kaynaklanıyor acaba bunlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: addidas_85

Kardeş sonuna kadar doğru bir yazı özellikle oyunun maliyeti ve vergi kısımları
    Bütün arkadaşlara özellikle fiyat-vergi-kur şeytan üçgenine dikkat etmelerini öneriyorum çünkü her zaman bu 3ü öünümüze çıkıyor fakat arkadaşın dediği gibi ürün max. 50 tlye maloluyordur bunun 40-45tlsi oyun gerisi ise kargodur; ama bizi resmen keriz yerine koymaya çalışıyorlar; nasıl TR GT5 çıktığında insanlar bandrollu alsınlar diye uğraştıysak şimdi de TR sınırları içerisinde alınmasın diye uğraşacağız; çünkü bu oyun 140 tl olduğunu kabul edip aldığımız an Uncharted 3ü de 160 tl den almayı kabul ettik demektir
    O mazeretlerden sonra alacağım varsada almam bandrollü,spot akar geçmiş olsun.

• +1
  • quote:

Orijinalden alıntı: dej

+1
    bu oyunları sony bayisinden alan adam infamous 2 yi bayiden almayacak otur düşün Sony bakalım sebep ne

• quote:

+1
    İnfamous 2 alıp oynayacağım bir oyun değil ama Gran Turismo 5 çıktığı zamanlar Türkçe oyuna destek verilmesi amacıyla ben de bandrollü alınsın diye forumda bir çok mesaj attım.Neticede gidip sony bayisinden faturalı olarak aldım (hemde shopto.net'ten parasını bile ödediğim siparişi iptal ederek) .Ama fiyat politikası bu şekilde gidicekse bu da demek oluyor ki Uncharted 3'ü spottan yada shopto'dan alacağım
  • quote:

+1
    Ben L.A. NOIRE 1 hafta severek kullandım ve bitirdiğim için 100TL ye satıyorum kaldı ki bu fiyata 2. el ne gg de ne de sahibinden de ne spotta ne de forumda var. Yine de kimse yanaşmıyor. hani konuyla belki çok yakından ilgisi yok ama ilginç bir not olarak eklemek istedim. Sonuç olarak artık PS3 oyunu alınmasın istenir gibi bir satış politikası hakim. Nereye kadar böyle gider bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkermurat

bu oyunları sony bayisinden alan adam infamous 2 yi bayiden almayacak otur düşün Sony bakalım sebep ne

Alıntıları Göster
    Aynen katılıyorum.. İnfamous'un fiyatı 99 TL'ye düşmedikçe ben sony centre'dan almıyorum ama 1 ay bekleyeceğim düşer belki diye spot almayacağım.

Yemişim euro'sunu kurunu, millet kopya kullanıyo, ben hem orjinal kullancama destek olacam hemde bana 140 tl fiyat çıkaracaklar. Böyle şey olmaz.

Orjinal kullanıcılara kolaylık yapacaklarına, korsandan kaybettiklerini bizden çıkarmaya çalışıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkermurat

Alıntıları Göster
    şu ana kadar sadece gt5 i bandrollü aldım o da o kadar süredir beklediğim içindi, başka hiçbir oyunuda gidip bandrollü almadım almamda. elin amerikalısı ingilizi asgari ücretiyle 30-35 oyun alabiliyorken biz en fazla 5 oyun alabiliyoruz. sony bu kafayla devam etsin

• quote:

Orijinalden alıntı: ares88

Aynen katılıyorum.. İnfamous'un fiyatı 99 TL'ye düşmedikçe ben sony centre'dan almıyorum ama 1 ay bekleyeceğim düşer belki diye spot almayacağım.

Yemişim euro'sunu kurunu, millet kopya kullanıyo, ben hem orjinal kullancama destek olacam hemde bana 140 tl fiyat çıkaracaklar. Böyle şey olmaz.

Orjinal kullanıcılara kolaylık yapacaklarına, korsandan kaybettiklerini bizden çıkarmaya çalışıyorlar.

Alıntıları Göster
    Herkesin aynı fikirde buluştuğunu görmek güzel.

Eminim hepimiz GT5, KZ3 gibi oyunları sırf destek olmak için almışızdır. Şahsen ben öyleydim.
    Bütün çıkan Türkçe oyunları sırf geleceğe yatırım olsun diye aldım. GT5'i oynamayacağımı bile bile destek için aldım!
    Ama artık bir dur demek gerekiyor. Orijinal kullanıyoruz diye resmen bizi cezalandırıyorlar.
    Korsan kullananlar oyunu bitirmişler bile!

Bu tabloyu görmesine rağmen, orijinalci müşterisini korumayan Sony'e en içten saygılarımı sunuyorum.

• Evet cok para ,90 liradan fazla olmamali, siyasiler secim vaatlerine eklesydi bunuda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gny*

Eminim hepimiz GT5, KZ3 gibi oyunları sırf destek olmak için almışızdır. Şahsen ben öyleydim.
    Bütün çıkan Türkçe oyunları sırf geleceğe yatırım olsun diye aldım. GT5'i oynamayacağımı bile bile destek için aldım!
    Ama artık bir dur demek gerekiyor. Orijinal kullanıyoruz diye resmen bizi cezalandırıyorlar.

Bu tabloyu görmesine rağmen, orijinalci müşterisini korumayan Sony'e en içten saygılarımı sunuyorum.

aynen sana katılıyorum ps3 ü inatla kırdırmıyorum ama artık iyice suyu çıktı işin 140tl oyun mu olurmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: hasomen

quote:

aynen sana katılıyorum ps3 ü inatla kırdırmıyorum ama artık iyice suyu çıktı işin 140tl oyun mu olurmuş

Alıntıları Göster
    Destek verdiğimiz gibi protesto etmesini de biliriz. GT5'i 110, KZ3'ü ve LBP2'yi 125 TL'den aldım. Ama bir yere kadar. Kendileri fedakarlık yapmayacaklarsa bizden fedakarlık beklemesinler...

Ek olarak; Ön siparişin mantığı alacağın ürünü biraz olsun ucuza almaktır. Ama hangi mantıksa, ön sipariş de mağazadan alış da aynı fiyat...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C-TRanger -- 3 Haziran 2011; 10:51:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hasomen

quote:

Alıntıları Göster
    Beyler bu çok geç kalınmış bir serzeniş.Artık sony böyle devam edecek.İsteyen alır isteyen almaz diyerek ayrıca yok yüksek vergi falan külliyen yalan bir arada konsol satamıyoruz diye ağlıyodular noldu fiyat düştü satıyolar değil mi ?

Ben sony'i eleştiriyorum diye kendini bilmezler tarafında 15 gün ban yedim.Bu forumda sony'i sakın eleştirmeyin bir 15 günde size ban çaktırırlar.

Bence imkanı olan bile şu an orcinal oyun almamalıdır ki biraz akılları başlarına gelsin.Ayrıca sony'nin yeni çıkacak konsolları tr dil+oyunlarda altyazı olmadan asla bizim ülkede satılmamalı.
    Millet zaten spottan akıyo.
    Bakın micro'ya naptı satmıyom dedi sizin ülkede milet aldı firmware attı şakır şakır oyununu oynuyo+live'a firmwaresiz üyelik alan herkes tr'den erişebiliyor.

Tüm foruma sevgiler.

• quote:

GT5'i bende sizin gibi sadece destek olsun diye aldım, hatta bir arkadaşıma da aldırdım. İkimizin de GT5'ler yatıyor.

Kİllzone 3'ü de aldım ama onu baya oynuyorum, hakkını verdi gibi, 119 tl'ye almıştım.

Ama destek destek yeter. Orjinal kullananları soğutmayın bu işten de, evdeki bulgurdan olmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ares88

quote:

GT5'i bende sizin gibi sadece destek olsun diye aldım, hatta bir arkadaşıma da aldırdım. İkimizin de GT5'ler yatıyor.

Kİllzone 3'ü de aldım ama onu baya oynuyorum, hakkını verdi gibi, 119 tl'ye almıştım.

Ama destek destek yeter. Orjinal kullananları soğutmayın bu işten de, evdeki bulgurdan olmayın.

Alıntıları Göster
    Beyler hadi artık tepkimizi nereye nasıl göndericez bi yönlendirin

• quote:

Orijinalden alıntı: OknTskn

Beyler hadi artık tepkimizi nereye nasıl göndericez bi yönlendirin

Alıntıları Göster
    Aslında biraz riskli iş. Satışlar düşceği için Türkçe oyunlar artık yalan olabilir. Ama diğer yandan alırsakta dediğiniz gibi fiyatlar 180'e vurabilir. Sonuna kadar arkanızdayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: .Smiley.

Aslında biraz riskli iş. Satışlar düşceği için Türkçe oyunlar artık yalan olabilir. Ama diğer yandan alırsakta dediğiniz gibi fiyatlar 180'e vurabilir. Sonuna kadar arkanızdayım.

Alıntıları Göster
    Sonuna kadar haklısın abicim.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.