Şimdi Ara

PS4 e SSD TAKMAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
2
Favori
18.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar PS4 e SSD takmak istiyorum, daha önce PS3 e de takmıştım, özellikle loading süreleri korkunç kısalmıştı. (Özellikle Gran Turismoda)
    Şimdi PS4 e de nasıl takılacağını buldum ve 1 TB lik normal SSD olmayan bi disk taktım, sistemi kurdum ve sorunsuz çalıştı.
    Şimdi sorum şu 120 veya 128 GB lık bir SSD taksam acaba yeterli olur mu ?
    PS4 le beraber gelen disk 500 GB ancak PS4 onu 404 GB olarak görüyor, benim taktığım 1 TB lık diski de 862 GB olarak gördü.
    Elimde 120 lik bir SSD olmadığı için PS4 ün ne şekilde davranacağını bilmiyorum, aranızda tecrübe etmiş olan var mı bu durumu ?
    Bana 70-80 GB bir alan kalır mı acaba 120 lik taksam ?

Çünkü;
    NBA2K14 = 47 GB
    Watchdogs = 22 GB yer kaplıyor

canlee89 bu mesajı paylaştı
  • Arkadaşlar kendi soruma kendim cevap buldum, paylaşayım ileri de birilerinin işine yarar sanırım.
    40 GB lik bir SATA harddisk taktım ve cevabımı aldım.

PS4 sistemi başlatılamıyor.
    160 GB değerinden az olan sistem depolama alanı kullanılamıyor.
    (CE-34336-9)
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIA

Arkadaşlar kendi soruma kendim cevap buldum, paylaşayım ileri de birilerinin işine yarar sanırım.
    40 GB lik bir SATA harddisk taktım ve cevabımı aldım.

PS4 sistemi başlatılamıyor.
    160 GB değerinden az olan sistem depolama alanı kullanılamıyor.
    (CE-34336-9)
    Paranız çoksa takın, bence gereksiz masraf.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kankkunen

Paranız çoksa takın, bence gereksiz masraf.

Alıntıları Göster
    Birincisi konuyla alakalı bişey yazmamışsın.
    1 adet PS4 oyununun 150-250 lira arasında olduğu bi pazarda, sistemin 8-10 kat hızlanması için verilecek SSD parasının ve PS4 ün içinden çıkan 500 GB lık Harddiski de sattığınızı düşündüğünüzde, paranız çoksa takın demek saçma bi yorum olmuş.
    500 lük diski minimum 100-150 arasına satarsınız, 240 lık bi diski de 350 tl civarına alırsınız ki bu da 1 oyun parasına sistemi SSD ye terfi etmek anlamına gelir.

• quote:

1 adet PS4 oyununun 150-250 lira arasında olduğu bi pazarda, sistemin 8-10 kat hızlanması için verilecek SSD parasının ve PS4 ün içinden çıkan 500 GB lık Harddiski de sattığınızı düşündüğünüzde, paranız çoksa takın demek saçma bi yorum olmuş.
    500 lük diski minimum 100-150 arasına satarsınız, 240 lık bi diski de 350 tl civarına alırsınız ki bu da 1 oyun parasına sistemi SSD ye terfi etmek anlamına gelir.

Alıntıları Göster
    O halde , 240 lık takarsak sistemden geriye acaba bize kaç gb kalır

• quote:

Orijinalden alıntı: Beavis.

O halde , 240 lık takarsak sistemden geriye acaba bize kaç gb kalır

Alıntıları Göster
    80-100 gb sistem yer ayırıyor kendine diye biliyorum ben, çünkü konsol 400gb kullanılabilir alanla geliyor.
    Ben 1TB SSHD taktım, memnunum, alıştığım için artık çok hızlı gelmiyor tabi, HDD li halini hatılamıyorum , SSD çok para kasmayın kendinizi derim. Konsolun açılışından , oyun loadinglerinden memnunum açıkçası bu hali ile.

300 TL SSHD 1TB

Ben buradan almıştım;
    http://www.extraucuzluk.com/urun/1-tb-seagate-25-hybrit-sshd-sata3-64m-st1000lm014_164104.aspx?CatId=156&ref=akakce&v=1.68

• Şimdilik gerek yok.
  • Harpooner kullanıcısına yanıt
    Açılması ve loadingler falan genel olarak ne kadar uzun sürüyormuş.
  • Ben 2tb 7200 rpm sshd taktım, önceki haline göre fark var ama abartı değil. 105 euro ya aldım hddyi, 1metre sata uzatma kablosu ve hdd kutusu bende vardı önceden onlara ekstra para vermedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulwi

Ben 2tb 7200 rpm sshd taktım, önceki haline göre fark var ama abartı değil. 105 euro ya aldım hddyi, 1metre sata uzatma kablosu ve hdd kutusu bende vardı önceden onlara ekstra para vermedim
    Arkadaşlar PS3 te de loading bekleme süresi ölüm gibiydi, 4 te de ölüm gibi.
    Bu loading süresini dert etmeyenler için zaten sorun yok,
    Fakat konu içeriğiyle alakalı yorum yaparsanız daha isabetli olacak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIA -- 6 Haziran 2014; 23:17:21 >
  • quote:

Sıfır 500 GB HDD piyasada 120-130 TL ye satılırken kim gelip sizden 100-150 liraya garantisiz HDD alacak bunu da açıklayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Giannizzero

quote:

Sıfır 500 GB HDD piyasada 120-130 TL ye satılırken kim gelip sizden 100-150 liraya garantisiz HDD alacak bunu da açıklayın

Evet doğru 100-150 arası fiyatlara bakmadan söyledim, 70-80 lira arasına satılabilir, fakat 2. el alışveriş sitelerine bakarsan 300 lira civarında 240-256 GB arası SSD disk bulabilirsin, yine aşağı yukarı 1 oyun fiyatına gelir ki ps4 e ikinci joystick + 2-3 oyunla 2 bin liraya yakın para ödeniyo, ssd için verilecek ekstra 200 lira gibi bi fark devede kulak.
    PS3 te uzun soluklu gran turismo tarzı loading manyağı oyunlar oynayanlar ne demek istediğimi daha iyi anlarlar.

Kendi çektiğim videodan görebilirsiniz :

http://www.dailymotion.com/video/x1yt6lr_ps3-gran-turismo-ssd-loading-speed_videogames

SSD olmasina ragmen bu kadar bekliyosun ki; stok bi harddiskle ömrünü yiyo adamın bu süre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIA -- 7 Haziran 2014; 4:29:18 >

• quote:

Ben 2tb 7200 rpm sshd taktım, önceki haline göre fark var ama abartı değil. 105 euro ya aldım hddyi, 1metre sata uzatma kablosu ve hdd kutusu bende vardı önceden onlara ekstra para vermedim

Ps4'e 2 tb takılıyormu hocam bi sorun çıkmıyomu
  • PS4 işletim sistemi için diskten alan kesiyor o yüzden 404 GB kalıyor

SSD takarsanız en büyük saniye farkı 7-8 saniye olucaktır.
  • Frue kullanıcısına yanıt
    3 tb takan da var, hiç bir sorun olmadı aksine trıals fusion da geç texture yüklenme sorunu vardı, yeni hdd ile sorun yok oldu
  • quote:

3 tb takan da var, hiç bir sorun olmadı aksine trıals fusion da geç texture yüklenme sorunu vardı, yeni hdd ile sorun yok oldu

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frue

quote:

Teşekkürler

Alıntıları Göster
    Önümüzdeki haftaiçi alıcam 180-256 arası bi SSD, yeni videoları paylaşırım buradan.
    SSHD ve SSD arasında çok ciddi performans farkı var, SSHD ile sıçrama olmaz zaten PS4 te, onun mantığı farklı.

• quote:

Önümüzdeki haftaiçi alıcam 180-256 arası bi SSD, yeni videoları paylaşırım buradan.
    SSHD ve SSD arasında çok ciddi performans farkı var, SSHD ile sıçrama olmaz zaten PS4 te, onun mantığı farklı.

Alıntıları Göster
    SSD için daha geniş depolama alanından vazgeçmem doğrusu. Çünkü Ps4 için çok büyük bir fark olmayacaktır. Fiyat yüksek depolama alanı az. Sonuçta elde edilecek fark fiyatına ve depolama alanına göre kıyaslandığında gereksiz. Birde artık oyunların digital olarak daha uygun olduğu düşünüldüğünde 500Gb bile son derece yetersiz bir alan (ps4 ün kendine ayırdığı bölüme girmiyorum bile). Bilgisayar için olsaydı sistem bölümü için sdd alınması taraftarı olurdum. Fakat konsol için hem fiyat hemde depolama alanı yönünden dezavantaj.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cloud35 -- 8 Haziran 2014; 1:44:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cloud35

SSD için daha geniş depolama alanından vazgeçmem doğrusu. Çünkü Ps4 için çok büyük bir fark olmayacaktır. Fiyat yüksek depolama alanı az. Sonuçta elde edilecek fark fiyatına ve depolama alanına göre kıyaslandığında gereksiz. Birde artık oyunların digital olarak daha uygun olduğu düşünüldüğünde 500Gb bile son derece yetersiz bir alan (ps4 ün kendine ayırdığı bölüme girmiyorum bile). Bilgisayar için olsaydı sistem bölümü için sdd alınması taraftarı olurdum. Fakat konsol için hem fiyat hemde depolama alanı yönünden dezavantaj.

Valla hocam tercih meselesinden ziyade, en kral oyun 50 gb yer tutuyo, oynayıp bitirdiğin ve takas yaptığın oyunu diskte tutmak gereksiz.
    Dijital oyun almakta saçmalık bana göre, 40-50 lira az verip dijital alıyım dersen oyunun son sahibi olursun, veya ilerde ps4 ü satarken içinde falanca oyun var dediğinde senin aldığın fiyatın %70-80 altına sayarlar o dijital oyunu. (En iyi ihtimalle) :)
    Kutulu oyunları forumda ücretsiz veya dışarda 20-25 lira arası değiştirme şansın var.
    PS4 sistem + 6-7 oyun için gayet yeterli 250 lik bi SSD.

Watchdogs 22 GB
    FIFA 20 GB sanırım
    NBA 47 GB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIA -- 8 Haziran 2014; 13:35:57 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cloud35

Valla hocam tercih meselesinden ziyade, en kral oyun 50 gb yer tutuyo, oynayıp bitirdiğin ve takas yaptığın oyunu diskte tutmak gereksiz.
    Dijital oyun almakta saçmalık bana göre, 40-50 lira az verip dijital alıyım dersen oyunun son sahibi olursun, veya ilerde ps4 ü satarken içinde falanca oyun var dediğinde senin aldığın fiyatın %70-80 altına sayarlar o dijital oyunu. (En iyi ihtimalle) :)
    Kutulu oyunları forumda ücretsiz veya dışarda 20-25 lira arası değiştirme şansın var.
    PS4 sistem + 6-7 oyun için gayet yeterli 250 lik bi SSD.

Watchdogs 22 GB
    FIFA 20 GB sanırım
    NBA 47 GB

Alıntıları Göster
    Bi de şunu unuttum, Mediamarkt gibi mağazalarda oyun fiyatları 250 TL civarında, PS Store da dijital olarak 179 TL.
    Kadıkoyde aynı oyun kutulu 120-150 TL ve orjinal, online oynamak için erişimin de var.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.