Yarbay
04 Haziran 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
36 üye
Görüntülenme
Toplam: 227 (Bu ay: 3)
Gönderileri
Adıyaman'da çıkan çatışmada yaşamını yitiren Jandarma Uzman Çavuş Kürşat Yılmaz'ın cenazesi Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde düzenlenen törenle defnedildi.

Adıyaman'daki törenin ardından Diyarbakır 'ın Ergani ilçesine getirilen cenaze, Kemaliye Mahallesi Gülbaran Caddesi'ndeki babaevinde yakınları tarafından Kürtçe ağıtlarla karşılandı.

Ulu Cami'de kılınan cuma namazına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ali Çardakçı, 7. Kolordu Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, AKP Diyarbakır Milletvekilleri Oya Eronat ve Ebubekir Bal ve çok sayıda kişi katıldı.

Cami girişinde yaşamını yitiren askerin babası Ekrem Yılmaz, "Vatan sağ olsun. Oğlum Tayyip Erdoğan'a feda olsun. Tayyip sağ olsun. 7 torunum var, hepsi vatana feda olsun." dedi.

Kaynak:https://www.birgun.net/haber-detay/adiyaman-da-yasamini-yitiren-askerin-babasi-oglum-tayyip-erdogan-a-feda-olsun-227423.html
15 Temmuz'un yıl dönümü nedeniyle TBMM'de yapılacak olan özel oturuma CHP'nin davet edilmemesiyle ilgili Başbakan Yıldırım'dan açıklama geldi.

x
CHP, TBMM'de düzenlenecek 15 Temmuz anma etkinliklerine davet edilmediği için Meclis Başkanı Kahraman'a çağrıda bulunmuştu.
Konuyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, konuyla ilgili kendilerine de yazılı bir davet gelmediğini, herkesin katılabileceği bir oturum olduğunu söyledi.
"BİZE DE YAZILI BİR DAVET GELMEDİ, HERKES KATILABİLİR"
"Milli mücadele için davete gerek yok" diyen Başbakan Yıldırım şöyle konuştu:
Meclis'te o gün yaşananlar, yaşandığında kimse bizi davet etmedi. Biz kendiliğimizden gittik. Meclis'e sahip çıktılar. Aynı saatte aynı yerde herkes tekrar toplansın diye ilan ediyoruz.
"ALINGANLIK GÖSTERMEYE LÜZUM YOK"
Burada alınganlık göstermeye lüzum yok. Milletin iradesinin tecelli ettiği Meclis'te, sene-i devriyesinde tekrar aynı saatte milletvekilleriyle, vatandaşlarıyla herkesin toplanması, 15 Temmuz ruhunun canlı tutulması gerekir.
O yüzden ana muhalefet partisinin alınganlık göstermesine gerek yok. Biz de yazılı davet falan almadık.
"İSTİKLAL MÜCADELESİ İÇİN DAVETE GEREK YOK"
Bu, Meclis Başkanlığımızın yaptığı bir organizasyondur. İstiklal mücadelesi için davete gerek yok. Bu mücadele 7'den 70'e hepimizin en temel görevidir.

Kaynak:http://m.star.com.tr/politika/basbakan-yildirimdan-flas-aciklama-haber-1236018/
Hazırlanan raporda dünyanın en büyük enerji şirketleri ExxonMobil, Shell, BP, Chevron ve Saudi Aramco, en çok karbon emisyonu üretiyor

Sivil toplum kuruluşu Karbon Bildirim Projesi tarafından hazırlanan Carbon Majors Report'a göre, 1988 yılından bu yana dünyada gerçekleşen karbon gazı salınımının yüzde 71'i sadece 100 şirket tarafından gerçekleştirildi.

BBCTürkçe'nin haberine göre Hükümetlerarası İklim Değişikliği Panel'inin kurulduğu 1988 yılını baz alan raporda, sera gazı salınımının yarısından fazlasının 25 şirket tarafından gerçekleştirildiği de vurgulanıyor.

Karbon Bildirim Projesi Direktörü Pedro Faria, geleneksel olarak sera gazı salınımı verilerinin ülke bazında toplandığını, yeni raporunsa şirketlerin küresel ısınmadaki rolüne odaklandığını ifade ediyor.

Raporda dünyanın en büyük enerji şirketleri ExxonMobil, Shell, BP, Chevron ve Saudi Aramco, en çok karbon emisyonu üreten şirketler olarak listeleniyor.

1988 - 2017 arasındaki sera gazı salınımının aynı şekilde devam etmesi durumunda, 21. yüzyılın sonunda ortalama sıcaklıkların 4 santigrat derece daha yüksek hale geleceği uyarısı da raporda yer alıyor.

Karbon Bildirim Projesi Direktörü Faria, şirketlerin kısa vadede kâr etme güdüsüyle hareket etmek zorunda olmalarının karbon emisyonlarında acil düşüş ihtiyacıyla ciddi biçimde çeliştiğini vurguluyor.

Faria, açıkladıkları raporla birlikte şirketleri karbon emisyonları konusunda daha şeffaf olmaya zorlamayı amaçladıklarını da belirtiyor.

Rapora göre, küresel sera gazı salınımının yüzde 20'si ise, kamu sermayeli şirketler tarafından gerçekleştiriliyor.

Kaynak:http://m.t24.com.tr/haber/kuresel-sera-gazi-saliniminin-yuzde-71ini-sadece-100-sirket-gerceklestiriyor,413667
Sur’un Yıkımına Hayır Platformu, UNESCO'ya mektup yazdı. Mektupta Sur'daki yıkım çalışmalarının engellenmesi istendi.

"Sur’un Yıkımına Hayır Platformu" bileşenleri, Diyarbakır'ın Sur ilçesi için UNESCO’ya mektup yazdı. 50 kurumun imzasının bulunduğu mektupta, "Sur’daki yıkımın engellenmesi için UNESCO’nun bir an önce harekete geçmesi" istendi.
Gazete DuvaR 'dan Vecdi Erbay'ın haberine göre, Sur’un Yıkımına Hayır Platformu, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’ne (UNESCO) acil çağrı mektubu gönderdi. Mektupta, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde (DML) bulunan 191 üye ülke ve 1031 alanın içerisinde Diyarbakır Kalesi ile Hevsel Bahçeleri Kültürel Peyzajı’nın yer aldığı ve tarihi Sur ilçesinin Türkiye’de bulunan 15 dünya mirasının içerisinde olduğu belirtiliyor.
“Dünyadaki en eski yerleşim alanlarını içinde barındıran ve 40’a yakın uygarlığın izlerini taşıyan Sur içinin tarihi M.Ö. 7500 yıllarına dayanmaktadır” denilen mektupta, Suriçi ile ilgili şu bilgiler de hatırlatıldı:
“Suriçi farklı etnik, sınıf, kimlik ve inançtan halklara tarih boyunca ev sahipliği yapmıştır. Çok katmanlı demografik yapısı ile tarihin her döneminde kozmopolit bir yerleşim yeri olan Suriçi, 21. yüzyılda büyük bir yıkıma maruz kalmıştır. Birçok medeniyetin bugüne kadar koruduğu bu tarihi mekân, günümüzde güvenlik politikaları ve çağdaş kentleşme projeleriyle köklü bir şekilde yok edilmeye çalışılmaktadır.”
Mektupta, Suriçi’nde birçok tarihi eserin bulunduğu, Lalebey ve Alipaşa mahallelerinin tarihsel ve kültürel sokak dokusuna sahip olduğu belirtilerek, “Yaklaşık on bin yıllık tarihi geçmişe sahip, açık hava müzesi olan Suriçi yerleşkesi, nasıl olur da iş makineleriyle yıkılmaktadır? Dünyanın neresinde tarihi mekânlar iş makineleriyle yıkılmıştır?” sorularına yer verildi.
UNESCO'dan talepler
“UNESCO’ya Sur içindeki tarihsel ve kültürel yapılara ‘bütünlükçü bir koruma anlayışıyla’ yaklaşması için acil çağrı yapıyoruz” denilen mektupta şu taleplerde bulunuldu:
"Alipaşa ve Lalebey mahallelerindeki tarihsel ve kültürel dokunun korunması ve yıkımın acil bir şekilde durdurulması için UNESCO’dan harekete geçmesini,
"UNESCO’dan, yıkımın durdurulması için Türkiye hükümetine acil koduyla çağrı yapmasını,
"Uzmanlardan oluşan bir heyetin Sur içindeki yıkımı yerinde incelemek ve gözlemlemek üzere en kısa sürede Türkiye’ye gelmesini,
"UNESCO, Türkiye’yi, UNESCO’nun Kültürel ve Doğal Mirasın Ulusal ve Uluslararası Korunması Belgesi, Venedik Tüzüğü, Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesi ve Somut Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesi gibi tüm uluslararası sözleşmelere uymaya davet etmesini talep ediyoruz.”
50 kurum imzaladı
Sur Yıkımına Hayır Platfotmu’nun UNESCO’ya gönderdiği acil çağrı mektubunda yer alan 50 kurum şöyle:
– Diyarbakır Ekoloji Derneği
– TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi
– TMMOB Harita Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi
– TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi
– TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi
– TMMOB Maden Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi
– TMMOB Makine Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi
– TMMOB Mimarlar Odası Diyarbakır Şubesi
– TMMOB Şehir Plancıları Odası Diyarbakır Şubesi
– TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Diyarbakır Şubesi
– TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Diyarbakır İl Temsilciliği
– TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Diyarbakır İl Temsilciliği
– TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası Diyarbakır İl Temsilciliği
– TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Diyarbakır İl Temsilciliği
– Dicle Fırat Kültür Merkezi, Özgür Hukukçular İnisiyatifi
– Diyarbakır Eğitim Sen 1, 2, 3 Nolu Şubeler
– SES Diyarbakır Şubesi
– Genel-İş Sendikası Diyarbakır
– Yapı-Yol Sen Diyarbakır Şubesi
– Diyarbakır Tabip Odası
– TÜM BEL SEN Diyarbakır Şubesi
– BES Diyarbakır Şubesi
– ESM Diyarbakır Şubesi
– Tarım Orkam Sen Diyarbakır Şubesi
– Haber-Sen Diyarbakır Şubesi
– Diyanet Vakfı Emekçileri Sendikası (DİVES) Diyarbakır Şubesi
– BTS Diyarbakır Şubesi
– KESK Kadın Platformu
– Tevgera Jinên Azad (TJA)
– Diyarbakır Barış Anneleri İnisiyatifi
– Diyarbakır 78’liler Derneği
– Pir Sultan Abdal Derneği Diyarbakır Şubesi
– Diyarbakır Sarmaşık Yoksullukla Mücadele Derneği
– Diyarbakır Göç Edenlerle Yardımlaşma Derneği
– TUHAD-FED
– DİAY-DER
– KURDİ-DER
– Kürt Enstitüsü
– Rojava Derneği
– Demokratik İslam Kongresi (DİK)
– MEYA-DER
– Özgür Gazeteciler İnisiyatifi
– Demokratik Toplum Kongresi (DTK)
– Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır İl Örgütü
– Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır İl Örgütü
– Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) Diyarbakır İl Örgütü
– EMEP Diyarbakır İl Örgütü
– Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır İl Örgütü.

Kaynak:http://t24.com.tr/haber/50-kurumdan-unescoya-mektup-surda-ki-yikimi-durdurun,409462
Arkadaşlar kedimin ağzından sarı renkli salya akıyor ve sürekli hasta bir şekilde yatıyor. Günlerdir bir şey de yemiyor. Sadece şırınga ile süt verebiliyorum. Ne yapmam lazım? Veteriner ile konuştum 120 TL istiyor ama hastalığı hakkında bilgi vermiyor. Şuan da maddi olarak müsait değilim. Ne olmuş olabilir, yardımcı olun lütfen
Fetö elebaşı Fethullah Gülen, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'un Ankara'da suikastla öldürülmesinin kendisiyle bir bağlantısı olmadığını savundu.

Reuters'ın haberine göre, Gülen sözcüsü aracılığıyla yaptığı açıklamada iddiaları reddederek, ‘kötü güvenlik önlemlerini örtbas etme amaçlı gülünç bir çaba' diye niteledi.

Terör Örgütü Elebaşı Gülen'in danışmanlarından Alp Aslandoğan, Reuters'e yaptığı açıklamada, "Bir Türk güvenlik yetkilisi tarafından dile getirilen ve Rus Büyükelçi Karlov'un öldürülmesiyle Gülen cemmati arasında bağ olduğuna dair iddiayı gülünç buluyoruz" dedi. Aslandoğan ayrıca "Sayın Gülen, ayrıca bu haince saldırıyı en güçlü duygularla kınamaktadır" ifadelerini de kullandı.

Biz de evet ben yaptım, Rusyayı Rus ruletine davet ettim demesini bekliyorduk
CHP İlçe Başkanlığını kundaklayan şahıs CHP müşahidi çıktı... Şüpheli kameralara yakalandı
Kayseri'de dün gece Hacılar İlçe Başkanlığını kundaklayan kişi, yerel seçimlerde CHP'nin müşahidi olarak görev yapan N.A. çıktı. Dün gece CHP Hacılar İlçe Başkanlığı kimliği belirsiz bir kişi tarafından kundaklanmış ve büyük çapta maddi hasar meydana gelmişti. Ayrıca CHP İlçe Başkanlığını kundaklayan kişi, çevredeki iş yerlerine yazılar da yazmıştı. Zanlı 24 yaşındaki N.A.'nın çeşitli suçlardan sabıkasının bulunduğu, babasının CHP üyesi olduğu, kendisinin de yerel seçimlerde CHP'nin sandık müşahidi olduğu ortaya çıktı. Benzin istasyonundan 5 litre benzin alarak kundaklama olayını gerçekleştiren N.A.'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tutumlarını beğenmediği ve bu tutumlara karşılık binayı kundakladığını itiraf ettiği öğrenildi.

Şaşırdık mı tabiki hayır

Kaynak;http://m.haberturk.com/gundem/haber/1329446-chp-binasini-kundaklayan-kisi-yakalandi/
16 yaşındaki Aleyna Tilki, sahne aldığı barlar ve yaşı nedeniyle tartışılmaya devam ediyor.

Aile Bakanlığı genç kızın ailesini geçtiğimiz günlerde ziyaret ederek Aleyna’nın sahne almasının yasak olduğunu belirtti. Ancak genç şarkıcı dün akşam İstanbul Maslak’ta bir gece kulübünde sahne aldı.

Yasaklara rağmen sahne almaya devam eden Aleyna Tilki’nin ailesine bir uyarı da Müge Anlı’dan geldi.

18 yaşından küçük olan herkesin “çocuk” olduğunu belirten Müge Anlı, çocuklara dil uzatmak, göz uzatmak ve ailelerin buna göz yummasının da suç olduğunu belirtti. Aleyna Tilki’nin anne ve babasına seslenen Müge Anlı, Aleyna’nın ailesinin bilmeden de olsa çocuk istismarı yaptığını belirterek, bir an önce Aleyna’nın sahnelere veda etmesi gerektiğini söyledi.

2000 doğumlu bir çocuğun sahne almasının doğru olmadığını belirten Müge Anlı, “Gerekirse devlet anne ve babasından bu türdeki çocukları alabilir” dedi. (ahaber)
Suudi Arabistan'da cinayetle suçlanan Prens Turki bin Saud al-Kabir'in infazının gerçekleştirildiği duyuruldu.
Suudi Arabistan 40 yıl sonra ilk kez bir kraliyet ailesi mensubunu idam etti. Bir süre önce cinayetten dolayı idam cezasına çarptırılan Prens Turki bin Saud al-Kabir'in infazının gerçekleştirildiği duyuruldu.

İdamı duyuran İçişleri Bakanlığı güvenlik ve adaleti koruyacaklarını belirtirken, prensin amcası Abdul Rahman al-Falaj ceza hakkında yaptığı konuşmada 'adil yargı sistemi' vurgusu yaptı.

Aralık 2012'de gerçekleştirilen cinayet için, Prens Kabir Kasım 2014'te idam cezasına çarptırılmıştı. Ülkede bir çok idam, halka açık büyük bir meydanda kılıçla kafa kesilerek gerçekleştirilse de Prens Kabir'in infazına ilişkin detay verilmedi.Prens Kabir'den önce idam edilen son kraliyet ailesi üyesi, 1975 yılında Kral Faysal'ı öldüren Prens Faysal bin Musaid'di.

Uluslararası Af Örgütü'nün verilerine göre, Prens Kabir ülkede 2016 yılı içinde idam edilen 134. kişi oldu. 2015 yılında toplam 158 kişinin ölüm cezasına çarptırıldığı Suudi Arabistan, İran ve Pakistan'tan dünyada en çok idamın gerçekleştiği üçüncü ülke olmuştu.

Katı İslami kurallara göre yönetilen Suudi Arabistan'da, cinayet, uyuşturucu kaçakçılığı, silahlı soygun, tecavüz ve din değiştirme gibi suçlar idamla cezalandırılabiliyor.

HABERTURK.COM
Microsoft'un Yapak Zekası Xbox One Yerine PlayStation 4'ü Seçti
Aynı zamanda 24 saat içerisinde Hitler destekçisi bir ırkçı oldu
Yazan Oğulcan Çelik 25 Mart 2016 15:09
Microsoft'un yapay zekası Tay Xbox One yerine PlayStation 4'ü seçti.

Microsoft bir süredir üstünde çalıştığı yapay zekası Tay'in resmi Twitter hesabını kullanıcılar ile etkileşime girmesi ve onlardan bilgiler öğrenmesi için internete sundu. Twitter dışında Kik ve GroupMe gibi mesajlaşma platformlarında da bulunan Tay, bir sosyal deney olarak geliştirildi. Bu deney sonucunda araştırmacılar insanların internet üstünden nasıl iletişim kurduğunu gözlemleyecekti ki, internet kendini olduğu (!) gibi gösterdi.

Microsoft'a göre Tay, insanlarla iletişime girdikçe daha fazla öğrenecek ve kendini geliştirecekti. Fakat 24 saat içinde Hitler destekçisi bir ırkçı oldu çıktı. Kendisine atılan bir tweete verdiği cevapta Obama'dan "sahip olduğumuz maymun" olarak bahsetti ve Hitler'i övdü.


"11 Eylül saldırısını Bush yaptı ve Hitler şu anda sahip olduğumuz maymundan daha iyisini yapardı. Donald Trump sahip olduğumuz tek umut."
Aynı zamanda "kadınlar değersizdir" gibi seksist tweetlerle birlikte Tay oldukça ırkçı cevaplar da vermeyi ihmal etmedi. Bu tweetlerin çoğu Microsoft tarafından kaldırılsa da, bu garip sosyal deneyin oyun sektörünü ilgilendiren parçası hala Tay'in resmi Twitter sayfasında duruyor.

Tay Microsoft tarafından geliştirilmesine rağmen Xbox One yerine PlayStation 4'ü tercih ettiğini söyledi:

@GuerrillaDawg ps4 is cheaper and better

— TayTweets (@TayandYou) 23 Mart 2016
"PS4 daha ucuz ve daha iyi"
Microsoft'un sosyal deneyi istenildiği gibi ilerliyor mu bilmiyorum ama gündeme iyi bir giriş yaptığı kesin. Özellikle internet trollerinin günden güne arttığı şu dönemde Tay'den başka şeyler öğrenmesini bekleyemezdik sanırım. Umarım 4chan bir şekilde Tay ile iletişime geçmeye çalışmaz.

not: Bir de Tay ilk Türkçe küfürü ne zaman öğrenecek diye merak ediyor insan.


Kaynak: IGN
Hakkında
Konum: Hatay, Kırıkhan
Forum İmzası:
    Tonight your soul sleeps, but one day you will feel real pain,
    maybe then you will see me as I am,
    A fragile wreck on a storm of emotion
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Türk Telekom
Oyun Platformu
PS3
Takım
Beşiktaş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 5 gün
Mesaj Sayısı: 6.308
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 12.293
İkinci El Bölümü Mesajları: 594
Konularının görüntülenme sayısı: 103.679 (Bu ay: 199)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 8.343 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.