Şimdi Ara

Sonradan SUNROOF takılırmı????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
0
Favori
176.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arabalarımıza sonradan "sunroof" takmanın olumlu-olumsuz yanları nelerdir...Bu işi 4 4 lük yapan yer varmıdır, varsa nerde, nasıl ve nekadara uygulanır...Takan arkadaşlar varsada tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim...teşekkürler...

• Takıldığını biliyorum geçen sahibinden.com ilanlarını gezerken görmüştüm 1.400 TL olması lazım. ama ne kadar orjinal olur bilemem elektrikli sunroof
  • @alibekir kardeşim..

scricco ya mı taktıracaksın.. Lütfen "hayır bu aslan parçasına taktırmayacağım" de..
  • quote:

Orjinalden alıntı: enginu

@alibekir kardeşim..

scricco ya mı taktıracaksın.. Lütfen "hayır bu aslan parçasına taktırmayacağım" de..

kesin bişeye karar vermedim kardeşim ama dedim ya 4-4 lük takan varsa neden olmasınki...
  • dediğiniz gibi 4*4 lük yapan varsa yoksa bazen yolda görüyom çok orantısız yapıyorlar. araba küçük sunroof büyük
    quote:

Orjinalden alıntı: alibekir

quote:

@alibekir kardeşim..

kesin bişeye karar vermedim kardeşim ama dedim ya 4-4 lük takan varsa neden olmasınki...
  • tavana sonradan sunroof taktırıp memnun kalan kimseye rastlamadım ben..

rüzgar sesi alması,
    yağmur suyu alması, (akabinde tavan döşemelerinin rezil olması..)
    sunroof açmak için güvenlik barlarının da kesilmesi
    hepsinden önemlisi orjinalliğinin bozulması.. tavanın işlem görmesi..

sen bilirsin ama pişman olma derim ben.. yazık bu beyaz aslan a..
  • caanım scirocco'yu bozma
  • merhaba,

İstanbul'da bu işi layıkıyla yapan 2 firma var. biri Webasto diğeri de Sunroof center.. benim aracımda da sunroof yok ve artık açıkçası sunroof olmaması beni çok rahatsız etmeye başladı.. o yüzden ben sunroof takılması için aracımı yarın götüreceğim.. yaptığım araştırmalar sonucu Sunroof center'ı seçtim..

www.sunroofcenter.com dan veyawww.webasto.com.tr den sunrooflar ile ilgili bilgi alabilirsin..

her iki firma da montajı profesyonelce yapıyor ve garanti veriyor.. mesela sunroof center 3 sene garanti veriyor..

kolay gelsin..
  • quote:

quote:

@alibekir kardeşim..

4-4 lük takan yer yoktur anca doğan şahine apaçiler taktırır
    fabrika çıkışı gibi orjinal ve sağlıklı olmadıktan sonra pek iyi olmaz
    aracını bozma bence
  • konu ile belki çok ilgisi yok ama ben Vw gibi bir markada hele hele Scirocco da sunroof olmamasını hakikaten anlayamıyorum.sonuçta bu arabanın fiyatı en az 60 bin tl.. bu kadar para verilen bir araçta sunroof olmaması inanılır gibi değil..

yakın bir arkadaşım Mayıs ayında Vw Tiguan aldı... onda da sunroof yok.. ve bu araca 80 bin tl gibi bir para verdi.. açıkçası ben bu kadar para vereceğim bir araca ve sunroof olmayacak..

olacak iş değil..

arkadaşım verdiğim linkteki adreslere bak.. her iki firmada düzgün firmalar ve yaptıkları montaj ve malzeme kalitesi üst seviyede

sunrooflarda dikkat edilecek şey senede bir kez periyodik bakımlarının yapılması ve varsa boşluk ayarı yapılması(rüzgar sesi ve sızıntıya karşı) yeterlidir.

aslında sunroof senin için ne ifade ediyor bu önemli.. ben sunroof olmamasından çok rahatsızdım o yüzden yaptıracağım.. ama eğer sunroof senin için vazgeçilmez değilse o zaman yaptırmayabilirsin de..

birşeyi daha ifade edeyim ben kullandığım aracı uzun süre kullanacağım.. yani en az bir 15 sene daha.. bu yüzden sunroof takılması beni rahatsız etmez..

ama sen aracı 2 sene kullanıp satacaksan o zaman belki alacak olan kişi başını ağrıtabilir..
  • BMW,OPEL,AUDI ve daha bırcok alman markası aracların sunroofları WEBASTO markadır. Modelide Hollandia 700'dür.

Yetkili webasto montaj merkezlerınde taktrırsanız, fabrıkada sunrooflu aracların tavanları ıcın uygulanan ek tavan rijitleme güçlendirme kuşağı dışında herhangi bir kaybınız olmaz.
  • hakkıyla ve sorunsuz olarak yapılıyorsa yaptırın ama sıfır araçta birkez daha düşünürüm...
    bu arada ankarada nerede yaptıurlır fiyat alamak istiyorum ve yaptırmayı düşünüyorum..
  • sakın sakın sonradan sunroof taktırma varsa orjinalinde tamam ama sonradan takılan asla
  • sunroof aracın fiyatı ile alakalı değildir, karakteri ile alakalıdır.

bir otomobil aldım 60 gayme saydım niye sanruf yok bunda dersen o farklı bir konu..

o zaman aynı mantıkta şu soruları da inceleyelim..

ferrari de aston martinde lamborghini de niye sanruf yok? tek 60bin değil kaç tane 60 bin ödüyorlar onlar için..

scirocco spor bir araçtır. spor araçlarda "genellikle" sunroof yoktur..

saygılar
  • oha scrokkoyamı taktıracaksın. delirmeyin arkadaslar yahu ben srokkoyu sunroofculara emanet bile etmemmm
  • Merhaba alibekir arkadaşım,

Sunroof (Schiebedach) yani Açılır Tavan üretiken araçların tavan yapısında, bilhassa A ve B sütunlarında tavanın ortasında teknik (prensip) olarak bir deliğin (boşluğun) bulunmasından ötürü sertleştirme, sıkıştırma ve desteklemeler yapılır. Normal tavanı düz araçlarda buna gerek yok çünkü tavan sacı birleştirici olarak görev yaptığından A ve B sütunları normal mühendislikle üretilir.

Sonradan takılan sunroof için size sadece şunu söylemek istiyorum. Uzak durun.

Hem aracınızın değerini ileri derecede baltalamış olursunuz, hem ne siz, ne de sizden sonraki kullanıcı memnun olur. Ne yapsanız ve etseniz de su, ister moleküler olarak, ister rutubet, nem, buhar, sızıntı ya da başka bir şekilde çıplak kalan tavan sacına sirayet eder ve oksidasyon başlar. Yani sac çürür.

Bu nedenle vazgeçilmez diyorsanız bence aracınızı satın, üzerine para koyun, sunrooflu bir araç sipariş edin. Bu uğurda harcayacağınız para ve yapacağınız masraf size fazlası ile geri dönecektir.

Kendi aracımı sunrooflu istedim, ama alamadım. Çok üzüldüm, ama üstesinden geldim, içime attım çünkü. Başka bir arabaya dedim.

Selam ve sevgilerle,

Taner Göde
  • Erkin hocam boşverin güzelim Scirocco'ya ellettirmeyin derim her ne kadar 4*4'lük yaparız vs. deseler de hiç düşünmeyin bile diyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: meteg

konu ile belki çok ilgisi yok ama ben Vw gibi bir markada hele hele Scirocco da sunroof olmamasını hakikaten anlayamıyorum.sonuçta bu arabanın fiyatı en az 60 bin tl.. bu kadar para verilen bir araçta sunroof olmaması inanılır gibi değil..

yakın bir arkadaşım Mayıs ayında Vw Tiguan aldı... onda da sunroof yok.. ve bu araca 80 bin tl gibi bir para verdi.. açıkçası ben bu kadar para vereceğim bir araca ve sunroof olmayacak..

..

sunroof bu gibi araçlarda opsiyon olarak seçilebiliyor ama istenilen özelliklerde araç o an Türkiye de yoksa uzun süre beklemek zorunda kalıyorsunuz, Türkiye ye gelen her araç da sunroof lu olamaz ona göre fiyatlar artış gösterir

--

scirocco gibi aracı ne olduğu belirsiz adamların eline verip tavanı oynattırılmaz arkadaşım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leite -- 29 Haziran 2009; 17:31:50 >
  • Tamam arkadaşlar, anlaşıldı...Son kararım kesinlikle yanaşmıyacağım böyle bir şeye...
  • quote:

Tamam arkadaşlar, anlaşıldı...Son kararım kesinlikle yanaşmıyacağım böyle bir şeye...

En iyisi hocam ; biz bu topiği ne gördük ne duyduk
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.