Şimdi Ara

Sonradan SUNROOF takılırmı???? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
176.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bende bir sundroof meraklisi olarak yeni sunroofunuzun da fotolarini bekliyorum
  • Bugün itibari ile arabamı sunroof için bırakmış bulunmaktayım.Kuzenler Oto ( Webasto istanbul yetkili servisi ) 2 farklı seçenek sunmuşlardı, sağolsunlar çok ilgilenip iki seçeneğide aracım üzerinde gösterdiler. Webasto Hollandia 300 Deluxe LARGE modelinde karar kıldım. Sunroof tam otomatik, hafızalı , perdeli , sıkışmaya karşı korumalı ve aracı kilitlediğinizde kendiliğinden kapanan sisteme sahip. Kısmetse yarın öğleden sonra aracımı servisten alacağım ( tabiki bol resimler ile ) , akşam saatlerinde ise detaylı olarak burada sizlerle paylaşıcam
  • Benden size öneri 2002 model arabaya sonradan sunroof takıldı

Sorunlar ilk 2 sene hiç birşey yoktu tertemiz gıcır gıcır 3. senesinde belirtiler başladı kullanım ömürleri çok kısa diyim

önce tıkırtılar başladı yolda giderken tıkır tıkrı sesler geliyordu bu zamanla dahada çok ses artmaya başladı sonra bakımı yapılması için bıraktık ama o sesi hiçbir şekilde gideremediler
    sonra paslanma meydana geldi o cercevesinde ...
    arkasından sunroof için kesilen kaportada kesilme yerlerinden boyası çatlamaya başladı ..
    sonra bir ara aywalıkta giderken yollar kötüydü sonrufun bir köşesine denk gelicek yerde yani kaportada bir göcük meydana geldi yumruk genişliğinde dikkatli bakılınca görülüyordu.
    hiç bir zaman su kaçırma olayı olmadı hava seside gelmedi ..

ama bu 8 senelik kullanımda emin olun o sunroofdan okadar çok zevk aldımki bütün bu olanlar yanında hiçbirşey Param olsa yeni gelicek olan i 30 'ada yaptırırım çünkü onun kullanımı hevesi başka ama söyliyim bu güzellik sizi birşeye dahada itiyor cabrio bir araba ... keşke bir cabrio araba olsada komple tavanı acasım geliyor yetmiyor sunroof bu lüxdür ama 2. el piyasada cabrio arabalar çok ucuz öyleki 2008 bir araba yerine 2004 model araba olsun cabrio olsun diyordum kendi kendime ..

mesela cabrio isteyenler için
    23000 TL
     Sonradan SUNROOF takılırmı????

18000 TL

12000 TL

Yani bu bir tutkudur fazlasını istiyorsanız üstteki resimler tatminkardır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KURSAD. -- 7 Nisan 2010; 19:04:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alibekir

Arabalarımıza sonradan "sunroof" takmanın olumlu-olumsuz yanları nelerdir...Bu işi 4 4 lük yapan yer varmıdır, varsa nerde, nasıl ve nekadara uygulanır...Takan arkadaşlar varsada tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim...teşekkürler...

takılır takılmasına da güvenlikten baya bir ödün vermiş olursunuz. Firmanın orjinal sunroof' u eklenirken kasada-tavanda- güçlendirme de yapılır. Siz bu güçlendirmeden mahrum kalırsınız. Yani sunroof'a sahip değilse aracınız taktırmayınız da
  • Evet sunroof'lu ve sunroof'suz araç fabrikadan farklı çıkar. Birinin tavanı 3 çıtalı, diğerinin 2 çıtalıdır. Aman, sonradan sunroof taktırma gibi bir cahillik yapmayın. Bir takla durumunda ölürsünüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faux Carnival

Evet sunroof'lu ve sunroof'suz araç fabrikadan farklı çıkar. Birinin tavanı 3 çıtalı, diğerinin 2 çıtalıdır. Aman, sonradan sunroof taktırma gibi bir cahillik yapmayın. Bir takla durumunda ölürsünüz.

Bombeli cam varmı bu yeni sunrooflarda eğer varsa dışar doğru atar . sunroof üreticileride sonradan takılanlar için güvenlik önlemleri Ar-ge midiyorlar orda ona göre yapılıyordur yani bukadar ön yargılı olmayın .ama tabiki orjinal gibi olmuyacaktır

He bukadar güvenlikte kuşkulu davranırsanız dışarı fırlamayan sunrooflar için koruyucu film çekersiniz hiçbirşey olmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: KURSAD.

quote:

Orijinalden alıntı: Faux Carnival

Evet sunroof'lu ve sunroof'suz araç fabrikadan farklı çıkar. Birinin tavanı 3 çıtalı, diğerinin 2 çıtalıdır. Aman, sonradan sunroof taktırma gibi bir cahillik yapmayın. Bir takla durumunda ölürsünüz.

Bombeli cam varmı bu yeni sunrooflarda eğer varsa dışar doğru atar . sunroof üreticileride sonradan takılanlar için güvenlik önlemleri Ar-ge midiyorlar orda ona göre yapılıyordur yani bukadar ön yargılı olmayın .ama tabiki orjinal gibi olmuyacaktır

He bukadar güvenlikte kuşkulu davranırsanız dışarı fırlamayan sunrooflar için koruyucu film çekersiniz hiçbirşey olmaz...

Yok dert camın kesmesi değil, tavanın dayanıklılığı azalıyor. İçeri göçme riski çok daha fazla. Artı, bir de camın patlama durumu da var tabii. Onu düşünmemiştim.

• Olabilir doğru diyorsun bir kazada WV 'nin tavanı dışarı doğru bombe yapmıştı olay ona geliyorsa yine bombe yapar sunroof'u patlatarak sunroof buna nasıl engel olucak ? kafam karıştı burda bu biraz fiziğe giriyor :D mantıkı bir açıklama ile sonuca varılır. yoksa varsayımlarla hareket edilmez. varmı elimizde sunrooflu bir kaza fotorafı bakmak lazım :)
  • evet aracıma takılan inalfa marka Asi 925 tip sunroofun resimleri.. daha sonra biraz daha ekleyeceğim..

• merhaba bende bu sunroof işine girmek istiyorum ama maliyeti ve kullanışlılığı konusunda pek bir bilgim yok arkadaş yaptırmış çokda güzel olmuş kazasız belasız kullansın inşallah uzun süredir burayı takip edemiyordum ama inşallah daha sık gelicem burayada... ben arabamı daha önce burda tanıtmıştım ama onun üzerinden baya bir zaman değişiklikler geçti aracıma marşpiyel spoiler iç aydınlatmanın kırmızı yapılması tavana siyah folyo gibi değişiklikler yaptım bunun yanı sıra sunroofta aklımdan geçiyor bunun için bana tavsiye ve bilgilerinizi söyleminizi rica ederim ben arabanın bir kaç fotosunuda buraya koyam

bunlar önceki hali....

quote:

Orijinalden alıntı: oktay_ermis

buda şimdiki hali....

yardımlarınızı bekliyorum...

resimler neden görünmüyor anlamadım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazy_dolphin -- 12 Nisan 2010; 16:11:30 >

• IMG olan kısımları image kelimesi ile değiştirin
  • quote:

Orijinalden alıntı: AXAPTA

IMG olan kısımları image kelimesi ile değiştirin

teşekkür ederim...
  • meteg bey aracın sunroofu cok güzel olmus. o kadar ki beni yeniden sunroof taktırma düsüncesine sürükledi

bu arada serdarkekik bey en son aracımı bıraktım yazmıs, sonuc nedir acaba resim video varsa yada olumsuz birsey paylasırsanız sevinirm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tefl10 -- 21 Nisan 2010; 14:47:33 >
  • Peki fiyatı nedir bu sunroof taktırmanın. Ondan hiç bahsedilmemiş de.
  • sunroof takılmasının ortalama maliyeti herşey dahil 1500 Eurodur. 2600-3000 tl arasıdır.bu fiyata tüm işçilikler araç tavan döşemesi vs dahildir.
  • sonradan açılan sunroofun aracın gönyesinde bozulmaya sebep olduğu ön düzen problemlerine sebep olduğu tavanda bariz çarpıklıklara sebep olduğu tescil edilmesi gerektiği sunrooflu araçların tavan saclarının normalden kalın olduğu sonradan yapılan sunrrofun yasak olduğu vsvsvsvsvs....şimdi farazi sallamış gibi oluyorum ama bulamıyorum ki link vereyim....96 model xei toyotama yaptırdım 1500 tl daha ucuza satmak zorunda kaldım desem yermisiniz bilmem...deneme sürüşü yapan alıcı çukura düşmesin diye allah allah dedim çünkü gıcırdıyordu....

• Aracı 2. el alıyorsan çok dikkat etmen lazım sızdırma, rüzgar sesi, tavanda çürüme,,contaların deforme olması gibi durumları olmuş mu kontrol etmen gerek.Fabrika çıkışlı alabiliyosan ok ama sonradan takılmış yada sen bizzat kendin taktıracaksan 2 yıl ömrü var sonrası takan ustanın kaliteli işçiliği ve kullananın iyi bakmasına kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bourne -- 10 Ocak 2012; 14:03:38 >
  • 2500 lirada çokmuş canım
  • quote:

Orijinalden alıntı: arjen553

2500 lirada çokmuş canım

Bu hort'u senden beklemezdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gopluumit

quote:

Orijinalden alıntı: arjen553

2500 lirada çokmuş canım

Bu hort'u senden beklemezdim

Şimdiden RS hazırlıkları yapıyorum.Sunroof işini falanda düşünüyorum ama bu başlıktan anladığım kadarıyla sonradan sunrooftan bi cacık olmuyor heralde.Meteg'in 14 gün cezası kalmış gelsinde bi soralım bakalım 2 sene olmuş sıkıntı var mı

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.