Şimdi Ara

megane 3 içerisine su alıyor acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
12.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Megan3 aracım yagmur yagdıgında arka koltuk sol taraf taban halı ıslanyor nedendir acaba nereden su alabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kapı fitili yırtılmış eskimiş sertleşmiş yahut... yağmur olukları tıkalı.
  • Dostum kapı içinde sıkıntı yok senki kaynak suyu gibi tam ortadan çikyo

• quote:

Orijinalden alıntı: cevik001981

Dostum kapı içinde sıkıntı yok senki kaynak suyu gibi tam ortadan çikyo

%99 su kanalları tıkanmıştır bir klavuz yardımıyla temizletmek lazım.
  • Tamam hocam onu bi demeyeyim

• Sorunu buldunuz mu?
  • Kapı camından kapı içine giren su arabanın içine akmaz.

Çok büyük ihtimalle arka camın fitilinden alıp çamurluk bombesinden süzülerek dediğin yere akıyordur. Arka koltuk oturma minderini de kaldırıp altına bak, yaslanma yerlerini de öne yatırıp direk tarafını kontrol et ıslak mı diye
  • Hocam sanayıye gittim arabanın altındakı tapalara baktılar saglam, usta yamurlar bıtınce getır dedı koltukları sokup dısarıdan su dokup bakacaklar servise goturdum sadece ariza tespıtı ıcın 100 lıra istediler suan kararsizim servise mi gotureyım yoksa yamurlar bitince sanayıyemi

• Yağmur suyu ve musluk suyunun saflığı ve yoğunluğu farklıdır. Yağmur suyu arı sudur. Musluk suyunun geçemediği delikten yağmur suyu geçer.

Bu sebeple; usta musluk suyu dökerek kontrol ederse yanılabilir. Ancak, suyun girdiği delik büyükse ve musluk suyu bu delikten girerse suyun nereden girdiği bulunabilir.

Dediğimi yapsan bir fikrin olurdu. Yani arka koltuk oturma kısmını çıkarsan, yaslanma parçasını da öne katlasan ve çamurluk bombesini ve etrafını kontrol etsen anlardın; eğer ıslaksa cam fitilindendir zaten. Değilse, taban halısını kaldırıp delik araman lazım. Yoldan sıçrayan suyu da içeri alabilir otomobiller.
  • Hocam yarın koltugu sokup bakayım son bır sey daha geldı aklıma arka bagajdan darbe almıstım servıste yaptırdım bagaja baktım ıcı kupkuru ama bagaj lastiginden degilde bagajdan akan su arka tamponda bosluk varsa tampınun içinden gırıp ordanda aracın içine gırebilrmi acaba

• ABABA2307 kullanıcısına yanıt
    Bıde hocam bu koltugu sokup
    Camurluga dıstanmı bakcam dıstansa suan her yerı su anlamayabılırım arac durdugu yerdede içi su alyor altı delık ıhtımali yok gıbı fikirleriniz içinde tesekkurler farklı bır sey gelirse aklınıza paylasırsanız sevınırım son olarak ilin içinden çikamazssam sanayıyemı yokda servısemi gotureyım

• cevik001981 kullanıcısına yanıt
    Tampondan su girmez içeriye.

Araban hb veya sw galiba. Her iki durumda da, arka cam kenarlarından su girse bile ayak basma yerindeki taban halısına ulaşması biraz zor gibi. Sunroof'u var mı acaba? Varsa belki tahliye kanalları tıkanmış olabilir.

Islaklık sadece sol arkada mı var yoksa diğer 3 bölgede de var mı? Mesela; kalorifer radyatörü delinir veya patlarsa, suyu içeri akar. Çünkü kendisi de içeridedir. Ön göğsün içinde, orta-alt kısımdadır.

Araban 3kapılı hb ise veya sw ise, yandaki sabit cam fitilinden de girmiş olabilir yağmur suyu.

5 kapılı hb ise cam ihtimali zayıflıyor.

Birileri su dökmüş olabilir mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABABA2307 -- 19 Şubat 2015; 2:05:12 >
  • Hocam arac 5 kapı hb sadece arka sol taraf ıslak dıger yerlerde ıslaklık yok sunrof var sunrof tahlıye hattı on motorun oraya acılyomus birinin su dokme ıhtımalı sıfır 5 gundur yamur var hergun kontrol edyorum islaklık artıyo bıde 17 30 işten donup evde olmıs oluyom ondan ben dedıgınız yerlerı kontrol edemyom etmeye kalksam koltuk minderini nasıl sokecem bılmıyom neyse hayırlısı yamurlar yokken hıc bır ıslaklık olmuyo yamur yagınca oluyor kalorıfer ışıde cok zayıf hocam sız olsanız servısımı yoksa sanayımı tercıh ederdınız

• Benim bildiğim, sunrooflu araçlarda; sunroof fitilinden giren yağmur suyu (girer girer, merak etme) 4 kanaldan tahliye olur. sadece ön tarafta tahliye kanalı olmaz, arka tarafta da olması lazım. Şöyle düşün: arabayı yokuş yukarı park ettin ve yağmur yağıyor. Arka tarafta tahliye kanalı yoksa, su birikir ve arabanın içine akar. Bu kanallar her 4 direğe bağlıdır. Yani ön camın her iki yanındaki A Sütunu ve arka camın her iki yanındaki C Sütunlarının içinden geçerek çamurluk içlerinden dış ortama akar.

Koltuğa gelince. Ya oturma minderini yukarı doğru çekerek tapalarından çıkarırsın, ya da katlanarak kalkıyorsa öne veya arkaya doğru, katlayıp kaldırırsın. Oturma minderini kaldırıp veya yerinden çıkarıp altındaki metal veya halı kaplı bölgeyi kontrol etmek lazım. Yaslanma minderini de öne doğru yatıyorsa, öne yatırıp bunun kapalı iken arka yüzeyinin değdiği halı kaplı yerleri kontrol etmek lazım.

Alttaki fotoların birincisinde oturma minderi öne kalkık, kırmızı daire içindeki yer de bu minderin bastığı alan ve halı kaplı. Vectra bu araç...

İkinci fotoda da yaslanma minderi öne yatık ve kırmızı çizgiler içindeki bölge de bu yaslanma minderinin kapalı iken bastığı halı kaplı alan. Buraları da kontrol ediver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABABA2307 -- 20 Şubat 2015; 11:00:34 >

• Tamam cevaplar için tesekkurler dediginiz yerin kontrolunu yapacam eger bişe goremezsem servise birakacam sorunuda neyse burada paylasacam belkı aynı sorunla karsılasan olursa hiç olmassa fikir sahibi olunur

• Servis sırf tespit için 100TL toka ediyorsa....
    araba garantide değilse yetkili servisi son çare olarak düşün.

Özel servis veya tanıdık bir ustada bedavaya tespit yaptırılabilir. Suyun nereden girdiği bulunduktan sonra en sağlam onarım yöntemi ile sorun çözülür.

Özel servis veya ustanın çözüm önerisi akla yatmazsa yetkili servis düşünülebilir....
  • Hocam aracı yetkılı servıse goturdum arka kapı contası ve bagaj contası izalasyon yapıldı ve on kapı içi contaları asındıgı soylendı kapı ıcı conta sparıs verıldı su giderlerı acıldı ben işlemden sonra kesınlıkle sorun gıderıldımı sorunlar bunlarmıydı dıye sordum kesın bunlar kapı içi conta degişim sonrası 1 gram su almaz denildı toplamda 200 lira verdım yamurlar devam edıyor bakalım su alacakmı yardımlar için saol hocam

• Rica ederim, güle güle kullan. Kaç model ki bu kadar çabuk conta eskitmiş? Çok enteresan
  • ABABA2307 kullanıcısına yanıt
    Hocam 2011 model 28000 km ama ilginç ben islak yerı bugun halı yıkama makinasıyla kupkuru ettim fakat yamur yok 5 km gıttım aynı bolge yıne ıslak acaba dıyorum sunger dıye tekrar altında bırıkmıs suyumu emdi islandı yoksa o bolgeden hortum vs gecyoda ondamı sıkıntı oldu yarın tekrar kurutup aracı bıraz kullanacam yıne ıslanırsa servıse tekrar goturup durumu ızah edecem bakalıp yılan hıkayesıne dondu

• Merak ettim takipteyim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.