Şimdi Ara

Sonradan Sunroof Açtırmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
74.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tamamen merakımdan soruyorum araca sonradan sunroof açtırdıktan sonraki işlemler nelerdir ?

Ruhsata işletmeye falan gerek oluyo mu ? Muayenede sıkıntı yaşatır mı ? Masrafları ne olur ?

• Su tahliye kanali cekilmeli ve bu zahmetli bir is, saglikli olmayabilir, zamaninda ziebart yapiyodu bu islemi ama artik yapmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ruhsat vb değiştirmeye gerek yok. Fakat hem düzen tutmama ihtimali yüksek, hem daha güvensiz (enerji emen tavanı kesiyorsun ve aracın tüm şasi hesaplamaları sunroof olmaması üzerine), ayrıca maliyeti sunrooflu araç alman durumundan daha pahalı.
    Özetle gereksiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Ruhsat vb değiştirmeye gerek yok. Fakat hem düzen tutmama ihtimali yüksek, hem daha güvensiz (enerji emen tavanı kesiyorsun ve aracın tüm şasi hesaplamaları sunroof olmaması üzerine), ayrıca maliyeti sunrooflu araç alman durumundan daha pahalı.
    Özetle gereksiz.

Sunroof mevzusuna fena takılmış durumdayım.
    Ankarada 13.000'e kadar bi araba bakıyoruzki sunroof biraz zor gibi.
  • 13bin liraya sunrooflu
    Tertemiz Twingo yada 106 alınabilir
    yada çok eski Mercedes,Mazda falan alınabilir.
    Seçenek az sunroof şartsa direk cam tavanlı Twingolar var güzel araçtır
  • Aşağı yukarı 2000-2500 lira civarına malolur.
    13 bin liranın üzerine o fiyatı koyun öyle bakın.
  • nedir sizin için sunroof'u bu kadar olmazsa olmaz yapan? bütçeniz de oldukça düşük açıkçası. sunroofdan feragat edip doğru düzgün bir araç bakmanız hayrınıza olacaktır.
  • Sunroof dışardan çok hoş duran kendizinde araçta bakınca beğendi zamanla hiç kullanılmayan bir özelliktir
    Ne arkadaşlar gördüm sunrooflu olsun diye araç alırken bir fark verdi hevesi geçtikten sonra araçta sunroof olduğunu unutanlar.
    Bence baktığınız araçta belirleyici bir unsur olmasın,olmazsa olmaz bir donanım değil...
  • Olursa iyi olur olmazsa yapcak bişey yok diye bakıyorum şuanda.Sağolun.
  • clio 1.4 rxt sunroof lu modeline bakabilirsiniz, söylediğiniz rakamlara yakın fiyatı.
  • Masrafını bilmem ama sonradan açılan sunroof içeriye toz ve su alıyormuş duyumlar bu yonde sağlıklı deil yani bence arac içindeki seside artirir

• Şimdi ben sürekli saçını diken birisiyim dikmediğimdede saçım aynı şekilde kalsın isterim geçen arkadaşın bmw 320d ye bindik açtı sunroof'u ha içeriden mekan'ı daha güzel gösteriyor açmasıyla rüzgarın 10 dakika uğraştığım saçımı mahvetmesi bir oldu..

Sunrof benim için gereksiz ben doğru düzgün cam bile açmıyorum rüzgardan rahatsız olurum müzik sesi duymak isterim.. ( harman kardon forever )

Şimdi diyorlar sunroof suz bmw mi olur oluyor valla sürüş zevki sunroof'u unutturuyor.. Sadece tavanda siyah bir görüntüsü var sunrofun kıcını kaldırınca araç biraz daha sexi duruyor o kadar yoksa abartılacak bişi değil bu sunroof :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delgado

Sunroof dışardan çok hoş duran kendizinde araçta bakınca beğendi zamanla hiç kullanılmayan bir özelliktir
    Ne arkadaşlar gördüm sunrooflu olsun diye araç alırken bir fark verdi hevesi geçtikten sonra araçta sunroof olduğunu unutanlar.
    Bence baktığınız araçta belirleyici bir unsur olmasın,olmazsa olmaz bir donanım değil...

Kesinlikle. Sunroof diye heves ettik ayda yılda bir açıyoruz, bide bozulunca bi ton uğraştık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LiveForSpeed

quote:

Orijinalden alıntı: Delgado

Sunroof dışardan çok hoş duran kendizinde araçta bakınca beğendi zamanla hiç kullanılmayan bir özelliktir

Kesinlikle. Sunroof diye heves ettik ayda yılda bir açıyoruz, bide bozulunca bi ton uğraştık.

Kimiside bozulunca kapanmıyor açık kalıyor o zaman gülmek istemesemde gülüyorum

• Sunroof candir.ama panaromik cam tavan canandir . Su sigortadan para gelsin yeni alacagim aracta panaromik cam tavan 1.tercihim , sunroof 2. Tercihim olacak.dumduz tavan hic sevmem ne o oyle ya

• Sunroof, cam tavan vb. gibi tavan donanımları aracın konforunu arttırmaz, aksine azaltır. Aynı aracın cam tavanlı olanının arka koltuk baş mesafesi tavan döşemesi altındaki mekanizma nedeniyle düz tavanlı olanlarından 4-5 cm daha az oluyor bu da konfor bakımından ciddi bir dezavantaj. Arka koltuğa 180 cm üstü birisi oturacaksa sıkıntılı bir durum.

• orkunkurun O kullanıcısına yanıt
    Hocam yorum için teşekkürler, konuyu açalı baya olmuş bu konununun üzerine 2. aracımızı aldık. İnşallah üçüncüye kısmet sunroof.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıvan Ç

Hocam yorum için teşekkürler, konuyu açalı baya olmuş bu konununun üzerine 2. aracımızı aldık. İnşallah üçüncüye kısmet sunroof.

Az önce belirttiğim nedenlerden dolayı sunroof tavsiye etmem. Aracımızı aldığımız bayi uygun bir fiyat farkıyla aynı aracın cam tavanlı olanını önermişti, ailemizde o zamanlar 180+ boyunda 2 kişi olduğundan(kardeşiminde boyunun uzamasıyla bu gün 185+ cm 3 kişi var ailemizde) tavan mesafesi daha yüksek olan düz tavanlı aracı almıştık.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.