Şimdi Ara

Sıfır alacaksanız 2016 alın - ille de alacaksanız -

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
1.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kur farkı daha çok olduğu için,
    ÖTV artışı etkisi fazlalığından,
    Bayiler elde kalan 2016 araçları hemen satmak istediginden

piyasaya aşırı pahalı girerler.

Yukarıdaki bilgileri yalnızca 2016-2017 farkı için yazdım. Yoksa fiyata etki eden çok neden var batık ekonomimizde.

Hem ayrıca 5 yerine 3 tane kazık fiyatlı mtv ödersiniz.

Örnek olarak: 2016 Giulietta dizel otomatik 91.350 tl. Neredeyse C hb içinde en ucuzu olacak
    2017'si geldiğinde 120-130 fiyat aralığında olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhan Hoca -- 25 Ocak 2017; 7:51:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• önce ekmek alalım

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Önce eğitim ve siyasi tercihler😆

Bilinçsiz toplum ekmeği bile uyanık birileri için oy sebebi yapar.

Yazık güzel ülkemize

• quote:

Orijinalden alıntı: Orhan Hoca

Önce eğitim ve siyasi tercihler😆

Bilinçsiz toplum ekmeği bile uyanık birileri için oy sebebi yapar.

Yazık güzel ülkemize

• peki 2017 model araçlar hangi aylarda ucuzlamaya başlar? en iyisi araba almamak aslında müstehak bayilere, galericilere ama arabamız da 11 yaşında 263000 km ye geldi artık almamız lazım bi araç mecburen.
  • Meticulous kullanıcısına yanıt
    Merakımdan soruyorum arabayı değiştirmek için kriter 11 yaşında ve 263000 km de olması mıdır sadece?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

peki 2017 model araçlar hangi aylarda ucuzlamaya başlar? en iyisi araba almamak aslında müstehak bayilere, galericilere ama arabamız da 11 yaşında 263000 km ye geldi artık almamız lazım bi araç mecburen.

Normal şartlarda kasım aralık ama yine göreceli en uygun zaman 2018 ocak şubat olur.

Özellikle önceki yılda satış yapıldı gösterip fiyatları düşürülen araçları bulunan veya cazip kampanyaları olan bayilere yonelin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zeytinbey

Merakımdan soruyorum arabayı değiştirmek için kriter 11 yaşında ve 263000 km de olması mıdır sadece?

bu saatten sonra aracı elimde tutmam zararıma olacaktır. hem satarken zorlanacağım, satarken zorlandığım için de aracın fiyatını düşürmek zorunda kalacağım. zaman ve km arttıkça da arıza çıkarma olasılığı matematiksel olarak artacaktır.

o yüzden uygun bi zamanda satıp yeni bir araç almak istiyorum. şu an param yok araç almaya.
  • Orhan Hoca kullanıcısına yanıt
    2017 nin ağustos ayında da bi nebze fiyatlarda indirim olmaz mı kışınki kadar olmasa da? 2015 in kasım aralık aylarında araba fiyatlarında indirimler oldu ancak 2016 nın kasım aralık aylarında indirim yerine zam oldu istikrarlı ekonomimiz yüzünden.
  • Ağustosta olabilir ama o indirimi nisan mayıs bindiriminin üzerinden yaparlar maalesef

• Soyle anlatayim. Kendi aracimi 2015 martinda aldik. 2014 model tdi dsg a3 sedan. Araci 99 bine aldik. Ayni arac 2014 araliginda cok daha pahaliydi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşı bilmem. Benim için öyle mesela.

Ben keyif açısından alternatifi kolay bulunamayan arabaları seviyorum. Onları alıyorum. Yıllar geçse de, piyasada onun keyfini verebilen zaten çok az araç oluyor. O zaman neden araç değiştireyim ki? Benim 5 yaşında aracım, piyasadaki çoğu araçtan benim gözümde daha iyi...

Bu durumda gebertene kadar biniyorum. Şu anda Legacy 6 yaşında 170.000km'de. 250.000km'ye gelince satarım. Güvensem satmam da, arıza yapmayacağına güvenemiyorum. CVT şanzıman. Bendeki araçlar uzun yolda kullanılıyor. Arıza yapmaması lazım. Şehirde kullanılan araçlarda "arıza yapmasın" gibi bir arayışım da yok. Eşimde 2005 model bir kalos var. Senede bir arıza çıkarıyor. Ucuz, bela dertler değil; ama çıkarıyor. Hiç sallamıyoruz. Sebebi basit, araç her gün 9km git, 9km gel, şehir içinde iş saatinde toplam 18km yol yapıyor. O kadar. Böyle kullanılan bir araba Mercedes olsa ne olur, Ford Ka olsa ne olur? Bu Kalos'la bu kadar yılda iki kere uzun yola gittik. O da 2016 yılında. O zamana kadar Ankara il sınırının dışına çıkmamıştı araba. Böyle kullanılan bir arabayı keyfimiz gelmezse 20 yaşına kadar kullanırım abi ben. Denk gelir, bir fırsat yakalarım, o zaman düşünürüm değiştirmeyi. Onun dışında eşekleme binmelik araba. Kafan rahat. Öküzün biri boydan boya göçertti arabayı. Eşim eve geldi. "Böyle böyle bana yandan gelip boydan boya çarptı" diye. Tutanak da tutmuşlar. Umurumda bile olmadı. Aşağı inip arabaya bakmadım bile. Ertesi gün işe giderken baktım. Kapılar açılıyor, ayarı da bozulmamış. Umurumda bile olmadı. 5 ay oldu. Öyle geziyoruz. Şimdi bir ufak arıza daha verdi. Şimdi sanayiye gitmişken yaptıracağım. Özgürlük budur.

Ortak kullanımda düzgün arabalar olmasa, Kalos ile uzun yola gitmek gerekse, kesin satardım. Yerine 2010 model tercihen C sınıfı bir araba alırdım mesela. Ama sıfır bakmazdım. Yılda kaç km yaptığınla alakalı. Yılda 30-35.000 yapıyorsan değebilir de, zaten hayatın arabada geçmiyorsa neden para veresin? Daha doğrusu, çöpe atacak fazladan paran varsa, o zaman ver. Gene lafım yok. Ancak büyük çoğunluk hem pahalı vasat arabalara biniyor, hem ömrü boyunca kredisini ödüyor. Bir kredi bitiyor, arabayı satıp yenisini alıyor. Öbür kredi başlıyor. Hayatından kısıyor falan. Onlar adına üzülüyorum.

• bırakın arkadaş kim ne almak istiyorsa onu alsın. Milletin parasını nasıl harcayacağına da mi karar veriyoruz artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

bırakın arkadaş kim ne almak istiyorsa onu alsın. Milletin parasını nasıl harcayacağına da mi karar veriyoruz artık.

Buna da kesinlikle katılıyorum. Alana gıkım çıkmaz. Ben sadece düşünce mantığımı anlatıyorum. Ancak birini gördüm mü bunu yüzüne söylemem.

Bu olaylardan bağımsız, harcama kültürü üzerine falan muhabbet açılırsa konuşulacak şeyler bunlar. Birine durduk yere, "alma, etme" denmemeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grkankot2

2016 araçç kaldıysa alırsın

Diğerleri ilgi alanimda olmadığı için bilemiyorum ama; Alfa Romeo, Giulietta'ya kampanya yapmış 2016 için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhan Hoca -- 25 Ocak 2017; 17:34:16 >
  • quote:

Ben de merakımdan soruyorum araç 11 yaşında ve 263.000 km de, aracı değiştirmek için bundan iyi sebep mi var?
  • 2016 indirimli araç bulmak da bizi kurtarmayacak. hadi aldık diyelim bu araçların yedek parça ve servis ücretleri de kazığın kazığı bir noktaya gelecek. sigortası da kaskosu da, benzini de... yani talan edilmiş güzel ülkemizde ölene kadar mokoko devri başlamış oluyor.
  • 2016 indirimli yakıt vergi bakım gideeleri bulunabilecekmi ya sonrası.giderler 2017 olacak, dolar 4 liraya koşuyor.

• şu saatten sonra "ucuz" araç yok. yetkili servis kazığına girmeyelim bakıma 2 bin tl dediler parçaları alıp 600 tl ya toplam yaptırdım. ülkede herkes öpme peşinde
  • Öyle bir devlet var ki, kurdaki fahiş yükselişin (daha doğrusu TL'deki devalüasyonun) üzerine ilave vergi yükü koyuyor. Maliye kültüründe SÜBVANSİYON diye bir enstrüman vardır. AKP'nin bundan ya haberi yok, ya da Stockholm sendromundan nemalanmak daha çok işlerine geliyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.