Şimdi Ara

Seçim olacağını düşünmüyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiyenin yakinda isgal edilecegini veya karisacagini hissediyorum umarim olmaz. bir tarafta yunanistan(yunanistanin daha cok avrupaya kacmak isteyenleri öldürecegini dusunuyorum. onun icin mevzilendiler.) bir tarafta pkk-ypg ile üzerimize gelecekler. ve daesinde bir sekilde hortlayacagini dusunuyorum ki bulundugumuz ortam buna cok musait. Bence bizi buyuk bir kaos bekliyor. olaganustu hal ilan edilebilir. ve bu ulkenin son demlerini yasadigimizi hissediyorum. bu cok yogun bir his. sanki bir seyin olacagina emin olursun ya onun gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 20 Haziran 2022; 1:17:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bana da boyle geliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yunanistan çatışması bahanesi ile ohal ilan edilip seçimler 5 sene 10 sene ertelenebilir.

işgal olayı hikaye...yunanistan bu işten zararlı çıkar ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz006 -- 20 Haziran 2022; 0:44:22 >
  • deniz006 kullanıcısına yanıt

yunanistanin daha cok turkiyeden kacmak isteyenleri vurmalari icin mevzilendiklerini dusunuyorum. avrupaya olan multeci akisini engellemek amac. esas sikinti daes tekrar hortlayabilir. yoksa yunanistanin oyle bir gucu yok

hatta belkide yunanistan ve ypg ilerleyen safhalarda kurtarici rolu bile ustlenebilir radikal islamcilara karsi.

suriyedeki senaryo gibi iste.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 20 Haziran 2022; 0:53:3 >
  • İmparatorluğun kalıntıları Balkanlar'da kaldı.
    Şehzade şehirleri dışında Osmanlı'nın yatırım yaptığı yer pek yok Anadolu'da.

Türkiye işgal edilmesi zor bir ülke.
    Bence tamamen ekonomiyi unutturma hamleleri.
    Yunan siyasiler kendi halklarını gaza getirmeyi seviyor.

• sirf yunan halkinin gazini almak icin yunanistanin bunca silah almasi veya amerikanin o bolgelere üs kurmasi bana sacma geliyor.

yunanlar acik acik bir seylere hazirlaniyor. bunun farkina varmak gerek.

dedigim gibi olay isgal olmayabilir. ic karisiklik ve kaos olabilir radikal islamcilar yoluyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 20 Haziran 2022; 1:1:4 >
  • Sen oyle diosan oyledir

• Ulkemizin askeri gucu balkan ulkerine kiyasla oldukca iyi, malum ekonomimize ragmen askeri yatirimlarda herhangi bir aksama olmuyor. Malum ihalar sihalar vs ermeni azeri catismasinda hatta ukraynanin savunmasinda da rol oynadi, buyuk bir basari elde etti. Secimlere yakin enflasyonu unutturma cabasi bu haberler baska bise deil.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yunanistan kimseyi vuramaz birileri yine el altından oyunlar oynuyor bunun bir tık üstü kendi ibadethanelerini vurup karşı tarafa suç atmak ve insanların dini duyguları ile galyana getirip seçmen kazanmak tape ses kayıtlarını hatırlatırım

• 4F3 kullanıcısına yanıt

Bir şeye hazırlandığı doğru.

Kendi iradesi ile değil ama.

Yunan krize girince parayı veren Almanya'nın iradesi ile hazırlanıyor.

Yoksa Alman demez mi, ağa senin bana bu kadar borcun var ama gidip silah falan alıyorsun.

Asıl konu Akdeniz.

• Saydıklarının hepsi TSK'nın gücüne ve Türkiye devletinin kaynaklarına kıyasla çok zayıf. Bir tanesi bizim gibi NATO üyesi (Yunanistan) ve ABD NATO ülkelerinin ittifakı parçalayacak biçimde savaşmasına da izin vermez. Daha önce de ABD Türk - Yunan sürtüşmesine gereğinden fazla ısındığı zaman müdahale etti. Kaldı ki, işgal etmeleri için meşru bir gerekçeleri yok. İşgal faaliyetinin zaten kendisi meşru değil. Rusya askeri kudretine dayanarak Ukrayna'yı işgal etti ama ne oldu mesela? Müttefiki Kazakistan'a dahi Ukrayna'nın doğusundaki ayrılıkçı siyasi yapılanmaları meşru egemen devletler olarak kabul ettiremiyor. Erdoğan'ın da OHAL ilan etmesi zor ve handikapları çok bariz olan bir iş. Bırak OHAL'ı, erken seçim yapmaması bile her geçen gün Erdoğan'ın zararına. Daha ağır bir yenilgiyle gidişini garantiliyor. Sebebi de ekonominin vaziyeti ve Erdoğan'ın hastalandırdığı bir ekonomiye antibiyotik değil de toksik madde vermekte ısrarı. Bir ekonomi rejimi olarak Erdoğanist yönetim sürdürülebilir değil.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• daes boşuna çıkarılmadı, pkk ordusu boşuna oluşturulmadı, abd egeye boşuna çöreklenmedi, rusya boşuna ukraynaya saldırmadı, çin boşuna stok yapmadı ve boşuna tayvanı kaşımıyor, muhtemelen pandemi ve stok savaşları da bu işin bir parçası, Türkiye boşuna fetö vb lerini bünyesinden atmaya çalışmadı ve boşuna bazı adımları atmaya çalışmıyor vs.... Dünya'daki oyun kurucular bir şeyi planlıyor/kaşıyor, bazı devletler farkında hazırlık yapmaya çalışıyor. Biz 1. dünya savaşındaki gibi işin ana öğesi olmasak da yine benzer şekilde oyunun ortasına konmaya adayız. Ama dış şartlar ne olursa olsun içeriden yardım almadıkça bize bulaşamazlar ya da istedikleri sonucu alamazlar. O yüzden içerinin istenen kıvama gelmesi gerekiyor ve kafamızın en karışık olduğu nokta da bu!!!

• Seçimler yapılacak. OHAL seçimin iptal edilmesi için ilan edilmeyecek, edilecekse seçime OHAL ortamında gidilip karasız seçmeni tekrar AKP'ye çekmek için ilan edilir. 7 Haziran - 1 Kasım dönemi gibi bir kaotik ortam oluşturulur.

Ve bu kadar da komplocu kafa olmayın, dünyadaki tüm oyunlar Türkiye üzerine oynanmıyor. Bunu anladığımız gün gerçek sorunlarımız ile ilgileneceğimiz vaktimiz olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.SleepWell -- 20 Haziran 2022; 12:4:41 >
  • Türkiye yakında işgal edilebilir ama 1-2 sene içerisinde değil. 2031 gibi düşünüyorum. Hicri 1453'te. Miladi 1453'te adamların elinden İstanbul'u aldık. Hicri 1453'te intikam almak isteyebilirler. (Kendi görüşümdür normal tartışma yorumlarına açığım hakaret edeceklere 10 katı benden iadedir!)

• Diktatorler karsisinda saglikli secim yapacak kitleler yoksa secimden asla kacmaz (LAR).
    Kacmayacak(LAR) da.
    Bu mesaji okuyanlarin en az %90 i denilmek isteneni anlayamayacaktir.

• Ulkenin basina her fekaket geldiginde kendi ideolojisinde hata yerine is ve dis minnaklar uretme dalkavuklugunun kendini aydin sanan bireylere ister istemez yansimalari olmaktadir.

• Kendi kurucularinin ulkemizde kalan yapilarini bombalayip savasa mazeret uydurmayi unutmussun.Seçim olacağını düşünmüyorum 

• Haaaah büyük resimciler de geldi konu açıyor.

• Hocam hani NATO denen bir şey vardı

• Seçim olacağını düşünmüyorum

ama bölgedeki en lezzetli ülke. özellikle abd ve rusya için.

abd ele geçirirse, jüpiter füze krizinin bir benzeri olarak(bu sefer daha modern ve gelişmişi tabi) tekrar füze yerleştirilerek rusya vurulabilir ve 3. dünya savaşı'nda önemli bir avantaj elde eder.

öte yandan ters senaryo olarak rusya türkiye'yi ele geçirdiğinde, yerleştireceği nükleer füzelerle ilk önce kıbrıs'ı "insandan" arındırır.

bir 5 yıllık süreden sonra(tahmini, açık ada olduğu için radyasyonun olduğu yerden yayılma hızına bağlı olarak) oraya insan yerleştirebilir.

artı, akdeniz üzerinden afrika'ya açılmak çocuk oyuncağı.

biraz zorlama ile kıbrıs'tan bile kıyı afrika ülkeleri rahatlıkla vurulabilir.(teknolojinin geliştiğini ve daha hızlı füzeler üretildiğini varsayarak, geçen yıllar ile birlikte)

zaten avrupa'da ilerlemesi muhtemel şu an bile.

ve gelecek yılların ne getireceğini ancak Allah bilir.

fakat, burada dini olarak fazla günaha girmeden, Baba Vanga kehanetlerini de hatırlatma amaçlı olarak, "Rusya'nın dünya hakimi olacağı" gerçeği(?) de göz ardı edilmemeli.

yani yukarıda yazdıklarımın hepsine "ne içtiysen bana da ver ondan" tepkisi yapmadan önce, o kehanetlerin(dinimizce günah olmasına rağmen) de bir incelenmesinde fayda olabilir.

şüphesiz ki Allah'ın izni olmadan tabi ki o kehanetleri gerçekleştiremez(ler), ama şu ana kadar söylediklerinin doğruluk(tutma) yüzde oranı da bir hayli fazla.

bu da bir nevi düşündürücü bence...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.