Şimdi Ara

Seagate : İkinci güncelleme çökmeyi engelliyor(7200.11 serisi HDD'ler) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
760
Cevap
3
Favori
64.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ilk iki basic testini geçti şu anda 3. test devam ediyor ;

smart test = geçti
    short dst = geçti
  • İşletim sistemi yüklü olupda deneyen varsa yazabilir mi? Ona göre bizde yapalım alet uçmadan. Bilgisayar lazım format atmaya zaman yok şuan...
  • beyler testleri koyucam biosu göçerttim o.c yaparken hdd şuanda sorunsuz çalışıyor win xp de yüklüyken yaptım
  •  Seagate : İkinci güncelleme çökmeyi engelliyor(7200.11 serisi HDD'ler)

Altını çizdiklerim için güncelleme bekliyorum. Bunlar da hatalı gözüküyor ama henüz güncellemesi çıkmamış demekki.
  • sd1a hdd tach sonucu ; sonuç win xp yüklü sistem içindir ;

Seagate : İkinci güncelleme çökmeyi engelliyor(7200.11 serisi HDD'ler)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serenissimo -- 22 Ocak 2009; 17:23:59 >
  • Vista yüklü hdd( 500gb 320as ) deneyen var mı? Çöküyor mu sistem?
  • quote:

Orjinalden alıntı: serenissimo

sd1a hdd tach sonucu ;

iyi, bir performans kaybı yok sanırım.... hatta belki de aynıdır.
  • 1Tb model için deneyen varmı acaba?İçi dolu olduğu için yedekleme şansımda yok biyere..Deneyen varsa görüşlerını paylaşırsa sevınırım..
  • 750GB & 1TB, HDD'leri guncelledim herhangi bir veri kaybı veya sorun ile karşılaşmadım

• hd tune proda sonuçlar aynı performans kaybı yok

raidsiz tek 320as 500 gb 32 mb hdd var başka hdd yok sistemde xpsp3 var 25-450 gb ayrılmış olarak xp çökmedi güncellemek isteyen güncellesin
  • Arkadaşlar saçma bir soru olacak ama seslerde azalma varmı acaba 3500320as . Kesin veriler göçmüyor değilmi arkadaşlar size güvenip güncelleyeceğim yılların birikimi var yazık olmasın sonra.
  • Veriler gitmiyor. Ben 3 tane güncelledim. 1 tane daha güncelleyeceğim.

Bu arada Smart detaylarını gösteren programlarda Drive fitness/health sürekli azalıyorsa veya düşük değerlerdeyse diskiniz bozulmak üzere. Bunun firmware ile alakası olduğunu sanmıyorum.
  • Maxtor STM3500320AS 500GB ile ilgili bir sıkıntı var mı ? Malum Seagate üretimi bu disklerde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OPTİMİST -- 22 Ocak 2009; 18:26:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: OPTİMİST

Maxtor STM3500320AS 500GB ile ilgili bir sıkıntı var mı ? Malum Seagate üretimi bu disklerde..

2 gün önce yayınladılar sonra geri çektiler bende 3 adet var niyeti bozucam SD1A yükleyeceğim.
  • İki diskimde de Windows XP yüklü. Güncellemede hiç bir sorun olmadı: ne veri kaybı, ne de Windows'larda bir göçme yaşadım. Fakat anlamadığım şey hala şu: Seagate SeaTools for Windows programının testinde 'Test failed' (Test başarısız) mesajı alırken, SeaTools for DOS sürümünde ilgili testleri geçti. Bu da tuhaf.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmasuyum -- 22 Ocak 2009; 19:39:27 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: xabc

Veriler gitmiyor. Ben 3 tane güncelledim. 1 tane daha güncelleyeceğim.

Bu arada Smart detaylarını gösteren programlarda Drive fitness/health sürekli azalıyorsa veya düşük değerlerdeyse diskiniz bozulmak üzere. Bunun firmware ile alakası olduğunu sanmıyorum.

maalesef benimki daha 2 aylık azda kullanıldı ama drive health %63 gösteriyor ;

bu arada bendeki seagate ten herhangi bir ses gelmiyor fw update ten öncede bir ses yoktu

sanırım seagate hdd leri değiştirmek zorunda fw update le hdd sağlığı düzelmiyor.

• bendede 500gb tayland üretimi sd15 firmwareli hdd vardı sd1a ya güncelledim. performans sonuçları: (hdd full dolu işletim sistemi kurulu disk birleştirme yapılmadı, sata1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eckid -- 22 Ocak 2009; 21:19:21 >

• Takip edemedim daha önce yayınlandı mı ama Seagate'in brick olan diskler için son firmware'i

http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/search.jsp?Tab=search&Hilite=&Module=selfservice&TargetLanguage=selfservice&DocId=207951&NewLang=en
  • evet kesinlikle firmware hdd sağlığını düzeltmiyor. eylül 2008 de almıştım %60 larda (gerçi pc ye ilk takdığımda da böyleydi) eski 160gb ide seagate bile %70 den aşağı değil..

quote:

Orjinalden alıntı: serenissimo

quote:

Orjinalden alıntı: xabc

Veriler gitmiyor. Ben 3 tane güncelledim. 1 tane daha güncelleyeceğim.

maalesef benimki daha 2 aylık azda kullanıldı ama drive health %63 gösteriyor ;

bu arada bendeki seagate ten herhangi bir ses gelmiyor fw update ten öncede bir ses yoktu

sanırım seagate hdd leri değiştirmek zorunda fw update le hdd sağlığı düzelmiyor.

• Selamlar Maxtor1TB OneTouch 4 Plus (USB 2.0/Firewire) aldım geçenlerde...
    http://www.mavibilgisayar.com/?p=DetayliBilgi&No=11343 adresinden...

Bu ürünün içinde de seagate disk kullanılıyor...Acaba buradaki sorun bu disk içinde geçerli midir?
    Nasıl anlarım?YArdımcı olursanız sevinirim..
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.