Şimdi Ara

Seagate : İkinci güncelleme çökmeyi engelliyor(7200.11 serisi HDD'ler) (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
761
Cevap
3
Favori
64.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

En iyisidir en güvendisidir diye farklı zamanlarda aldığım 3 tane 500 gb seagate'den 1 i hiç bir şekilde bios tarafından gözükmüyor, diğerleri için firmware güncelledim umarım sorun çıkmaz, (neyseki en son aldığım 1 tb'ı daha ucuz diye western digital almıştım)

Data kablosu ile kurtarmak ile direk servise vermek konusunda kararsızım

1 - servis harddiski değiştiriyor mu? yoksa sorunu düzeltip geri mi veriyor?
    2 - Harddiskteki verileri kurtarmaktan çok içindekilerin listesine bir şekilde ulaşabilmemin yolu var mıdır? ( bios görmüyor ) Eğer verilerin listesin ulaşırsam ben kendim ayrıca uğraşmadan servise göndereceğim...
  • Yıllardır problemsiz Seagate kullanan biri olarak bugün ben de çarpıldım. 6 saat oldu hala bilgisayar başında verileri kurtarmaya çalışıyorum, 1 saat sonra verilerimin tamamını kurtarmış olacağım, şu anki motivasyonum sabah ilk işi Seagate 500 Gb hardisk'i önce balyozla parçalayıp sonra yakmak olacak . Harddisk çöktükten sonra kendine getirmeyi başardım "firmware" update yaptım, derin bir ohhh çektim. Bilgisayarı açtım ve herşey güzeldi ama birkaç dakika sonra ne yazık ki Firmware Update olayının hiç bir işe yaramadığını gördüm, harddisk perişan durumdaydı, smart yedek almam için alarm veriyordu; şu an hala arasıra çöken HDD yedeğini almaya devam.

Yarın ilk iş 1tb WD cavalier black alacağım.

Bu arada harddisk ölen arkadaşlar, eğer windows ve bios hdd tanımıyorsa sadece şunu deneyin önceki sayfalarda hatırlarsınız bir vida söküyor altına bir kağıt sokuyoruz. Kağıt yerine ince karton kart kullanın sonra bios ekranında iken harddiske güç verip kartı sokup çıkartın, biraz deneyin. Bu sayede motor tekrar çalışmaya başlıyor, bundan hemen sonra firmware update yapabilirsiniz yada windowsa girip bilgilerinizi kurtarabilirsiniz. Dikkat bu yöntemi uygularken bilgisayarınıza zarar verebilirsiniz. Haydi kolay gelsin.

Ha unutmadan SEAGATE

• Hadeee... Bende de 3 tane 500GB ST3500320AS SD15 hdd var ve bunları alalı 1,5 yıl falan oldu ve şimdiye kadar problemsiz, sessiz, performansı düşmeden, hepsi minimum %75'i dolu olarak kullanıyorum ama büyük kurt düşürdü bu konu bana :S

Ben de gittim Drive Detect indirdim, 3'ü de kırmızı gözüküyor, sonra serialleri seagate'in sitesine girdim ama 2 disk için "No action required." diyor, 1 disk için ise SD1A öneriyor... Ama işte hiçbirşey yokken gidip FW update yapsam mı yapmasam mı karar veremiyorum, ya düzgün çalışan diskler giderse, 1.5TB veriyi de ben nasıl nereye yedekliyeyim :S

Aşağıya durumun fotosunu ekliyorum(1. diskteki Reallocated Sector Count'u dikkate almayın, 9-10gb'lık gözükmeyen ayrı bir partitionım var, sanırım ondan dolayı ve bu sayı haftalardır hiç artmıyor(zaten bu reallocated sector count olayı "no action required." yani seagate'e göre düzgün disklerden...

Asıl aklıma takılan bendeki bütün diskler ST3500320AS SD15 olmasına rağmen neden sadece 1 tanesine FW gerekli diyor bu site çözmüş değilim :S

Bir akıl verin şu FW update hakkında gözünüzü seviim, walla 2 gündür diken üstündeyim :S

Seagate : İkinci güncelleme çökmeyi engelliyor(7200.11 serisi HDD'ler)

• ???
  • seagate 250 gb Barracuda 7200.10 250410 hardiskim var bu seride problem varmı yoksa 11 serisi içinmi geçerli bu problem

valla 3,5 atmaya başladım işbilgisayarı bi sürü veri var uçarsa yandık
  • Sürücü Tanımı ST3250410AS seri no da bu 8 9 ay oldu alalı umarım bi halt olmaz
  • Arkadaşlar çok önemli! 7200.11 SERİSİ SD 15 YÜKLÜ İKİ ADET 500'LÜK HDD'LERİM HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU. Bende bekliyordum zaten hepsinin yedeğini önceden almıştım. Şimdi yarın doğru VATAN'a gidip yenisini talep etmek olacak işim. Bana kalırsa aynı seriden hala kullanan varsa kesinlikle verilerini yedeklemesini öneririm zira benimkiler bir yılını doldurmuştu ve SEAGATE Sitesindeki seri noya göre yapılan sorgulamada defalarca yaptım hep eylem yok devam çıkıyordu sakın ha güvenmeyin.
  • yav içime kurt düşürdünüz bende alalı 1 yıldan fazla oldu ama hurdacı arabası gibi çalışıyor maşallah fakat bir sorun yok şimdilik hayırdır inşallah
  • arkadaşlar,

elinde Seagate 320GB 7200.11 ve aşağıdaki özellikler olup sorunlu olabileceğinden korkarak satmak isteyen var ise ben almak istiyorum. (yeni firmware olanlar işime yaramıyor çünki control kartını değiştirip denedim sadece CCH2 ve alındığı gibi kullanmış olanlar)
    Benim diskim de gitti seaget fix işlemini denerken sorunun firmware olmadığını control card dan disk motoruna hiç elektrik gelmediğini farkettim.
    Dolayısı ile aynı özelliklere sahip bir PCB ile değiştirerek sorunumu çözmek istiyorum.

Seagate Barracuda 320 GB 7200.11
    ST3320613AS
    Firmware : CC2H
    Site Code : SU (China)
    Date Code : 09356

yukarıdaki model, firmware, site code aynı , date code yakın sayı olanlar ve satmak isteyenler lütfen irtibata geçelim.

İyi günler dilerim
  • (ST3250310AS) Seegate aldığım güne lanet olsun.ilk kendime aldım 800 gb dan fazla verim gitti. 2 arkadaşa daha almıştım bu sorunlardan habersiz. arkadaşlardan biri bana sattı şu an harddiskten ses geliyor içinde vida ya da benzeri birşey kopmuş aşağı yukarı yuvarlanıp duruyor.düşürsem sert davransam tamamda yattığı yerden ne oluyor anlamıyorum.300 gb tan fazla veri gitti. işin ilginç yanı garanti için model ve seri no yazdığımda invalid serial number yazıyor. Hepsiburada dan almıştım.Garantiye göndereceğim fiziksel hasar diyecekler allah belası versin seegate
  • bende de 320AS 500gb. seagate vardı. SD1A firmware güncellemesini de yapmış olmama rağmen yaklaşık 3 hafta kadar önce durduğu yerde bozuldu. yeni aldığım diske seagate'teki bilgileri aktarırken windows'ta mavi ekran çıktı, birkaç defa hata verdi, en sonunda da pc bir daha açılmadı.. hdd göçtü anlayacığınız.. bir daha seagate falan almam....
    Allah'tan garantisi devam ediyordu, gönderdim, şimdi yenisi yerine para iadesi yapınız diye yazmışlar. inşallah para iadesi alacağım..
  • Kötü haber. Benim daha önce güncellediğim, arkadaşımın 1tb olanlardan biri aynı şekilde ölmüş. Benim de elimde var hala 1tb ve 750gb olandan. Ne lanet bir arızaymış be zombi gibi yeniden dirildi.
  • Arkadaşlar,
    Elinde çalışır durumda olan;
    Seagate Barracuda 7200.11 500GB
    ST3500820AS - Firmware:SD81

diski olan var mı?
  • listeki üç disk hala kullanıyorum hiç bir problem yok takır takır çalışıyor.
  • 2x500 raid vardı biri gitti kaç kaldı?

Allahtan düzenli image+yedek alıyorum
    konuyu görmüştüm ama içeriğine bakmadım bende sorun yok diye devam etmiştim.
    Sağlık olsun hayata döndürmeye çalışıyom bakalım..
  • benimde HDD uçtu . Fakat benimki haber etti.

Pc de Seagate HDD me (depolama) tıkladığımda durup dururken bu disk biçimlendirilmemiş ,biçimlendirmek istiyor musunuz diye sordu,sonra çıkardım taktım hdd yi . Bu sefer Ne HDD biosta var ne de PC de görünüyor. Bakalım yarın Seagate RMA ya yollayacağım (sefaköy'e)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 7 Eylül 2011; 4:52:12 >
  • elimde seagate go flax 1tb tasınabılır darddısck var pc ye taktıgım zaman çogu zaman görmuyor pc harddısckı çok nadır goruyor ne yapmam lazım harddıscımde ne olmustur bır tahmını olan var mı acaba ara kablo mu bozuk?garantısı var adanada yasıyorum adanada servısı varmıdır onuda bılmıyorum ne yapmalıyım yardımcı olursaız çok sevınırım
  • Seagate kadar leş firma yok. Alt üstü veri depolama yapacaklar ve bu onlarca yıldır var olan bir durum lakin firmware güncellemesi çıkarıyorlar, bunun da içine edip mevcut 500 gb sahibi 7200.11 sahibi kimseleri de mağdur ediyor kazmalar.

Heryerde ASLA SD1A sürümüne geçmeyin deniyor ama burada hala firmware duruyor 500 gb lik modeller dahil?

http://knowledge.seagate.com/articles/en_US/FAQ/207951en

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

quote:

Orjinalden alıntı: ikista

arkadaşlar st3500320as ile sd15 frimware var.

sd15 sorunlu frimware mi güncellemelimiyim ?

Merhaba,

1 sn. bile dusunmeden guncellemelisiniz. Hatta restart atarken dua ederek son restartinizi atmalisiniz...

Tesekkurler,

Hicks
    Hocam konu üzerinden yıllar geçmiş ama belki hatırlıyorsunuzdur. Siz alıntıladığınız arkadaşa SD1A güncellemesi yapması yönünde tavsiyede bulunmuşsunuz ama ben Google üzerinde arattığım tüm kaynaklarda 500 gb plan modellerde SD1A güncellemesinden koşarak kaçınız şeklinde makaleler ve yorumlar görüyorum. Çok zaman geçti ama yazayım dedim. Elimde eski bir ST3500320AS modeli var da.

https://www.theregister.co.uk/2009/01/21/seagate_firmware_fix_breaks_barracudas/

Bu da sabıkalı firmware SD1A değil mi?
    http://knowledge.seagate.com/articles/en_US/FAQ/207951en

Acaba adamlar firmware sürüm ismini değiştirmeden ilave güncelleme ile mi çözdüler bu rezilliği?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 7 Temmuz 2018; 0:12:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.