Şimdi Ara

Seagate : İkinci güncelleme çökmeyi engelliyor(7200.11 serisi HDD'ler) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
761
Cevap
3
Favori
64.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • elimde ST3500320AS Firmware: SD15 var. siteye ulaşıp firmware indiremiyorum site hata verip duruyor. ulaşamıyorum site çok yoğun galiba..
  • hay böyle şansın....
    wd den kaçarken maxtor a tutulduk...
    cihazdan zaten tak tak tak kafa sesleri geliyordu, elim yüreğimde bilgisayarı açıyordum...
    STM31000340AS için ne zaman çıkar bu firmware, çok feci tırsmış durumdayım...
    bi dahada ne maxtor ne seagate, hele 1 tb lık veri gitsin o zaman görüşürüz artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: eckid

evet kesinlikle firmware hdd sağlığını düzeltmiyor. eylül 2008 de almıştım %60 larda (gerçi pc ye ilk takdığımda da böyleydi) eski 160gb ide seagate bile %70 den aşağı değil..
    maalesef benimki daha 2 aylık azda kullanıldı ama drive health %63 gösteriyor ;

sanırım seagate hdd leri değiştirmek zorunda fw update le hdd sağlığı düzelmiyor.

Seagate : İkinci güncelleme çökmeyi engelliyor(7200.11 serisi HDD'ler)

peki bu programın harddisk sağlığı için gösterdiği %63 gibi değerler ne kadar doğru? veya ne kadar güvenilir?

• Merhaba,

Basarili bir update'de benden:

Model: ST3500320AS, Serial: 9QM4ENPM, Firmware: SD1A

Tesekkurler,

Hicks
  •  Seagate : İkinci güncelleme çökmeyi engelliyor(7200.11 serisi HDD'ler)

bir %63 de benden gelsin program yalan söylüyor nayır nolamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 22 Ocak 2009; 23:29:39 >
  • Bende sorunsuz bir şekilde firmwareyi yaptım ST3500320AS üzerine.20 saniye falan sürdü belki daha az .Şimdi kurtuldukmu ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sarikanarya567

Bende sorunsuz bir şekilde firmwareyi yaptım ST3500320AS üzerine.20 saniye falan sürdü belki daha az .Şimdi kurtuldukmu ?

bilmiyorum birinin hddsi bozulursa görecez
  • quote:

Orjinalden alıntı: K.Kahriman

ben denedim bende de %63 çıktı... bence bu programda birşey var.. niye herkesin hdd.sinde aynı sonuçlar çıkıyor???
  • Bende denedim 3 haftalık hdd de şimdi bende de 63 çıktı .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarikanarya567 -- 23 Ocak 2009; 0:22:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: eranyumm

quote:

ben denedim bende de %63 çıktı... bence bu programda birşey var.. niye herkesin hdd.sinde aynı sonuçlar çıkıyor???

herkes denesin arkadaşlar bu diske sahip herkes denesin herkesde %63 se problem yok demekki neden derseniz bence everestte cacheyi 32 mb görmeme olayı gibi

• quote:

Orjinalden alıntı: hicks

Merhaba,

Tesekkurler,

Hicks

dostum nerden bakacaz firmware upgrade yaptıktan sonra
  • quote:

Orjinalden alıntı: hrnayn

everest , drive dedect (seagatenin sitesindeki) , hd tune pro bu gibi programlardan bakabilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: hrnayn

quote:

Orjinalden alıntı: hicks

Merhaba,

Tesekkurler,

Hicks

Merhaba,

Yapmadan once bu programla sorunlu seri olup olmadigini ogrenin:

http://support.seagate.com/kbimg/utils/drivedetect.exe

Yaptiktan sonra da yine bu programla versiyonun degistigini gorebilirsiniz...

Tesekkurler,

Hicks

• quote:

Bu tarz programlara guvenmek ne kadar doğru bilemiyorum zira neye dayanarak HDD'nin sağlıklarını olçtuklerine dahil bir bilgi yok.
  • quote:

quote:

Ben daha önce de denemiştim. Program, denediğim tüm Seagate 320AS'leri %63 olarak gösteriyor.

• firmware update'i yaparken sistemdeki diğer diskleri söküp mü update yaptınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 23 Ocak 2009; 0:58:04 >
  • Merhaba,

Ilginc bir durumu daha ileteyim, yeni farkettim...

Firmware update'den once Windows 7 primary hard disk'ime 3.0 puan veriyordu, update'den sonra disk data transfer rate 5.9 oldu!

Tesekkurler,

Hicks
  • Birşey soracağım arkadaşlar. Benim elimde 2 tane seagate ST3320620AS model no'lu sata2 disk var. ben bunları sistemi kurarken achi modda bağlamadım. Diskler sata ama IDE modda çalışıyorlar. HD Tach ile test ediyorum da 80MB'ı geçmiyorlar. SMART'ı vs de açtım. (pek gerekli değildi heralde ama neyse) Biraz hızlandı gibi. Yukarıda bazı arkadaşaların testlere bakıyorum da testlerde 110MB gibi değerlere çıkmışlar. Bunun başlıca nedeni disklerini achi modda kullanmaları mıdır? Cevabı tahmin ediyor gibiyim ama yine de sorayım dedim.

Bu arada HDD Observer benim disklere de 65, 67 değerlerini verdi. Bir ara birine 57 verdi. Tekrar değişti. Yani nasıl puanlama yaptığını çözemedim. HDD Heath birine 67 diğerine 84 vermişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TA2LSM -- 23 Ocak 2009; 1:16:59 >
  • haklısın.. adminimin de söylediği gibi nasıl ölçtüklerine dair bir bilgi yok. bunun gibi bir kaç programla daha denemiştim 500gb hep eski haddiskimden daha düşük sağlık seviyesinde çıkmıştı. insan inanmak istemiyor ama bir kere harddiskin adı çıktı... fikir olması açısından diğer harddiskim olan seagate 160gb ide nin görüntüsü ve başka programdan harddisklerimin görüntüleri...siz yorumlayın

quote:

peki bu programın harddisk sağlığı için gösterdiği %63 gibi değerler ne kadar doğru? veya ne kadar güvenilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eckid -- 23 Ocak 2009; 1:30:49 >

• bir de HDD Heath denemeyi düşünüyorum, bakalım değişecek mi?

sağlık testlerini bir kenara bırakırsak, bu olaydan sorna benim Seagate'e olan güvenim zedelendi.. bundan önce 160gb samsung sata2 kullandım yıllarca, bana mısın demedi.. üstelik 2. el olarak almıştım onu.. ama performansı biraz düşüktü.

şimdi Samsung'un F1 Spinpoint serisi 750GB 32mb harddisk'i inceliyorum.. performansı da güzel, fiyatı da..
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.