Şimdi Ara

Seagate : İkinci güncelleme çökmeyi engelliyor(7200.11 serisi HDD'ler) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
761
Cevap
3
Favori
64.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Network KILLER

Birşey soracağım arkadaşlar. Benim elimde 2 tane seagate ST3320620AS model no'lu sata2 disk var. ben bunları sistemi kurarken achi modda bağlamadım. Diskler sata ama IDE modda çalışıyorlar. HD Tach ile test ediyorum da 80MB'ı geçmiyorlar. SMART'ı vs de açtım. (pek gerekli değildi heralde ama neyse) Biraz hızlandı gibi. Yukarıda bazı arkadaşaların testlere bakıyorum da testlerde 110MB gibi değerlere çıkmışlar. Bunun başlıca nedeni disklerini achi modda kullanmaları mıdır? Cevabı tahmin ediyor gibiyim ama yine de sorayım dedim.

Bu arada HDD Observer benim disklere de 65, 67 değerlerini verdi. Bir ara birine 57 verdi. Tekrar değişti. Yani nasıl puanlama yaptığını çözemedim. HDD Heath birine 67 diğerine 84 vermişti.

bende ahci mod yok disable yani ama 110 mb ile başlıyor 80 mb gibi işte

• HDD Health programında da sağlık %71 çıktı...
  • benimkinde de 73 çıktı. ilginç olan diğer programların tersine 160gb lik hdd min sağlık derecesi 500 lükten düşük çıktı..
    quote:

Orjinalden alıntı: eranyumm

HDD Health programında da sağlık %71 çıktı...

Seagate : İkinci güncelleme çökmeyi engelliyor(7200.11 serisi HDD'ler)

• yani bu %1 olunca çalışmayacakmı afedersiniz ama eşek gibi çalışacak ceyranı verince

alın 2001 seagate üretimi hdd 80 gb / 2mb

sırf bunun hatrına aldım 500 gblık seagate üstünde kimbilir kaç tane format yedi oyun yüklendi silindi 1 tane bad sector bile yok o yüzden bu firmwareden umutluyum

cpu usage arkada program açıktı ondan fazla gözüküyor

Barracuda ATA IV
    Capacity:80.0 GB
    Speed:7200 rpm
    Average Seek Time:9.5 ms
    Cylinders:1023
    Heads:256
    Sectors:63

Installation Guide | Product Manual
    SEAGATE TECHNOLOGY LLC
    1-800-SEAGATE
    http://www.seagate.com
    (C)opyright 2001

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 23 Ocak 2009; 2:43:53 >

• beyler durduk yere patliyor ha
    firmware mutlaka yapin derim
    benim patladi 1 tane
  • quote:

Orjinalden alıntı: helsloot

firmware update'i yaparken sistemdeki diğer diskleri söküp mü update yaptınız ?

?
  • bir an önce doğru şekilde bu işlemi yaparak hddyi update edin gerçekten fark var sesde azalmalar ve hızlarda da belirgin şekilde bir fark görülüyor.

şuan update edilmiş sistemden yazıorum sorunsuz şekilde veri kaybı olmadan sistem kurulu hdd ye bu işlemi gerçekleştirdim.

umarım bu zamana kadar sölenen ve yaşanılan sorunlar tamamen ortadan kalkmış olur

• quote:

Orjinalden alıntı: adigehalil

quote:

firmware update'i yaparken sistemdeki diğer diskleri söküp mü update yaptınız ?

?

sökmeniz daha iyi olur firmware yüklenecek hdd yi yalnız bırakın
  • arkadaşlar bende 320AS var ve sd15. bunlar raid 0 olarak kullanılıyor. drivedetect programı bu hddleri göstermiyor. bende update yapsam raid kurulumunda bir sorun teşkil eder mi?
  • hala indiremedim şu firmware i.. ulaşamadım gitti şu seagate in sitesine.. ST3500320AS ile kalcaz ortada valla.
  • umarım benim diskler yukardaki modeller arasında yoktur. acaba bu diskler hangi yıl üretilmişler? fikri olan var mı? biri 250 diğeri 750 gb olan disklerimi kontrol edeyim eve gidince. 250 gb olan arada sorun veriyordu. umarım bundan değildir. gerçi sata kablolarını değiştirince 1-2 aydr sorunsuz çalışmaya başladı; ama ya çökerse hard disk
  • Arkadaşlar firmware için adres nedir ?

sistem kararsız çalışıyor arada mavi ekran yiyorum 2 adet 500 lük var.ST3500320AS

Olaya bak ya ucuzken 2 tane aldık şimdi nelerle uğraşıyoruz dünya downlod yaptık sistem çökerse emekler çöpe gider valla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi U_şen -- 23 Ocak 2009; 11:00:41 >
  • ST3500320AS SD1A firmware adresi:
    http://seagate.custkb.com/seagate/crm/selfservice/news.jsp?DocId=207951
    quote:

Orjinalden alıntı: UFUK_ŞEN

Arkadaşlar firmware için adres nedir ?

sistem kararsız çalışıyor arada mavi ekran yiyorum 2 adet 500 lük var.ST3500320AS

Olaya bak ya ucuzken 2 tane aldık şimdi nelerle uğraşıyoruz dünya downlod yaptık sistem çökerse emekler çöpe gider valla.
  • Bende başarıyla firmware update'i gerçekleştirdim , sistemdeki diğer diski biostan iptal ettim
  • quote:

Bende başarıyla firmware update'i gerçekleştirdim , sistemdeki diğer diski biostan iptal ettim

niye iptal ettin ?
  • herhangibir sorun olmasın diye , bu arada hızlanma var yahu açılış süresinde filan farkettim bunu
  • Bu indirdiğim dosya iso dosyası bunu nasıl kuracağız ? ilk açılışta boot şeklinde mi ?
  • neroyla yazdır zaten nero kuruluysa üstüne çift tıklayınca direk nero açılır direk yazma ya tıkla yazdırdıktan sonra restart et makineyi ve biostan first boot'u cd-rom olarak seç
  • Teşekkürler.
  • arkadaşlar fw update yaparken diğer hdd leri iptal etmenize gerek yok , ben iptal etmeden ve sökmeden diğer hdd yi update yaptım bir sorun yok.

bu arada fw update den sonra st3500320as nin sağlığı %255 oldu ? hdd life pro ile fakat performans %47 görünüyor ; halbuki diğer programda sağlık %67 performans %100 görünüyordu , sanırım bu hdd programları gerçeği yansıtmıyor

yalnız şunu da ekleyeyim ; samsung hdd her iki hdd programındada perf ve sağlık olarak %100 görünüyor , seagate farklı çıkıyor , sanırım bu fw update de sorunlu olabilir ??? umarım değildir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serenissimo -- 23 Ocak 2009; 12:13:55 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.