Yüzbaşı
19 Nisan 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
27 üye
Görüntülenme
Toplam: 334 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Hergün yeni bir fiziksel saldırı ve şiddet içeren gazete ve televizyon haberi görmekteyiz, mevcut ceza yasasında ki yatersizlikler sebebi ile bu şiddet olayları gittikçe artmakta, hepimizin başına gelme ihtimalide oldukça yüksek,


acil olarak bu konu ele alınmalı ve fiziksel saldırıda bulunan kişilerin alacakları cezalar oldukça arttırılmalı, sonuca bakımaksızın caydırıcı cezalar verilmeli, duruma göre afsız ömür boyu hapis cezasına kadar arttırılmalı, bu tür suçlar kesici, delici aletlerle veya ateşli silahlarla işlenirse ceza daha da arttırılmalı, bireysel silah taşımak tamamı ile yasaklanmalı, üzerinde silah veya benzeri ile yakalanan tüm kişiler ağır bir şekilde cezalandırılmalı,


Herhangibir fiziksel yada yaralama veya öldürme amaçlı saldırıda her türlü delil geçerli sayılmalı, eğer bu yapılmazsa hergün görmekte olduğumuz şiddet olayları artmaya devam edecektir, şiddet olayları arttıkçada savunma amaçlı silah taşıyanların sayısıda artacaktır,


Yasalarla bu durum öyle bir sıkılaştırılmalıdır ki, insanlar bir ağız kavgasında karşı tarafa en küçük bir tokat dahi atamamalıdır. Bu tür davalar mahkemelerde öncelikli olmalı ve hızlı bir şekilde sonuca ulaştırılmalıdır.


Mağdur olan ve zarara ğrayan, fiziksel hasara uğrayan kişilerin saldırgandan tazminat alması sağlanmalı ve bu tazminat miktarlarıda en üst seviyeye çıkartılmalıdır, tazminat belirlenmesinde zarar veren kişinin gelir durumu gözönünde bulundurulmaksızın verdiği zarar oranında oldukça yüksek bedeller ödemesine ilişkin yasal düzenlmelerde hızlıca yapılmalıdır.


Okullarda da küçük yaşlardan itibaren şiddetin engellenmesi için öğrencilere bu konuda eğitim verilmelidir.

Ülkeme bakıyorum , tam anlamıyla kültürden ve kibarlıktan payına neredeyse hiçbir şey düşmemiş bir ülke görüyorum. Bizler ne ara 1930 larda başlayan kalkınma ve kültürde çağ atlama hareketinden bu günlere geldik ?


Kültürsüz , kaba ve faydasız insanlar ne ara benim ülkem de bu kadar öenmsenir oldu ? cehaletle beslenen , parasal zenginlikten başka bir özelliği olmayan kişiler ne ara önemli kişiler oldu ?


Ülkemin kurucusu olan çağının dahisine , ne zaman lanet okuyanlar türedi ülkem de ?


Ülkemde kesinlikle çok büyük değişiklikler olması gerekiyor , zaman az yapılacak iş çok , yapacak adam var mı ?

Dolaşımda bulunan paraların değerinin fazlaca düşmesinden dolayı , piyasaya yeni paraların sürülmesi gerektiğini düşünüyorum , 200 TL artık son derece yetersiz tıpkı madeni para 1 TL nin yetersiz olması gibi , kağıt paralarda 500 ve 1000 TL lik hatta belki 2000 TL lik banknotların , madeni paralarda ise ; 2 , 5 ve 10 TL lik , hatta 20 TL lik madeni paraların basılması gerektiğini düşünüyorum ,


1 , 5 , 10 kuruş gibi madeni paralar hiçbir işe yaramıyor hatta belki 25 kuruş bile , kağıt paralarda da 5 ve 10 TL. ve 20 TL bile işe yarar durumda değil.

Acaba millet birlikteliğinin hazırladığı bir takım listeler var mı? iktidara gelmeleri durumunda ilk etapta (siyasi dokunulmazlığı olanlar dışında) acil olarak tutuklanması gereken kişiler listesi , yurtdışına kaçırılmadan hemen sorguya alınması gerekenler listesi? yada millet birlikteliğinin tercihi yeni bir beyaz sayfa açmak mı olacak ? bu konularda bir netlik yok , Türk milleti bu konu da daha net bir açıklma bekliyor bana göre.

Arkadaşlar bu konuyu uyarı amaçlı ve zor duruma düşmemeniz açısından bilgilendirme amaçlı açtım ;


firma nın ismi; bureyonsenin ; büyük olasılıkla bu firmanın durumu ciddi derece de kötü 100 TL. lik bir ürün satın almıştım fakat ellerinde olmayan ürünün , e-ticaret programında ki bir hatadan dolayı kendi kendine açıldığını ve daha pahalı olan başka bir ürünü farkını ödeyerek alabileceğimi söylediler, daha öncesinde de kargo kotaları dolduğu için gönderemediklerini söylemişlerdi , bu arada siparişi 20 haziranda verip , ödemesini yapmıştım , işlemi iptal edebileceklerini ve ücreti iade edeceklerini söylediler , iptal edilmesini istedim , edildi ama ücret iadesi yapılmadı , bir süre bekledikten sonra firmayı aradığmda ürünün ücretinin hesaplarına ulaşmadığı bu yüzden iade olmayacağı söylendi , bankayı aradığımda ücretin 20 haziranda firma hesabına geçtiği söylendi ve dekont da bana gönderildi , bunu söyleyince tekrar paranın hesabıma aktarıldığı firma hesaplarında bir karışıklık olduğu söylendi bu pazartesi günüydü , halen hesabıma gelen bir iade yok ,


bu firmadan sipariş verecekseniz dikkatli olmanızı tavsiye ederim , şikayetvarda da firma hakkında pek çok olumsuz yorum var , satış yaptığı diğer platformlarda da.

dün gün boyunca camilerden ezan okundu , dualar okundu , uyarılar yapıldı , ama bir tek cami den bile 23 Nisan`ı kutlayan bir mesaj okunduğunu duyan oldu mu ?
Arkadaşlar ; izleyecekleri animeler hakkında kararsız kalan arkadaşlar ve diğer herkes için , izlediğim animeleri kısaca tanıtacağım bu başlık altında , iyi okumalar.
eklemeler yapacağım.
Arkadaşlar bu anlamlı günü bu yıl virüs sebebiyle coşkulu bir şekil de kutlayamayacağız ama 23 Nisan gecesi , gece saat 9 da , balkonu olan balkona , evinin bahçesi olanlar bahçelere çıkıp , hep birlikte , tek yürek olup , Onuncu Yıl marşını söyleyelim mi ?

Destek verirmisiniz ? Bu anlamlı günü en azından bu anlama uygun bir marş söyleyerek kutlayabilirmiyiz , o coşkuyu yaşayabilirmiyiz ?
arkadaşlar öyle tuhaflık yada dinde aşırıya gidenleri görmek için Ankara nın doğusuna falan geçmeye gerek yok (eskiden böyle söylenirdi) , egenin illerinde , şehir merkezinin biraz dışına çıkın tamamdır , köylerin falan halini görmek gerek , dini kullananlara her zaman ekmek var bu ülkede , çocuklarınıza bir dünya para dökmeyin , imam hatipe gönderin , girsinler bir camiye paraya para demezler , yada bulun bir parti torpili , okumaya bile gerek yok , istediğiniz yere yerleştirin , ilkokul terk bile olsa rahatça bir yerlere genel müdür olur,

siyasetin ve dini yobazlığın bulaşmadığı yer kalmadı , tabii bunlarla birlikte hırsızlığın ve ahlaksızlığında. bu yeni bir şey değil elbette eskidende böyleydi ,

gelmiş geçmiş iktidarların söylediği yalanlara inanıp durduk , bugünde durum aynı , hep boşa çabalıyoruz , düzelecek hiç bir şey yok.

yalanın seyri ve söylenişi değişti , eskiden ; hep birlikte dişimizi yada kemerlerimizi sıkalım , güzel günler yakın derlerdi , dişimizi sıktık , kemerleride sıktık ama güzel günler falan gelmedi , şimdikiler böyle demiyor ; herşey çok güzel oldu , bunu inkar eden haindir diyorlar , bu da başka bir söyleyiş tarzı. eh en azından bir yenilik.
Hakkında
Konum: Aydın
Forum İmzası:
Gülümsemeyi unutma.
Forum İkinci El İmzası:
Dürüst olmak önemlidir.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 9 ay
Mesaj Sayısı: 955
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.971
İkinci El Bölümü Mesajları: 371
Konularının görüntülenme sayısı: 90.221 (Bu ay: 394)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4.365 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.