Şimdi Ara

SATALLİTE UYDU ALDATMACASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
7
Favori
16.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

satallite denilen sky wave yayının genel şeması bu şekilde .

büyük satallite yalanının fikir babası edward appleton 20. yüzyılın önde gelen ingiliz astrofizikçilerinden idi. yani bir bilimadamıydı bilimin içine serpiştirdiği yalanlar sebebiyle nobel aldı.

appletonun yalanı neydi yani gercegin gizlenmesi için söylediği yukardaki nasa resminde 4. kısımda yazan

yüksek frekanslı radyo dalgalarının atmosferi geçip uzaya çıkması.

evde izlediğiniz tv yayınları 10-12 ghz yüksek frekans microwave sinyallerdir. bu yüksek frekans sinyaller iyonosferin f katmanında elektron yoğunluğunun fazla oldugu bölgelerde ( ekvator - afrika - avustralya) iyonosferin belli yüksekliklerinde uzaya çıkmadan kırılarak yeryüzüne ulaşır . çanak antenlerinizin baktığı nokta uzaydaki uydu degil bu skywave sinyallerin kırılarak yer yüzüne düştüğü bölgedir. appletonun dediği gibi uzaya çıkmıyor güney yarım küredeki bazı ülkelerdeki verici lerden geliyor yani 35700 km eden degil 8-9 000 kmden iyonosferde yansıtılarak skywave olarak size ulaşıyor

trilyon dolarlık bir sektör

hep üzerinde spekülasyon yapılan Haarp iyonosferdeki elektron yoğunluğunu araştıran mevsimsel günlük aylık verileri toplayan büyük uydu yalanı networkunun sadece 1 parcasıydı . spekülasyonların sebebi gerçeğin gizlenmesiydi .

tahminlere göre Kenya, Mozambique, Madagascar and Mauritius Nigeria, Algeria güney afrika avustralya güney amerika gibi güney yarımküre ülkelerinden kuzey yarımküreye büyük uplink verici istasyonlarıyla sinyaller gönderiliyor . bu bölgelerde iyonosferdeki elektron yoğunlukları yüksek tropik bölgeler

buralarda nasıl bir uplink sistemleri var bilinmiyor fakat tahminlerime göre Square Kilometre Array dedikleri teleskoplar olabilir . uzay araştırması zaten güzel bir kılıf olur bu işe .

• Güzel bir paylaşım burda anladığım çanak antenler uydudan direk sinyal almıyor dyorsunuz ama şunu unutmayalım radyo dalgaları iyonosfer katmanında dağılıp yer yüzüne dağıttığı gerçek,bunlar karasal yayın ve radyolar bu sinyalle çalışır ama şimdiki dijital uydu yayınları uydudan gelen sinyalleri bir odak noktasında toplar ve en önemlisi uydular belli boylamlara göre oturtulur ör/ türksat 42 doğu Eutelsat 7 doğu v.s bu çanaklarda bu boylamlardan hesap yapılarak ayarlanır ve tam uyduya bakılmasını sağlar yanlışım varsa özür dilerim.
  • Paylaşım için eline sağlık
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • tam olarak anlatamamışım .

demek istediğim uzayda herhangi bir ülkenin gps uydusu geostationary tv uydusu veya herhangi bir araştırma uydu yoktur .

tv uyduları yere eşzamanlı geostationary dedikleri 35700 km uzaklıkta bir yörüngede oldugu bir yalandır kurgudur gercek degildir .

neden ?

uzay %99.9 vakumdur . roketler uzayda çalışamaz 35.700 km ye ne bir uydu taşıyabilirsin nede o uyduya yakıt yükleyip hareket ettirebilirsin . uzayda uydu yoktur .

sinyallerin geldiği yer uzayda oldugu söylenen uydular degil " içinde yaşadıgımız yerkürenin bazı bölgeleridir " bizim için güney yarım küredeki bazı ülkeler

bu tv yayın frekansları 10-12 ghz sinyallerin resimlerde nasıl gönderildiği şema olarak var . tx yani transmittion site sinyallerin gönderildiği bölge rx yani sinyalleri alan yer istasyonları uzayda arada uydu yok . iyonosfer tabakasında yayılarak kırılarak sinyaller taşınıyor
    iyonosfer yer atmosferinin iyonize katmanıdır (elektrik yüklü)
    Radyo dalgaları, yeryüzü dalgaları (Ground Wave) ve gökyüzü dalgaları (Sky Wave) olmak üzere iki şekilde yayılır

appletonun yalanı bilime enjekte edildi o yalan şu : 30 MHz frekansa kadar olan elekromanyetik dalgalar iyonosferden yansıyarak dünyaya geri dönebilir.

yüksek frekans microwave sinyallerde iyonosferde yansıyarak geri döner . eutelsat ses gibi önde gelen uydu sahtekarları bu gercekleri cok iyi bilmelerine ragmen yıllardır insanları uzaya uydu gönderiyoruz yalanıyla uyutarak fake uydu roket gönderileri filmi çevirmekteler . türkiyedede gecerli bu türksat 3a diye bir uydu yok . sinyalleri aldıgın yer güney yarımküre

• quote:

Orijinalden alıntı: cadence1

tam olarak anlatamamışım .

demek istediğim uzayda herhangi bir ülkenin gps uydusu geostationary tv uydusu veya herhangi bir araştırma uydu yoktur .

tv uyduları yere eşzamanlı geostationary dedikleri 35700 km uzaklıkta bir yörüngede oldugu bir yalandır kurgudur gercek degildir .

neden ?

uzay %99.9 vakumdur . roketler uzayda çalışamaz 35.700 km ye ne bir uydu taşıyabilirsin nede o uyduya yakıt yükleyip hareket ettirebilirsin . uzayda uydu yoktur .

sinyallerin geldiği yer uzayda oldugu söylenen uydular degil " içinde yaşadıgımız yerkürenin bazı bölgeleridir " bizim için güney yarım küredeki bazı ülkeler

bu tv yayın frekansları 10-12 ghz sinyallerin resimlerde nasıl gönderildiği şema olarak var . tx yani transmittion site sinyallerin gönderildiği bölge rx yani sinyalleri alan yer istasyonları uzayda arada uydu yok . iyonosfer tabakasında yayılarak kırılarak sinyaller taşınıyor
    iyonosfer yer atmosferinin iyonize katmanıdır (elektrik yüklü)
    Radyo dalgaları, yeryüzü dalgaları (Ground Wave) ve gökyüzü dalgaları (Sky Wave) olmak üzere iki şekilde yayılır

appletonun yalanı bilime enjekte edildi o yalan şu : 30 MHz frekansa kadar olan elekromanyetik dalgalar iyonosferden yansıyarak dünyaya geri dönebilir.

yüksek frekans microwave sinyallerde iyonosferde yansıyarak geri döner . eutelsat ses gibi önde gelen uydu sahtekarları bu gercekleri cok iyi bilmelerine ragmen yıllardır insanları uzaya uydu gönderiyoruz yalanıyla uyutarak fake uydu roket gönderileri filmi çevirmekteler . türkiyedede gecerli bu türksat 3a diye bir uydu yok . sinyalleri aldıgın yer güney yarımküre

Gerçekten çok ilginç hocam tşkrler.

• Ilginc
  • Yhu bu yalan yeni değilki.
    İlk teknoloji yalanı 1969 yılında söylendi.
    Amerika aya çıktık dedi.
    Peki 43 yıldır niye ikinci sefer çıkamadılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme1 -- 28 Aralık 2013; 19:32:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deneme1

Yhu bu yalan yeni değilki.
    İlk teknoloji yalanı 1969 yılında söylendi.
    Amerika aya çıktık dedi.
    Peki 43 yıldır niye ikinci sefer çıkamadılar...
    Dünyanın veri transferini iyonosfer e sektirip geri alıyoruz yani. Oldukça iddalı olmuş..... Milyonlarca data frekansı nasılda birbirine karışmadan gönderdiğimiz gibi bize geri geliyor hayret....

Bu skywe sinyalleri ne kadar muhteşem bir şey'ki, kırılarak yeryüzüne dağıldığı halde ben LNB yi 1 Cm oynatınca benim çanağı es geçiyor

Neyse, mümkündür diyelim Yalnız benim en hoşuma giden şey uzayın %99.9'unun vakum olması ve güneşin nasıl cayır cayır yandığıdır Sanırım %0.1 lik kısıma konuşlanmış bizim güneş.... Zaten roketlerde o sıvı oksijeni hidrojeni yakmak için değil, gemi sola çekmesin diye balans olarak taşıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

Dünyanın veri transferini iyonosfer e sektirip geri alıyoruz yani. Oldukça iddalı olmuş..... Milyonlarca data frekansı nasılda birbirine karışmadan gönderdiğimiz gibi bize geri geliyor hayret....

Bu skywe sinyalleri ne kadar muhteşem bir şey'ki, kırılarak yeryüzüne dağıldığı halde ben LNB yi 1 Cm oynatınca benim çanağı es geçiyor

Neyse, mümkündür diyelim Yalnız benim en hoşuma giden şey uzayın %99.9'unun vakum olması ve güneşin nasıl cayır cayır yandığıdır Sanırım %0.1 lik kısıma konuşlanmış bizim güneş.... Zaten roketlerde o sıvı oksijeni hidrojeni yakmak için değil, gemi sola çekmesin diye balans olarak taşıyor

Alıntıları Göster
    İlk defa böyle bişeyi sizden duydum ilginç ve enteresan geldi bana

• janjarre kullanıcısına yanıt
    iddia lı bir teori ... aslında iddialı olan" uzayda olmayan" uyduların 35700 kmde 1 günde 42000 km de her gün yol aldıgının söylenmesi.

uzayda olduguna inandıgın uyduların muhteşemliği sebebiyle olağanüstü tasarımları sebebiyle bu milyonlarca frekans gönderildiği gibi birbirine karışmadan geri geliyor diyorsun . ama bunun bir yer istasyonundan yapılmasını hayret olarak niteliyorsun .

evdeki "uydu alıcım " 8-9 yıllık sıfır almıştım. türksat 1c hala duruyor yazılım güncellemesi yapmadım . 1c 1996 dan beri hergün 42000km yol yaparak dünyanın çevresinde dönüyor ve ben tv izliyorum . bitmeyen bir enerjisi var güneş panelleri o kadar muhteşem tasarlanmış ki 45 derece ısıda performans düşüklüğü göstermesine ideal calışma ortamı 25 derece olmasına ragmen uzayın 100 lerce derece sıcagında ve eksi ısılarda calışabiliyor ve bu müthiş cihazlar öyle aküler kullanıyorki nerdeyse 20 yıl olacak hiç performans kaybetmemiş . bu akülerden bende istiyorum ve 20 yıllık bir yakıt bu yakıt deposunu hiç gördünmü ? uzay ortamında van allenin dışında güneş rüzgarları ve radyasyon ortamıyla cebelleşip bozulmamasıda olağanüstü tasarımlarından kaynaklanıyor olsa gerek

lnb veya canagın 1 cm hareketi sinyalleri ıskalaması ile bu sinyallerin uzaydaki olmayan uydulardan geldiğini ispatlamış oldun . üzerinde yaşadıgın gezegene ait kurallarla atmosferin içinde yaktıgın ateşle güneşi kıyaslaman ise ilginç . uzayın vakum oldugu konusunda farklı bir görüş fikir duymadım ?

global haberleşme sistemi nin nasıl çalıştıgına yönelik bazı yazdıkların . kompleks bir yapı tam olarak teknik bir açıklama yapabilmek için uzman olmak gerekir . muhteşem buldugun sky wave sinyallerini top gibi sektirerek yayın verilmiyor . iyonosfer ile ilgili yapılan çalışmalar gizlidir bu konudaki gercekler sadece sistemin yürümesini saglayan unsurlar tarafından bilinir .

sinyaller hangi bölgelerden nasıl gönderilir . o bölgelerdeki iyonosfer elektron yoğunlukları hangi seviyededir . global iyonosfer günlük gece gündüz haftalık aylık yıllık mevsimsel degişmeleri hakkında araştırma ve verilerin olması gerek . hangi tip sinyal güçlendirici anfileri kullanıyorlar ne tip high gain antenler kullanılıyor mesela space ball yada radomes denilen zımnırtılar ?

“Elektrik enerjisinin boşlukta bir yerden başka bir yere iletilebilmesi için ortamın kırılması, iyonlaşması, plazma denilen hale dönüşmesi gerekir. Böylece ortam tıpkı elektrik telinin elektriği ilettiği şekilde elektriği iletecektir.” TESLA

Marconi radyo yayını yaparken Tesla'nın patentini aldığı sistemi kullanıyordu ve çalışmasını Tesla'nın araştırmalarına dayandırmıştı.
    marconi ingiltere kanada arasında kablosuz iletişimi ilk defa sagladı . 1901 de bu iletişim sky wave yayının başlangıcı olmuştur ve günümüzde "satallite yalanı" adı altında kullanılmaktadır

sinyallerin gönderildiği bölgelerden 1 tanesi afrika 1980 li yıllar muhtemelen . kamyondan indirilen uydu

birisi dicekki uplink canlı yayın aracı .. ok ama sinyali "uzaya olmayan uyduya" değil ingiltereye sky wave olarak gönderiyor

örneğin size yeni nesil bir uydu

arien roketle yalandan gönderilmiş propergol solide denilen yakıtla sallıyorlar millet bilmiyor nasıl olsa

önce uydu 100-250 km arası irtifada transfer orbite gönderilir sonrada 35000 km geo orbite yolculuk eder ? nasıl sorusuna cevap veren yok cünkü yalan . yada verilen nasa esa cevapları komedi

eutelsat ın bu 2 resminde uyduların farklı boyutlarda olması nı gözlerimdeki bozukluğa baglayıp astrium da esa elbisesi giymiş 2 elemanın yakıt tanklarını kontrol mizansenini geçip birkaç yorumyapayım.

bu uyduların gercek oldugunu kabul edelim .

belliki göstermelik olarak uzaya gittikleri söylenen uydular tropikal bölgelerde calışacagı için güneş panelleri ile donatılmış.
    içerisinde bulunan ku x ka band elektronik devreler sinyal yükseltecleri anfiler vs daha yeni nesil modülasyon hd yayınlar için tasarlanmış olabilir.

uzaya gitmiyor dünyamızın içindeler en fazla 8-9000 km uzaktalar muhtemelen . google earth stratejik öneme sahip bu bölgeleri ya bulutla kaplamıştır yada resimlerin üzerinde oynama yaparak yok etmiştir hiç şüpheniz olmasın

• deneme1 D kullanıcısına yanıt
    ruslarda yalan söyledi. sputnik te bir yalandan ibaret uzay yalanını ilk başlatan ruslar .. soğuk savaş yalanları
    sonra amerika şimdide çin devraldı bu misyonu

bill kaysing We Never Went to the Moon
  • quote:

ruslarda yalan söyledi. sputnik te bir yalandan ibaret uzay yalanını ilk başlatan ruslar .. soğuk savaş yalanları
    sonra amerika şimdide çin devraldı bu misyonu

bill kaysing We Never Went to the Moon
    Komplo teorileri beni hep eğlendirmiştir istediğin palavrayı at her zaman inanan birilerini bulursun... Uydular olmasa şu anda hayat durur o kadar günlük hayatımızın içine girmiş vaziyette birileri de çıkmış uydu muydu yok yansıyan dalgalar var diyor.... Ben buna ancak bi tarafımla gülerim...

• SysEdit kullanıcısına yanıt
    uydular olmasa hayat durur günlük hayatımızın içine girmiş vaziyette (bilmiyorduk cok aydınlatıcı oldu )

ciddi olamazsın

komplo teorisi mi ?
  • Bende hep şunu merak ederim.Şimdi bu uydular uzaya gönderildi 35 Bin Km ye bu tamam.Orda yayın yapacağı bölgeye göre yerleştirildi ee bu da tamam.Ama bunlar şimdi dünya döndükçe dönmleri gerekiyor aynı derecede durmaları için yanlışmıyım.Arkadaş senelerdir bir tane bile uydu yörüngesinden sapmaz sağa sola gitmez zincirleme bütün uydulara zarar vermez.Hah işte ben burda hep şüpheye düşüyorum.İnsan yapımı bu sonuçta dimi. Hiçmi aksiyon olmaz ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: TECHTRONİC

Bende hep şunu merak ederim.Şimdi bu uydular uzaya gönderildi 35 Bin Km ye bu tamam.Orda yayın yapacağı bölgeye göre yerleştirildi ee bu da tamam.Ama bunlar şimdi dünya döndükçe dönmleri gerekiyor aynı derecede durmaları için yanlışmıyım.Arkadaş senelerdir bir tane bile uydu yörüngesinden sapmaz sağa sola gitmez zincirleme bütün uydulara zarar vermez.Hah işte ben burda hep şüpheye düşüyorum.İnsan yapımı bu sonuçta dimi. Hiçmi aksiyon olmaz ya

Arkadaşım uyduların üstünde gazla çalışan minijetler var... Bu minijetler ile yerdeki istasyondan yörüngeden en ufak sapmada tekrar düzeltiliyorlar esasen uydu ömrü 12 yıl olmasının sebebi de bu minijetler çünkü 12 yılda bitiyor gazlar... Yoksa elektronik ömrü 100-150 yıl uyduların amma yörüngede yerlerinde tutabilmek için gerekli minijet ömrü 12 yıl olduğundan 12 yılda bir yeni uydu fırlatılıyor...

• Ne olursa olsun uydular olmaması beni inandırmıyor rus komutan sergev korolyow ilk uydu olan scuptinki uzaya fırlattı uydu dünyanın etrafında 4 kez döndükten sonra dünaya düşüyor,işte o zaman uzay yarışı başladı bunu sonra amerika takip etti ve amerikanın ilk iletişim uydusu telstar fırlatıldı,uydular zaten dünyanın çekim gücünden dünyayla beraber döner yer yüzünde uydu gözlem merkezleri var bu gözlem yerleri uydunun günlük verilerini takip ederler.
  • 50 Senedir bu mini jet işine bir çözüm bulamadılar o zaman öylemi...
  • quote:

iddia lı bir teori ... aslında iddialı olan" uzayda olmayan" uyduların 35700 kmde 1 günde 42000 km de her gün yol aldıgının söylenmesi.

uzayda olduguna inandıgın uyduların muhteşemliği sebebiyle olağanüstü tasarımları sebebiyle bu milyonlarca frekans gönderildiği gibi birbirine karışmadan geri geliyor diyorsun . ama bunun bir yer istasyonundan yapılmasını hayret olarak niteliyorsun .

evdeki "uydu alıcım " 8-9 yıllık sıfır almıştım. türksat 1c hala duruyor yazılım güncellemesi yapmadım . 1c 1996 dan beri hergün 42000km yol yaparak dünyanın çevresinde dönüyor ve ben tv izliyorum . bitmeyen bir enerjisi var güneş panelleri o kadar muhteşem tasarlanmış ki 45 derece ısıda performans düşüklüğü göstermesine ideal calışma ortamı 25 derece olmasına ragmen uzayın 100 lerce derece sıcagında ve eksi ısılarda calışabiliyor ve bu müthiş cihazlar öyle aküler kullanıyorki nerdeyse 20 yıl olacak hiç performans kaybetmemiş . bu akülerden bende istiyorum ve 20 yıllık bir yakıt bu yakıt deposunu hiç gördünmü ? uzay ortamında van allenin dışında güneş rüzgarları ve radyasyon ortamıyla cebelleşip bozulmamasıda olağanüstü tasarımlarından kaynaklanıyor olsa gerek

lnb veya canagın 1 cm hareketi sinyalleri ıskalaması ile bu sinyallerin uzaydaki olmayan uydulardan geldiğini ispatlamış oldun . üzerinde yaşadıgın gezegene ait kurallarla atmosferin içinde yaktıgın ateşle güneşi kıyaslaman ise ilginç . uzayın vakum oldugu konusunda farklı bir görüş fikir duymadım ?

global haberleşme sistemi nin nasıl çalıştıgına yönelik bazı yazdıkların . kompleks bir yapı tam olarak teknik bir açıklama yapabilmek için uzman olmak gerekir . muhteşem buldugun sky wave sinyallerini top gibi sektirerek yayın verilmiyor . iyonosfer ile ilgili yapılan çalışmalar gizlidir bu konudaki gercekler sadece sistemin yürümesini saglayan unsurlar tarafından bilinir .

sinyaller hangi bölgelerden nasıl gönderilir . o bölgelerdeki iyonosfer elektron yoğunlukları hangi seviyededir . global iyonosfer günlük gece gündüz haftalık aylık yıllık mevsimsel degişmeleri hakkında araştırma ve verilerin olması gerek . hangi tip sinyal güçlendirici anfileri kullanıyorlar ne tip high gain antenler kullanılıyor mesela space ball yada radomes denilen zımnırtılar ?

“Elektrik enerjisinin boşlukta bir yerden başka bir yere iletilebilmesi için ortamın kırılması, iyonlaşması, plazma denilen hale dönüşmesi gerekir. Böylece ortam tıpkı elektrik telinin elektriği ilettiği şekilde elektriği iletecektir.” TESLA

Marconi radyo yayını yaparken Tesla'nın patentini aldığı sistemi kullanıyordu ve çalışmasını Tesla'nın araştırmalarına dayandırmıştı.
    marconi ingiltere kanada arasında kablosuz iletişimi ilk defa sagladı . 1901 de bu iletişim sky wave yayının başlangıcı olmuştur ve günümüzde "satallite yalanı" adı altında kullanılmaktadır

sinyallerin gönderildiği bölgelerden 1 tanesi afrika 1980 li yıllar muhtemelen . kamyondan indirilen uydu

birisi dicekki uplink canlı yayın aracı .. ok ama sinyali "uzaya olmayan uyduya" değil ingiltereye sky wave olarak gönderiyor

örneğin size yeni nesil bir uydu

arien roketle yalandan gönderilmiş propergol solide denilen yakıtla sallıyorlar millet bilmiyor nasıl olsa

önce uydu 100-250 km arası irtifada transfer orbite gönderilir sonrada 35000 km geo orbite yolculuk eder ? nasıl sorusuna cevap veren yok cünkü yalan . yada verilen nasa esa cevapları komedi

eutelsat ın bu 2 resminde uyduların farklı boyutlarda olması nı gözlerimdeki bozukluğa baglayıp astrium da esa elbisesi giymiş 2 elemanın yakıt tanklarını kontrol mizansenini geçip birkaç yorumyapayım.

bu uyduların gercek oldugunu kabul edelim .

belliki göstermelik olarak uzaya gittikleri söylenen uydular tropikal bölgelerde calışacagı için güneş panelleri ile donatılmış.
    içerisinde bulunan ku x ka band elektronik devreler sinyal yükseltecleri anfiler vs daha yeni nesil modülasyon hd yayınlar için tasarlanmış olabilir.

uzaya gitmiyor dünyamızın içindeler en fazla 8-9000 km uzaktalar muhtemelen . google earth stratejik öneme sahip bu bölgeleri ya bulutla kaplamıştır yada resimlerin üzerinde oynama yaparak yok etmiştir hiç şüpheniz olmasın

Google Earth'ten silinmiştir diyorsun da o fotoğraflar nasıl çekiliyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: TECHTRONİC

50 Senedir bu mini jet işine bir çözüm bulamadılar o zaman öylemi...
    minijet 100-150 yıllık elektronik ömür

palavra bu işte . sen uydu sahtekarlarınıda gectin

öncelikle uzay vakumdur . nasanın newtonun etki tepki pirensibiyle acıklamaya calıştıgı zırvalıklardan biride vakumda uzayda roketlerin çalışması .. uzayda ne katı nede likid yakıt çalışmaz .

bu sahtekarların iddiası şu uydu roketle ilk önce transfer orbite 100-200 km e irtifaya gider . zaten roketin agırlıgının cogu yakıttır solid yakıt ve likid yakıt bu irtifalarda roketten ayrılır atmosferi yenmek için herşey ve uydu bu transfer orbitten 35000 km geo orbite üzerindeki minijet ile gider .. jhon clarke ın uzay masalı bilim kurgu

yukarda gördüğün 4 tonluk uydu nasıl 35000km yol alıyor ? mini jetlerle

• quote:

minijet 100-150 yıllık elektronik ömür

palavra bu işte . sen uydu sahtekarlarınıda gectin

öncelikle uzay vakumdur . nasanın newtonun etki tepki pirensibiyle acıklamaya calıştıgı zırvalıklardan biride vakumda uzayda roketlerin çalışması .. uzayda ne katı nede likid yakıt çalışmaz .

bu sahtekarların iddiası şu uydu roketle ilk önce transfer orbite 100-200 km e irtifaya gider . zaten roketin agırlıgının cogu yakıttır solid yakıt ve likid yakıt bu irtifalarda roketten ayrılır atmosferi yenmek için herşey ve uydu bu transfer orbitten 35000 km geo orbite üzerindeki minijet ile gider .. jhon clarke ın uzay masalı bilim kurgu

yukarda gördüğün 4 tonluk uydu nasıl 35000km yol alıyor ? mini jetlerle

Bence vakum senin beyninde... Az oku araştır öyle konu aç...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.