Şimdi Ara

bazı kanallarda sınyal yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
1
Favori
169.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar uzun bı suredır bu sorunu yasıyorum cozum bulamadım aklımda bı soru var acaba anten mı dondu trt1 atv turkıye ve bunun gıbı bır cok kanalda sınyal yok fakat dıger kanallarda herhangıbı problem yasamıyorum buna bı el atarsa anlayan arkadaslar sevınırım

• trt-1 için 11994-24444 V atv içinde 11672-6666 H şu an yayında olan frekanslar bunlar sizdeki ile bir karşılaştırın derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: PERİSKOP

trt-1 için 11994-24444 V atv içinde 11672-6666 H şu an yayında olan frekanslar bunlar sizdeki ile bir karşılaştırın derim
    malesef olmuyor başarısız dıyor yanı boyle bır sınyal bulmadıgında bu cevabı verıyor :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: verag

malesef olmuyor başarısız dıyor yanı boyle bır sınyal bulmadıgında bu cevabı verıyor :(

trt ve kanalların bazılarının frekans değeri değişmiş trt 1 için 11096 Horizontal 30000 bunu dene birde evde internet vardır türksatın sitesine girip frekans değerlerine bakınhttp://www.turksat.com.tr/kanallistesi/uydukanallistesi.html veya eas promo kanalı uydu frekanslarını veren kanal var oradan teleteksi açıp kanal bilgilerine ulaşabilirsiniz.bir aydır ayni durum bende var idi trt kanalları ve diğerleri 55 ekran tv aldığım gibi çanağın yanına çıktım iyi bir lnb ayarından sonra proplemi çözdüm siz lnb ile oynamadan frekans değerlerine bakın bi sonra lnb ile oynayın lnb nin yönü önemli çanak ile aradaki mesafede önemli

• quote:

Orijinalden alıntı: sony kamera

quote:

trt ve kanalların bazılarının frekans değeri değişmiş trt 1 için 11096 Horizontal 30000 bunu dene birde evde internet vardır türksatın sitesine girip frekans değerlerine bakınhttp://www.turksat.com.tr/kanallistesi/uydukanallistesi.html veya eas promo kanalı uydu frekanslarını veren kanal var oradan teleteksi açıp kanal bilgilerine ulaşabilirsiniz.bir aydır ayni durum bende var idi trt kanalları ve diğerleri 55 ekran tv aldığım gibi çanağın yanına çıktım iyi bir lnb ayarından sonra proplemi çözdüm siz lnb ile oynamadan frekans değerlerine bakın bi sonra lnb ile oynayın lnb nin yönü önemli çanak ile aradaki mesafede önemli

Alıntıları Göster
    buda basarısız :( malesef lnb problemı catıda oldugundan bınada yuksek oldugundan uzun suredır yawas yawas donmus olabılır :D

• quote:

buda basarısız :( malesef lnb problemı catıda oldugundan bınada yuksek oldugundan uzun suredır yawas yawas donmus olabılır :D

bazı kanallar var ise çanak ayarın iyi gibi bu durumda lnb ayarın bozuk.internetten veya türksat tanıtım kanalından güncel frekansları girdiğin halde sinyal yok diyorsa lnb yi iyi ayarlamanız gerekiyor yayınlar türksat3A ya geçeli lnb ayarı daha da hassas oldu.çanağı ziyaret etmeniz zorunlu oldu size

bazı tv yayınları var bazıları yok ise olası sebebleri
    • çanak ayarın iyi değil(bu zayıf bir ihtimal)
    • lnb ayarın iyi değil (mm lnb yi çevir sağa sola)
    • yayınların frekansı güncel olmayabilir
    • polarizasyon h veya d biri yanmış olabilir(bazı yayınlar h bazıları da v yayın yaparlar)
    • anten kablon eski ise (sinyal seviyesini düşürür)
    • anten kablon gerektiğinden çok uzun ise(sinyal seviyesini düşürür)
    • anten kablonda ek var ise (ekleri kontrol et)
      anten kablon eski ise değiştirmeni tavsiye ederim

• quote:

quote:

bazı kanallar var ise çanak ayarın iyi gibi bu durumda lnb ayarın bozuk.internetten veya türksat tanıtım kanalından güncel frekansları girdiğin halde sinyal yok diyorsa lnb yi iyi ayarlamanız gerekiyor yayınlar türksat3A ya geçeli lnb ayarı daha da hassas oldu.çanağı ziyaret etmeniz zorunlu oldu size

bazı tv yayınları var bazıları yok ise olası sebebleri
    • çanak ayarın iyi değil(bu zayıf bir ihtimal)
    • lnb ayarın iyi değil (mm lnb yi çevir sağa sola)
    • yayınların frekansı güncel olmayabilir
    • polarizasyon h veya d biri yanmış olabilir(bazı yayınlar h bazıları da v yayın yaparlar)
    • anten kablon eski ise (sinyal seviyesini düşürür)
    • anten kablon gerektiğinden çok uzun ise(sinyal seviyesini düşürür)
    • anten kablonda ek var ise (ekleri kontrol et)
      anten kablon eski ise değiştirmeni tavsiye ederim

Alıntıları Göster
    ilgınızden dolayı tesekkurler :D sabahleyın bı canaga cıkıp lnb ayarlarını kontrol etmek gerek:D

• quote:

ilgınızden dolayı tesekkurler :D sabahleyın bı canaga cıkıp lnb ayarlarını kontrol etmek gerek:D

rica ederim arkadaş bildiğimizi paylaşmak görevimiz.kolay gelsin
  • quote:

quote:

rica ederim arkadaş bildiğimizi paylaşmak görevimiz.kolay gelsin

Alıntıları Göster
    aynı durum benim de başımda şu an fakat benimkinde gelip gitmeler mevcut bir kanal gösterirken diğeri göstermiyor diğeri gösterirken bu seferde bu kanal göstermiyor... v h polarizasyonunu inceledim fakat alakası yok ve gösteren kanal sayısı da en fazla 5... receiverin bağlı olan kanalda 8li lnb mevcut bu çıkışların hiç birisinde sorun yokken bende böyle bir problem mevcut neden olabilir acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞahEser

aynı durum benim de başımda şu an fakat benimkinde gelip gitmeler mevcut bir kanal gösterirken diğeri göstermiyor diğeri gösterirken bu seferde bu kanal göstermiyor... v h polarizasyonunu inceledim fakat alakası yok ve gösteren kanal sayısı da en fazla 5... receiverin bağlı olan kanalda 8li lnb mevcut bu çıkışların hiç birisinde sorun yokken bende böyle bir problem mevcut neden olabilir acaba

Alıntıları Göster
    benimde dün uydudaki bütün kanallar gitti
    sonra hotbirddeki bazı kanallar geldi
    sonra yine gitti
    bugün disec için çatıya çıkacam

• quote:

kanalları yeniden bulma yolunuda deneyebilirsiniz

bazı kanallarda sınyal yok
  • arkadaşlar merhaba,

3 senelik konuyu hortlatıyorum ama ben de bu dertten muzdaribim. salı gününden beri bazı kanalların yayını arada geliyor, arada gidiyor. kablomda sorun olduğunu sanıp gidip kabloyu yeniledim, birşey değişmedi.

burası toplu konut ve merkezi sistem var. bende hotbird ve türksat bağlı. sorunun anten veya lnb ile ilgisinin olması da düşük gibi geliyor, çünkü sorun çıktığında aynı anda hotbird ve türksattaki bazı kanallar gidiyor, bazıları ise sorunsuz gösteriyor. receiverda sorun mu var dedim, eski kenarda duran bir receiver vardı, onu taktım, onda da durum aynı. problem nerede olabilir sizce? boşu boşuna da servis çağırmak istemiyorum çünkü burada uydu işleriyle tek firma ilgilenebildiği için iyi düdüklüyorlar işiniz düşünce :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kbere

arkadaşlar merhaba,

3 senelik konuyu hortlatıyorum ama ben de bu dertten muzdaribim. salı gününden beri bazı kanalların yayını arada geliyor, arada gidiyor. kablomda sorun olduğunu sanıp gidip kabloyu yeniledim, birşey değişmedi.

burası toplu konut ve merkezi sistem var. bende hotbird ve türksat bağlı. sorunun anten veya lnb ile ilgisinin olması da düşük gibi geliyor, çünkü sorun çıktığında aynı anda hotbird ve türksattaki bazı kanallar gidiyor, bazıları ise sorunsuz gösteriyor. receiverda sorun mu var dedim, eski kenarda duran bir receiver vardı, onu taktım, onda da durum aynı. problem nerede olabilir sizce? boşu boşuna da servis çağırmak istemiyorum çünkü burada uydu işleriyle tek firma ilgilenebildiği için iyi düdüklüyorlar işiniz düşünce :)
    up up up

• quote:

Orijinalden alıntı: warol16

up up up

Alıntıları Göster
    Aynı sorun bende de var yardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Il Giurista

Aynı sorun bende de var yardım

Alıntıları Göster
    yıl oldu 2016 bende de var
  • Tüm kanallar gitti, sinyal yok diyor.
  • sony kamera kullanıcısına yanıt
    V yazan kanallar çalışıyor fakat h yazan kanallar da sinyal yok... H yanmis olabilirmi..? Yanmis sa ne yapmalıyım...
    @sony kamera
  • Bence çanağın açısı ile alakali
  • lnb değişecek
  • Bende tv8 ve beyaz tv gibi bi iki kanalda sinyal kalitesi düşük olduğundan çekmiyor. Uyducuya götürdüm orada çekti, eve geldim yine çekti sonra yine gitti. Ayrıca yeni arama yapamıyorum menüde bazı sekmeler çalışmıyor. Kanallar çeksin diye yedi sekiz kez çeken bir kanalla çekmesini istediğim kanal arasında zap yapınca kanal çekiyor. Ama zor oluyor zap yapmak ayrıca kanal taşıma özelliği gitti.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.