Şimdi Ara

SATALLİTE UYDU ALDATMACASI (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
7
Favori
16.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "cadence" ne demek biliyormusun arkadaş,herhalde sen bu nick i bilerek aldın değilmi?

biz buna Türkçesiyle "ritm algılama" deriz ve bu tabiri de panel tip TV ler de kullanırız(başka alanlarda da kullanılır tabiki)
    belliki senin de bu arada ritmin bozulmuş

niyetini zaten anladım,çünkü birilerine "giydirme" yaparken,yazdığın cart-curt edebiyatın hiç olmamış daha da ileri gidersen
    küfür edeceğim sana,haddini bil ona buna laf yetiştirirken,zaten bazı kişiler seni tiii ye almış ve sen de balıklama atlayıp
    laf yetiştiriyorsun ve işin bokunu da çıkarmışsın

bilgi sahibi adam veya bunları sunan adam senin gibi olmaz

dolayısıyla sen ömce "cadance" ayarını bir düzelt de sonra ahkam kes ona-buna!

++

• Yukarda cvp yazan arkadaşlar gereken cevabı vermiş,bir kere en basit örnekle uyduların kapsama alanı,burdan amerikanın uydusunda galaxi uydusu diyelim herhangi bir yayınını alda görelim istersen dev anten getir yine alamazsın çünkü kapsama alanında değil,bide ufo uydu dvbs gibi şeylerden bahsederek iyice batmışsın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• herşey gayet açık ve net uydular gerçek.

• teramit T kullanıcısına yanıt
    konuyu okuyan lar için cahil nitelemen hiç olmamış .

1- mesele havasız bir ortam degil. likid yakıtların yanarak oluşturacagı basınçla vakumda hareket sağlanamaması . 100-250 km transfer yörüngeden 35.700 km clarke yörüngeye GİDEMEZSİN . van allenin dışından sinyal alıp GÖNDEREMEZSİN. uzayın radyasyon ortamında MÜMKÜN DEĞİL .

jüpiter saturn mars ay yolculukları zaten bilim kurgu .. gercek degil

http://www.tamsat.org.tr/tr/uzay-radyasyonunun-elektronik-devreler-ve-uydu-sistemleri-uzerine-etkileri-radyasyona-karsi-guclendirme-1/

2- rx canak antenlerin farklı açısı sinyallerin gönderildiği bölge ve tx canakların acılarıyla güçleriyle alakalı

3-soğuk savaş yılları tarihini ve dönemin yalanlarını öğrenmen gerekiyor . ne ruslar uzaya gitti ne amerikanlar ellerinde uydu felanda yok hiçbirinin ... bunların hepsi kurgu gerçek degil

relay 1 ilk geo senkron uydu 60 lı yıllar ..
     SATALLİTE UYDU ALDATMACASI

güneşi yansıtan ufo uydular

• Dostum, yazdıklarının tamamını değil ama %75-80'ini okumuşumdur.. Her ne içtiysen, aynısını istiyorum.

Sana tek bir soru soracağım, bilim adamları neden böyle bir yalanı oluştursun ki? Daha ilk TV-telekominikasyon uydusu duyuruluacağına direk Skywave denen teknoloji duyurulsaydı? Ne yani insanlık "uydu isteriz" diye mi tutturdu? Böyle bir yalana ne gerek olsun? Önemli olan ben Brezilya'daki Dünya Kupasını izliyormuyum izlemiyormuyum? Bana bu teknolojiyi nasıl getirildiğinin bir önemi yoktur.

E hadi tamam, senin dediğin gibi olsun, güney yarım kürede küresel vericilerin olsun. peki TV canlı yayın araçları nasıl çalışıyor? Büyük düşünmeye gerek yok, örneğin kanal'ın teki Bursa'dan canlı yayın yapıyor. Canlı yayını nasıl güney yarım küredeki vericilere iletiyor? Yoksa o araçda da mı bi skywave vericisi var? e hani bunlar güney yarım küredeydi? bide nasıl oluyorda Bursa'dan Istanbul'a mesafe o kadar kısa iken yüksek frekansda yayın yapabiliyor.

GPS konusuna gelince, ilk gönderilen uydunun 5 yıl ömürlü olarak tasarlanmıştır. ancak çoğu uydu 10yıla kadar çalışmıştır. Ve bundan böyledir ki GPS uyduları sürekli olarak yenileniyor. Biraz araştırma yaparsan bulabilirsin sende bu bilgiyi.. 40 yıl çalışan uydu yok yani. Onu geçtim, uydusuz olarak konum bulma sistemlerinin hiçbiri tam anlamıyla konumu düzgün hesaplayamaz. GPS tipi uydu sistemleri yapabilir bunu sadece. (şimdi Japonya, Avrupa, Rusya'da kendi sistemini oluşturuyor ayrıca). Eskiden yer dalgalarıyla yada senin tabirinle skywave ile yapılan konum bulma sistemi vardı (LORAN, OMEGA). Ama bu sistemler konumu tam olarak saptayamıyordu. Gerçek konumdan bazen birkaç km'lik farklar dahi oluşabiliyordu. bunun sebebi de yer dalgalarının atmosferik hava şartlarından çok fazla etkilenmesi.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar..
    Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kızıl Baron -- 3 Ocak 2014; 16:32:10 >

• Kızıl Baron kullanıcısına yanıt
    Dostum, yazdıklarının tamamını değil ama %75-80'ini okumamışımdır.. Her ne içtiysen, aynısını istiyorum.

hem okumadın hemde böyle 1 yorum yapıyorsun hadi okumadığına inandım .

haklısın önemli olan yayınları tv de izlemek . ben sadece dediğim gibi sistemin çalışmasının nasıl oldugunu paylaştım .

2. paragrafta sordugun sorulara şöyle basit bir cevap verebilirim . 35700 km de bulunduguna inandıgın ufo uydu ya nasıl sinyal gönderiyorsa aynı şekilde .

gps loran omega gibi eski gps teknolojilerinin üzerine inşa edilmiş bir teknolojidir . 1 kaç km lik farklar tabii olarak ortadan kalktı yıllar içinde

• Hehehe... "yazdıklarının tamamını değil ama %75-80'ini OKUMUŞUMDUR" demek istedim. Düzelttim şimdi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadence1

Dostum, yazdıklarının tamamını değil ama %75-80'ini okumamışımdır.. Her ne içtiysen, aynısını istiyorum.

hem okumadın hemde böyle 1 yorum yapıyorsun hadi okumadığına inandım .

haklısın önemli olan yayınları tv de izlemek . ben sadece dediğim gibi sistemin çalışmasının nasıl oldugunu paylaştım .

2. paragrafta sordugun sorulara şöyle basit bir cevap verebilirim . 35700 km de bulunduguna inandıgın ufo uydu ya nasıl sinyal gönderiyorsa aynı şekilde .

gps loran omega gibi eski gps teknolojilerinin üzerine inşa edilmiş bir teknolojidir . 1 kaç km lik farklar tabii olarak ortadan kalktı yıllar içinde

İyide bilim adamları neden böyle bir yalanı oluştursunlar?

Madem basit bir şekilde sinyal gönderiyor, neden bunları uyduya gönderemesin? Nede olsa uzaya çıkan mekikler var. e mekik çıkıyorsa, oraya uydu bırakmak çok mu zor?

Yer yüzü dalgalarını konum bulma sisteminde geliştirmek mümkün değil. zira yer yüzü dalgaları atmosferik şartlardan çok etkileniyor. menzili değişiyor, sinyal gücü ve kalitesi değişiyor. sıcak hava, soğuk hava, kar, yağmur, nem vs. bunlar hepsi sinyal kalitesini etkiliyor. bundan dolayı konum bulma gibi noktasal hesaplama sistemlerin yerine geniş ölçekli ve noktasal hesaplamalarının önemli olmadığı yayın sistemleri tercih edilir. Yeryüzü dalgaları noktasal hesaplamalarda kul-la-nıl-maz.

• çok uzadı bu konu yahu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfunsalman -- 3 Ocak 2014; 18:27:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadence1

konuyu okuyan lar için cahil nitelemen hiç olmamış .

1- mesele havasız bir ortam degil. likid yakıtların yanarak oluşturacagı basınçla vakumda hareket sağlanamaması . 100-250 km transfer yörüngeden 35.700 km clarke yörüngeye GİDEMEZSİN . van allenin dışından sinyal alıp GÖNDEREMEZSİN. uzayın radyasyon ortamında MÜMKÜN DEĞİL .

jüpiter saturn mars ay yolculukları zaten bilim kurgu .. gercek degil

http://www.tamsat.org.tr/tr/uzay-radyasyonunun-elektronik-devreler-ve-uydu-sistemleri-uzerine-etkileri-radyasyona-karsi-guclendirme-1/

2- rx canak antenlerin farklı açısı sinyallerin gönderildiği bölge ve tx canakların acılarıyla güçleriyle alakalı

3-soğuk savaş yılları tarihini ve dönemin yalanlarını öğrenmen gerekiyor . ne ruslar uzaya gitti ne amerikanlar ellerinde uydu felanda yok hiçbirinin ... bunların hepsi kurgu gerçek degil

relay 1 ilk geo senkron uydu 60 lı yıllar ..

güneşi yansıtan ufo uydular

Arkadaş tutturdun vakum da vakum.... Senin teorine göre madem uzay vakum, o zaman en basitinden güneş sisteminin sabit olması gerekir..Yani dünya dönmüyor hiç bir şey dönmüyor. Bununu demek istiyorsun ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janjarre -- 4 Ocak 2014; 7:59:22 >

• Eutelsat 7E
    Eutesat 16E
    Eutelsat 3D 3E
    Eutelsat 9A 9E
    Eutelsat 8w
    Astra 1k,l,m
    Astra 4.8E
    Hotbird 13E,
    Türksat 1c,2A,3A
    Expressat 53E
    Yahsat 53E
    Azerspace 46E
    İntelsat 50E
    İntelsat/thor 1w
    intelsat40w
    Amos 4w
    Telstar 5w
    Nilesat 7w
    ABS 75E
    İntelsat 66E
    Hspasat 30w
    Bunların hepsi yalan sen doğrusun kardeş ben buna bir tarafımla gülerim YAV HE HE.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilim adamları appleton gibi sahtekar bilimadamlarının vb. nin kitaplarıyla bilgi edindikleri için çoğu bilmiyordur

üniversitedende hatırlıyorum bazı proflar her şeyi bildiğini zanneder ögrencilerin fikirlerini hiç dikkate almazlardı . bunlarda bilim adamı ( bazıları dedim )

niye ufo uydu gönderesin ki bu işlemler iyonosfer üzerinden gercekleşiyorsa ?

yeryüzü dalgaları konum bulmada yeterli olmadıgı için sky wave kullanılıyor bugün zaten .

sana 1 soru sorayım benim teorimde olmayan çoğu kişinin inandıgı ufo uydular . ekvatordan irtifası 35.700 kmde günde 42000 km mesafe kateden saniyede 3 km hızla hareket eden elektronik aksamı olan ve 15 yıl bozulmayan bitmeyen bataryalara çalışma sıcaklığı optimum 25 derece olan güneş panelleriyle yüz derece sıcak ve soğuğa dayanabilen(sarıp sarmaladıkları altın folyolardan heralde ) üzerindeki minik antenlerle kapsama alanını ışınlayan arasıra saga sola saptıgında minijetleriyle izaya getirilen kısacası bu akıllı ufo robotlara inanıyormusun ?

neden bu işlemlerin yer istasyonlarından iyonosfer üzerinden gerçekleştiğini söylemem mantıksız geliyor sana ?

geçmişte uhf vhf bandında tv izliyordun bugün benzer bir mantıkla tv yayınını iyonosferden ku bandla alıyorsun . hiçte saçmalamamışım

örnegin

4a da 2 tane 2.5 metre 1 tane 1.6 metre reflektör anten varmış . demekki 3 anten yetiyor yayın için diyorumki bu 3 anten güneyde bir ülkede çanakların baktıgı . 36000 kmden yayın geldiğine inanıyorsun iyonosferden sekerek güney tropikal bölgeden yayın gelebilecegine inanmıyorsun ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cadence1 -- 5 Ocak 2014; 4:41:10 >

• tayfunsalman kullanıcısına yanıt
    görmezden gel konuyu diğer konulara bakabilirsin .

amerikan uydusuna ters açıda kalıyoruz isterseniz 10 mt çanak kullanın genede çekmez yani bence amerikan uydularını,

nba maçlarını amerikan uyduları ters tarafta kaldıgı için canlı izleyebiliyorsun demi

sky wave uplink downlink ile kıtalar arası yayın çok güzel taşınıyor ufo uydulara gerek olmadan yeterki yayın göndersinler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cadence1 -- 5 Ocak 2014; 3:57:13 >
  • janjarre kullanıcısına yanıt
    konumuz uydular . uydulardan devam edelim .

http://ionolab.org/index.php?page=ionosphere&language=tr

150 km üzerindeki iyonosfer katmanı F katmanıdır. F katmanı F1 ve F2 olmak üzere iki kısımda incelenmektedir. F katmanı güneşin morötesi ışınları ile oluşur. F2 katmanı altında bulunan sırasıyla F1, E ve D katmanları alt iyonosfer katmanı,geriye kalan ve F2 katmanını da içeren üst bölge ise üst iyonosfer katmanı olarak anılmaktadır. F2 katmanı ise iyonlaşmanın en fazla olduğu katmandır.F katmanı KD haberleşmesi açısından en önemli katmandır.F katmanı KD işaretlerine karşı yansıtıcı özellik göstererek dünya çapında KD haberleşmesinin yapılabilmesini sağlar.

kd kısa dalga microwave ku band 2 cm bazılarıda KD yi radyo yayını sanıyor bide ders vermeye kalkıyor uzman uyducular ... hele bir kendi bilgilerini gözden gecir önce dogrumu biliyorsun .

http://w2.anadolu.edu.tr/aos/kitap/EHSM/1221/unite10.pdf

Mikrodalgalar çok kısa radyo dalgalarıdır.Elektromanyetik tayfta bunlar basit radyo dalgaları ile IR dalgaları arasında yer alırlar .

hiçte öyle basit bir radyo dalgası degil arkadaş
    Mikrodalga ışınları yağmur, sis ve kirli hava içinden
    geçebilirler. Bunlar, bu yüzden iletişimde kullanılırlar

linktede mikrowave frekans bandı var .

http://en.wikipedia.org/wiki/Microwave

biz ku band kullanıyoruz . Ku band frekans 12 to 18 GHz dalga boyu 16.7 mm to 25 mm kullanım satellite sky wave communications : )

şurdada ka bandla ilgili pitır bazı bilgiler vermiş. bu bilgilerden anlaşılmaktaki atmosfer yani iyonosfer cok önemli ..

http://www.tele-satellite-tr.com/TELE-satellite-0709/tur/feature.pdf

bu pdften şunu anladım düşük frekanslarda sesi iletebiliyorsun radyo yayınları . 100 mhz den itibaren videoyuda taşıyabiliyorsun eskiden tüplü tvlerimizde çamlıcadan aldıgımız tv yayınları . frekans yükseldikçe büyük miktarda veri taşınabiliyor .

dijital karasal yayında cep telefonu baz istasyonu benzeri kurulacak istasyonlarla yüksek frekanslarda hd yayın vermek degil mi? ne gerek var sky wave varken diyor bazı arkadaşlar forumda ... bir noktada haklılar bir noktada degiller .

neden antenler güneye bakıyor ?

cünkü iyonosferdeki elektron yoğunluğu nun en çok oldugu yerler buralar. elektron yoğunlukları gece gündüz mevsimsel olarak degişir .

adam çanak üzerine 9 lnb eklemiş bu çanaklar hep güneye bakıyor . çünkü sinyalleri topladıgı yer elektron yoğunlugunun en yüksek oldugu ekvator bölgesi

uydu sahtekarlarıda Yörünge enlemi 0 derecede, yani ekvator üzerinde olmalı deyip 35700 km Yere Eşzamanlı Yörünge clark masalını uydurmuşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cadence1 -- 5 Ocak 2014; 11:05:22 >

• konu iyonosferden acılmışken teorimin bir noktadan farklı bir bakış açısıyla ele alınabilecegini farkettim .

ilk sayfada reiştagın şemasında tx -rx var . transmittion verici reception alıcı bölge ..... ionolab sitesinin üstteki mesajda linkini verdim . ilginç bir bilgi var dikkatimdenkaçan

İyonosondalar iyonosfere yüksek frekanslı işaret gönderirler, gönderilen işaretin frekansı artırılarak ölçümler alınır. İşaretin gönderilme zamanı ile geri dönme zamanı arasındaki süre ölçülür.Daha önce bahsedildiği gibi iyonosferin kırılma indisi nedeniyle ölçülen yükseklik gerçek yükseklikten daha fazladır.Plazma frekansına yaklaşıldıkça ölçülen yükseklik sonsuz olur.Bunun nedeni işaretin sonlu bir yüksekliği sıfır hız ile geçmesidir. İyonogramlar ölçülen yükseklik ile gönderilen işaretin frekansı arasında bir ilişki kurulabilir. İyonogramlar ile görünen iyonosferik yükseklikler ve kritik frekanslar hesaplanabilir.

Sondalar radyo dalgalarını yatık bir açıdan iyonosfere gönderdiklerinde,kısa darbe treni biçimindeki radyo dalgaları iyonosferde kırınıma uğrar ve düzensiz biçimde saçılır.Saçılma doğrudan saçılma ve yerden yansıyarak saçılma olmak üzere iki farklı biçimde gerçekleşir. Doğrudan saçılma durumunda işaret aynı yoldan alıcıya ulaşır.Yerden yansıyarak saçılım durumunda RF işaret önce yerden sonra da iyonosferden yansıyarak alıcıya ulaşır.Doğrudan geri saçılım modu yankıları orora bölgesindeki bozulmaların tespitinde kullanılır.

Evre uyumsuz geri saçılım radarı iyonosferi incelemek için kullanılan en güçlü yer tabanlı tekniktir. Teknik radar temeline dayanır.Hedefe doğru radyo işareti gönderilir ve yansıyan işaret incelenir. Bu yöntemde hedef iyonosferdeki elektronlardır.Her bir elektronun saçtığı enerji miktarı bilindiğinden geri dönen işaretin gücü elektron miktarını dolayısıyla elektron yoğunluğunu göstermektedir. Spektrumun genişliği iyonosferdeki sıcaklığın bir ölçüsüdür.Bu sıcaklık iyonlar ya da elektronlar için farklı olabilmektedir

trafik polislerinin kullandıgı radar yüksek frekans radyo dalgası gönderiyor araclara carpan sinyal geri geliyor ve hız cihazda görülüyor .

yukarıdaki renkli yazıyı tv yayınlarına uyarlayalım . tv kanalları nın herbiri tx gönderdikleri yüksek frekanslı sinyaller yazıda belirtildiği gibi iyonosfere kırınıma uğrayıp sacılıyor . dogrudan sacılmada sinyal aynı yoldan geri geliyor veya yerden yansıyarak sende rx sin sinyalleri çanakla topluyorsun .

güneyde bir tx bölgesi bile yok belkide

uplink sinyali 14 ghz ise lnb lerdeki frekanslar 10-12 arası doppler etkisi .. gönderilen sinyal kaynaktan uzaklaştıkça frekansı düşüyor .. mantıklı

ve sistemi kontrol eden ankarada bulunan yer istasyonu türksat a.ş ulusal uydu operatörü .. galiba devlet kurumu hisseleri hazineye ait die okumuştum .

uydu sahtekarlarının yaptıgı şey frekans pazarlamak 42 dereceyi sana satıyorum 50 derece şu kadar milyar dolar şu frekansları kullanacaksın .. uydunu şu firmalar yapacak ( olmayan uydu)şu roketle uydun uzaya gidecek sahte roket firmalarına şu kadar para vereceksin vs..

tvde izlediğiniz 15 dakkalık film maliyeti ne ki 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 lift off baikonura canlı baglantı mizanseni ni 10 şubatta görecekmişiz

tp nedir ? transponder nedir diye araştırdım . bu soruya nette düzgün cevap veren kimse yok nedense .. ilginç

biri frekans demiş

tp transmitter ve responder ın kısaltması
    verici ve cevaplayıcı

transponder bir hardware midir ? yoksa bir frekans mıdır ?

transponder bir hardware olarak karşımıza uçaklarda cıkıyor . uçak helikopter gibi araclarla ilgili endüstri ve sektörlerde kullanılıyor

http://members.home.nl/a.k.bouwknegt/index_bestanden/WILCOX914A_Transponder.htm

türksat 1a sözde düştü ve bunuda üreten sözde firma Aérospatiale
    https://www.google.com.tr/search?q=a%C3%A9rospatiale&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=14PLUvm9Ga-M7AbgooDIAg&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1047&bih=631

ilginç

1b ve 1c yide sözde bu firma üretmiş. alcatel yani
    Aerospatiale → Alcatel Space → Alcatel Alenia Space → Thales Alenia

hatta 3a ve b yide işin ilginç yanı boeing firmasıda sözde uydu üretiyor

sistemin sahtekarlıkları cok daha derin lere gidiyor . ilişkiler baglantılar incelendikçe

eger bu tp bir hardware ise bir resim görmem lazım nette ... yok

yukarda yutub link vermiştim 4a b ile ilgili spiker hanım o yüzden yakın çekim yapamıyordu yasak yani

uçaklar için ürettikleri hardware leri millete uydu diye yutturmak kolay uzak çekimle çünkü

bulabildiğim resim nec in sitesinde ki bu hardware lerde uçak vb taşıtların üretiminde kullanılıyor yüzde 99

http://www.nec.com/en/global/solutions/space/satellite_communications/transponder_subsystem.html

melconunda üretim gamında bulunan lar uzayda degil dünyada kullanılan ekipmanlar

c ku ka band solid state anfiler receiverlar solar paneller lityum ion piller vs .

http://www.mitsubishielectric.com/bu/space/products/satellite/rf_equipment/index.html

amma gülmüşüm bea .. ama hakkaten komik bir durum degil mi sizce ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cadence1 -- 7 Ocak 2014; 7:19:23 >

• Fantastik...

Zeki Müren de bizi görüyormu tadında...
  • boeing de sözde satallite üretiyor bu platformlardan biri

http://www.boeing.com/boeing/defense-space/space/bss/factsheets/702/702SP.page

resimde görüldüğü gibi bir prototip ( fantastik yorumcu tan prototipi gibi - zeki müren sever ) yanındada uzayda görülen resmi

boeingle beraber calışmış yine sözde uydu tezgahından başka 1 firma ya bakıyoruz

https://www.google.com.tr/search?q=lockheed+martin&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=mZTLUv30A63n7AaI1oCAAQ&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1047&bih=631#imgdii=_

lookhed martin uçak üretiyor ..

peki japonyanın en büyük uçak üreticisi kim ?

mitsubishi

fransada airbus ve Aérospatiale firması (şimdi EADS)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cadence1 -- 7 Ocak 2014; 9:00:38 >

• Nihayet "The End"

Dan Brown çizgisinde yazdığın, bu bilimkurgu kitabını bizlerle paylaştığın sana teşekkür ederiz.... Bu güzel hikayeni okuduktan sonra elimdeki "Dan Brown'nın yazdığı İhanet Noktası" çok yavan kaldı Eğer bu hikayeni yayınlayacak bir kitabevi bulamazsan çok üzülürüm....
  • valla entresan bir konu.benim bildiğim tum haberleşme uyduları yuksek yörunge denen 36.000 km de olduğu.
    clarc denen zat 1940 mı tam bilemiyeceğim ama bir uydu ekvatorun tam üzerınde olmak kaydı ile 36.000 km bir bir uydu konulması halinde bu uyudunun dünya dönuşu ile eş zamanlı döneceğini ve tüm dünyayı kapama işini 2-3 uydunun bu işi çözaceğini hesaplamış.
    çok teknık bilgim yok ama hadi bizi ruslar ,amerikalılar ve fransızlar uydu göndeririyoruz diye kandırıyorlar diyelim.bu uydu yapım ve gönderme işini hintlıler,çin liler, ve japonlarda yapmaya başladı.bunlarda mı yalandan uydu gönderiyorlar.
    teori biraz zayıf geldi bana..tabii ilk mesajı tam anyamadım..
  • DEMİRCİEFE

bende diyorumki bildiklerimizle "gerçekler" ne kadar örtüşüyor . yüzde 100 örtüşüyor mu ? hayır
    bildiklerimiz "bilim kurgu masalları" malesefki.

2. paragrafta yazdıgını şöyle düzeltelim . sermayenin (büyük endüstri teknoloji şirketleri-uluslararası bankerler-basın yayın tekelleri) milliyeti olmaz . bunlar global oyunculardır amerikalılarıda çinliyide ruslarıda japonuda fransızıda kandırırlar . şu gercegi, hiç bir zaman unutma özellikle enerji sektörü-global iletişim sistemi hakkında bilinenlerin cogu gercek degildir . gercek kapalı kapıların ardındadır .

bir tane örnek vereyim enerji sektöründen bu yazacagımda yüzde 99 petrol enerji tekellerinin palavrası : hidrojenin enerji olarak kullanılmasının üretilmesinin depolanmasının maliyetli ve zor olması bunu söyleyen palavracı ve sahtekardır
    mesela hyundai 15 yıldır geliştirme yapıyor hidrojen araclar üzerine bugün 400 km menzile ulaşmışlar . hidrojen evrende gezegenimizde bileşik halde bulunan 3. elementtir . Hidrojen, evrenin kütlesinin %75'ni oluşturan ve evrende en çok bulunan elementtir.
    size 1 kanıt janjare nin sahte fake hologram resmi gibi bir kanıt degil
    http://www.hyundai.co.uk/about-us/environment/hydrogen-fuel-cell

hyundai ye izin verilmeden seri üretime gecemez petrol enerji tekellerine baglıdır üretimi ve yaygınlaşması .. ekzosttan pis duman yerine su çıkıyor ne güzel bir teknoloji 1950 lerde general motorun hydrovan adlı bir arac ürettiğini hiç duydunuz mu ? muhtemelen hayır
    sadece otomotivde degil ısnma gibi temelihtiyac alanlarında bile kullanılabilir türkiyede bu konuda uzmanlaşmış firmalar var fakat bu firmanın bir tanesine araclar için ürettikleri daha basit sistemin kullanılması yönünde destek verilmemiş neden sizce ?

petrol vergisinden devlet kaybedecek
    petrol tekelleri kaybedecek

duygusal sebepler yani

uydu ile ilgili teoriyi bu noktadan araştırıpta üzerinde düşünmelisin . bazı noktaları ıskaladıgımın veya ufak tefek yanlışlarımın oldugunun farkındayım.

janjarre

en azından bazı bilgileri ögrenmiş oldun inanmasanda . farklı bir bakış açısı .

teorimle dalga gecip dogruluklarından asla şüphe etmediğin thales grupun bir pdf i
    https://www.thalesgroup.com/sites/default/files/asset/document/K_Ka-band_GB.pdf
    en altta bir tablo var incele bir zahmet benle dalga gececegine veya internationla play station fake resimleri ile ugrasacagına ..

ka bandı pazarlıyorlar şimdilerde q ve v band için çalışmalar başlamış bile

bu frekans bandında iletişim için kullanılan ekipmanlarıda bir araştır bakalım nerelerde kullanılıyor .

what is TWTs ?

madem uydu hobin var uyduları cok seviyorsun travelling wave tubes ne işe yarıyor ..
    bu yazdıgım teknik konuları hayatında hiç duymadıgını cok iyi biliyorum . muhtemelen 20 li yaşlarda uydu hobisi olan birisin . benimde önceleri uğraştıgım bu günlerde pek uğraş için zaman bulamadıgım zevkli bir hobi. derdim müslüman mahallesinde salyangoz satmak degil senin tabirinle . sistem gercekte nasıl işliyor sorusuna cevap bulmak veya cevabı netleştirmek bu konuda teknik anlamda konuyu zenginleştirici bilgi katkısı yapacak birilerinin olabilecegini düşünmüştüm fakat cogu kişi benle kendince dalga gecti veya sacmaladıgımı söyledi

yazdıkları sadece arthur clarke masalları .. veya "herkes yanılamaz " şeklinde klasik hissi itirazlar .. veya skywave propagasyonun sadece basit radyo dalgaları 3-30mhz için gecerli oldugu "yanlış bilgisi" .

bu skywave propagasyonun bu frekansta 3-30 mhz gercekleştiğine inanan uzman uyducu arkadaş yüzde 1 milyon eminim ki yüksek frekanslarla 1 kere bile dünyanın çeşitli bölgelerinde veya ülkemizde testler yapmamıştır . ögrendiği bilginin gercekle örtüşüp örtüşmediğini hiç sorgulamamıştır

http://microwavetubes.iwarp.com/TravelingWaveTubes.html

teorimi clarke orbit masalları ile çürütemezsiniz. teknik bir açıklama bekliyorum hodri meydan ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cadence1 -- 8 Ocak 2014; 8:19:15 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.