Şimdi Ara

4K Yayını İçin Entegreli Uydu Alıcılı TV ve TKGS..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

TRT 4K yayınına başlamış sanırım. Şimdi bu yayını (4K) izleyebilmek için TV mizin hangi entegre uydu alıcısına sahip olması gerekiyor? (DVB-?) Benim TV Full HD bu yayını 4K değil de Full HD olarak izleyebiliyor muyum? Bir de TKGS diye otomatik güncelleme özelliği çıkmış. Bunun var olduğu bir TV var mı varsa varlığını nasıl anlarız? bir kodu filan var mı?

• kompliman K kullanıcısına yanıt
    4k yayınlar hd uydu alıcıları gibi dvb-s2 tuner kullanır fakat işlemci tarafında h265 çözme özelliği bulunmalı, yani hd uydu alıcısı ile 4k yayın alamazsınız. Tuner uyumundan dolayı kanalı bulur ama görüntü alamazsınız. tkgs türksat'ın geliştirdiği bir özellik olduğu için lg,samsung gibi yabancı tv'lerde bu özellik olmaz. Vestel, arçelik gibi yerli markaların bazı televizyonlarında bulunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 19 Şubat 2015; 14:20:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kompliman

Arkadaşlar merhaba,

TRT 4K yayınına başlamış sanırım. Şimdi bu yayını (4K) izleyebilmek için TV mizin hangi entegre uydu alıcısına sahip olması gerekiyor? (DVB-?) Benim TV Full HD bu yayını 4K değil de Full HD olarak izleyebiliyor muyum? Bir de TKGS diye otomatik güncelleme özelliği çıkmış. Bunun var olduğu bir TV var mı varsa varlığını nasıl anlarız? bir kodu filan var mı?

Şimdilik DVB-s2 frekanslar üzerinden yayınlar veriliyor
    Ama platform Kanalları 4k kanallar ekleninceye kadar DVB-s2x standarti çıkacaktır
    DVB-s2 bir frekansa 2-3 tane 4k kanal ANCA eklenir. O Yüzden maliyetin düşmesi için yeni modulasyonun standartlasmasi Lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kompliman K kullanıcısına yanıt
    bence hiç acele etmeyin daha bu çok yeni bir teknoloji ve daha Türkiye'de yaygınlaşması için bile en erken 2 sene görüyorum,cebinizdeki para için de bence en hayırlısı bu bence,bir kaç seneye şu an için 7bin-10bin civarında olan televizyonların 2bin-3binlere düşeceğine inanıyorum ve son olarak anlayamadığım tek şey biz bu hd kanalları seyredebilmek için hem hd televizyona hem de aynı zamanda hd bir uydu alıcısına gereksinim duyduk ama şimdi bu TRT 4K kanalını izlemek için televizyonun yeterli olduğunu duydum basın toplantısını seyrederken bu yayın için de 4k uyumlu ultrahd uydu alıcıların fln çıkması gerekmiyor mu bu konuda bilgilendirebilecek bir arkadaşımız olursa sevinirim
  • öncelikle ilginize ve cevaplar için çok teşekkür ederim. Bu bahsedilen h265 codec i donanımsal bir şey mi yoksa yazılım güncellemesi ile hallolacak bir durum mu? yani illa 4K tv mi almak gerekir? İnternette gördüğüm kadarıyla h265 codecli hd ve full hd videolar da var sanırım 4K rip dosyalar bunlar. Tv 4K yayınını otomatik olarak full hd ye çevirip izleyebilme durumu söz konusu olabilir mi?
  • Yazılımsal ama Uydu alıcılarındaki Donanım kaldırmaz. TV'lerdeki durumu bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A92252A90 -- 20 Şubat 2015; 1:39:19 >
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    Ben gerekli ayarları yaptım fakat kanalı bulamadım listede. Çok kez tekrarladım bakmayı ama bir türlü bulamadım. Neden çıkmamış olabilir
  • trt 4k benim lg oled tv de çıkmıyor yaw
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.