Şimdi Ara

SATALLİTE UYDU ALDATMACASI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
7
Favori
16.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşım;

Bir iktisatçı için teknolojik konulara bu kadar vakit ayırmanı takdirle karşılıyorum. Fakat sayıların sonu olmadığı gibi teknolojininde sınırları yoktur.

Hani yukarıda sağdan soldan derlediğin fizik kanunları eşliğinde bize sunduğun teoriler, her ne kadar anlamayan kişiler için soru işareti yaratsada, bizim gibi anlayan kişiler için boş muhabbetten öteye geçmez.

Tezindeki açık noktaları ""gizlidir, tahminlere göre güney yarım kürede bazı ülkelerde,"" gibi ucu açık soru işaretleri ile süslemekle fantastik ortam yarattığının farkında değilsin. Hayal dünyası geniş komplo teorisyenlerinin takipçileri için güzel bir tez sunmuşsun ama, bilimsel olarak kendi içinde çelişen bir konu bu. Teknik olarakta hiçbir kabul edilir yanı yok....

Uydu komplexleri hakkında insanların bilmesi gereken bilgiler sınırlandırılmıştır. Senin zannettiğin gibi uydulardan sadece Tv kanalları yayın yapmaz. Ulusal savunma sistemleride uyduları kullanır.

Elektronik haberleşme ortamıdır bu. "Hack'lenmesi mümkün olan bir teknolojidir". Bu yüzden uydular hakkındaki bilgiler çok gizlidir. Bunun yapım aşaması ayrı, içinde kullanılan teknoloji ayrı öneme sahiptir. Belgesel kanallarına verilen bilgiler / fotoğraflar, bir uydu komplex yapısının binde biri bile değildir.

""Bu teknoloji askeri bir sır gibidir ve yanlış ellere geçmesi bir felaketle sonuçlanır.""

Bu yüzden bu teknoloji hakkında sahip olduğumuz bilgiler sınırlıdır.

*** 4 Tonluk uydu mıni jetle nasıl gider demişsin :)) Antonov An-225 maximum ağırlığı ile 640 Tondur :))

*** Yine bir yerde "nasıl oluyorda bu uydular yere düşmüyor demişssin" Kullanım ömrü biten uydular, son enerjileri ile atmosfer dışına itilir ve yanarak yok olması sağlanır.

Özetlersek " Uydu komplexleri Askeri sır gibidir ve teknolojisi hakkında bilgiler paylaşılmaz". Bu yüzden senin gibi Komplo Teorisyenleri için her zaman güncel bir konu olacaktır.

• janjarre kullanıcısına yanıt
    özetle konumun başında bu askeri sır gibi saklanan gizlenen yalanları uydu palavralarını genel çalışma mantıgını anlatmaya calıştım .

sizin gibi " anlayan " kişiler ve cok okuyup cok araştırıp 100-150 yıl uydu elektroniğine ömür biçen minijetle açıklama yapan vatandaş gibi ler farklı düşünebilirler . uydu askeri sır gibidir şeklinde basit sığ cümlelerle degilde varsa bilginizle itiraz edin .

sanki antonov uzayda uçuyor . eğer geyik yapacaksak her türlü yaparız problem degil uzaydan bahsediyoruz antonov örnegini veriyorsun galiba anlatamıyorum veya anlamak istemiyorsunuz .

bir soru sorayım cevap ver madem cok anlıyorsunuz ya

graveyard orbitte bulunan türksat 1c neden düşmüyor ? gazı bitmemiş demi bu minijeti ve yakıtını kesin SysEdit gibi cok okuyup cok araştıran beyni vakumsuz biri tasarlamıştır :D

olmayan bir uydu niye düşsün . bak bu daha mantıklı

yada 20.000 kmde oldugu söylenen ama olmayan navsat gps lerden anteni bile olmayan gps cihazlarıyla sinyal alıyorsun . söylenen yalana bakın : 6 yörünge 4 uydu herbir yörüngede 12 saatte 1 tur hakkaten bilim kurgu masalı

o kadar uydu gönderecek uzaya size bedava hizmet verecek bu uydular
    halbuki sky wave maliyetsiz . bak bu dahada mantıklı

türksat 1c yi kim üretmiş senmi ürettin hayır ulusal savunma sistemin başkasının kontrolünde demektir buda . bir helikopter firması uzayla hiç alakası yok aynı boeing gibi ... 4a yı senmi üretiyorsun hayır hangi ulusal savunmadan bahsediyoruz ?

bilginin önüne hele 21. yüzyılda kimse sınır cekemez . dediğim gibi uzay konusunda ülkelerin tamamı yalan üzerine bilim kurgu masalları anlatırlar . bilimsel bir gercek yoktur ortada uzay konusunda . 1901de keşfedilen sky wave iletişim bugün kullanılmaktadır uydu yalanı örtüsüyle .

• yoktur

Google Earth'ten silinmiştir diyorsun da o fotoğraflar nasıl çekiliyor?

demişsin .

sorunu tam anlayamadım ? beyin vakuma gidiyor galiba ufaktan
  • merak ettiğim sorulardan biri şu; teoriye göre amerikan kanalları ülkemizden izlenebilir mi? madem bu kırılma dünyanın bir yerinden başka bir yerine ulaşabiliyorsa? ve bu sky-wave denilen şeyin merkezi londra mı? fotolarda hep londra baz alınmış bide madagaskar geçiyor
  • cadence1 kullanıcısına yanıt
    Burada geyik muhabbetini sen yapıyorsun.... Hayal dünyandan çıkıp biraz gerçek dünyaya takılmanı tavsiye ederim.

** Ben sana gizemden veya palavradan bahsetmiyorum. Yada senin gibi ""tahminlere göre güney yarım kürede bazı ülkelerde"" gibi sığ cümleler kurup gizem yaratmaya çalışmıyorum. "Bazı teknolojiler, ulusların güvenliği için askeri sır gibi saklanır"

** Antonov An-225 örneğini sana teknolojinin sınırlarını kafanda canlandırasın diye verdim. Fakat sen hemen konuyu sulandırdın. İnsanoğlu 640 Tonluk bir metal yığınını dünyanın yerçekiminde 10.000 metre irtifada uçarabiliyorsa, herhalde 4 Tonluk bir uydu'yuda yörüngeye yerleştirebilir demeye getirdim.... Konuyu sulandırıp geyiğe bağlamak senin kolayına gelmiş...

** "Bilginin önüne kimse sınır çekemez diye saçmalamışsın" Teknolojik sırlar vardır ve bunlar paylaşılmaz.... "Biz bunu yaptık, ahanda şeması bu teknolojisi, bu şeması diye ortaya saçılmaz....

Bugün, Lınux Kaynak kodu olmadan 150 Tl lik bir Uydu alıcıyı bile modifiye edemezken sen milyon dolarlık Uydunun sırlarına erişmek istiyorsun....

*** BEYNİNİ ÇALIŞTIR BİRAZ !!! TEKNOLOJİ DÜNYASININ SIRLARI VARDIR. ADAMLAR 150 TL LİK UYDU ALICI YAPIYOR KAYNAK KODLARINI VERMİYOR SIR GİBİ SAKLIYOR ....SEN 4 TONLUK, MİLYON DOLARLIK UYDUNUN INCIĞINI CINCIĞINI ÖĞRENMEK İSTİYORSUN....

*** BİR BİLİM KONGRESİNDE "UYDULAR PALAVRADIR" DERSEN SENİ DÖVERLER DÖVERLER.....

• quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

Burada geyik muhabbetini sen yapıyorsun.... Hayal dünyandan çıkıp biraz gerçek dünyaya takılmanı tavsiye ederim.

** Ben sana gizemden veya palavradan bahsetmiyorum. Yada senin gibi ""tahminlere göre güney yarım kürede bazı ülkelerde"" gibi sığ cümleler kurup gizem yaratmaya çalışmıyorum. "Bazı teknolojiler, ulusların güvenliği için askeri sır gibi saklanır"

** Antonov An-225 örneğini sana teknolojinin sınırlarını kafanda canlandırasın diye verdim. Fakat sen hemen konuyu sulandırdın. İnsanoğlu 640 Tonluk bir metal yığınını dünyanın yerçekiminde 10.000 metre irtifada uçarabiliyorsa, herhalde 4 Tonluk bir uydu'yuda yörüngeye yerleştirebilir demeye getirdim.... Konuyu sulandırıp geyiğe bağlamak senin kolayına gelmiş...

** "Bilginin önüne kimse sınır çekemez diye saçmalamışsın" Teknolojik sırlar vardır ve bunlar paylaşılmaz.... "Biz bunu yaptık, ahanda şeması bu teknolojisi, bu şeması diye ortaya saçılmaz....

Bugün, Lınux Kaynak kodu olmadan 150 Tl lik bir Uydu alıcıyı bile modifiye edemezken sen milyon dolarlık Uydunun sırlarına erişmek istiyorsun....

*** BEYNİNİ ÇALIŞTIR BİRAZ !!! TEKNOLOJİ DÜNYASININ SIRLARI VARDIR. ADAMLAR 150 TL LİK UYDU ALICI YAPIYOR KAYNAK KODLARINI VERMİYOR SIR GİBİ SAKLIYOR ....SEN 4 TONLUK, MİLYON DOLARLIK UYDUNUN INCIĞINI CINCIĞINI ÖĞRENMEK İSTİYORSUN....

*** BİR BİLİM KONGRESİNDE "UYDULAR PALAVRADIR" DERSEN SENİ DÖVERLER DÖVERLER.....

Ciddiye alma vakumlu vatandaş daha önce de " Uydular neden düşmez?" diye konu açmış :http://forum.donanimhaber.com/m_84850799/tm.htm Eskiler bu tip konulara ishal-i kelam derlerdi...

• SysEdit kullanıcısına yanıt
    Yok yahu, ciddiye aldığım filan yok Ben kafasında soru işareti olan forumdaşlar için yazdım yukardakileri...
  • ok . siz clarke masallarına inanın . minijet 150 yıl elektronik ömür

sonuçta farklı düşünüyoruz . olabilir

tayfunsalman

merak ettiğim sorulardan biri şu; teoriye göre amerikan kanalları ülkemizden izlenebilir mi? madem bu kırılma dünyanın bir yerinden başka bir yerine ulaşabiliyorsa? ve bu sky-wave denilen şeyin merkezi londra mı? fotolarda hep londra baz alınmış bide madagaskar geçiyor

uzayda vakumda uydular çalışıp dünyaya senkronlu bir noktada olmuş olsaydı 360 derece /3 120 derece aralıkla 3 uyduyla dünyanın tamamını kapsama alanına alabilirler sende abd uydularını izleyebilirdin . klark ın kurgularından 1 tanesi buydu aslında mantıksız degil bu 3 uyduyu birbirine eklemleyip global bir kapsama sağlanması . bu neden olmuyor peki 3 degil onlarcasıvar sözde ?

janjarre nin antonovu gibi uzayda roket uydu hareketi sağlayamıyorsun . uzayla ilgili anlatılanların gördüğünüz fake resim ve videoların tamamı bilim kurgudur . likid hidrojen oksijen hydrazine vb yakıtların hiçbiri ne uydular için nede roketler için hareket sağlayamaz uzayda . bir gün bu problem çözülürse bu kurgular gercekleşebilir . şu an için sky wave yayınlar kullanılıyor uzayda uydu felan yok .

abd yayınları izlenebilir mi ? teknik bilgim olmadıgı için soruna net cevap vermem zor

burda paylaştıgım bilgiler muhtemelen ingilterede bulunan elemana ait ingilizce biliyorsan şu linkte baya bir tartışmışlar

reichtag fireman nın tespitleri önemli bizim bilgeler gibi sallamamış . 3o lu sayfalara kadar okuyabilirsin

http://cluesforum.info/viewtopic.php?f=23&t=1070&start=165

• Saçmalamada zirve yapıp teorisini destekleyecek kapasiteden yoksun olunca uyduruk komplo teorisini aldığı uyduruk sitenin linkini vermek zorunda kaldı....

Buda benim Link'im:http://www.space.com/3942-backyard-astronomers-bright-space-station-flares.html (Dikkat!!! Saçmalama ihtiva etmez)

Linki okuyun, hatta Nasa'nın linkide verilmiş konu içinde onuda tıklayın. İstanbul, Ankara, Rize, İzmir, Ortahisar'ın üstünde saat kaçta ne geçeceğini görün

SATALLİTE UYDU ALDATMACASI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi janjarre -- 30 Aralık 2013; 1:16:48 >

• tayfunsalman kullanıcısına yanıt
    şöyle söyleyeyim ülkemizde amerikan üssü nato vb devlet kurumları konsolosluklar var buralarda nasıl izliyorlar ? . aynı şekilde amerikadada türk yayınları izlenebiliyor .

bu bir teori değil gerçeğin ta kendisi sky wave .... uplink yer istasyonları denen noktalardan yayınlar kıtalararası taşınıyor . batı avrupada ispanyada olsaydın uplink istasyonlarına gerek olmadan abd yayınlarının bir kısmına ulaşabilirdin . uplink yer istasyonları denilen merkezlerde dev antenler ve bu yayınları uplink downlink eden sistemler bulunur . 3 metre canak ve standart lnb ile olmaz yani

abd ile avrupa arasındaki köprülerden biri ingiltre .. türkiyedeki yayınlar o noktalardan diğer tarafa uplink edliyor . aynı şey abd japonya arasındaki up-down link köprüsü içinde gecerli ..

abd nin ülke uydu yayınları da güney amerika veya avustralya üzerinden sağlanıyor . kuzey -güney doğu -batı yönlü uplink downlink yer istasyonları denen sistemin omurgası sky wave yayın ..

dünyanın küresel geoit şekli sebebiyle arada uplink köprü olmadan o noktaya ulaşman zor . up-downlink köprüler üzerinden ulaşsan bile şifreli olacaktır .

• nasanın iss = international play station filmi çok eğlenceli arada izliyorum. zero gravity uçaklarda cekilip ve denizaltı ips de kamera hileleriyle birleştirilip sunulan bir prodüksiyon .

hele o hologram uzay resimleri hiç inandırıcı değil

ipsi gören var mı hiç forumda ? janjarrenin paylaştığı resimdeki gibi ?
  • Merakla ve ilgiyle izliyorum. ..
    Tam mahalle arası kahvehane muhabbeti oluyor. .
    İlginç hiç olmazsa. ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dec_chaos D kullanıcısına yanıt
    boş mesajlar yazmak yerine fikrini bilgini paylaş varsa .
  • Bu mesaj daha önce şikayet edildi. ....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dec_chaos

Bu mesaj daha önce şikayet edildi. ....

çucukmusun sen . bu ne alınganlık . konuyla ilgili farklı bir düşüncen fikrin itirazın olabilir . "kahvehane muhabbeti" şeklinde bir yorum yerine savundugun fikri veya yanlış buldugun noktayı konuları çürüt .

özellikle rica ediyorum bu tarz boş mesajlar yazılmasın konuya . dışardan takip et bilgin yoksa
  • Tutarsız, ilgisiz ve bilgisiz boş beleş mevzu açmaya gelince elinize su dökemeyiz üstad...
    Konu dışında açılan "Çok mu tipsizim" türü konular dahil hayatımda okuduğum en boş mevzuya cevap yazdığıma inanamıyorum..
    Ancak gerçekten boş davuldan bu kadar ses çıktığını da bilmezdim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: janjarre

Saçmalamada zirve yapıp teorisini destekleyecek kapasiteden yoksun olunca uyduruk komplo teorisini aldığı uyduruk sitenin linkini vermek zorunda kaldı....

Buda benim Link'im:http://www.space.com/3942-backyard-astronomers-bright-space-station-flares.html (Dikkat!!! Saçmalama ihtiva etmez)

Linki okuyun, hatta Nasa'nın linkide verilmiş konu içinde onuda tıklayın. İstanbul, Ankara, Rize, İzmir, Ortahisar'ın üstünde saat kaçta ne geçeceğini görün

SATALLİTE UYDU ALDATMACASI

Bu eklediğim resim, amatör astronom Mike Tyrell tarafından çekilmiştir. Nasa veya benzeri bir kurumun fotomontaj veya film hilesi Vb bir uygulama yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: cadence1

nasanın iss = international play station filmi çok eğlenceli arada izliyorum. zero gravity uçaklarda cekilip ve denizaltı ips de kamera hileleriyle birleştirilip sunulan bir prodüksiyon .

hele o hologram uzay resimleri hiç inandırıcı değil

ipsi gören var mı hiç forumda ? janjarrenin paylaştığı resimdeki gibi ?

Bak güzel kardeşim;

Senin burada yaptığın iş Müslüman mahallesinde salyangoz satmakla aynı ölçüde abese iştirak ediyor...

Konusu "Uydu teknolojileri ve dijital yayın" forum'unda "Uydu Aldatmacası" diye konu açılırmı. Bu neyin kafası ???

Bu saçma konunu "Konu dışı" bölümüne aç destekçi bulursun. Ama burada bu iş zor.

*** Paylaştığım resimdeki istasyonu görmek için kullanılması gereken teleskop 2000 TL civarıdır. Varsa 2000 TL al bir teleskop şüphelerinden kurtul... Bizim herhangi bir şüphemiz olmadığı için, (daha doğrusu seni avutmak için) böyle bir arayışa girmemize gerek yok....

Bizim herhangi bir resim görmemize veya video izlememize gerek yok.... Zaten amatör astronomlar bunları çekip yayınlıyor....

Bu kadar delilli ispatlı bilgiden sonra, bu konuyu uzatıp "saçmalama rekoru" kırmayacağını düşünmek isterim.... Aksi takdirde senin amacının bu forumu mahalle kahvesine çevirmek niyetinde olduğunu düşüneceğim..... Burası konu dışı değil. Burada boş muhabbet olmaz. İnsanları meşgul etme.....

• Kardeş uzayda uydular yoksa hava durumu için çekilen ve hava tahminlerinde kullanılan bunun sonucunda da %80 doğruluk la tahmin yaplımasını sağlayan uydu fotoğrafları nereden çekiliyor. Ayrıca uydu üzerinden çekilen ve her an ülke ülke, bölge bölge ve hatta mahalla mahalle görüntülenen fotoğraflar yerden görüntülenip ionesfere oradan da bilgisayarlarımızamı gelmektedir? Ayrıca uzayın tam bir vakum (boşluk) olduğu bile tartışmalı iken sizin bu iddialarınız havada kalmaktadır.Öncelikle size tavsiyem Uzayın bir boşluk olduğunu ispat edin sonra bunları tartışalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rcelik61 -- 30 Aralık 2013; 16:17:36 >
  • Adamlar boşuna uydulara milyon dolar harcayıp yıllarca uydu yapımı için çabalıyor bunu bize değil uydu yapan dev şirketlere ve tv kanal sahiplerne anlat.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.