Şimdi Ara

mini HD uydu alıcıları hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
53.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar evimde samsung 42 LED tv var. ona uygun full HD destekli MİNİ UYDU cihazı almak istiyorum.
    günlerdir araştırma yaptım. işin içinden çıkamadım
    acaba en uygun ve kalitelisi hangisi? kullananlar varsa yardımcı olabilir mi acaba ?

http://urun.gittigidiyor.com/AKIWA-2015-FULL-HD-MINI-UYDU-ALICI-KARGO_BEDAVA_W0QQidZZ44372080

http://urun.gittigidiyor.com/BAFF-MINI-FULL-HD-159-TL_W0QQidZZ44174544

http://urun.gittigidiyor.com/KORAX-X-MINI-FULL-HD-175-TL_W0QQidZZ44334184

http://urun.gittigidiyor.com/MERSAT-Minibox-FULL-HD-MINI-UYDU-ALICISI_W0QQidZZ44370346

acaba hangisi daha iyi? açıklamalarınızı bekliyorum...

• bu işlerden pek anlamam ana geçen uydu alıcısı satan bir yere girdim.baya isi biliyordu.bana korax önermisti,bende sana onu ömereyim:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: desing

bu işlerden pek anlamam ana geçen uydu alıcısı satan bir yere girdim.baya isi biliyordu.bana korax önermisti,bende sana onu ömereyim:)

ilginize teşekkür ederim. ama kullananlar varsa onların açıklamaları daha iyi olacak sanırım
  • Dostum güzel konu açmışsın, ben de mini HD uydu alıcı alacağım.

1.Bence receiverda en önemli özellik hız olmalı, düğmeye bastığın anda değişmeli. Dijitürk var bende hakikatten zap yapmak bir işkence, kanal geçişleri arasında nerdeyse 1,5-2 saniye bekletiyor. Halbuki bastığın an şak diye değişmeli.

2.Malum uyduda 100lerce gereksiz kanal var, baktığımız adamakıllı max 50 tanedir. Sadece seçtiğimiz 50 kanalı listede tutabilir miyiz? Kanalları organize etmenin kolay bir yolu var mıdır ?

3. Tabi bir de şifreli kanalları seyredebilmek için kart yuvası gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxpayne1975 -- 8 Eylül 2011; 14:49:13 >
  • Arkadaşlar direk bunu Lcdye takınca Hd olan kanal varmı? Yoksa onun için teledünya dsmart falanmı gerekir. Scartlı neixtlere göre tercih etmemizin ne gibi sebepleri olailir. Bi üstad aydınlatırsa bende çok mutlu olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu19

Arkadaşlar direk bunu Lcdye takınca Hd olan kanal varmı? Yoksa onun için teledünya dsmart falanmı gerekir. Scartlı neixtlere göre tercih etmemizin ne gibi sebepleri olailir. Bi üstad aydınlatırsa bende çok mutlu olurum.

bu mini HD uydu alıcıları ile sadece 3 tane HD kanal izleyebiliyormuşuz. Digitürk ya da D-Smart alınınca daha fazla HD kanal varmış.
    Ama ben yukarıda belirrtiğim mini HD lerden almak istiyorum. Başta da belirttiğim gibi hala kararsızım. Bizi aydınlatacak kimse yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedem_korkut

quote:

Arkadaşlar direk bunu Lcdye takınca Hd olan kanal varmı? Yoksa onun için teledünya dsmart falanmı gerekir. Scartlı neixtlere göre tercih etmemizin ne gibi sebepleri olailir. Bi üstad aydınlatırsa bende çok mutlu olurum.

bu mini HD uydu alıcıları ile sadece 3 tane HD kanal izleyebiliyormuşuz. Digitürk ya da D-Smart alınınca daha fazla HD kanal varmış.
    Ama ben yukarıda belirrtiğim mini HD lerden almak istiyorum. Başta da belirttiğim gibi hala kararsızım. Bizi aydınlatacak kimse yok mu?

Sanırım kimse yok. Bizim forumda böyle birşey yazınca 40 kişi yardım etmek isterdi. Şimdi ise kullananlar bile yorum yazmıyor.

• bende mersat var. tuner kalitesi vasat diyebilirim. Goruntu kalitesi fena degil. HD kanallarda sorun yok.
    biss - video oynatma vs. gibi ozellikler var diyor ancak yok. Yazilim degisirse ilerde eklenebilir belki.
    kanal gecis hizi dogrudan uydu sinyaliyle alakali ama benim apartman ortak anteniyle kanal gecis hizi 1.5 - 2 saniye civari diyebilirim.
    Fiyat performans olarak alinabilir. Yer kaplamiyor dogrudan hdmi baglantisina takiliyor.
    cihaz epey bir isiniyor ancak bu da normal tabi bu tarz kucuk cihazlarda.
  • quote:

quote:

quote:

Sanırım kimse yok. Bizim forumda böyle birşey yazınca 40 kişi yardım etmek isterdi. Şimdi ise kullananlar bile yorum yazmıyor.

Ben Teledünya HD aldım Kurulumda Pozitek 1600C HD Receiver verdiler kutu baya küçük 8 tane HD kanal var,Bunlardan 3-4 tanesi Dolby 5+1 sesli sisteme bağladım 9,5TL,ye bence güzel bir hizmet,Normal uyduda da beleş HD yayın yok gibi birşey HD yayın izlemek için biryerlere para vermek lazım bende kablolu olduğu için tercihimi Teledünyadan yana kullandım inşallah bi problem yaşamam..

• maalesef Bafra'da kablosuz uydular yok. Korax mini uydu alacağım herhalde. ancak kullanıp da yorum yapan olmadı...
  • Next in minix hd si cikti bende ou dusunuyorum diger tv icin
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

quote:

quote:

quote:

Ben Teledünya HD aldım Kurulumda Pozitek 1600C HD Receiver verdiler kutu baya küçük 8 tane HD kanal var,Bunlardan 3-4 tanesi Dolby 5+1 sesli sisteme bağladım 9,5TL,ye bence güzel bir hizmet,Normal uyduda da beleş HD yayın yok gibi birşey HD yayın izlemek için biryerlere para vermek lazım bende kablolu olduğu için tercihimi Teledünyadan yana kullandım inşallah bi problem yaşamam..

Bende teledünya kullanıyorum. Hd yayın izleyince hiçbir kanalı izlemek istemiyorum:) 5+1 ne kullanıyorsun bilgi versene.

• hem ayrıca bir şey daha sormak istiyorum ev sinema sistemlerinde USB den film seyredebiliyor muyuz?
    yani sinema sistemine USB yi takıp 5+1 ses alabilir miyiz?

hala Korax mini HD almadan yanayım. işte link
    http://urun.gittigidiyor.com/KORAX-X-MINI-FULL-HD-175-TL_W0QQidZZ44334184
    fiyat uygun mu sizce???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dedem_korkut -- 12 Eylül 2011; 16:27:41 >
  • Bugün next minix hd yi inceledim biryerde. Hoşuma gitti. 1080p yayın desteği var. usb girişi, çift kumanda. Sanırım alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertankesim

Bugün next minix hd yi inceledim biryerde. Hoşuma gitti. 1080p yayın desteği var. usb girişi, çift kumanda. Sanırım alacağım.

Dostum bakabildiniz mi cihaza?

Bende acil olarak bunu düşünüyorumda...
  • ben aldım. sd yayın kalitesini hiç beğenmedim geri verdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: h.duman

ben aldım. sd yayın kalitesini hiç beğenmedim geri verdim

acaba hangi ürünü beğenmediniz "next mini hd" yi mi ?
  • sonunda korax mini HD uydu alıcısını aldım ve SAMSUN LED tv nin arkasına yerleştirdim. HD yayınları güzel
    ancak SD yayınlarda çok net değil. biraz ısınma problemi var. kanal geçişleri 2 - 2.5 sn arasında
    175 TL ye ancak bu kadarı olur herhalde.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

quote:

quote:

quote:

Bende teledünya kullanıyorum. Hd yayın izleyince hiçbir kanalı izlemek istemiyorum:) 5+1 ne kullanıyorsun bilgi versene.

PANASONİC SB-WA 110 Aktif SubWoofer,PANASONİC SA-HE90 DTS Ev Sinema Amfisi,PANASONİC SB-PF 500 Kule Tipi Piano Black Stereo çift Hopörler.SONY Center,SONY Rear artı Bir Çift Kule Tipi SONY Stereo Hopörler...

• Ben geçen hafta KORAX mini full HD aldım. Ben de daha önce Hiremco F1 vardı. Ondan vazgeçmemin en büyük sebebi La Liga kanallarını NTV ve NTV Spor'dan izleyememdi.

KORAX ile şimdi izleyebiliyorum. HD yayın benim gördüğüm şu an için TRT, ATV, A HABER var. Farkı maç seyrederken anlıyorsunuz.

SD yayın kalitesi fena değil.

TV'nin arkasına bağlandığı için ısınma problemi var.

Kanal geçişleri çok yavaş.

Şu an kayıt yapmadım veya USBden film seyretmedim. Sonra inşallah yorum yaparım.

Aldığımın 3. günü birden görüntü gitti.

Onun sebebi de zannedersem görüntü ayarlarına gelmiştim. Onunla oynadım. Belki ondandır. Sebebini bilmiyorum.

Uydu alıcısını açınca açılışta 1-2 saniye yeşil ekran normal şekilde görnüp kayboluyordu. Ondan sonra hi.çbir şey gözükmüyordu. Uydu alıcı gözü yeşil yanmasına rağmen problemi çözemedim. Servisi aradım. İstanbul'da servis yokmuş. Kargoyu ücretsiz göndermek isterseniz UPS kargoyu seçmeniz gerekiyormu. UPS bana uzak olduğu için 4 TL'ye PTT kargo ile yolladım. Servis bana herhangi bir arıza olmadığını normal çalıştığını söyledi. Ama gene de uydu cihazının bana yenisini yollamışlar. Gene göstermiyorsa problem TV'dendir dediler. Ancak alıcı çalıştı.Demek ki problem TV'den değildi. Aras Kargo ile bana ücretsiz yolladılar. Yani servisten memnun kaldım. Kayseri'de servis konusunda muhatap olduğum firma MAKSİM Dayanıklı Tüketim Malları sanayi ticaret ltd şti. telefonu : 0 352- 222 03 10

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.