Şimdi Ara

Samsung i8910 Omnia HD - 8 MP / HD video / 3.7 inç ekran / WI-FI / GPS (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35.980
Cevap
16
Favori
1.866.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://mobilearsenal.com/review/the_big_8_megapixel_test/thoughts_on_increasing_resolution.html internetteki 8mp testlerinden sadece birisi bu (samsung pixon,innov8,lg renoir,sony ericsson c905) meraklı arkadaşlar buradan takip edebilirler lg renoir acmeye rakip olabilir mi olmaz mı diye ya da pixonla mı karşılaştırmak gerekiyor

iyi çalışmalar
  • quote:

Orjinalden alıntı: laerrof

arkadaşlar şunu hala anlayamamış durumdayım bazı arkdaşlar hala bu telefonu lg renoirle kıyaslıyorlar açın interneti karıştırın acmenin değil rakibi yanından bile geçemeyeceği aşkiar lg renoirin renoir pixonla karşılaştırılabilir renoirin muhatap alması gereken gerek kamerası gerek işletim sistemi gerekse diğer özellikleri açısından pixon olacaktır(gerçi pixon girdiği 8mp testlerinin tamamında renoiri gömmüş ama)acmeyi kendisine rakip olarak gösterirse bu renoir için ok büyük bir handikap olur yani hummerla mahindra karşılaştırılmaz ki ama camın kırılmaması gerçekten yenilikçi bir özellik bilhassa da böyle büyük ekranlı telefon kullanıcıları adına adeta bir nimet görüntülerde hd video kaydı yapacağı gözüküyor cihazın ama işlemci hızı hafıza ve pil süresinin hd ile ne kadar uyum sağlayacağıysa hala muallakta umarım bşarılı bir cihaz olur

iyi çalışmalar

sallama renoir şuan en iyi foto çeken tel.hangi testlerde pixon geçmiş açıklada bilelim.

• Acaba tek seferde 40 dakika mı, yoksa 40+40 filan mı?
  • @laerrof
    Sence araştırmadan konuşan insanlara mı benziyoruz? Sen Renoir'in, daha ne olduğu bile belli olmayan bu cihazın yanından bile geçemeyeceğini söylüyorsan bu kategoriye girmişsin bile. Bir kere yazdın bir şey demedik, aynı saçma sapan lafları tekrarlamana gerek yok.

Pixon 'gömmüş' diyorsun. GSM Arena'nın testlerine bir bak bakalım.

quote:

Orjinalden alıntı: Révølvér

GSMArena istatistiklerinden bazıları ...

1) Crop (fotoya tam boyutta bakmak) :

SE C905: 7/10 • Samsung INNOV8: 9/10 • Samsung Pixon: 7/10 • LG Renoir: 8/10

2) Dinamik Açık Alan (Dış Mekân) Fotolarında :

SE C905: 7/10 • Samsung INNOV8: 7/10 • Samsung Pixon: 7/10 • LG Renoir: 8/10

3) Renk Gösterimi / Doğrluğu :

SE C905: 7/10 • Samsung INNOV8: 8/10 • Samsung Pixon: 7/10 • LG Renoir: 8/10

4) Foto Kayıt Süresi :

SE C905: 7/10 • Samsung INNOV8: 9/10 • Samsung Pixon: 5/10 • LG Renoir: 3/10

5) Netleme Hızı ve Kalitesi :

SE C905: 8/10 • Samsung INNOV8: 9/10 • Samsung Pixon: 8/10 • LG Renoir: 9/10

6) Lens Kalitesi :

SE C905: 6/10 • Samsung INNOV8: 8/10 • Samsung Pixon: 2/10 • LG Renoir: 9/10

7) Flaş Performansı :

SE C905: 8/10 • Samsung INNOV8: 2/10 • Samsung Pixon: 2/10 • LG Renoir: 3/10

8) ISO Performansı :

SE C905: 2/10 • Samsung INNOV8: 4/10 • Samsung Pixon: 2/10 • LG Renoir: 5/10

9) Makro Performansı :

SE C905: 4/10 • Samsung INNOV8: 7/10 • Samsung Pixon: 8/10 • LG Renoir: 8/10

10) Video Performansı :

SE C905: 2/10 • Samsung INNOV8: 7/10 • Samsung Pixon: 8/10 • LG Renoir: 8/10

Tamamı için;http://www.gsmarena.com/8_megapixel_grand_shootout-review-296.php
    Hala tatmin olamadıysan;http://forum.donanimhaber.com/m_28388696/tm.htm
    GSM Arena testlerine gidip 'Mobile Arsenal' diye bir sitenin testlerini karşılık olarak verirsen sana gülerim.
    Verdiğin inceleme çıktığı zaman konuşmuştuk. O zamanki bir mesajımdan alıntı.
    quote:

Orjinalden alıntı: Figure

@m35 kardeşim bugüne kadar söylediğin gibi hep Sony Ericsson modelleri sonradan en iyi fotoğrafları çeken cihazlar konumuna geldiler ama şuana kadar C905 ilki hakedecek bir şey yapmamış, adamlar da haklı olarak ona göre sıralamışlar.

Şimdi biz konuşmuştuk ama sizlerle de paylaşmak istedim düşüncelerimi.
    Adamlar bir inceleme yapmışlar ve bu dört koldan oluşuyor: Gece, gündüz, makro ve crop çekimleri. Bir kere bu açıdan çok kısıtlı olmuş.
    Adamlar her cihazı otmatik ayarda kullanarak çekim yapıyorlar. Biz hangimiz otomatik ayarda çekim yapacağız? Şimdi gece çekiminde Renoir'e ev ayarını yapmış olsalardı, bu sefer İnnov8'den daha iyi bir kameraya mı sahip diyeceklerdi?
    Peki, kullanan herbirinin ayarları ile uğraşamayacğından böyle yapılmadı, eyvallah. O halde bu adamların yapacağı 'bu cihazlar otomatik ayarlarda bu fotoğrafları çekmiştir' diye yazıp bırakmak olmalıydı. Tutupta hiç bir şeyle tam olarak uğraşmadan, hiçbir cihazın tam performansını denemeden 'innon8 en iyisi' dememelilerdi.
    Gsm Arena 10-15 tane ayrı konu üzerinden bu dört cihazı puanladı. Sadece bir kaç resme bakarak değil. Fark burada

Camın kırılmamasına yenilikçi bir özellik demişsin. Zahmet edip Renoir konusuna girseydin, üzerinden otomobil geçip bir şey olmayan bir cihaz görürdün.
    http://www.youtube.com/watch?v=1WvNhV4IicU
    http://www.youtube.com/watch?v=Qa9q8aRPGeo

Donanımsal özelliklerin(işlemci, ram, grafik yongası) karşılaştırılmasında da Renoir, Pixon'un 2-3 katı kadar performans vermişti.

• Şu nokia firmasının yan kuruluşu olan ve zenginler için telefon üreten firma var bir tane onlar camı kırılmayan telefonu ilk olarak ürettiler.

Dışı 24 ayar altın kaplama olan bir telefonlarının üzerinden tank geçirdiler telefona hiç bir şey olmadı.
  • quote:

@TuRaN.z
    Keşke DivX olsa kullandığı codec. Çünkü MPEG4 formatı ile H263 codecini kullanırsa, kalite açısından HD çekimin bir anlamı kalmaz. Ancak arkasında 'DivX' işareti olduğundan -ki bu DivX oynatabilen Pixon'da yok- büyük ihtimal DivX formatında kayıt yapacaktır.

Samsung i8910 Omnia HD - 8 MP / HD video / 3.7 inç ekran / WI-FI / GPS
    Bu arada cihazın boyutları hayli büyük olacak gibi.
    Renoir-> 107.8 x 55.9 x 14 mm
    BlackBerry Storm-> 112.5 x 62.2 x 14 mm (Resimde Acme'nin yanında bulunan cihaz)
    Artık kaç olur siz tahmin edin
    Fiyat olarak 1500 TL civarı bir fiyat ile piyasaya girecektir.
    Ayrıca Xenon da yok, bunlar beni düşündürüyor

hocam doğru söylüyorsunda mpe4 ve h263 konusunda, bildiğim kadarıyla h264 formatı daha kaliteli ve daha az yer kaplayan bir format değilmi, hd lerde kullanılmıyormu, 16 gb gibi bu konuda küçük sayılabilecek bir hafızada biraz daha iyi olmaz mı
    bu arada telin uzunluğuna hiç dikkat etmemişim dediğin çok doğru baya bir uzun bir tel olacak gibi, göreceli bir konu ama bu bir handikap sayılabilir inşallah 130 un üstünde falan değildir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuRaN.z -- 8 Şubat 2009; 13:06:01 >

• quote:

Acaba tek seferde 40 dakika mı, yoksa 40+40 filan mı?

sürekli 40 dakika video kaydı derken demek istediği şu olsa gerek hiç duraklamadan 40 dakika video kaydı yaparsan şarj bitiyor. Burdan çıkan sonuçta şu 16 GB yeterlimi sorusuna bu aslında iyi bir yanıt. 40 dakikalık bir HD video en fazla 2 GB yer kablar diye düşünüyorum. Çünkü divx olarak kayıt edecek telefon.

Ben HD divx indirdim bir zamanlar 2 saatlik divx 4 GB filandı. O sebeple yeter 16 GB hafıza

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 8 Şubat 2009; 13:01:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Noctivagant

quote:

sürekli 40 dakika video kaydı derken demek istediği şu olsa gerek hiç duraklamadan 40 dakika video kaydı yaparsan şarj bitiyor

hocam adam prototipin prototipini kullanmış daha hiçbirşeyden emin değiller ve batarya konusunda onlarda bizim gibi daha iyi olma ümidindeler bence ve birazda öyle olur gibi sadece 40 dakikada bitmez herhalde ama batarya konusu düşündürücü olacak gibi duruyor belli olmaz belki eksikleri görüp yine yüksek bir batarya ilede çıkabilirler seri üretim aşamasında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuRaN.z -- 8 Şubat 2009; 13:03:45 >

• quote:

Orjinalden alıntı: TuRaN.z

quote:

@TuRaN.z
    Keşke DivX olsa kullandığı codec. Çünkü MPEG4 formatı ile H263 codecini kullanırsa, kalite açısından HD çekimin bir anlamı kalmaz. Ancak arkasında 'DivX' işareti olduğundan -ki bu DivX oynatabilen Pixon'da yok- büyük ihtimal DivX formatında kayıt yapacaktır.

Bu arada cihazın boyutları hayli büyük olacak gibi.
    Renoir-> 107.8 x 55.9 x 14 mm
    BlackBerry Storm-> 112.5 x 62.2 x 14 mm (Resimde Acme'nin yanında bulunan cihaz)
    Artık kaç olur siz tahmin edin
    Fiyat olarak 1500 TL civarı bir fiyat ile piyasaya girecektir.
    Ayrıca Xenon da yok, bunlar beni düşündürüyor

hocam doğru söylüyorsunda bildiğim kadarıyla mpe4 ve h263 konusunda, h264 formatı daha kaliteli ve daha az yer kaplayan bir format değilmi hd lerde kullanılmıyormu, 16 gb gibi bu konuda küçük sayılabilecek bir hafızada biraz daha iyi olmaz mı
    bu arada telin uzunluğuna hiç dikkat etmemişim dediğin çok doğru baya bir uzun bir tel olacak gibi, göreceli bir konu ama bu bir handikap sayılabilir...

Haklısın, H264 çok daha iyi bir codectir, hatta en iyisidir denilebilir. Ancak kodlanması çok işlemci gücü ister. Bunu bir telefonda sağlayabilirler mi, bilemiyorum. Bu nedenle MPEG4 formatı kullanmışlarsa H263 codecini kullanmışlardır diye düşündüm.
    ''Peki DivX mi H264 mü?'' dersen kesinlikle H264 derim. Ama pek mümkün görünmüyor bu

• doğru kelimeler kullanmaya özen gösterin sallama falan bunlar kişilerin karakterlerini yansıtan sözcüklerdir yorumuysa yaznınızı okuyan kişilere bırakıyorum eleştiriyse bu dozunda olmalı burası kimsenin babasının sitesi falan değil öyle bir kaygın ya da kurgun varsa git aç babanın adına bir site orada yazış böyle konuları kafana göre!!! ayrıca gönderdiğim linkteki testin 4.sayfasında bir tablo var zahmet olmazsa tabloyu inceleyin hadi tabloyu geçtim her cihazın üzerinde birşeyler yazıyor dün arkadaşım mp5diye birşey almış üzerinde 10mp kamera yazıyor ama bana sorarsanız bunun için bilimadamı olmaya falan da gerek yok (test ettim birkaç cihazla) benim samsung e200üm kadar ancak resim çekiyordu(bu arada e200 1.3mp) mesele mp sevdası değil sizde böyle sanırım o yüzden renoirle acme sizin için aynı kefede işletim sistemi işlemci hızı ekran kalitesi vs. bunlar vahiy olarak gelmiyor herhalde telefona ama telefonlar rakip telefonlarla karşılaştırılırken sadece kamerasının mpsi ölçüt alınıyor sizler gibi telefon eleştirmenlerince o zaman bende şunu rahatlıkla söyleyebilirim seizin hesabınıza göre benim kardeşim d900i kullanıyor o da 3.2mp n73 me de 3.2 mp ikisi aynı telefon diyelim sizce adil bir karşılaştırma olur mu bu işler öyle telefoncu vitrinlerinden telefonların şekline bakıp elinizde tutmayl falan olsaydı cep telefonu bayileri kendi cihazlarını üreti üzerine de 120mp diye yazarlardı siz mp sevdalılarına da sağlam fiyatlarla satarlardı zaten resimler orada neyin ne olduğunu gösteriyor inceleme zahmetinde bulunursanız orada neyin ne olduğunu daha iyi görürsünüz kabullenmek korkusu yoksa tabi ki bende böyle bir korku yok samsungdan para almıyorum zaten ya da babam samsung distiribütörü de değil yeri geldi n96 sağlam cihaz dedim yeri geldi w960ı övdüm yeri geldi i900ü yere vurdum vs. yiğidi öldürür hakkını da veririm hiç eyvallahım yoktur o konuda ekran konusuna gelince samsung ilk defa böyle birşey yapıyor beni atfım bunaydı tabi anlayana

iyi çalışmalar

• quote:

Haklısın, H264 çok daha iyi bir codectir, hatta en iyisidir denilebilir. Ancak kodlanması çok işlemci gücü ister. Bunu bir telefonda sağlayabilirler mi, bilemiyorum. Bu nedenle MPEG4 formatı kullanmışlarsa H263 codecini kullanmışlardır diye düşündüm.
    ''Peki DivX mi H264 mü?'' dersen kesinlikle H264 derim. Ama pek mümkün görünmüyor bu

hocam yapsınlar işleri ne bize kaliteyi sunuyorlarsa en iyi işlemciyide koymak bulmak onların görevi sonra takılmaydı donmaydı kilitlenmeydi gibi sorunlar falan çıkarsa biz karışmayız madem beklemediğimiz zamanda beklemediğimiz yenilikler ile karşımızıza çıkıyorlar onunda en iyisini yapsınlar hatta 16gb nin yanına 16 gb de hafıza kartını standart hediye etsinler en azından alırsak, gb boyutunda kayıtları saklayacak bir yerimiz olsun

• quote:

Orjinalden alıntı: TuRaN.z

quote:

Orjinalden alıntı: Noctivagant

quote:

sürekli 40 dakika video kaydı derken demek istediği şu olsa gerek hiç duraklamadan 40 dakika video kaydı yaparsan şarj bitiyor

hocam adam prototipin prototipini kullanmış daha hiçbirşeyden emin değiller ve batarya konusunda onlarda bizim gibi daha iyi olma ümidindeler bence ve birazda öyle olur gibi sadece 40 dakikada bitmez herhalde ama batarya konusu düşündürücü olacak gibi duruyor belli olmaz belki eksikleri görüp yine yüksek bir batarya ilede çıkabilirler seri üretim aşamasında...

Zaten mevcut batarya yüzünden 40 dakika video çekebildiklerini şölemişler. Yani ciyazda yazılımsal veya donanımsal olarak 40 dakikalık bir sınırlama yok.

Benim anladıma göre HD video çekiminde pile çok fazla yük biniyor buda daha fazla şarj harcanmasına yol açıyor o sebeplede pil 40 dakikalık çekim sonunda bitiyor. Telefon çıktığında daha iyi bir batarya olursa üzerinde 40 dakika olağı olmayacaktır zaten

• Telefon çıktığında kaç para olacak merak ettim açıkcası aslında. İlerde innov8 satıp onun parasının üzerine biraz daha para koyup alınabilecek bir tel
  • Arkadaşlar BlackBerry Storm ile yanyana göründükleri fotoğrafa göre cihazın uzunluğunu 123-124 mm civarı çıkıyor(Göz kararı bir tahmin değil. Bildiğiniz pisagor bağıntısında, piksele karşı mm oranı ile hesapladım)
    HTC Touch HD'nin bile 115 mm olduğunu düşünürsek unutalım bu cihazı, geçmiş olsun

Ekleme: Hesapladığım resim.

Hatta şimdi gördüm, Storm'un alt kısmında oku biraz fazla uzatmışım. Bu demek oluyor ki; Acme'nin uzunluğu 123 mm'den 1 mm kadar fazla da olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Figure -- 8 Şubat 2009; 14:11:49 >

• benim için çok sorun olmaz şu an kullandığım d880 in açık halinden 1cm kısa oluyor, şaka bir yana 124 mm oldukça uzun gerçekten f490 bile 115 mm idi 115 maksimim sınır bence ideale yakın uzunlaştıkça sıkıntı artabilir, en üstteki ikonlara basmak üst kısmı kullanmak ve alttaki tuş takımını kullanmak biraz zahmetli olabilir özellikle eli küçük olanlar için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuRaN.z -- 8 Şubat 2009; 14:50:42 >
  • bence telin ekranı için 3.5 yeterli bir rakam daha fazla olduğunda taşıma ve kullanım sorunu oluyor.
  • i900'un eksilerini kapatmış. Gerçekten güzel bir telefon olmuş. HDMI çıkışı da mı var? Arka kapakda logosunu gördüm. En az 1500 TL olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR

i900'un eksilerini kapatmış. Gerçekten güzel bir telefon olmuş. HDMI çıkışı da mı var? Arka kapakda logosunu gördüm. En az 1500 TL olur.

Evet, HDMI çıkışı da var
  • GErçekten büyük bir cihaz, taşımak problem olacak
  • Seneye de Full HD çıkar heralde, onu alırım artık
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.