Şimdi Ara

Samsung i8910 Omnia HD - 8 MP / HD video / 3.7 inç ekran / WI-FI / GPS (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35.979
Cevap
16
Favori
1.866.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 9x optik zumun imkanı yok o yalandır tamam da gerisi doğrudur.
  • 9x optik zum mu Olursa süper olur ama sanmıyorum

Ekranın kırılmaz olması güzel tabi düşmelere karşı ama rakibi Renoir'e göre bir üstünlük değil bu. Renoir'in üzerinden otomobil ile geçtiler, sıvı içine bıraktılar, yıkadılar, yere attılar, çiğnediler vs. cihazda 'tık' yok Buna rağmen onda da hoparlör patlayabiliyormuş(TurQarizma'nın ve yabancı forumlardan 1-2 kişinin başına geldiğini duyduk)

Resmi ve ayrıntılı olarak özellikleri merakla bekliyoruz

• quote:

Orjinalden alıntı: TuRaN.z

daha şimdiden gsmarena da oldukça fazla ılgi çekmiş yorumlanıyor eğer özelllikler doğrulanirsaki ben olduğuna inanıyorum her yönüyle 2009 a damgasını vuracak bir iki telden biri olacak belkide birincisi olacak diye tahmin ediyorum bugüne kadarda tahminlerinde fazla yanılmadım gibi, bakalım bekleyip göreceğiz hep birlikte...

bu sitedeki fotolarda tel oldukçada şık duruyor...

Samsung i8910 Omnia HD - 8 MP / HD video / 3.7 inç ekran / WI-FI / GPS

http://dailymobile.se/2009/02/06/samsung-acme-i8910-high-quality-pictures/

İkinci fotarafa göre telefonda kamera koruması yani kapağı yok

• çarpısı çok önemli değil önemli olan olması gibi bence bu bu konudada boş olmadığı anlamına gelebilir, ayrıca kapak muhakkak vardır bu özellikler korumasız olmaz mantıken...
  • belki kamera çık pozisyondadır :P
  • Samsung: Omnia halefi ufukta göründü mü?

İnternette Samsung cep telefonlarıyla ilgili dedikodular çıkmaya devam ediyor. Bu seferki dedikodu Omnia modelinin potansiyel halefiyle ilgili.

Gaj-it.com sitesi Samsung Acme i8910 isminde dokunmatik ekranlı bir cep telefonunun resimlerini yayınladı. İnce telefon aynı Omnia modeli (i900) gibi büyük bir dokunmatik ekran üzerinde yönetiliyor ve GPS desteği var. Ayrıca cihazın yeni Nokia arayüzü ile çalıştığı da iddia ediliyor: S60 5th Edition. Bu arayüzü Nokia'nın ilk dokunmatik ekranlı cep telefonu 5800 XpressMusic kullanmıştı. 8 Megapiksellik kamera DivX formatında video çekimi yapabiliyor. WLAN, HDMI çıkışı da fonksiyon yelpazesi içinde gösteriliyor. i8910'un iki farklı sürümü olacağı düşünülüyor: Biri 8 GB diğeriyse 16 GB depolama alanı sunacak.

Kaynak - Chip

''8 Megapiksellik kamera DivX formatında video çekimi yapabiliyor.''

• 1kere o resimleri dailymobile yayınlamadı mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Reis-i Eagles

1kere o resimleri dailymobile yayınlamadı mı?

Belki önce Gaj-it ondan da Dailymobile almıştır, bilemeyiz
  • Gsmarena hd diyor dailymobile de 720p(hd boyutu ifade biçimi) canlı tel görüntülerinde gözüküyor chip divx diyor sizce hangisi daha mantıklı, neyse çok yakında net olarak herşey ortaya çıkar zaten...
  • quote:

Gsmarena hd diyor dailymobile de 720p(hd boyutu ifade biçimi) canlı tel görüntülerinde gözüküyor chip divx diyor sizce hangisi daha mantıklı, neyse çok yakında net olarak herşey ortaya çıkar zaten...

Terimlerin anlamlarında biraz karmaşa yaşamışsın.
    HD, söylediğin gibi 1280*720 çözünürlükteki görüntüyü ifade ediyor. DivX ise HD boyutunda çekilecek o videoda kullanılacak codeci tanımlıyor.
    Mesela Renoir DivX codecini kullanarak VGA boyutunda video çekiyor. Acme'de anladığımız kadarıyla DivX codecini kullanarak HD boyutunda video kaydedecek -ki bu bit değerini bilmiyoruz ama yine de iyi bir haber

• quote:

Orjinalden alıntı: Figure

quote:

Orjinalden alıntı: Reis-i Eagles

1kere o resimleri dailymobile yayınlamadı mı?

Belki önce Gaj-it ondan da Dailymobile almıştır, bilemeyiz

Kaynak'ta link varmış, ben ona tıklamamıştım. Chip'te ilk resimler var ki ilk resimler gaj-it yayınlamış.

• O kamera koruyucu dediğim gibi, innov8 deki gibidir.
    Hatta ilk fotolarda acaba onda da yok mu gibisinden düşünmüştük ama otomatik lens koruyucu vardı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Figure

quote:

Gsmarena hd diyor dailymobile de 720p(hd boyutu ifade biçimi) canlı tel görüntülerinde gözüküyor chip divx diyor sizce hangisi daha mantıklı, neyse çok yakında net olarak herşey ortaya çıkar zaten...

Terimlerin anlamlarında biraz karmaşa yaşamışsın.
    HD, söylediğin gibi 1280*720 çözünürlükteki görüntüyü ifade ediyor. DivX ise HD boyutunda çekilecek o videoda kullanılacak codeci tanımlıyor.
    Mesela Renoir DivX codecini kullanarak VGA boyutunda video çekiyor. Acme'de anladığımız kadarıyla DivX codecini kullanarak HD boyutunda video kaydedecek -ki bu bit değerini bilmiyoruz ama yine de iyi bir haber

ben HD görüntü kalitesi deyince daha farklı bir format kullanılacağını düşündüğümden, bahsedilen yazıya göre, Divx formatında çekim yapılabiliyor denince, aklıma daha düşük bir görüntü kalitesinde kayıt geldiğinden böyle düşündüm, demekki yanlış düşünmüşüm ama yinede bana Divx formatından başka bir format kullanırlar gibi geliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuRaN.z -- 8 Şubat 2009; 1:13:14 >

• widgets desteği umarım vardır!!
  • bana bu telefon omnia'nın değil İnnov8 varisi gibi geldi nedense.

Arka kapak tasarımı innov8 alınma en basitinden. Kapağı çıkarma mekanizması innov8 benziyor
  • 720p'ye hafıza dayanmaz, 32 gb yapsalar çok daha iyi olurdu. En azından N97 gibi olması gerekirdi.
  • bir açıdan bakıldığında, hem Omnia ya benziyor hem İnnov8 e hem Renoir e hemde pixona, bana kalırsa hiçbirinin varisi olmayacak hepsinden birşeyleri olan ve özellikleri geliştirilmiş kendine has yeni bir Amiral gemisi yeni bir yaklaşımın ilk ürünü olacak gibi,
    bu arada bunun batarya süreside önemli bir mesele, umarım bir çözüm bulmuşlardır yoksa bu ekrana ve özelliklerine bakıldığında pil zor dayanır gibime geliyor...
  • @TuRaN.z
    Keşke DivX olsa kullandığı codec. Çünkü MPEG4 formatı ile H263 codecini kullanırsa, kalite açısından HD çekimin bir anlamı kalmaz. Ancak arkasında 'DivX' işareti olduğundan -ki bu DivX oynatabilen Pixon'da yok- büyük ihtimal DivX formatında kayıt yapacaktır.

Bu arada cihazın boyutları hayli büyük olacak gibi.
    Renoir-> 107.8 x 55.9 x 14 mm
    BlackBerry Storm-> 112.5 x 62.2 x 14 mm (Resimde Acme'nin yanında bulunan cihaz)
    Artık kaç olur siz tahmin edin
    Fiyat olarak 1500 TL civarı bir fiyat ile piyasaya girecektir.
    Ayrıca Xenon da yok, bunlar beni düşündürüyor

• arkadaşlar şunu hala anlayamamış durumdayım bazı arkdaşlar hala bu telefonu lg renoirle kıyaslıyorlar açın interneti karıştırın acmenin değil rakibi yanından bile geçemeyeceği aşkiar lg renoirin renoir pixonla karşılaştırılabilir renoirin muhatap alması gereken gerek kamerası gerek işletim sistemi gerekse diğer özellikleri açısından pixon olacaktır(gerçi pixon girdiği 8mp testlerinin tamamında renoiri gömmüş ama)acmeyi kendisine rakip olarak gösterirse bu renoir için ok büyük bir handikap olur yani hummerla mahindra karşılaştırılmaz ki ama camın kırılmaması gerçekten yenilikçi bir özellik bilhassa da böyle büyük ekranlı telefon kullanıcıları adına adeta bir nimet görüntülerde hd video kaydı yapacağı gözüküyor cihazın ama işlemci hızı hafıza ve pil süresinin hd ile ne kadar uyum sağlayacağıysa hala muallakta umarım bşarılı bir cihaz olur

iyi çalışmalar

• Arkadaşlar bir sitede telefonun 40 dakika video kaydı yapabildiği yazıyor. batarya 40 dakikalık video kaydına izin veriyormuş galiba

Orjinel yazı

Also according to Eldar from mobile-review [via unwiredview], Samsung Acme is able to record 720p HD quality video, the phone battery has managed to give him a 40 minutes continuous video recording. Let’s hope the phone does have a removable battery!

Türkçe çevrim (google translate çevirdim)

Ayrıca Eldar için inceleme [unwiredview üzerinden] cep göre Samsung Acme 720p HD kalitesinde görüntü, telefon batarya kaydetmek için ona sürekli video kaydı 40 dakika vermeyi başardı edebiliyor. 's Telefon çıkarılabilir pili var umut edelim!

http://www.slashphone.com/new-samsung-acme-i8910-running-symbian-s60-touch-ui-064472 adres

Gerçi bunu alan kaç defa 40 dakika ve üzerinde kayıt yapmaya kalkarki

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.