Şimdi Ara

Psikolojik sınır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kaç bin km'ye kadar benzinli /dizel araç alırsınız. Sizin için sınır nedir? Çoğunuz haklı olarak iyi bakıldığında çok yüksek km'lerdeki araçları alacağınızı söyleyebilirsiniz. Ama piyasada dolaşırken kendinize üst sınır olarak kaç km belirliyorsunuz.

• Psikolojik sınırdan ziyade ÖTV dilimleri önemli, artık sadece %45 yok, %50, %60 var

Makas iyice açıldı, marka modele karar verdiysen en ucuzunu alacaksın
  • dizelde 100 bin benzinde 200 oluyor genellikle zaten sağolsunlar kilometreleri aşağı çeke çeke, yüksek kmli araç yok piyasada.
  • Senin araçtan ne beklediğine göre değişir o sınır. El altında şehir içinde eşek niyetine kullanacağın bir araçsa ve çok da uçsun kaçsın demiyorsan 200 bindeki dizel araç bile alınır.
  • En son kullandığın, satın aldığın veya sattığın arabanın parasının 2 katı. Psikolojik sınır benim için böyle.
  • Yüksek km'lerden ziyade ihtiyacın ne olduğuna bakarım.

Elimdeki paraya bakarım.

alabileceğim en mantıklı aracı alırım.

Ama en şükelası, 300 bin km'de bile olsa, ilk sahibinden, çiçek gibi bakılmış araç bile benim için mantıklıdır.
  • dizel 150 bin.
    sadece benzinse ve japonsa açıkçası 170 bin falana kadar çıkabilirim.
    lpgli ise 120bin vs tabi lpg takıldığı tarihte önemli.
  • brkprlk35 kullanıcısına yanıt
    Hocam konuyu okudunuz mu?
  • Zerathull kullanıcısına yanıt
    Başlığa baktım kesin maddi dedim değilmiş. Bi alttaki yorumu okudum ona göre yazdım bi yanlış anlayan ben değilmişim sevindim
  • Genel kanı dizelde 10übindir. Ben aracı kimden aldığıma bakarım ve aracın markasına. Temiz kullanılmış, mülayim i amcanın sattığı mercedes yaşına göre km mantıklıysa 300bin km kadar alınabilir.
  • Bana göre 50,000 Km'yi geçmemiş araçlar alınmalıdır.

Turbo olan araçlarda özellikle dikkat edilmelidir.
  • Dizelde 70 bin en fazla 100 bin

Benzinde 110 120 bin falan

Tabi buna göre paramı ayarlayıp alıyorum

Anlam veremediğim şekilde 5664 km bilgisini kaldırdı ve artık mantık yürütmek zorlaştı km düşürülmüş arac piyasada dolu 5664 ün bu km bilgisini kaldırması bazı insanlara fırsat oldu zaten

Buna rağmen ikinci el almak durumundayım

Şans kader diyorum artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ned_Starkk

Psikolojik sınırdan ziyade ÖTV dilimleri önemli, artık sadece %45 yok, %50, %60 var

Makas iyice açıldı, marka modele karar verdiysen en ucuzunu alacaksın

Konuda km. limiti soruluyor 🤔
  • quote:

Orijinalden alıntı: Automobile Critic

Bana göre 50,000 Km'yi geçmemiş araçlar alınmalıdır.

Turbo olan araçlarda özellikle dikkat edilmelidir.

Hocam 50 bin çok değil mi ?.. 50 bini duyunca tüylerim diken diken oldu , nasıl alıyorsunuz o km.lerdeki araçları 🤔🤔
  • Sürücüsüne bağlı. A kişisi araç uyarı veresiye kadar bakıma gitmez.B kişisi bakımı gelmeden aracın bakımını yapar.

A aracı soğukken gaza abanır, B kişisi motor ısınana kadar oldukça yumuşak kullanır filan filan.

A kişisinin 60binde olan arabasını almaktansa B kişinin 100binde olan aracını alırım.

Tabi benzin/dizel bakarken ağır bakımı yapılmış mı, ağır bakıma ne kadar var bakmak lazım. Bir de kilometre olarak tamamı şehir içi 50bin yapmış araba ile 10bin sehir içi 40 bin şehirler arası yol yapmış 50bindeki araçlar farklı oluyor.

Psikolojik sınır yok bence ama yine de 200binde dizel görünce korkuyor insan
  • Türk milleti olarak araba bakmaktan anlamadığımız için (%99 servis bakımlı olacağını düşünmediğimden) yüksek km'li araç bakmıyorum. ama servis bakımlı olsa bütün ömrü boyunca o zaman japonlarda 300bin km'ye kadar benzinlide yolu var.

Dizel arabayı 50bin km'den sonra almak sürpriz yumurta almak gibi aman kalsın

Özel serviste aracıma bakım yaptırırken dayının biri geldi muhabbet etmeye çalışıyor, en son 4 sene önce bakım yaptırmıştım. Çok km yapmıyorum ama aracıma bakıyorum temizdir filan dediği anda beyin koşarak uzaklaşmıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 15 Eylül 2017; 18:26:39 >
  • Bir tarafta ağır bakımları yapılmamış ve 100 bin km'de bir araç var diyelim, diğer tarafta şanzımanı değişmiş, turbosu değişmiş vs bilimum tüm ağır bakımları yapılmış 200 bin kmde bir araç olsun.İkiside atıyorum 2010 model olsun.Ben o 200 bindeki aracı alırım.Hem fiyat hem bakım avantajı olur.Bunu örnek olarak söylüyorum, genelde araç alırken buna dikkat ederim.
  • Temiz kullanıldı ve bakımları aksatılmadı ise, aracın bilinen kronik sorunu yok ise 200bin km bile alınır, 50bin km'ye çok diyenlere şaşıyorum, 50bin hiçbirşey değil ki düzenli kullanılan bir araç için.
  • Araç temiz bakılmış ise 350-400 bin km ye kadar alırım.
  • 7dreaMSoLdier_ kullanıcısına yanıt
    Aracın yetkili servisini arayıp plaka ile sorgulatın, en son analım km sinden fikir yürütebilirsiniz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.