Şimdi Ara

Araç marş alıyor ama geç çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
15.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aracım chevrolet aveo 1.4 lt lpg li şu an 101k km yi devirdik sormak istediğim şey aracı ilk çalıştırdığımda problem yok ama gün içinde park ettikten sonra gelip tekrar çalıştırdığımda geç çalışıyor marş yiyor ama geç çalışıyor bunun sebebini sormak istedim

Depoda kalan benzini bitmelik olana kadar kullandım lpg yi kapatıp ardından yeni benzin aldım yine aynı problemle karşılaştım. Sizce problem nedir? Benzin filtresi veya pompasıyla alakalı bir sorun olabilir mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bendede 1.0 ibiza var şirket aracı tüplü aynı sorun var motor arzasıda yanıyor lpg ile alakalı diye düşünüyorum

• Ateşleme sistemini kontrol ederek başlamak lazım sonra yatık sistemi kontrol onda benzin pompasının basıncını ölçerek başlamak gerekir
    LPG li araçlar genelde tüpe geçtikten sonra benzin pompasını susturacak ' Kesici Röle '' kullanılmadığı için araç Lpg iken bile benzin pompası basmaya devam ediyor bu da pompanın ömrünü kısaltıyor
  • kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    Benim araçta motor arıza ışığı yanmıyor ama ilk çalışma benzinle olduğundan lpg den şüphelenmedim açıkçası. Bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse artık ona göre Bir yol çizeriz

• Hocam araç sağlıklı bir şekilde marş alıyor ama geç çalışmaya devam ediyor benzin pompası değişince sorun hallolur mu dersiniz?

• kingb04 kullanıcısına yanıt
    Sorunu ögrenmeden masraf yapma derimm bujii buji kablolari kontrol edilmeli sen bi süre benzinde kullan pompa değişmekle düzelmeyebilir masraf agir 50-60tl bişey değil 300-400 tl bahsediyoruz belki aküdür belki bujidir belki marş dinamosudur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten o kadar sağlam bir sanayiye sahip bir ilde yaşamıyorum o yüzden ustalara da güvenim yok ha diyip şunu bunu değiştirelim diyorlar ama eminim ki değiştirmekle bitmiyor dediğiniz gibi 50 60 TL den bahsetmiyoruz bakalım artık yedekte bujim var 4 tane en son 20 bin km önce değiştim bujileri ama aracı aldığımdan beri buji kablolarını değişmedim hiç

• quote:

Orijinalden alıntı: kingb04

Hocam araç sağlıklı bir şekilde marş alıyor ama geç çalışmaya devam ediyor benzin pompası değişince sorun hallolur mu dersiniz?
    Karambole iş yapmayın, Deneme yanılma hem arabanıza hem cebize zarar, Teknik yaklaşım işe sorunu çözün

Önce aracı çalıştırıp tek tek buji kablolarını çekin, çektiğinizde teklemeye başlıyorsa o çektiğiniz sağlam demektir, yok teklemiyorsa sıkıntı var demetir.
    kablolardan sonra bujileri sökün , uçları da erime var mı bakın renklerine bakın sağlam bujilerin renkleri kiremit regine yakın olur.
    buralarda sorun yok ise benzin pompasına bakacağız fakat benzin pompası bir çok araçta benzin deposunun içerisinde şamandıraya entegredir, sökmek zahmetli ve risklidir, o yüzden motor içinden depodan gelen yakıt borusunun ucuna yakıt ölçüm saati bağlayın gelen yakıtta ki basıncı ölçmek gerekir, basın düşük ise benzin pompasını sökmek daha akılcı olur

Kara düzen - deneme yanılma ile araç tamir edilmez, bir profesyonele başvurmanızda fayda var

Sorunu bulmadan değişme zaten belki bu belki şu diyip değişirsen altindan cikamazsin en ufak şeyler ne olabilir bujii değişirsin kablolari değişirsin akü kontrolu yaparsin kayişlari kontrol ettirir gerekirse değişirsin bi süre benzinde kullanirsin gerekirse gaz kelebeği vs va temizlersin bunlar ufak şeyler alla gelen elektronik aksamlar en son pompa veya şarj dinamosu kalir..

• Hocam buji vs değiştirip benzinde kullanacağım umarım düzelir

King kardeş sorunu nasıl çözdün..
    Aynısı benim başımda da ...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Alisahin4206 A kullanıcısına yanıt
    Hocam araç benzin Lpg li olduğu için o zaman hatırladığım bujileri değiştim ve depodaki benzini çeyreğin altına koymadan kullanmaya devam ettim belirli bir süre ondan sonra düzeldi

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Tamam..çok tsk ederim.. bujilere baktirayim bende..

• King kardeş ben ocak ayında bujileri degirtirmisim..ama fazla değişen olmadı.. başka aklımda bir çözüm kaldımi

• Yani başka önerin varmi

Hocam hatırladığım aracı belirli bir süre çeyrek deponun Altına düşürmeden kullandım. Sonrasında düzeldi.(benzin) LPG kullanımına devam ettim.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

LPG'yi dibine kadar bitirin ya da vanadan kapatın. Sonra araç kendi kendine benzine atana kadar LPG'yi açmayı deneyin ki arada kalan da bitsin. Benzinde kullanınca sorun çözülürse LPG regülatörüne bakın. Düzelmezse benzin geri dönüş valfinden şüphelenebilirsiniz.

• goodorevil kullanıcısına yanıt
    Hocam 2 aya yakın gazi kapatip benzinle gezdim..değişen bisey olmadı..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.