Şimdi Ara

1 Haftada Araba Sürmeyi Öğrenebilir miyim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
48
Cevap
0
Favori
6.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 hafta sonra direksiyon sınavım var ve ben fazla pratik yapmadım.Ama yarından sınava kadar günde yarım saat 1 saat filan sürmeye başlıcam yavaştan.Hiçde bilmiyor değilim ama arabayı kaldırmayı filan biliyorum,durmada filan az bi sıkıntı var.Sizce öğrenip geçebilir miyim ?

• aklıma mesleğini söylesem gülümseyeceğiniz birinin: "nasılsa trafikte öğrenir" sözü geldi. 1 haftada öğrenilmez ama biraz çalışırsanız sınavı geçebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dekorasyonankara

aklıma mesleğini söylesem gülümseyeceğiniz birinin: "nasılsa trafikte öğrenir" sözü geldi. 1 haftada öğrenilmez ama biraz çalışırsanız sınavı geçebilirsiniz.
    Bir haftada araba kullanmayı öğrenmek zor iş, bence olmaz yani ama sınavı geçecek yeteneğe sahip olabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: f-a-t-i-h

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    1 hafta da kasaplığı öğrenebilirsin,1 hafta da direksiyon sınavını geçebilecek birşeyler öğrenebilirsin ancak araba sürmeyi öğrenemezsin.
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Heves varsa bir günde bile öğrenirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyzade1978

Heves varsa bir günde bile öğrenirsin.

Alıntıları Göster
    1 haftada trafiğe çıkacak hale gelirsin. Sonra öğreneceğin bir çok şeyle birlikte trafikte ustalaşmaya başlarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunnslinger

1 haftada trafiğe çıkacak hale gelirsin. Sonra öğreneceğin bir çok şeyle birlikte trafikte ustalaşmaya başlarsın.

Alıntıları Göster
    1 haftada sınavı geçecek kadar rahat öğrenirsin.

Ama 1 haftada normal kullanım için ancak makine ile etkileşim kurmayı öğrenirsin.

1 ayda trafiği.

2 3 ay sonrada hem makine(araç) ile koordineli olarak trafikte kendini yönetmeyi öğrenirsin.

Sınavdan arabayı kaldırıp frene basmayı unutmazsan ve çok kötü bir kural ihlali yapmazsan geçersin.

Kuzenim 1. viteste kalkmış ve başka vitese atmadan bitirmiş. Gene de geçmişti.(bayan kendisi).

• quote:

Orijinalden alıntı: Doğan.

1 haftada sınavı geçecek kadar rahat öğrenirsin.

Ama 1 haftada normal kullanım için ancak makine ile etkileşim kurmayı öğrenirsin.

1 ayda trafiği.

2 3 ay sonrada hem makine(araç) ile koordineli olarak trafikte kendini yönetmeyi öğrenirsin.

Sınavdan arabayı kaldırıp frene basmayı unutmazsan ve çok kötü bir kural ihlali yapmazsan geçersin.

Kuzenim 1. viteste kalkmış ve başka vitese atmadan bitirmiş. Gene de geçmişti.(bayan kendisi).

Alıntıları Göster
    Ben hiç sürmeyi bilmiyordum sınava girmeden 1 gün önce 1 saat ders verdi kurs ertesi gün sınavda rahat sürdüm frenlerim biraz sertti ordan puan kırdılar galiba bir kerede stop ettirmiştim. 90 la geçtim kolay kolay kimseyi bırakmıyorlar sende geçersin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasan Paşa

Ben hiç sürmeyi bilmiyordum sınava girmeden 1 gün önce 1 saat ders verdi kurs ertesi gün sınavda rahat sürdüm frenlerim biraz sertti ordan puan kırdılar galiba bir kerede stop ettirmiştim. 90 la geçtim kolay kolay kimseyi bırakmıyorlar sende geçersin.

Artık daha zor diyorlar ama nr kadar doğru bilmiyorum siz ne zaman almıştınız ehliyeti takın zamanda mı?
  • quote:

Alıntıları Göster
    Değil bi hafta bir günde, 2-3 saatte bile öğrenilebilir, YETERKİ ÖĞRETENDE İŞ VE TEKNİK OLSUN.

Etrafında bu işi iyi bilen biri varsa sor araştır, öğretsin, belli teknik ve ince noktaları öğrendikten sonra yapılamayacak şey yok.

Hele 1 hafta ohooo, 1 haftada istenirse (ve gerçekten çalışılırsa), bu iş kapılır.

Misal araba kullanılırken ÖĞRETİLEN en yaygın ve sık hatayı söyleyeyim.

Yanlış: Önce gaza bas sonra debriyajı kaldır.

Doğru: Önce debriyajı yarım kaldır, sonra gaza bas ve debriyajı kaldırmaya devam et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1E1FC651D -- 17 Kasım 2011; 23:16:58 >

• quote:

quote:

Artık daha zor diyorlar ama nr kadar doğru bilmiyorum siz ne zaman almıştınız ehliyeti takın zamanda mı?

Yok ya inanma sen o laflara her önemli sınavdan önce biri çıkıyor bu zor olacak diyor bu arkadaşlar kahin mi yoksa içlerine mi doguyor anlayamıyorum. Ben 2 ay önce aldım ehliyeti merak etme 2 ayda hiç bi degişiklik olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1E1FC651D

Değil bi hafta bir günde, 2-3 saatte bile öğrenilebilir, YETERKİ ÖĞRETENDE İŞ VE TEKNİK OLSUN.

Etrafında bu işi iyi bilen biri varsa sor araştır, öğretsin, belli teknik ve ince noktaları öğrendikten sonra yapılamayacak şey yok.

Hele 1 hafta ohooo, 1 haftada istenirse (ve gerçekten çalışılırsa), bu iş kapılır.

Misal araba kullanılırken ÖĞRETİLEN en yaygın ve sık hatayı söyleyeyim.

Yanlış: Önce gaza bas sonra debriyajı kaldır.

Doğru: Önce debriyajı yarım kaldır, sonra gaza bas ve debriyajı kaldırmaya devam et.

Alıntıları Göster
    direksiyon sınavında kolay kolay kalan olmuyor nedense

ben ehliyet aldığım zaman bayanın teki kenarda bekleyen bize(yaklaşık 20 kişi) vuruyordu az kalsın

• quote:

Orijinalden alıntı: gunnslinger

Alıntıları Göster
    1 haftada trafiğe çıkacak hale gelirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: insomnia__

Alıntıları Göster
    Sol şerit güvenlidir diyen , kırmızılarda devam et tarzı öğretiler yapan öğretmenlere uyma yeter . Bir de hep kemerini tak ... Boş alanda öğrenirsin bi şekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: insomnia__

Alıntıları Göster
    1 haftada sınavı geçecek kadar öğrenirsin ama şoför olamassın. Bol pratik,dikkat ve deneyim kazanarak zamanla bilinçli bir sürücü olabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengiz Ç.

1 haftada sınavı geçecek kadar öğrenirsin ama şoför olamassın. Bol pratik,dikkat ve deneyim kazanarak zamanla bilinçli bir sürücü olabilirsin.

Alıntıları Göster
    1 haftada direksiyon sınavı geçecek kadar tabiki de öğrenebilirsin ama trafiğe alışmak o kadar sürmez.
    Kendine güven, pratik yap, sonuçta arabanın kontrolü sende.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cengiz Ç.

Alıntıları Göster
    öğ-re-ne-mez-sin.ama sınavı geçersinsonra da ben sınavı geçtim nasılsa araba sürmeyi biliyorum diye trafiğe çıkarsın

• quote:

Orijinalden alıntı: RoLaN

öğ-re-ne-mez-sin.ama sınavı geçersinsonra da ben sınavı geçtim nasılsa araba sürmeyi biliyorum diye trafiğe çıkarsın

Alıntıları Göster
    Bütün televizyonlar gazeteler trafikte her yıl binlerce kişi ölüyor diye bas bas bağırıyor ama devlet ciddi bir sınav yapmıyor.Adam sınavda 5 kere stop ettiriyor geri geri gelemiyor ehliyet alıp şöför oldum diye milletin canına kastediyor.O ehliyeti veren adamda demiyorki "yahu ben buna ehliyeti verirsem yarın bigün bana çoluk çocuğuma çarpmayacağı ne malum?"
    Duruma baksana 1 günde bile öğrenirsin diyenler var.O derece ucuz işte bu ülkede insan canı.Merak etme kardeşim doğru söylüyorlar 1 gün çalışsan yinede alırsın o ehliyeti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Klise Adam

Bütün televizyonlar gazeteler trafikte her yıl binlerce kişi ölüyor diye bas bas bağırıyor ama devlet ciddi bir sınav yapmıyor.Adam sınavda 5 kere stop ettiriyor geri geri gelemiyor ehliyet alıp şöför oldum diye milletin canına kastediyor.O ehliyeti veren adamda demiyorki "yahu ben buna ehliyeti verirsem yarın bigün bana çoluk çocuğuma çarpmayacağı ne malum?"
    Duruma baksana 1 günde bile öğrenirsin diyenler var.O derece ucuz işte bu ülkede insan canı.Merak etme kardeşim doğru söylüyorlar 1 gün çalışsan yinede alırsın o ehliyeti.

Alıntıları Göster
    ehliyet alıp ne yapacaksın, al akbilini paşa paşa trafik derdi çekmeden işine git, okuluna git...

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtem

ehliyet alıp ne yapacaksın, al akbilini paşa paşa trafik derdi çekmeden işine git, okuluna git...

Alıntıları Göster
    trafikte binlerce ölümün sebebi acemilik değil.
    tam tersine, iyi şöför olduğunu zannederek, kural ihlali yapmaktan geçiyor.
    kurallara uymazsan, kaza yaparsın. ihlal ne kadar fazla ise, yaralanma ve öllüm oranı o kadar fazla.
    bir acemi kaza yapabilir ama ölümlü kazaya sebebiyet verme olasılığı çok azdır bence.
    acemileri kasaplıkla suçlamak haksızlıktır diye düşünüyorum.
    sorunun cevabına gelince 1 haftada ehliyet alırsın.
    1 ayda herşeye alışırsın.
    ondan sonra trafikte geçirdiğin her an senin için tecrübe olmuş olacak.
    mesela ben, uykulu araba sürmenin tehlikeli olduğunu bilirdim.
    ama uykulu araba sürerek yoldan çıkıp kaza yapmaktan ölümden döndükten sonra idrak edebildim uykulu araba sürmenin tehlikesini.
    1. durum bilgi idi.
    2. durum tecrübe idi.
    kurallara uyarak, kazasız belasız günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derememo -- 18 Kasım 2011; 9:34:54 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.