U

Binbaşı
03 Ağustos 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 75 (Bu ay: 5)
Gönderileri

Bir gün dünyamıza başka bir uzaylı medeniyetin geldiğini ve bize iki seçenek sunduğunu düşünelim;

1. Birinci seçenekte dünyada kalıp hayatımıza devam ediyoruz (şu an doğada yaşayan vahşi hayvanların yaptığı gibi)

2.Diğer seçenekte bizi alıp gezegenlerine veya evlerine vs. götürecekler. Hayat süremiz önemli ölçüde artacak, yemek, su, barınma gibi masrafları düşünmemiz gerekmeyecek, ömrümüz neredeyse iki katına çıkacak ama öte yandan gidebileceğimiz yerler sınırlı olacak (mesela uzaylının evinde kalıcaz sürekli), bir ihtimal kısırlaştırılma ihtimalimiz veya eş bulamama ihtimalimiz olacak (yine aynı şekilde bizlerin evlerimize aldığımız evcil hayvanlar gibi

Buradaki soru şu; siz olsanız hangisini seçerdiniz? veya insan hangisinde mutlu olurdu?

Malum pandemi var. Ama insan yine de bir kafa dağıtmak istiyor. Ailecek veya arkadaşlar ile gidilecek olsa sizce hangisi daha iyi ve mantıklı olur?

Otel tabiki daha konforlu olacaktır ama malum hastalık riski korkutuyor, öte yandan kamp işinde mümkün olduğunca biz bize olacağız, daha az konforlu olacak ama hastalık riski de en az kampta olur sanırım. Siz olsanız aileniz ile hangisini tercih ederdiniz?

250 Bin maksimum bütçe ile siz olsanız hangisini alırdınız?

Gelenler:

Gedson Carvalho Fernandes

DeAndre Roselle Yedlin

Halil İbrahim Dervişoğlux

Henry Onyekuru

Mostafa Mohamed Ahmed Abdalla

Gidenler:

Ali Yavuz Kol

Mbaye Diagne

Sekidika

Gidenlerden herkes memnundur sanırım ama gelenlerden onyekuru ve yedlin bence gayet iş yapar oyuncular bizde. Diğerleri için bir şey diyemiyorum. Sizce işe yararlar mı?

Şöyle üç beş sene öncesine kadar almayacak bile olsam malum sitede vs takılmaktan, araç videoları izlemekten falan çok daha fazla zevk alırdım. Şimdilerde nedense o eski hevesim kalmadı. Sizde durumlar nasıl?
Bu konuda açıkçası biraz şüphelerim var. En basitinden neyin akıllı yaşam belirtisi olduğu konusunda çok da emin değiliz bence.

Örneğin bazı karıncalar tarım ve hayvancılık ile uğraşıyor;
https://www.youtube.com/watch?v=TmndmRuTjWM

Kendilerince bir arada yaşadıkları bir toplumları, bir şekilde yönetim biçimleri, kendilerine özgü iletişim şekilleri ve hatta kompleks yapıları var.

Bu şartlar altında karıncaların akıllı yaşam olup olmadığından söz edilebilir mi bir değerlendirmek lazım.

İleride de bir gezegende benzer bir tür ile karşılaşsak onları akıllı yaşam olarak değerlendirir miydik? veya akıllı yaşamdan kastımız ancak bizden daha ileri teknolojiye sahip bir medeniyet mi olurdu? O zaman da onlar bize akıllı yaşam değilsiniz dermiydi sizce?
Elimdeki aracı satıp, üstüne biraz ekleyip bir ev almak istiyorum. Sonrasında 100 bin civarına bu iki araca bakıyorum.

İş gereği nispeten karizma bir araç istediğim için bu ikisine baktım. Sizce hangisi daha iyidir. Veya siz olsanız ne alırdınız?
Malum daha önceden chevrolet çekilince herkes o araçlar alınmaz diyor. Honda da çekileceğini açıklamış durumda.

Böyle olursa bundan sonra Honda için de alınmaz ikinci eli yok denir mi sizce?
Hakkında
Forum İmzası:
özlü sözler yazacaktım ama durdum, o zamanlar eskilerde kalmış. vaz geçtim yazmaktan...
Sistem ve Tercihleri
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH’de
Nerede: Konu listesine bakıyor.
Son Giriş: 8 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 5 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.347
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 75.727 (Bu ay: 769)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.667 (Bu hafta: 4)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.