Yüzbaşı
18 Kasım 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 87 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selamlar saygılar arkadaşlar.Lafı dolandırmadan durumu açklayıp konuya geleceğim.Yaklaşık 8-9 ay önce bir sistem topladım.Burdaki arkadaşlarında çok katkısı oldu.Hepsi sağolsunlar.Topladığımız sistemin özellikleri Ryzen 3600 Gskill Ripjavs 3600 mhz 2x8 16 gb ram xfx rx580 8 gb Asus prime X570-p anakart cooler master thunder power cooler master kasa 1 tb ssd 2 tb hdd

Sistem güzel oldu ileriye dönük güncellenebilir bir sistem oldu.Lakin bazı sebeplerden dolayı bir laptop ihtiyacımız doğdu.Sorum şu ki Hp omen serisi i7 9750H işlemcili 16 gb 2x8 şeklinde ram rtx 2070 144 hz 1080p bir laptobu arkadaşım 9-10 bin tl civarına yurtdışından bulmuş ekran kartı sanırım düz 2070 modeliymiş mobil modeli değilmiş.Siz ne dersiniz alınır mı?İlk etapta kasayı satma niyetim yok aslında ama maddi açıdan sıkışırsam elden çıkarmam gerekebilir.Normalde kasamı güncellemeyi düşünmüştüm lakin ihtiyaçlar değişince durum böyle oldu.
Arkadaşlar türknetin böyle bir girişimi var mı bilmiyorum.Lakin varsa bile 25 tl'ye iphone 11 yada Samsung Galaxy s20 yada Macbook pro vereceklerinide sanmıyorum.Kısacası türknet ismi kullanılarak bir dolandırıcılık girişiminde bulunuluyor sanırım.

@TürknetDestek
https://www.youtube.com/watch?v=G_nu8jhv3fM&feature=youtu.be

1660 super ve ti alacakken tuf olduğunu görüp vazgeçen arkadaşlar Bu videoyu izleyin.
Merhabalar sevgili forum kullanıcıları.Yeni bir sistem topladım.Tabi sona yaklaştığımızda ayırdığım bütçe bir hayli erimişti.Bu sebeple birkaç ay içerisinde yeni ve güçlü bir ekran kartı alma niyetim var.O yüzden sisteme şimdilik idareten bir kart lazım.Aklımda gtx 1650 super,rx 570 8 gb ve rx580 8 gb modelleri var.Eğer 2. El uygun fiyata rx590,gtx1070 veya 1660super bulabilirsem garantisi olması şartıyla tabi onlardan birini tercih edebilirim.Birkaç ayada zaten 2070super falan düşünüyorum.Normalde 5700xt alacaktım ama şu siyah ekran problemini o kadar sık duyar olduk ki biraz uzaklaşmaya başladım karttan.Monitörüm 144 hz 1 ms 1080p bir monitör.2080super almamın gereksiz olacağını düşündüm bu sebeple.Oynayacağım oyunların geneli rekabetçi oyunlar bu sebeple 2070super fazlasıyla yetecektir diye düşünüyorum.1650super kartı 0 alabilirim yada garantili düzgün olduğuna inandığım bir kart olursa 2. Elde tercih edebilirim.rx570 ve 580'i direk 2. El düşünüyorum.Tabi yine garantili olmak kaidesiyle.Rx570de garanti bulmam zor gerçi.

Sistem özelliklerim: Ryzen 3600, Asus x570-p, gskill 3600 mhz cl18 ram, coolermaster kasa ve coolermaster thunder 600w psu 1 tb sata ssd daha sonra 500 gb m2 eklenecek.2 tb 7200 rpm hdd.
Evet arkadaşlar sorum başlıktaki gibi.Bazı durumlarda kart servislik dahi oluyormuş sanırım.Nedir buna neden olan.Bilen arkadaşlar mesajlarında güzel bir Şekilde anlatırlarsa sevinirim.Bu konuyu bios güncelleyeceklere rehber olması açısından açıyorum ki görüp ona göre işlem yapsınlar.Mesela benim asus x570 anakartım internet üzerinden güncelleme alabiliyor.Lakin eski sistemi olanlar yada bu tarz internetten güncelleme alamayan anakartlar için durum daha farklı.Tabiki de markaya göre bios güncellemelerini YouTube'da aratıp bulabilirsiniz.Özellikle technopat bu konuda çok güzel rehberlere sahip hem videolu hemde yazılı şekilde anlatmışlar.Ama burada da bir konu dursun isterim ben.Foruma girip araştıracak olan arkadaşların önüne çıksın konu Yararlansınlar.
Arkadaşlar selamlar.zyxel vmg3312-b10b modeme sahibim.Türknet kullanıyorum.Bu modemin 5ghz özelliği varmıdır.Varsa nasıl aktifleştirebilirim.Bu konudan pek birşey anlamdığım için yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Dostlar cihazda dahili MP3 player gelmedi siz ne kullanıyorsunuz ne önerirsiniz
Kaç bin km'ye kadar benzinli /dizel araç alırsınız. Sizin için sınır nedir? Çoğunuz haklı olarak iyi bakıldığında çok yüksek km'lerdeki araçları alacağınızı söyleyebilirsiniz. Ama piyasada dolaşırken kendinize üst sınır olarak kaç km belirliyorsunuz.
Ya dostlar golf 7 alacağım. Konusunuda açmıştım. Ama şimdi aklıma takılan Midline Plus alsam rahat edebilir miyim.Komşumuzun 1.2 tsı Midline Plus aracına bindiğimde daha önce bindiğim comfortline araçtan farkları;
En önemlisi direksiyon. Direksiyon bomboş hız sabitleyici yandaki kolda sanırım. Multimedia kullanımını ise ekrandan yapıyorsunuz.Onun dışında en çok dikkatimi çeken ise koltuklar. Daha önce bindiğim araçta alacantara koltuklar vardı.Hissini çok sevmiştim. O kumaş midline plus'ta yok.Komşumuzun aracında hız sabitleyici,bluetooth,usb,park sensörü Vs. Vardı bunlarda sonradan eklenmiş sanırım düz midline plus'ta bunlarda yokmuş. Sizce alınır mı yoksa comfortline araçlara mı bakayım. Midline plus ucuz olduğu için almam daha olası comfortline beni biraz zorlar.
Arkadaşlar bu aralar araba alma niyetindeyim baktığım marka modellerde de ilanlarda gezerken birçok hasar kayıtlı araç görüyorum. Ama anlayamadığım bir konu var. Şimdi araç 15 tane ayrı küçük kaza yapmıştır 20,30 bin hasar kaydı çıkar anlarım. Ama adamın atıyorum 28 bin lira hasar kaydı var.Başka bir aracın 15 bin hasar kaydı var.28de birşey yazmıyor ama 15 bin hasar kaydı olan araçta ağır hasar kayıtlı görünüyor. Nedir bu işin mantığı. Ayrıca ağır hasar kaydı aracın değerine yaklaşınca yada geçince yada sigorta kasko şirketlerinin belirlediği hasar miktarına ulaşınca oluşmuyor muydu. Aracın yılına bakıyorum 2015 aracın o yılki 0 fiyatına bakıyorum atıyorum 70 bin tl ama 15 bin tl ağır hasar kayıtlı çıkmış 70 bin nere 15 bin nere yarısını bırak çeyreği bile değil nasıl ağır hasar kayıtlı çıkabiliyor.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Takım
Fenerbahçe
Steam
Steam
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.215
İkinci El Bölümü Mesajları: 8
Konularının görüntülenme sayısı: 24.631 (Bu ay: 45)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 178 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.