Şimdi Ara

psikiyatriste gidip sorunlarından terapi ile kurtulan var mı? YARDIM....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
47
Cevap
1
Favori
14.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR BU ARALAR BAYA KÖTÜYÜM PSİKOLOJİK OLARAK...İYİ Bİ PSİKİYATRİST ÖNERDİLER AMA HEM PAHALI HEM DE BİLMİYORUM İŞE YARAR MI???? KONU ŞU: İLAÇLA FALAN DEİL DE TERAPİ YAPARAK ESKİDEN KALMA KORKULARINIZI, ENDİŞELERİNİZİ HALLEDEBİLEN PSİKİYATRİST OLDU MU? PSİKİYATRİSTEN YARDIM ALAN ARKADAŞLAR BİLGİ VERİRLERSE SEVİNİRİM....

• yok mu yardımcı olacak?
  • anskiyete olmuştum bir dönem. terapi görmedim. 5 ay kadar ilaç tedavisi kullandım. çok şükür yendim. herşey insanın kafasında bitiyor. sorununu internette araştırıp aman geçmez, ömür boyu böyle kalacaksın yorumlarını okursan hiç düzelemezsin. internetten sağlık araştırmayın çok sakat durum. herkes herşeyi yazıyor -bilen de bilmeyen de-
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sulu Çor Kağan

anskiyete olmuştum bir dönem. terapi görmedim. 5 ay kadar ilaç tedavisi kullandım. çok şükür yendim. herşey insanın kafasında bitiyor. sorununu internette araştırıp aman geçmez, ömür boyu böyle kalacaksın yorumlarını okursan hiç düzelemezsin. internetten sağlık araştırmayın çok sakat durum. herkes herşeyi yazıyor -bilen de bilmeyen de-
    psikiyatriste gidip sorunlarından terapi ile kurtulan var mı?

Yok
  • quote:

anskiyete olmuştum bir dönem. terapi görmedim. 5 ay kadar ilaç tedavisi kullandım. çok şükür yendim. herşey insanın kafasında bitiyor. sorununu internette araştırıp aman geçmez, ömür boyu böyle kalacaksın yorumlarını okursan hiç düzelemezsin. internetten sağlık araştırmayın çok sakat durum. herkes herşeyi yazıyor -bilen de bilmeyen de-
    çocukluktan kalma şeyler var ama kafada bitircek gibi deil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: teacher3401

çocukluktan kalma şeyler var ama kafada bitircek gibi deil...

Alıntıları Göster
    Tüm psikiyatristler ilaç kullandırmaya bakar.İlaçsız tedavi eden psikiyatrist pek görülmemiştir ama bulursan ne mutlu.
    Ayrıca sakın ama sakın antidepresan kullanmak gibi bir hata yapma.Duyduğuma göre zekayı geriletip insanı sersemletiyormuş.Koyun gibi olup herşeye eyvallah diyormuşsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Tüm psikiyatristler ilaç kullandırmaya bakar.İlaçsız tedavi eden psikiyatrist pek görülmemiştir ama bulursan ne mutlu.
    Ayrıca sakın ama sakın antidepresan kullanmak gibi bir hata yapma.Duyduğuma göre zekayı geriletip insanı sersemletiyormuş.Koyun gibi olup herşeye eyvallah diyormuşsun.

işte bundan bahsediyorum. bilen bilmeyen herkes yazar internette. belki senin çaren o ilaçda ancak bu gibi arkadaşların yorumlarını dikkate aldığın için iyileşemeyeceksin. olay bu.
  • quote:

quote:

işte bundan bahsediyorum. bilen bilmeyen herkes yazar internette. belki senin çaren o ilaçda ancak bu gibi arkadaşların yorumlarını dikkate aldığın için iyileşemeyeceksin. olay bu.

Alıntıları Göster
    psikiyatrist ilaç verir genelde. psikolog a git terapi için

• quote:

Orijinalden alıntı: YodaTheMaster

quote:

Annem kaç sene tedavi gördü ilaçlarla.Hala daha der o ilaçlar beni sersem etti kafam hiçbirşeye basmıyor artık diye.
    Ayrıca antidepresanların zeka geriliği yarattığı bilim dalındada kanıtlandı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YodaTheMaster

quote:

Annem kaç sene tedavi gördü ilaçlarla.Hala daha der o ilaçlar beni sersem etti kafam hiçbirşeye basmıyor artık diye.
    Ayrıca antidepresanların zeka geriliği yarattığı bilim dalındada kanıtlandı.

Alıntıları Göster
    psikiyatri ilaçları beyni bozar duygu kaybın olur ayrca ömür boyu düzelmessin hastalık tekrar eder beynin yine ilaç ister

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Uzun süreli ilaçla tedavilerde iyileşiliyor %90. Ben 1 seneye yakın antidepresan kullandım aynı sırada terapi tarzında bişeyde gördüm. ilaçlarımı bıraktıktan sonra 5-6 ay düzeldim ilaçları kullandığım gibi iyi oldum. Ama sonra tekrar eski halime döndüm. İlaçlar kötüdür sersemletir bağımlılık yapar gibi söylemlere kanma. Doktor en az 6 yıl okuduktan sonra karşında duruyor. İlaçların olayı şu şekilde, ilaçları kullandığın zaman umursamazlık, kafaya takmama gibi durumlar oluşuyor.Uzun süre bu duruma bünye alışıyor yani kafaya takma, iyi hissetmeme durumlarını unutmaya başlıyor. İlaçları bıraktığında ise bu alıştığın kafaya takmama vb. durumlar sürüyor. Tabi ne kadar sürede bu durum senin doğal davranışın olur o bünyeye göre değişir. Ama şunu söyleyeyim karşılıklı diyalogla çözülecek sorunların varsa bunları kendinde çözebilirsin. ki zaten sen çözemediğin için doktora gidiyorsan ilaçta kullanabilirsin bence. Hastalığa göre değişiyor ama tedavi süreside min 2 yıl falandır.

• quote:

Orijinalden alıntı: baris195

psikiyatri ilaçları beyni bozar duygu kaybın olur ayrca ömür boyu düzelmessin hastalık tekrar eder beynin yine ilaç ister

Alıntıları Göster
    beyler ben de onu söylüyorum, konu ilaç deil...terapi yöntemleriyle tanışan var mı ve işe yarıyomu????
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Hocam bir zaman öncesine kadar psikopatın önde gideniydim,bildiğin psikopat. Doktor ileri derecede paranoya demişti. İlacı bi süre kullanıp bırakıyordum düzelmiyordu çünkü. Sinirlendiğim an etrafımda kırılmadık şey bırakmazdım, monitörümü kırdığımı bilirim, kapı çerçeve indirdiğimi bilirim. Aklımdaki küçük ayrıntıları düşüne düşüne içinden çıkamayınca sinirden ağladığımı bilirim. O öyle miydi, bu böyle miydi, o nasıl yaptı, o o anda nerde durdu vs. Yani kıl tüy ayrıntıları. Sonra bi ilaca başladı doktor. Mucize gibi. 179 derece değiştim. Sakin bi insan oldum artık. Sinirlendiğim zaman öfkemi kontrol altına alabiliyorum. Paranoyaklık tamamen bitti, biri bişey söylediğinde içimde kurmadan inanıyorum. Hemde gittiğim psikiyatrist devlet hastanesi psikiyatristiydi. Gayetde güzel konuşuyor, dinliyor seni.

Ha gelgelelim insanların ilaç korkusuna. Bazı şeyler vardırki sağlıksız düşünme başladığı an, istesende değiştiremezsin. Çünkü değiştirmeye çalıltığın şeyi sağlıklı düşünemiyorsun. Bu yüzden ilaca ihtiyaç duyuyorsun. İlaç seni sağlıklı düşünmeye itiyor. Öyle denildiği gibi yok antidepresanlar moronlaştırıyor, yok herşeye eyvallah havası yaratıyor falan yok hocam. Ben şuan günde 2 tane antidepresanvari ilaç alıyorum ve çokta memnunum. Bir diğer noktaya değinirsek, antidepresanlar bağımlılık yapar mı? Yapmaz hocam. Ben kendimi denemek için bazı günler içmiyorum ilacımı, hiçte öyle aman ilacımı içmeliyim yoksa delireceğim tarzı bi düşünüş olmuyor.

Ben doktora gittiğimde aynen şöyle dedim: "Bak hocam bana vereceğin ilaç beni mal gibi uyutmasın, moronlaştırmasın artı hayvan gibi yedirmesin. Bunlardan birini görürsem kendimde olağan dışı, o ilaçları kafandan aşağı dökerim"

Adam nasıl ilaç verdiyse süper bi insan oldum artık, hem etrafımdakiler huzurlu kavga dövüş yok, hem kendim huzurluyum kafamda milyon tane düşünce yok.

Velhasıl kelam: Doktora git..

Edit: Terapi tırı vırı iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondris -- 13 Temmuz 2011; 23:32:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mitokondris

Hocam bir zaman öncesine kadar psikopatın önde gideniydim,bildiğin psikopat. Doktor ileri derecede paranoya demişti. İlacı bi süre kullanıp bırakıyordum düzelmiyordu çünkü. Sinirlendiğim an etrafımda kırılmadık şey bırakmazdım, monitörümü kırdığımı bilirim, kapı çerçeve indirdiğimi bilirim. Aklımdaki küçük ayrıntıları düşüne düşüne içinden çıkamayınca sinirden ağladığımı bilirim. O öyle miydi, bu böyle miydi, o nasıl yaptı, o o anda nerde durdu vs. Yani kıl tüy ayrıntıları. Sonra bi ilaca başladı doktor. Mucize gibi. 179 derece değiştim. Sakin bi insan oldum artık. Sinirlendiğim zaman öfkemi kontrol altına alabiliyorum. Paranoyaklık tamamen bitti, biri bişey söylediğinde içimde kurmadan inanıyorum. Hemde gittiğim psikiyatrist devlet hastanesi psikiyatristiydi. Gayetde güzel konuşuyor, dinliyor seni.

Ha gelgelelim insanların ilaç korkusuna. Bazı şeyler vardırki sağlıksız düşünme başladığı an, istesende değiştiremezsin. Çünkü değiştirmeye çalıltığın şeyi sağlıklı düşünemiyorsun. Bu yüzden ilaca ihtiyaç duyuyorsun. İlaç seni sağlıklı düşünmeye itiyor. Öyle denildiği gibi yok antidepresanlar moronlaştırıyor, yok herşeye eyvallah havası yaratıyor falan yok hocam. Ben şuan günde 2 tane antidepresanvari ilaç alıyorum ve çokta memnunum. Bir diğer noktaya değinirsek, antidepresanlar bağımlılık yapar mı? Yapmaz hocam. Ben kendimi denemek için bazı günler içmiyorum ilacımı, hiçte öyle aman ilacımı içmeliyim yoksa delireceğim tarzı bi düşünüş olmuyor.

Ben doktora gittiğimde aynen şöyle dedim: "Bak hocam bana vereceğin ilaç beni mal gibi uyutmasın, moronlaştırmasın artı hayvan gibi yedirmesin. Bunlardan birini görürsem kendimde olağan dışı, o ilaçları kafandan aşağı dökerim"

Adam nasıl ilaç verdiyse süper bi insan oldum artık, hem etrafımdakiler huzurlu kavga dövüş yok, hem kendim huzurluyum kafamda milyon tane düşünce yok.

teşekkür ederim...hala kullanıymusun ilacı... ilacı kullanmayı tamamen bıraktıysan bu sakinliğin devam ediyo mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: teacher3401

quote:

teşekkür ederim...hala kullanıymusun ilacı... ilacı kullanmayı tamamen bıraktıysan bu sakinliğin devam ediyo mu?

Alıntıları Göster
    Son birkaç gündür içmiyorum ilacı, gayette sakinim hocam,etrafımdakiler bile görüyor değişimi.

• quote:

Son birkaç gündür içmiyorum ilacı, gayette sakinim hocam,etrafımdakiler bile görüyor değişimi.

Alıntıları Göster
    amaç sana senin duymak istediklerini 2 inci kanaldan söylemektir. kendini düşün zarar verecek seyler yapma yı çevirir çevirir söyler sende
    ağzında ki 1 damla balla lord oldum sanırısın saçmalık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hussein Genghis

amaç sana senin duymak istediklerini 2 inci kanaldan söylemektir. kendini düşün zarar verecek seyler yapma yı çevirir çevirir söyler sende
    ağzında ki 1 damla balla lord oldum sanırısın saçmalık

Alıntıları Göster
    Bir zamanlar bir yerlerde kurbağaların yarışı varmış. Hedef en yüksek kuleye ulaşmakmış. Birçok kişi bu yarışı izlemek ve onlara destek vermek için biraraya toplanmışlar. Ve yarış başlamış. Gerçekte insanlar kurbağaların kulenin en tepesine ulaşmalarının mümkün olabileceğine inanmamışlar ve tüm duyulan sözcükler hep aynı olmuş : "Ne acı !!! Hiçbir zaman yapamayacaklar!" Hiçbir zaman yapamayacaklar!" Bütün kurbağalar pes etmeye başlamış, sadece tırmanmaya devam eden bir tanesi kalmış. Seyirciler şöyle haykırıyormuş: "... Ne acı !!! Hiçbir zaman yapamayacaklar!..." Ve kurbağalar yenilgiyi kabul etmişler sadece devam etmekte ısrarlı olan bir kurbağa kalmış. Sonunda tüm kurbağaların gücü tükenmış ve pes etmişler, sadece yanlız kalan ve inanılmaz mücadele gösteren ve kulenin tepesine ulaşmayı başaran o kurbağanın bu inanılmaz mücadelesini ve nasıl başardığını diğerleri bilmek istemişler. İçlerinden bir tanesi ona doğru yaklaşmış ve yarışı nasıl bitirmeyi başardığını sormuş. Ve ne olmuş biliyormusunuz kurbağanın sağır olduğunu farketmişler. o kurbağa ne seyredenleri, ne seyredenlerin negatif konuşmalarını, hayıflanmalarını hiç bişiyi duymamış. Hiçbir zaman, negatif olmak gibi kötü alışkanlıkları olan insanları dinlemeyin..
    çünkü onlar kalbinizin en iyi isteklerini çalarlar.! Her zaman duyduğumuz ya da okuduğumuz kelimelerin gücünü kendinize hatırlatın. İşte bu yüzden her zaman pozitif düşünmelisiniz.
    Sonuç: Her zaman size, hedeflerinize ulaşamayacağınızı ya da hayallerinizi gerçekleştiremeyeceğinizi söyleyen kişilere karşı sağır olun.

Bu olayı çok iyi özetliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sistemin Kurbanlarıyız -- 14 Temmuz 2011; 12:38:04 >

• quote:

Fazla bilmişler iş başında

psikiyatr ilaçla tecavi eder ilaçsız tedavi diye bişey yoktur. çoğu zaman işe yarar ama ilk önce şunu bilmeklazım psikolojik tedaviler 3 aydan kısa sürmez 6 ayda sonuca ulaşırsın sbırlı olmalısın unutmaki bu hale bianda gelmedin bi andada kurtulamazsın

psikolog ise konuşarak benzeri terepilerle tedavi eder çok içe kapanık insanalrda pek işe yaramaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: NightHound

quote:

psikiyatr ilaçla tecavi eder ilaçsız tedavi diye bişey yoktur. çoğu zaman işe yarar ama ilk önce şunu bilmeklazım psikolojik tedaviler 3 aydan kısa sürmez 6 ayda sonuca ulaşırsın sbırlı olmalısın unutmaki bu hale bianda gelmedin bi andada kurtulamazsın

psikolog ise konuşarak benzeri terepilerle tedavi eder çok içe kapanık insanalrda pek işe yaramaz

Alıntıları Göster
    istanbul tıp fakültesi(çapa)ya gitmiştim karabasan için kurtuldum

• quote:

Orijinalden alıntı: NightHound

quote:

önce yaşın büyüsün insanın 12 yaşındaki düşüncesiyle 25 yaşındaki düşüncesi bir olmaz benim gibi 10 sene psikiyatri kitapları oku sonra konuş er nikli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris195 -- 14 Temmuz 2011; 12:48:32 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.