Şimdi Ara

Eşim Uykuda Korkuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
76
Cevap
1
Favori
31.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 15 günlük uzaklaştırma ardından ilk konum...

DÜn gece sahurda yemek hazırlamak için annem eşimin yananına giderek anahtarı almak istedi. Fakat o anda eşim uykusunda bağıra bağıra kalktı. Bundan önce 2 defa daha oldu korkarak uyanması. 8 aylık evliyim. Acaba bunun tedavisi nasıl psikoloğa mı götürsem yoksa muska gibi şeyler yapan hocalar var.

• Ben 15 yıldır aynı mevzuyla başbaşayım hocam. Eğer sonra rahat uyuyabiliyorsa bırakın kendi haline. Ama ben korkuyorum diyorsanız siz psikologa gidin :D cok ciddiye alınacak birşey değil yani özetlemek gerekirse.
  • Muska yapan kişileri tv lerde görüyoruz zira bu muskayı erbabıyla yapan kişiler istisna tabi.Bana göre günümüz çağında oturup eş ile konuşmalı sorun neyse çözmeli ve insan uyku esnasınad bagırarak kaldırılmamalı,korkutmamalı.Gerekirse psikoloji tedavsi görmeli.
  • Çok yorgunsa uykuya yeni dalmışsa olabilir. Bana da bir kaç kez olmuştu ama dediğim gibi işten gelip uyuyakalmıştım, odanın kapısı birden açılıp seslenince noldu nerdeyim gibi korkmuştum.

Uyandırma kısmında yukardaki arkadaşın da dediği gibi bağırmadan veya dokunmadan uyandırmak en iyisi. Tavsiyem kısık sesle seslenin veya hiç seslenmeyip evin veya odanın içinde hafif gürültü yapabilirsiniz.(Örneğin ben mutfaktaki bulaşık sesine veya annemin odaya girip dolabı kapatmasına veya sandalyenin biraz sürüklenmesine uyanırım)

Aslında büyütücek bir konu değil ama yine de tavsiyelerimi yazdım.

Hacı hoca işlerini tavsiye etmem biliyosanız kendiniz bir dua okuyun. (Bir tanıdığımın başına muska vb. işleri yüzünden kötü şeyler geldi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sing_a_song -- 16 Ağustos 2011; 11:40:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoRuK_Ve_OTeSİ

Ben 15 yıldır aynı mevzuyla başbaşayım hocam. Eğer sonra rahat uyuyabiliyorsa bırakın kendi haline. Ama ben korkuyorum diyorsanız siz psikologa gidin :D cok ciddiye alınacak birşey değil yani özetlemek gerekirse.

Valla hacı sen belki kafana takmayabilirsin ama ben nedense takıyorum ve eşimde takıyor...

quote:

Orijinalden alıntı: Just_Savagery

Muska yapan kişileri tv lerde görüyoruz zira bu muskayı erbabıyla yapan kişiler istisna tabi.Bana göre günümüz çağında oturup eş ile konuşmalı sorun neyse çözmeli ve insan uyku esnasınad bagırarak kaldırılmamalı,korkutmamalı.Gerekirse psikoloji tedavsi görmeli.

Hacı ben adana da yaşıyorum kozan ilçesinde Tılan köyünde bir hoca var genelde küçük çocukları götürürler 2 defa götürürler okur üfler 1 ay içerisinde de geçiyor ben çocukluğumdan beri bilirim o hocayı belki internette vardır bilgili hiç bakmadım ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GokhanAtas -- 16 Ağustos 2011; 11:35:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Moruk Ve Ötesi

Ben 15 yıldır aynı mevzuyla başbaşayım hocam. Eğer sonra rahat uyuyabiliyorsa bırakın kendi haline. Ama ben korkuyorum diyorsanız siz psikologa gidin :D cok ciddiye alınacak birşey değil yani özetlemek gerekirse.
    e karanlıkta uyanıyor ve odadakini tanımıyor. tabii korkucak.
  • annene söyle eşin uyurken yanına anahtar falan almaya gitmesin sorun çözülecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GokhanAtas

quote:

Orijinalden alıntı: MoRuK_Ve_OTeSİ

Valla hacı sen belki kafana takmayabilirsin ama ben nedense takıyorum ve eşimde takıyor...

quote:

Orijinalden alıntı: Just_Savagery

Muska yapan kişileri tv lerde görüyoruz zira bu muskayı erbabıyla yapan kişiler istisna tabi.Bana göre günümüz çağında oturup eş ile konuşmalı sorun neyse çözmeli ve insan uyku esnasınad bagırarak kaldırılmamalı,korkutmamalı.Gerekirse psikoloji tedavsi görmeli.

Hacı ben adana da yaşıyorum kozan ilçesinde Tılan köyünde bir hoca var genelde küçük çocukları götürürler 2 defa götürürler okur üfler 1 ay içerisinde de geçiyor ben çocukluğumdan beri bilirim o hocayı belki internette vardır bilgili hiç bakmadım ama

Alıntıları Göster
    En azından ramazan süresince 5 vakit namaz kılsın, namaz evdeki kötülükleri görünmeyenleri uzaklaştırıyor. Eşiminde başına geliyodu geçen sene, kaç gece yarısı uyanıp çok korkuyorum dediğini bilirim, görünmeyenler geceleri çok dolaşıyo hocam evlerde, özellikle bayanlara olur helede özel günlerinde, ayetel kürsiyi yatmadan okumak ve duvara asmak'da iyi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expander_ -- 16 Ağustos 2011; 11:39:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hirbag

annene söyle eşin uyurken yanına anahtar falan almaya gitmesin sorun çözülecektir.
    aynı sorun bendede var hiç düşünmedim psikoloğu felan . bazen hoşuma gidio gece korkmak. aksiyon felan oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hirbag

annene söyle eşin uyurken yanına anahtar falan almaya gitmesin sorun çözülecektir.
    Muska filan hurafe, hikaye, boş işlerle uğraşmadn doktora görünün, bağırması çok normal değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

Muska filan hurafe, hikaye, boş işlerle uğraşmadn doktora görünün, bağırması çok normal değil.

Kesinlikle
  • quote:

Orijinalden alıntı: expander_

En azından ramazan süresince 5 vakit namaz kılsın, namaz evdeki kötülükleri görünmeyenleri uzaklaştırıyor. Eşiminde başına geliyodu geçen sene, kaç gece yarısı uyanıp çok korkuyorum dediğini bilirim, görünmeyenler geceleri çok dolaşıyo hocam evlerde, özellikle bayanlara olur helede özel günlerinde, ayetel kürsiyi yatmadan okumak ve duvara asmak'da iyi geliyor.

katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: zamazingo7

quote:

katılıyorum

Alıntıları Göster
    psikyatri diyorum ben...

• quote:

Oldu olacak eve firewall kurun bu nedir yahu!
  • quote:

Orijinalden alıntı: kıraslan

psikyatri diyorum ben...

Alıntıları Göster
    Manevi rahatlık hissetmesi için dua okusun. Manevi olarak gerçekten çok faydası oluyor. İnsan kendini güvenli hissediyor. Tabi karanlık uyandırıyorsanız, bende korkarım. Karanlıkta uyanmaktan nefret ederim. En iyisi ışığı açın normal sesle sakince uyandırın. Geçmezse psikoloğa gitsin. Böyle şeylerden korkmamak gerekir. Kafanıza da takmayın. Eğer kafanıza çok takarsanız böyle şeyleri durum kötüleşir. Bir de hocaya götüreyim demişsin. Eğer katkısı olacağını düşünüyorsan götür. Fakat psikoloğa gidicekseniz, özel bir hastaneye gidin. Yoksa gerekli ilgiyi alamayabilirsiniz.

• quote:

her hastaligi psikolojik rahatsizligi 3 harflilere yoralim o zaman
  • Yuh diyorum yıl 2011 olmuş hala bu tür hurafelere inananlar var
  • quote:

Orijinalden alıntı: J-Smoove

Yuh diyorum yıl 2011 olmuş hala bu tür hurafelere inananlar var
    Ateistler toplanmış yine, tamam tamam korkmayın kimse size oruç tutun filan demiyor ürkmeyin hemen :)

İnanmayanlar, benim gece yarısı uykudan yüzüme su serpilerek uyandırıldığımı, 2 adet insana benzemeyen yarım metre boyundaki yaratığın gülmesini (insan gibi gülmüyorlar, daha çok tiz bi kusma sesine benziyor) görseydiniz ne yapardınız? Farzedin ki ben haklıyım ne yapardınız? Yaşım 30 bu arada 13 yaşında hayal kuran ergen gibi düşünmeyin, kalbinizi kırarım

Buna benziyordu, ama erkek ve rengi koyuydu.

• quote:

Ateistler toplanmış yine, tamam tamam korkmayın kimse size oruç tutun filan demiyor ürkmeyin hemen :)

İnanmayanlar, benim gece yarısı uykudan yüzüme su serpilerek uyandırıldığımı, 2 adet insana benzemeyen yarım metre boyundaki yaratığın gülmesini (insan gibi gülmüyorlar, daha çok tiz bi kusma sesine benziyor) görseydiniz ne yapardınız? Farzedin ki ben haklıyım ne yapardınız? Yaşım 30 bu arada 13 yaşında hayal kuran ergen gibi düşünmeyin, kalbinizi kırarım

Alıntıları Göster
    hocaya üfletme vs. boş işler bana kalırsa.üstte bir arkadaşın dediği gibi manevi olarak kendini rahat hissetmesi için dua okusun,namaz kılsın.hala da sorun çözülmediyse psikiyatriye götürün.

• quote:

Bu ne şimdi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oroborus -- 16 Ağustos 2011; 12:52:53 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.