M

Çavuş
03 Mayıs 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 41 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar yine bir sorunla karşı karşıyayım acilen yardımlarınızı rica edeceğim :)

Şubat ayında özel bir hastanede çalıştığım kurumun anlaşmalı olduğu özel sağlık sigortasıyla bir ameliyat oldum. 11 günlük bir raporum var. Hastaneden raporu aldım. Çalıştığım kuruma ilettim. Herhangi bir sorun yok. Çalıştığım kurum beni madur etmemek adına raporlu olduğum günlerin maaşını bana ödüyor, sadece işgöremezlik ödeneğini tahsil ettiğimde, kurumuma geri ödememi istiyor. Yani en doğalı bu. Yalnız aylar geçmesine rağmen işgöremezlik ödeneği ziraat bankasına yatmış değil. Hastaneyi defalarca aradım ık mık yapıyorlar net bi cevap alamıyorum. Sgk yı arıyorum sistemde bırakın ödemeyi bir rapor bile görünmüyor diyorlar. Ve çalıştığım kurum ekim ayında bu ödeneği benim maaşımdan kesecek.. Ki büyük bir meblağ tutuyor. Nasıl bir yol izleyebilirim sizce fikri olan var mı? çok acil yardım rica ediyorum..
Yaklaşık 15 gün sonra iş dolayısıyla şehir dışına taşınacağım arkadaşlar. İki kişi yaşayacağız. O yüzden normal buzdolabı bize fazla gelir. Mini buzdolabı düşünüyoruz. İçine ufak tencerelerin de sığabileceği, akmayan kokmayan ama çok da pahalı olmayan mini buzdolabı tavsiyesi istiyorum sizden. Buraya dikkat mini bar tarzı değil mini buzdolabı. Hatta varsa 2. el tavsiyesi de o da olur :)
Bişeyler çıkacağını umarak bu konuyu açıyorum inşallah da bi sonuca varırım (: Şimdi benim bir halı dokuma tezgahına ihtiyacım var. Ama kocaman halı yapmak için değil. Daha küçük, 1'e 1 ölçülerde falan kilim veya minik halı dokunabilecek bi tezgah. İnternette araştırdım ama bi sonuca varamadım zira genelde ya fabrikasyon çıkıyor karşıma ya da devasa büyüklükte tezgahlar.. Konu benim için çok önemli, çünkü bu bir hediye olacak ve manevi değeri iki taraf için de oldukça yüksek olacak.. Acaba diyorum şu Beyazıt taraflarına gitsem küçük halılar dokumak için var mıdır oralarda tezgahlar. Yani evde kullanılacak tarzda şeyler. Bana lütfen birileri yardımcı olsun bi zahmet (:
Biliyorum çok saçma olacak ama benim için çok önemli ondan belki bilen birisi vardır diye konu açma ihtiyacı duydum.

Şimdi Eskişehir'de bir cafe vardı yıllar önce. Porsuk Çayı'nın hemen üstünde sayılırdı hatta yanında yani. Kafeye bi caddeden varıyorduk ama ana bi cadde değil. Bi de yanlış hatırlamıyorsam kafenin yan taraflarındaki dükkanlardan birinde antika eşyalar satan, komik kostümler satan bi dükkan vardı. Sanırım garın oralardaydı. Kafenin adını adresini hiç hatırlamıyorum ve yarın Eskişehir'de olacağım. Oraya gitmezsem ölürüm Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok mutlu olurum gerçekten
Nihayet 30 Ağustos Cuma günü Eskişehir'e gidiyorum. İki günlük kısa bir tatil olacak ve orada kimseyi tanımıyorum :) Daha önce Tekinoğulları Otel'de kalmıştım garın ordakinde ama yine de daha ucuzu vardır diye düşünüyorum. Varsa bildiğiniz pansiyon, butik otel, apart vs tavsiyelerini bekliyorum.
Arkadaşlar bankacılık bölümü için ilginç bir tez konusu arıyorum. Şöyle ki: Hoca müthiş ilginç biri. Yani kıytırık tez konularını istemiyor. Bana bankacılık, iktisat, işletme üzerine çok ilginç bir tez konusu lazım. Beyin fırtınasına ihtiyacım var anlayacağınız
Arkadaşlar merhaba.

5-6 aylık bir muhabbet kuşum var. Dışarıdan gayet sağlıklı görünüyor. Yemini yiyor. Dışkısında sorun yok. Hareketli. Konuşuyor vs. Yani dışarıdan bakıldığında hastalık belirtisi yok. Ama tüylerinde son zamanlarda bi gariplik var.

Önce kafasında başladı. Nasıl anlatayım normal tüy gibi değil de sanki böyle rasta yapılmış gibi bi kaç tel çıktı. Ve çok sert tüyler. Diken diken. Sonra sol kanadında da çıktı. Dışarıdan görünmüyor ama altta. Bu diken gibi tüylerin dibinde kırmızılık var fazlaca. Ve dokununca bağırıyor hemen.

Tam da anlatamıyorum aslında. Umarım anlamışsınızdır sorunu. Veterinere götürmem gerekiyor mu acaba? Ya da sorun ne olabilir bi yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Konuyu nereye açacağımı bilemedim. Mesaj kutuma bi haller gelmiş. Gelen mesajları okuyamıyorum. Yani gelen mesaj uyarısı alıyorum ama sol taraftan mesajı tıklayıp okumak istediğimde mesaja tıklanmıyor. Okuyamıyorum mesajları. İlgili kişiye mesaj da atamadığım için konu açayım dedim ama umarım bi faydası olur. Mesaj kutum doldu desem, mesajları silemiyorum da. Yani kısacası mesaj kutusunda hiç bir işlem yapamıyorum .Bi el atsanız da halletsek şu problemi
Forumda aradım ama bununla ilgili bir bölüm göremedim buraya açayım dedim bari.

Marmara Bölgesi içinde, neresi olduğu fark etmez, denize yakın olsun yeter, bir ev arıyorum. Satılık. Temiz. Çok büyük olmasına gerek yok iki kişi yaşayacağız zaten. Maksat huzur olsun, gürültü patırtı olmasın, denize çok yakın olsun, annem yürüyemiyor çünkü, bi de tabi cebimi yakmasın.

Tekirdağ olur, Erikli olur hiç farketmez. İnternetten bak demeyin, baktığım ilanların teyidini sağlıyorum. Adam ilanda denize sıfır yazmış. Arada bi semt kadar uzaklık var deniz için. Vs vs.

Maksat şu: Yakınınızda varsa bu tip evler, satılık yahut tavsiye edebileceğiniz bir yer gidip bakayım. En azından önümüzdeki yaz yerleşelim yani.
Yıllık iznimi Eylül'de alacağım. Ve sevgilimle sıcak bir yerlere tatile gitmeyi düşünüyoruz. Henüz yaz gelmediği için o ay havanın sıcak olacağını düşünüyorum orada problemimiz yok. Ama otel konusunda sorun var. Biz Antalya ya da Çeşme diye düşünüyoruz. Yani Ege ya da Akdeniz kısımları. Ama öyle sitelere bakarak olmuyor. İnternetten rezervasyon yapıp gitmek de istemiyoruz. Böyle yapanları gördük. Fiyaskoyla sonuçlanıyor çoğu zaman.

Bana tavsiye edebileceğiniz. Ben gittim, akrabam ya da arkadaşım gitti çok memnun kaldı diyebileceğiniz yerler varsa çok güzel olur. Hem tatile gitmek isteyenler de faydalanmış olur forumda.

Belli bir kriterimiz yok. Ama biraz paraya kıyıp rahat etmek istiyoruz. Denize yakın havuzu olan tam pansiyon, içkileri bedava olan bir yer de olursa tadından yenmez valla
Hakkında
Forum İmzası:

[YiĞiT ÖzGüR ve Uykusuz FaN CLuB]

Düşme Peşime.. Düş Peşindeyim..
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
iPhone
Operatör
Vodafone
Takım
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 524
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 95.555 (Bu ay: 106)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.