Şimdi Ara

Plexiglass hakkında herşey(sezerbaris) Resim Çİzme Eklendi (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
20
Favori
113.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eğmek çok kolay arkadaşlar hiçbişeyiniz yoksa ocağın üstüne 1-2 sn gezdirin sonra eğn istediğiniz şekli alınca suyun altına atın bitti gitti plexy boyamak ise şefaf plexy boyıcaksanız boyıcağınız yüzeğin tersinden boyayın ben bi keresinde siyah yapmıştım piano black olmuştu gsl malzeme çizilmesi kolay bide biraz pahalı ...
  • Çok faydalı bilgiler var. Emeğine sağlık bende düşünüyorum aslında plexi montajı
  • Tam aradığım konu , şu sıralar pc topluyorum ve modifikasyon var aklımda plexi uygulayım istiyordum.
  • bu saatte atlAmadan okudum ,hic bir bilgim olmamasina ragmen bende yapmak istedim ama pc im yok:) olmadi laptopa daliyim,elinize saglik
  • Bu sıralar bende pleksi ile uğraşıyorum. Akvaryum için taşırma sistemi yaptım overflow. Yapıştırıcı olarak klaroform kullandım.
     Plexiglass hakkında herşey(sezerbaris) Resim Çİzme Eklendi

Bükmeyi çok arkadaş sormuş. Ben araştırdığımda 2 tane vidayı masaya çakıp, rezinstans telini gerdiklerini ve o nun ısısı ile büktüklerini öğrenmiştim. Benim de aklıma patlayan akvaryum ısıtıcım geldi. Onun rezinstans teli ile çok rahat kıvırma yapabiliyorum. Saç kurutma makinasını söküp onun teli ilede yapılabilir.
  • Pleksi 90 derece üzeri sıcaklıkta şekil değiştirebilen bir madde. Bu bilgiden yola çıkarak çizik kapatma işleminde sıcak suyla ovalama işlemini denemenizi tavsiye ediyorum. Bendeki ufak çizikte işe yaradı ama derin ve genişler için bir şey diyemeyeceğim...
  • bende alacağım yakında ve bu linkte o kadarda pahalı değilhttp://www.malzemem.com/kategori/pleksiglas.aspx?gclid=CMCf5c_5-qgCFVUn3wodlGpuTQ
  • Yorum kalsın işime yarayacak.. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrealphonse -- 15 Haziran 2011; 7:14:00 >
  • Güzel paylaşım benimde işime yarıyacak
  • çok iyi ve gerekli bir konu ellerine sağlık şu kasanın ışıklandırmasını yaptıktan sonra plexi kapaga geçicem zaten =)
  • Çok iyi
  • Bu kadar güzel bilgi birikiminin ortadan kaybolmaması gerek.Up Up
  • saglam konu mesajım bulunsun
  • selam arkadaşlar ararken konuyu buldum fakat bana lazım olan da eğme bükme.şöyleki;küçük bir parça değilde teknemim ön tarafına büyükçe ön cam yapmam lazım .resimde görülen ön tarafı tek parçadan yapıp alt kısımlarından sıra halinde krom vida ile 10 cm aralıkta bağlayacağım.bunu bir tabak plexi alsam eğmek istediğim kısımlarımı ısıtmam lazım .sizler anladınız zaten
  • Benimde bir sorum olacak?
    silindir bir cisim bulup üzerine plexiyi koyup fırına atsak zamanla kavanoz formunu alabilirmi acaba?
    ısınarak o kadr esneyebilirmi merk ettim doğrusu?
    bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar olursa çok sevinirim?
  • güzel paylaşım
  • güzel paylaşım teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: alanya75

selam arkadaşlar ararken konuyu buldum fakat bana lazım olan da eğme bükme.şöyleki;küçük bir parça değilde teknemim ön tarafına büyükçe ön cam yapmam lazım .resimde görülen ön tarafı tek parçadan yapıp alt kısımlarından sıra halinde krom vida ile 10 cm aralıkta bağlayacağım.bunu bir tabak plexi alsam eğmek istediğim kısımlarımı ısıtmam lazım .sizler anladınız zaten

@alanya75, tekneye on cami tek parca yapabilmek icin oncelikle ihtiyaciniz olan geometrinin acinimini cikartmaniz gerekir. Bu sayede ihtiyaciniz olan pleksi boyutunu tespit edip, ardindan acinim resmindeki bukum yerlerine gore pleksiyi isitarak bukebilirsiniz. 3 boyutlu geometri oldugu icin isin icinden baska turlu cikmak zor.

Ama camin cok parcali olmasi, aslinda kirilan yeri kendi basina degistirebilmek icin avantajdir, neden tek parcali yapmak istediginizi bilemiyorum.

• pleksi , pleksiglas , dekota , fotoblok , aynalı pleksi konusunda hizmet almak veya bilgi edinmek içinwww.enkosisreklam.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluecaplan

pleksi , pleksiglas , dekota , fotoblok , aynalı pleksi konusunda hizmet almak veya bilgi edinmek içinwww.enkosisreklam.com

Perakende var mı?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.