Şimdi Ara

Plexiglass hakkında herşey(sezerbaris) Resim Çİzme Eklendi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
20
Favori
113.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

konu çok eski ama çok faydalı bir konu,
    benimde bir katkım olsun,
    resim çizmek için elektronik malzeme satan yerlerde el matkapları var 10-15 tl arası, matkap uçlarıda 05,2-3 mm arası. 12-18 v arası adaptör ile çalışıyor. plaket delmede kullanıyorum. bu alet ile yapılabilir belki. hep hafif. yada teyp cd okuyucuların içinden çıkan küçük motorlarla da yapılabilir (konu başlığında var zaten)
    ayrıca çizikleri gidermek için bayanların kullandığı tırnak cilaları var. mükemmel kapatıyor. pleksi çubuklarla birkaç işim olmuştu orda kullanmıştım. 10 mm çubuğu matkap ile delince matkabı girdiği yerlede pleksi aşınıyor ve buzlu cam görüntüsü alıyor, orayı parlamak için kullandım gayet güzel sonuç verdi.
    ayrıca pleksi plastik bazlı bir madde (yada tamamen plastik te denebilir.) bildiğimiz selülozik tiner palstik ve lastik türevlerini eritir. acaba yapıştırma konusunda kloroforma alternatif olabilirmi ??

• quote:

Orijinalden alıntı: distvito

arkadaşlar merhaba

resim çizmek için elektronik malzeme satan yerlerde el matkapları var 10-15 tl arası, matkap uçlarıda 05,2-3 mm arası. 12-18 v arası adaptör ile çalışıyor. plaket delmede kullanıyorum. bu alet ile yapılabilir belki. hep hafif. yada teyp cd okuyucuların içinden çıkan küçük motorlarla da yapılabilir (konu başlığında var zaten)
    ayrıca çizikleri gidermek için bayanların kullandığı tırnak cilaları var. mükemmel kapatıyor. pleksi çubuklarla birkaç işim olmuştu orda kullanmıştım. 10 mm çubuğu matkap ile delince matkabı girdiği yerlede pleksi aşınıyor ve buzlu cam görüntüsü alıyor, orayı parlamak için kullandım gayet güzel sonuç verdi.
    ayrıca pleksi plastik bazlı bir madde (yada tamamen plastik te denebilir.) bildiğimiz selülozik tiner palstik ve lastik türevlerini eritir. acaba yapıştırma konusunda kloroforma alternatif olabilirmi ??

Bu matkap nasıl bir şey resim yada link verebilir misin, vidalama aletlerini o fiyata satıyorlar.

• Kesim işini nasıl yapıyorsunuz dremel harici ucuz ve sağlıklı bir çözümü varmı?
  • Cok guzel konu olmus tesekkurler, kapi harika cok cekici.
  • Link teki pleksiler işinizi görebilir. Çeşit fazlalığı ve fiyatlar oldukça iyi gibi.
  • Bu kadar pahalı nasıl oluyor? Camcı elindekileri ya çöpe atıyor ya isteyene veriyor. Geçenlerde arkadaşım aşağı yukarı 1 metre karelik bir parça almıştı, kalabalık yapıyor al diyip para almamıştı bile. Yani metrekaresine 5-10 liradan fazla vermeyin, kazıklanmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferroburak

quote:

Orijinalden alıntı: distvito

arkadaşlar merhaba

Bu matkap nasıl bir şey resim yada link verebilir misin, vidalama aletlerini o fiyata satıyorlar.

resimdeki gibi, ben elektronik pcb delmede kullanıyorum, burda yazılanlara göre evde bir deneme yaptı, kullanmadığım küçük bir parça pleksi vardı. onun üzerine eski körelmiş bir matkap ile denedim, gayet güzel ve zevkli, hatta burda yazılanlardan da güzel bir fikir geldi aklıma, zamanım müsait olunca yapıp burda paylaşırım.

bahsi konu şinyal resmi aşağıda, ucuna 0,5 ile 3 mm matkaplar takilabilir, tüm elektronik malzeme satan yerlerde bulabilirsiniz, saygılar,

Plexiglass hakkında herşey(sezerbaris) Resim Çİzme Eklendi

• quote:

Orijinalden alıntı: PAXMAHNHOB

Bu kadar pahalı nasıl oluyor? Camcı elindekileri ya çöpe atıyor ya isteyene veriyor. Geçenlerde arkadaşım aşağı yukarı 1 metre karelik bir parça almıştı, kalabalık yapıyor al diyip para almamıştı bile. Yani metrekaresine 5-10 liradan fazla vermeyin, kazıklanmayın.

Buna bu kadar para verene kadar cam alırım zaten. Adama kestirtir kullanırım baksana uçmuşlar 100-300 lira ne
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluecaplan

pleksi , pleksiglas , dekota , fotoblok , aynalı pleksi konusunda hizmet almak veya bilgi edinmek içinwww.enkosisreklam.com

Firma parça pleksi, kesim ve bükme işleri yapıyor..
  • Arkadaşlar Pc Mod işine giriyorum kendi çapımda tabii... :))

Alacağım Pleksi Tabakanın kaç mm olması gerekir peki böyle bir bilgi göremedim forumda ?

yandan led vereceğimizde ledlerin sabitlenmesi için kalınmı olması gerekir pleksinin ?
  • Mesajım bulunsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_Sert

Arkadaşlar Pc Mod işine giriyorum kendi çapımda tabii... :))

Alacağım Pleksi Tabakanın kaç mm olması gerekir peki böyle bir bilgi göremedim forumda ?

yandan led vereceğimizde ledlerin sabitlenmesi için kalınmı olması gerekir pleksinin ?

3-4 mm yeterlidir.

Ne kadar kalınlaşırsa o kadar zorlaşır işlemesi. Fiyatı da cabası
  • cok guzel ve yararlı konu tskler
  • msjım bulunsun akşam okurum..
  • konu yararlı birgün lazım olabilr
  • El islerine meragim var ilkokuldan beri, su el matkabi olayi mantikli geldi bu tarz bi'seyi nereden alabilirim acaba fikri olan var mi? Arkadas elektronik malzeme satan yerlerden demis nitekim elektronik dukkani cok genis bi' tabir bence, plexiglass'i Tekirdag/Corlu'da nerelerden temin edebilirim? Cerkezkoy de olabilir, organize sanayii bolgesi buralar sonucta uygun alabilecegim bi' fabrikasi falan olmali kanimca o.O Konuyu baslatan arkadasa ne oldu acaba? Reklamcilar kosebasinda kistirip tehdit falan ettiler herhalde ki yillar gecmis tatilden donememis =/ herkesin emegine saglik, tam aradigim ugras bu, 3-5 bi'seyler kazandirip ekmek bile yedirim bu is adama =) kapi olayindaki fikrim kslin plexiglass kullanilmis ve kilin bi' yuze yilan ise diger yuze cizilerek ardindan kilicli yuze yakin yere farkli renk diger yuze ise farkli renk ampul kullanilmis olabilecegi yonunde, saygilar sunuyorum, yanitlarinizi bekliyorum, gecenin korunde konuyu komple okuyup telefondan yazdim o kadar ilgi cekici ki =)..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ellerin dert görmesin üstad
  • güzel konu
  • Fan takmak için deliği nasıl açacağız?
  • Arkadaşlar bu kılcal çizikleri nasıl yokedibiliriz.Oluşma sebebide lcd temizleme bezleri var toz olunca onla siliyordum çizilmez diye .O bez bile çizik yapıyor galiba plexi nin kalitesinden.Ama farklı açılardan ışıgın altında bakınca belli oluyor yani öyle bariz belirli çizik degil.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.