Şimdi Ara

Plexiglass hakkında herşey(sezerbaris) Resim Çİzme Eklendi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
20
Favori
113.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güzel faydalı bilgiler teşekkürler. Yanlız arkadaşlar kloroform ile çalışırken yanlız olmayın ve ya iyi havalandırılan 1 ortamda çalışın. Argo tabiriyle bi fırt çekerseniz bayılırsınız, daha çok çekerseniz komaya girersiniz ve ya the end...
  • paylaştıgın için ellerine sağlık...
  • öncelikle tesekur ederim hersey için çok güzel olmus gercekten bir sey sormak ıstıyorum kapıdakı resmı yaparken kılıcı ayrı ejderhayı ayrı yuzemı yaptınız ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: celefidi

öncelikle tesekur ederim hersey için çok güzel olmus gercekten bir sey sormak ıstıyorum kapıdakı resmı yaparken kılıcı ayrı ejderhayı ayrı yuzemı yaptınız ...

Kapıyı ben yapmadım ancak tahmin etmek zor olmasa gerek.
    Orada 2 ayrı plexi kullanılmış ve her yüzeye ayrı desenler işlenmiş.

Bu arada iyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezerbaris -- 23 Mart 2009; 0:19:42 >
  • Pleksi üzerindeki çizikleri nasıl yok edicegımız hakkında bı görüş elde edemedik lütfen nasıl olacagını acıklarmısnız Çok Kişi Bu guncellemeyi bekliyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: crisslow

Pleksi üzerindeki çizikleri nasıl yok edicegımız hakkında bı görüş elde edemedik lütfen nasıl olacagını acıklarmısnız Çok Kişi Bu guncellemeyi bekliyor

bende merakla bekliyorum çizikleri nasıl yok ederiz diye. aslında oto malzemesi satan yerlerde bu tip ürünler var yanılmıyorsam. araçların farlarınındaki çizikleri gidermek için. ama hiç araştırıp sormadım. birde pleksi camdaki çizikleri gidermek için de çözüm önerileri olan varsa lütfen paylaşsınlar..
  • bu çizik giderme ile ilgili detaylı bir araştırma yaptım. birincisi ve en mantıklı yöntemi en ince sıvı zımpara kullanımıdır. p2000 olanı en ince imiş ve uygulama yapılacak yere sıvı sabun dökerek uygulanıyormuş.
    ikincisi şöyle biri ürün almak.http://www.tuningpiyasa.com/pinfo.asp?pid=6554
    sonuncu deneme ise su, tuz, böcek ilacı ve etil alkol karışımı. biraz garip ama adamlar oto camında denemişler. oto camlarıda akrilikten olduğu için buda son çare olarak denenebilir. işte video linki.. http://www.zaplat.com/video/beceri_videolari/57482/Cam_Onar

• pleksi de çiziği polisaj yaparak giderebilirsiniz bunun içinde polisaj makinesi ve macunu na ihtiyacınız var eğme bükme içinde resitans ta telini ısıtarak yapabilirsiniz ayrıca pleksi ihtiyaçlarınız içinwww.berkpleks.com adresinden bilgi alabilirsiniz.
  • sağlam konu.
  • Teşekkürler Çok Yararlı Bilgiler Ama Devamı Gelmicekmi
  • quote:

Orjinalden alıntı: sezerbaris

quote:

Orjinalden alıntı: celefidi

öncelikle tesekur ederim hersey için çok güzel olmus gercekten bir sey sormak ıstıyorum kapıdakı resmı yaparken kılıcı ayrı ejderhayı ayrı yuzemı yaptınız ...

Kapıyı ben yapmadım ancak tahmin etmek zor olmasa gerek.
    Orada 2 ayrı plexi kullanılmış ve her yüzeye ayrı desenler işlenmiş.

Bu arada iyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar

buarada
    kapiyi bende cok merak ettim

aklima gelen bazi sorular var

-pleksi kapinin bir yuzeyindemi? yoksa kapinin ortasi pencere gibi acilarak oylemi uygulanmis? (1yuzeye uygulanmis gibi duruyor)
    -siyah arkaplani elde etmek icin kendinden renkli bircesit pleksimi? yoksa oto-cam filmi gibi bir uygulamami? yada arka plan siyah boyali yada kumas kapli?
    -bu tip bir uygulamada ledler le verilen isik tam olarak arkasindan mi veriliyor pleksinin? yoksa yanlarin danmi? yadnan veya arkadan negibi fark yaratir?

• çok güzel olmuş açıklamada süper.Teşekkürler
  • çalışmanın ve konunun devamı gelmiyormu
    usta gözlerimiz yolarda kaldı
  • Mükemmel bir çalışma devamı gelmeli.....
  • dewam üst konu olması gerekir.......
  • çizik giderme konusunda benimde şahsen kullandığım yöntemi paylaşmak isterim. Dyo nun pasta polish ürününü kullanmaktayım inanın cam kadar şeffaf olmakta ama derin çiziklerde bir kaç kez uygulamanız gerekmekte, ugulamasıda gayet basit kot tarzı bir bezle ürünü plexiye dairesel hareketlerle yedirdikten sonra yumuşak bir bezlede üzerinden geçmek gerekmekte tabi elle biraz yorucu oluyor ama inanın pelexinizin son halini gördükten sonra yorgunluk falan kalmıyor
  • Arkadaşlar forumda aradım bulamadım.Birşey sormak istiyorum.

Paslanmaz saca pleksiyi yapıştırmam gerekiyor.

Silikon ile yapıştırabilirim ancak bunun dışında daha mantıklı yapıştırma metodları mevcut mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: raymanallstar

çizikleri giderme merakla bekleniyor

Çizik Giderme İçin KLOROFORM'u Kullabılırmişsiniz.

Yapmanız Gereken Kloroform u pamuğun üzerine döküp çizikli bölgeyi temizlemek . Fazla derin çiziklerde işe yaramayabilirmiş

Dikkat : sezerbariş'in dediği gibi lütfen bu işi açık bir ortamda yapınız !
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karl Dönitz

quote:

Yapmanız Gereken Kloroform u pamuğun üzerine döküp çizikli bölgeyi temizlemek . Fazla derin çiziklerde işe yaramayabilirmiş

Söylediğiniz hatalı olabilir.Kloroform yapıştırma içi kullanılır.Eğer pamuğa sürüp plexsiye uygularsanız beyezladığını görürsünüz.

Heralde çizikleri giderme konusunda daha iyi bilgisi olan biri açıklama yapacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Karl Dönitz

quote:

Kesinlikle yanlış bir yöntem. Kloroformu plexi üzerine damlattığınız an matlaşmaya başlar. Bir de pamukla yayılırsa tam anlamı ile buzlu cam şeklini alır plexi.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.