Şimdi Ara

Plexiglass hakkında herşey(sezerbaris) Resim Çİzme Eklendi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
20
Favori
113.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kloroform ile 1cm den küçük çizikleri giderebilirsiniz. Pamuğu yada pamuklu bir bezi islatmadan çok az miktarda sadece nemlendirecek kadar uygularsanız çiziğin yok olmasını sağlamanız mumkun olabilir Ancak daha büyük yüzeylerde bu yöntem AMFİBİ nin dediği gibi matlasmaya neden olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezerbaris

Kloroform ile 1cm den küçük çizikleri giderebilirsiniz. Pamuğu yada pamuklu bir bezi islatmadan çok az miktarda sadece nemlendirecek kadar uygularsanız çiziğin yok olmasını sağlamanız mumkun olabilir Ancak daha büyük yüzeylerde bu yöntem AMFİBİ nin dediği gibi matlasmaya neden olur.

Farklı bir yöntem varmı peki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dgsahin -- 14 Kasım 2009; 19:41:58 >
  • Mica cam dedikleride Plexi mi oluyor ?
  • Kapının nasıl yapıldığıını merak eden varsa:
    http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=142491
  • Hocam verdiğiniz bilgiler gerçekten çok faydalı, yazılarınızın devamını bekliyoruz. Benim de merak ettiğim birkaç şey var.

Plexi kesmek, biçmek, delik açmak vs. için hangi aleti önerirsiniz? Aklım daire testereye yattı ama daire testere ile delik filan açmak mümkün değil galiba. Dekupaj testereyle de düzgün kesim yapamam gibi geliyor. Ayrıca dekupaj testere ile istediğimiz boyutlarda delik açabiliyor muyuz acaba?

Tam olarak aradığım, plexi'yi kesip ,her ebatta delik açabileceğim ve bunları gerçekten düzgün bir şekilde yapabilmeme izin verecek, fiyatı da çok tuzlu olmayan bir alet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altwo

Hocam verdiğiniz bilgiler gerçekten çok faydalı, yazılarınızın devamını bekliyoruz. Benim de merak ettiğim birkaç şey var.

Plexi kesmek, biçmek, delik açmak vs. için hangi aleti önerirsiniz? Aklım daire testereye yattı ama daire testere ile delik filan açmak mümkün değil galiba. Dekupaj testereyle de düzgün kesim yapamam gibi geliyor. Ayrıca dekupaj testere ile istediğimiz boyutlarda delik açabiliyor muyuz acaba?

Tam olarak aradığım, plexi'yi kesip ,her ebatta delik açabileceğim ve bunları gerçekten düzgün bir şekilde yapabilmeme izin verecek, fiyatı da çok tuzlu olmayan bir alet.

Dremel + freze aparatı + daire testere bu dediklerinizi yapmanıza yetecektir.
  • hocam bi sorum olucak bu Plexi subwoofer kabini yapımındada kullanılırmı basınca dayana bilirmi
     Plexiglass hakkında herşey(sezerbaris) Resim Çİzme Eklendi
    bu şekil bi kabinde Plexi kullanma şansımız olurmu
  • sezerbaris hocam sizden zira etsem nasıl eğilip büküldüğünüde anlatırmısınız tek lazım olan bilgi o kaldı projemde çok yardımcı olucak bu iş şimdiden teşekkürler
  • arkadaşlar bu plexi hakkında bir bilgim yok kasa yan kapağıı kesmeyi düşünüyorum modlamak için oraya plaxi koyuluyor ama plexi nasıl birşeydir sertmi (cam gibi ama ısınınca bükülebilen) yoksa yumuşak mı (örn koli bandı gibi elle kolayca bükülebilen) nasıl birşey olduğu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
  • dostum plexi reklamcılarda bulabilirsin. elinle eğip bükmek mümkün değildir. (ısıtınca şelik verebilirisin) cam gibide değildir. üstüne istenilen şekiller verilebilir.
  • Çok harika olmus bu konuya su yazı yazma olayını cok merak ediorum ama berbat edeceimmden korkuorum dremelim taşlarım ve elmas uclarım mevcut aslında
  • 502 japon yapıştırıcısı ile plexiler birbirine yapıştırılabilir mi?
  • ben denedim yapıstırılıo dostum ama dikkatli olman lazım eyaz leke yapabilir ince sürmek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrlaz

ben denedim yapıstırılıo dostum ama dikkatli olman lazım eyaz leke yapabilir ince sürmek lazım

aslında elimde plexi var buna fan monte edecektim fakat plexiye delik delmek istemiyorum fanları 502 ile yapıştırsam plexi ye nasıl olur

düşme olasılığı olmaz umarım 502 çok kuvvetli çünkü
  • aibicim en çok eğip bükmeyi merak ettim şimdi hemen koyun yaw

• Birileri yazmıştı ısı tabancasıyla ısıtıp yada 220 C'lik fırına 2-3 dk.lığına koyup ısınınca bükebilirsiniz diye. Eğme/bükme işini tamamlayınca da at soğuk suya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrimsonRed -- 6 Ağustos 2010; 5:38:17 >
  • Bu konu üst olsun +1
  • arkadaş lar bu plexi boya tutuyormu şeffaf alıp zımparalı yerlere boya yapmak istiyorum sonra da ışıklandıracağım ama boyalısıda güzel parlarmı acaba?
  • Güzel konuymuş
  • Şu eğip bükme işinden hala ses yok.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.