Yüzbaşı
26 Mayıs 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 22 (Bu ay: 0)
Gönderileri
arkadaşlar dh de aramama rağmen bu konuyu bulamadım .panasonic tz 10 almak üzere iken eski bir nikon kullanıcısı olarak(şu an da da d40 x kullanmaktayım )ama büyük olduğu için sıkıntı yaratıyor nikonda bu makinayı gördüm ama kararsız kaldım ve her zamanki gibi siz dh kullanıcıların yorumları önemli.yardım cı olurmusunuz.?

NIKON COOLPIX S8000
Ana Özellikler

Görüntü Sensör Tipi : CCD
Çözünürlük : 14.2 Megapiksel
Kamera Tipi : Kompakt Makine
Optik Zoom : 10x
Ağırlık : 0.18 kg
Lens Özellikleri

Fokus Tipi : Otomatik
Normal Odak Uzaklığı : 50 cm
Makro Odak Uzaklığı : 1 cm
Lens Tipi : 5.4 - 54 mm
Görüntü Kalite
Kamera Çözünürlüğü : 14.2 Megapiksel
Görüntü Çözünürlükleri : 4320 x 3240 - 3264 x 2448 - 2592 x 1944 - 2048 x 1536 - 1024 x 768 - 640 x 480
Dijital Zoom : 2x
Beyaz Ayarı Seçenekleri : Otomatik - Özel Ayar - Hazır (4) Işık Modu
Maksimum Diyafram Aralığı : f3.5 - 5.8 (w/t)
Video Kayıt Özellikleri
Video Çözünürlükleri : 1280 x 720 - 640 x 480 - 320 x 240
Video Hızı : 30 fps

Panasonic Lumix DMC-TZ10 özellikleri
• 25mm ultra geniş açılı 12x optik zumlu (25-300mm) Leica DC Vario-Elmar lens
• Yüksek hız ve performansa sahip Venus Engine VI
• 16x Akıllı Zoom ve Akıllı Çözünürlük teknolojileri
• iA Akıllı Otomatik Çekim Modu
• A/S/M çekim odları ile manuel çekim ayarları
• 14.5 megapiksel CCD ile 12.1 megapiksel resim çözünürlüğü
• HD (1280 x 720 piksel) kalitesinde video kayıt
• 2.7 inç, 230,000-nokta geniş görüşlü akıllı LCD ekran
• 340 fotoğrafa kadar çekime olanak tanıyan uzun pil ömrü
• PHOTOfunSTUDIO 5.0 yazılımı
selam arkadaşlar.site yapımı ile hepimizin (donaım haber kullanıcılarının)merakta olsa ilgimiz vardır.WWW.WİX.COM DAN hazır 250 civarı taslağın yanında boş şabvlonla da başlanabiliyor.bende kendime bir site tasarlamaya çalışıyorum.konuyu açmamdaki sebep biraz daha detay öğrenmek .mesela site açılışıya animasyonlu intro koymak.yedek parça ve ürünler bölümü eklemek.vs vs bana bu konuda yardımcı olacak arkaşları bekliyorum.mesela açmış olduğum kategorilere (ürünler)en kullanışlı ürünleri sergiliyebileceğim nasıl bir olay yapmak lazım .site yabancı dilde olduğundan zorlanıyorum.en çokta istediğim animasyonlu bir intro eklemek.yarımlarınızı bekşiyorum.sitenin adresiwww.wix.com
selam lar arkadaşlar istedimki burada bu konudan da bahsedelim hobi olarak yada meslek olarak bu işi yapan yada eşi dostu akrabası bu işle uğraşanlar konuya dahil olurlarsa bu işle ben gibi hobi mahiyetinde uğraşan yada mesleki anlamda arıcı olan arkadaşları kaynaştırmış oluruz.

arı ırkları.

ırkların bölge böle yaşama ve verimlilik durumları

kullanılan petek (balmumu) kalitesi

gibi bunlara ek daha bir çok konu var ama ben şu anda yerli ırk (bildiğimiz sarı arı)kullanıyorum.diğerlerine hevesim var ama yaşayıp yaşamayacakları hastalık durumları.vs vs vs bir çok neden kafama takılıyor ben antalyada yaşadığım için sıcak memleket .

ben burda tek tek arı cinsleri şunlardır petek şudur demiycem elbette usatalar varsa yorum yazacaklardır ve istediğim konu kendi kendine yön bulsun
selam arkadaşlar malum forumumuz baya bir geniş ve her yerde her konu (konu içinde başka konu)tartışılmaya çalışılıyor ve bende dahil olmak üzere her kafadan bir ses çıkıyor.bu topiği açmamım sebebi elimizdeki ses sistemlerini burada tanıtalım (sinema sistemi içinde geçerli)ve dts li olan filmlerde hangisinin neyi ne dakar verimli açıp yada oynatıp oynatmadığına çözüm arayalım.öncelikle dahili ve harici diye konu ilerledikçe kullanacağımız tabirlere dikkatinizi çekmek istiyorum.DAHİLİ dememdeki amacım benimde zamanında kullandığım gibi kompakt bir sinema sistemi.(dvd player kendinden anfili kolonlar ve pasif sub)dan oluşan bildiğimiz sinema sistemi.
nedir bu olay dvd playerimiz var ve doğal olarak gidip mağazadan yada dvd ciden dvd film satın aldık veya kiraladık.eve gelip izlemek için dvd yi taktığımız zaman doğal olarak piyasadaki çoğu sinema sistemleri bunlarda sorun çıkarmadan dts pro logic vs vs hepsini bir bir açıp sesi duymamızı sağlıyor.yani bir başka deyişle kendi içinde yine kendi içine koyduğumuz dvdlerde ki sesleri çözüp dışarıya çözülmüş bir şekilde atıyor.zaten bu durumda dışarıya özgür olarak çıkan sese yapacak bişi yok direkt hoparlörlere gidiyor.ama ne zamanki elimizdeki paşka bir player ile ps3 mkv playerlar(tvix wd player vs vs dts leri çözmeden ayıklamadan dışarıya atan)bir bağlantı yapınca işte o zaman bir anfi (recevier e ihtiyaç duyuluyor.işte olay bu noktada karışıyor.benim sistemim dvd izlerken ses çıkartıyor (dts çözüyor) o zaman diğer bir media player ile dts ses almak isteyen arkadaşlara da evet bu sistem yada şu sistem dts çözüyor ben de var çünki aynında denebiliyor.bunu ayırmak bağabında şunu söylemek istiyorum eğer dvd alıp izliyorsak zaten sorun yok .ama eğer dışardan bir bağlantı ile player in görüntüsünü tv ye sesini de (optik tos/link tercih nedeni hepimizin)recevier e aktarma durumunda işler değişiyor.o zaman elimizdeki dvd oynatırken gayet sağlıklı olan (aynı zamanda anfi görevinide gören dvd playerimiz)bir anda dışardan gelen bu formatı tanıyamadığı için yada tanıyıp çözme yetkisi olmadığından dolayı çözemiyor.
sizler için derlediğim dts hakkında kısa bilgiler.

DTS, Digital Theatre Systems veya Digital Surround kelimelerinin kısaltmalarından oluşur. Dolby Digital gibi DTS de toplam 6 ayrı kanaldan dijital ses üretir. Ancak bir takım artı özellikleri nedeni ile birçok kişi tarafından günümüzün en iyi sinema ses formatı olarak gösterilir. Basit bir dille açıklamak gerekirse, DTS, Dolby Digital’a oranla %25 daha az veri kaybı (data-reduction) alanına sahiptir.

DTS, yani Digital Theater System, 1993 yılında Steven Spielberg'in Jurassic Park filmiyle tanıtıldı. O günden beri bu dijital ses sistemi, ev sistemlerinden öte sinema salonlarında kendine daha geniş yer bulmaktadır. Bu dijital ses sistemi de tıpkı Dolby Digital'de olduğu gibi is 5.1 olmak üzere altı kanaldan oluşur. Bugün etrafta bol miktarda DTS uyumlu ses sistemi çözücüleri ve bu işi yazılım aracılığıyla yapan ses kartları bulunmaktadır. Ancak DTS, Dolby Digital'in bir miktar önüne geçmeyi bile başaran kalitesine rağmen hiçbir film sadece DTS dijital ses sistemine sahip olarak bulunmaz. Çünkü Dolby DVD'lerde bir standart olarak kabul edilirken, DTS bu ayrıcalıktan yoksundur.

DTS'in Dolby Digital'e oranla kalite olarak biraz daha öne çıkmasının ardında yatan faktör, sıkıştırma esnasında ses kalitesini disk alanından elde edeceği kazancın önünde tutmasıdır. Öncelikle DTS altında sesler 20 bit olarak kaydedilir (Dolby standartlarında bu değer 16, 18 veya 20 bit olabilirken, DTS'te bu değer 16, 18, 20 ve 24 bit olabilir). Ayrıca sesin sıkıştırılması esnasında sabit bir sıkıştırma oranı yerine, sesin anlık karakterine uygun olacak biçimde 40:1'den 1:1'e uzanacak biçimde dinamik olarak değişen sıkıştırma oranları uygulanır. Sonuçta harcanan yaklaşık 1.5 Mbps'lik bir bant genişliği karşılığında daha kaliteli sesler elde edilmiş olur. Bu işin başlıca dezavantajı, DTS ses verilerinin disk üzerinde Dolby Digital'den yaklaşık üç kat daha fazla yer kaplıyor olmasıdır. Bu durumda DTS ses sistemine sahip DVD'lerde çoğu zaman tek bir dil seçeneği vardır ve DVD ekstraları da kısıtlıdır. Yakın bir geçmişe kadar DTS seslere sahip DVD'ler sayısı son derece azdı, ancak bu formatın getirdiği ses kalitesinin yavaş yavaş anlaşılması üzerine günümüzde DTS özelliğine sahip DVD'ler hızla yayılma eğiliminde. Bu kalite farkı DTS'in seslerin sıkıştırılması aşamasında dinamik sıkıştırma oranları uygulamasıyla ilgili olmakla beraber, tek başına buna bağlı da değildir. Örneğin Dolby Digital 15 kHz üstü kanalları 448 Kbps ve 10 kHz üstü kanalları 384 Kbps olarak hazırlayarak bu ikisini birleştirme yoluna gider. Bu durum, disk üzerinde kazanılan yere rağmen ses kalitesinde bir miktar düşüşe neden olur. DTS ise asla kanalları birleştirme yoluna gitmez. Bu örnekleri vermemizin amacı, her iki formatın da birbirinden farklı alanlara yöneldiğini ve bu amaçla farklı yöntemler izlediklerini sizlere daha iyi aktarabilmekten ibaret. Sonuçta Dolby Digital bant genişliğini ve sesin disk üzerinde kaplayacağı alanı daha ön planda tutarken, DTS biraz daha kalite uğruna bu faktörleri es geçmeyi tercih ediyor.

DTS'in sağladığı kalite avantajı kendini 6.1 ve 7.1 sistemlerde de gösteriyor, çünkü sadece DTS ES standardı diğer surround kanallarından bağımsız bir altıncı kanalı destekliyor. Ancak uyarmadı demeyin: DTS ES kanalı taşıyan filmlerin sayısı çok az ve henüz çoğalmaktan da hayli uzak. Ayrıca karşınıza bu şekilde çıkan kayıtların çoğu da Dolby Digital EX'te olduğu gibi arka merkez kanalın matris kodlama sistemi kullanılarak sağ ve sol surround kanallarıyla bölüştürülmesi mantığıyla hazırlanıyor.

sizlerden ricam herkes elinde ne tip cihaz varsa paylaşsın neyi nasıl çözdüğünü yada çözemediğini anlatalım ve bilgilenelim.ve topiği sıcak tutalım bazılarımız bu işle baya uğraşltık bazılarımız yeni başlayacak.o nedenle herkese sağlıklı bir bilgi dağarcığı olurturalım

benim sistemim (daha önceden phlips samsung panasonic markalarının)kompakt sinema sistemlerini kullandıktan sonra şimdiki son tercihim budur.

JVC.anfi:rx:d201s
hop seti:spx-f30
sub:sp-dwf31

selam arkadaşlar benim bir se önce aldığım ses sistemim sanırım dts sesleri desteklemiyor bu konudan müzdarip bazı arkadaşlar var konuyu aradım ama bulmadım değişik başlıklarda var ama tam aradığım konu olmadığından açma gereği duydum
benim sistemim bu

Boyutlar
Boyutlar (G x Y x D) (mm) 430 x 60 x 363
Giriş/Çıkış
HDMI Terminalleri Var
Skart Terminali Var
Komponent Video Çıkışı Var
Dijital Giriş Var (optik)
Audio Giriş Var
USB Terminali Var (MP3, WMA, JPEG, MPEG4 çalma için)
Müzik Portu Var
Merkezi Hoparlör
Konfigürasyon 2 yönlü, 2-hoparlör, Bas-refleks
Tam menzilli 6.5cm koni tipi x 2
Ağırlık (kg) 1.3kg
Boyutlar (G x Y x D) (mm) 270 x 94 x 95
Ağırlık (kg) 3.7kg
Boyutlar (G x Y x D) (mm) 252 x 1123 x 235
Ağırlık
Ağırlık (kg) 3.5 kg
DVD/CD Bölümü
Dolby Digital şifre çözücüsü Var
Dolby Pro Logic II Var
DTS Şifre çözücü Var
Auto Dolby Pro Logic II/ Süper Surround Değişimi Var
VIERA Link Var (HDAVI Kontrol 2)
Diyalog Zenginleştirici Var
HDMI ile 1080p Üst Dönüştürüm Var
Aşamalı Tarama (PAL/NTSC) Var
Sinema Modu Var
Değişken yakınlaştırma Var
Monitör seçici Var
Video D/A Dönüştürücü 108MHz/12-bit
Ön Hoparlör
Konfigürasyon Tam menzilli- Bas refleks
Tam menzilli 6.5cm cone type
Ağırlık (kg) 3.7kg
Boyutlar (Gx Y x D) (mm) 252 x 1123 x 235
Suround Hoparlör
Konfigürasyon Tam menzilli- Bas refleks
Tam menzilli 6.5cm koni tipi
Güç Çıkşı
Toplam Güç 1000W
Ön 80W x 2 (1kHz, 3ohm, %1 THD)
Merkez 250W (1kHz, 6ohm, %10 THD)
Surround 125W x 2 (1kHz, 3ohm, %10 THD)
Subwoofer 250W (100Hz, 6ohm, %10 THD)
Subwoofer Hoparlör
Konfigürasyon Bas refleks
Woofer 16cm koni tipi
Ağırlık (kg) 3.6 kg
Boyutlar (G x Y x D) (mm) 252 x 1123 x 235
Alıcı Bölümü
Surround Geliştirici Var
Merkezi Odak Var
Super Surround Var
EQ Var (4 ön ayar)
Otomatik Hoparlör Kurulumu Var
Dijital Seztezleyici Alıcısı Var
Oynatılabilir Tür
DVD-Audio Var
DVD-Video Var
DVD-RAM/ -RW1/ -R 1/ -R (DL)1 Var
' +R1/ +R (DL)1/ +RW1 Var
SVCD2 Var
Video CD Var
CD, CD-R/RW3 Var
HighMAT (Seviye 2) Var
WMA Var
MP3 Var
JPEG Var
MPEG4 Var
DivX Var
Televizyon Sinyal Sistemi PAL625/50, PAL525/60, NTSC
şimdi ben bu ürünü satmayı düşünüyorum aslında bana hiç bir zararı yok izlediğim filmler genelde ac 3 sesliler.ama neden çözmüyor diye kafamda soru işareti var.ben bu ürünü satmadan dvd yi devre dışı bıraksam yani diğer hoparlörler ve bas kalsa (sanırım bas pasif bas anfisiz) bir dts çözücülü mümkünse 2 yada fazla optik girişli hdm i çıkışlı olmasada olur güzel bir anfi yada ismi recevier mi tam bilmiyorum .alsam aynı kalitede sesleri alabilirmiyim .uyumsuzluk olurmu waat larda .bir kaç marka adı geçiyor yamaha jvs vs vs ama emin olamadım 5+1 çıkışlı yda fazlası bir öneride bulunursanız sevinirim
Evet arkadaşlar sonunda uzun zaman süren uğraşlar ve karar aşamasından sonra bende bir mkv player edinmiş bulunmaktayım.
DVİCO TVİX HD-M7000A

Öncelikle paket elime geçince ne kadar iyi ve şık paketlendiğini anlatmak isterim.oldukça şık bir ambalajı var ve zarar görmesi neredeyse imkansız.(iç içe 2 kutu artı köpükler)

Kutunun içersinden :

Kullanma Kılavuzu
Uzaktan Kumanda ve Pil (2 adet)
HDD Sabitleme Aparatı
AV Kablosu,
HDMI Kablosu
USB Kablo
güç kablosu
Temzileme bezi.çıkıyor

ben hdd’siz modelini aldığım için
Ürünün içinden Harici yada Dahili Sabit disk çıkmadı.

Ürünü elime alınca ,resimlerden tanımama ve ebatlarını bilmeme rağmen gördüğümden daha şık daha ufak ve işçiliği de bir o kadar sağlam ve kaliteli bir cihazla karşılaştım.

Herkes uzun zamandan beridir araştırdığı için herkes tarafından bilinen özelliklerini direkt yapıştırdım buraya.

Ana Chipset
Sigma Design SMP8635
VFD Görüntü:7 Alpha-Numerik Karakterr, 5 Digit Numerik Görüntü
Video Format: .avi, .mkv, .wmv, .mpg, .iso .vob, .ifo, .mp4, .asf, .tp, .trp, .ts, .m2t, .m2ts , .mov(H.264)
Codec: MPEG 1 / 2 / 4, AVI, XVID, WMV9(MP@HL), H.264/ AVC(HD) , VC-1(MP@HL, AP@L3)
Max.Çözünürlük 1920*1080P (FULL HD)
Ses:MP3, WMA, AAC, Ogg, PCM, AC3, FLAC, WAV, WAV(DTS), WAVPACK
Resim:JPEG
Bağlantılar:USB2.0 Host 2 Ports, USB2.0 Target 1 Port LAN WLAN 802.11g (opsiyonel)
AV In / Out
Video: HDMI 1.3a (Video 24bit, TrueHD , DTS HD MA)
Component, S-Video, Composite
Digital : Coaxial, Optical / Analog: Stereo
Opsiyonel DTV Tuner Port
Desteklenen Dosya Sistemi NTFS, FAT32 DTV Recording : 7200rpm, NTFS
Hard Disk SATA I,II HDD only ODD Destek
USB 2.0 Host
Desteklenen Altyazı:Text Altyazı : smi,sub,srt,lrc,txt
Image Altyazı : sub (with idx)
Dil:English, French, German, Spanish, Italian, Swedish, Czech, Russian, Mexican, Dutch, Japanese, Chinese, Korean
FAN:40mm FAN
FAN Kontrol:Sıcaklık Duyarlı, Değişken Hızlı
Hafıza:Main: 256M byte / Flash: 64 M byte
Güç Destek:90~240V Free Voltage
Biçim:Silindir
Ölçüler:131mm (Çapı) 185mm (Yükseklik)
Ağırlık:1,200g (HDD'siz)

Cihazın yanında,kumandasının işçiliği ve tasarımı da kullanılabilirlik açısından gayet başarılı.ele oturuyor anlaması yada hangi tuş ne işe yarıyor diye düşünmeye fırsat vermiyor.
şimdilik ilk izlenim ve heyecanımı paylaştım akşam tvnin karşısına geçinde bağlayıp daha detaylı inceleme yaptıktan sonra güncelleyeceğim konuyu.fakat istedimki sizlerin de sorularını alıyım ve ona göre inceleme yapıyım bir işe yarasın.soruları bekliyorum.

selam arkadaşlar aylardır forumda herkes bir markadan tarafa oldu benimde kafamda önce wd vardı sonradan pophorn derken wd de karar kıldım.arkadaşım şu an hollanda da 13 şubatta dönüyor ve mağazaya gtmiş tvix en iyisi demişler.şimdi sizden ricam kullananlar başta olmak üzere bir sağlıklı yorum ile hangisini aldırayım.

ağırlık hangisinde olursa git mağazaya al çık diyecem başka yolu kalmadı.
wd nin fiyatı diğerlerine göre daha uygun ama sizden fiyattan ziyade perpormans vede çipsetlerindeki görüntü kalitesi ile alakalı benim aklımda son olarak tvix 7000 a var 750 tl ye geliyor.ama dersenizki wd ninde ondan kalır yeri olmaz o zaman wd alalım benim aslında net bağlantısı ile bir işim yok harici 1tb lik hdd ye bağlayacağım

wd nin tek modeli var
pophornun 110 modeli
tvix inde 7000 yada 7010 modeli

1.

2.

3.
selamlar bana nikon d40x 18 55 lens için parasoley lazım ama lens geniş açı olmadığından yaprak tipi bulmam zor sanırım.hb 33 diye bir parasoley var bu uyarmı yada sizin denediğiniz bir parasoley varmı önerebilecğiniz
selam arkadaşlar ben 3,5 1 tb hdd aldım fakat bunu nfts olarak format attım. ama acaba bölmek lazımmı yada bölmenin faydası zararı nedir.ben bölmeden direk kullansam mı yoksa 2 ye yada 3 e bölmelimiyim konuyu araştırdım ama bulamadım yada gözümden kaçtı bana yardımcı olurmusunuz
selam rakdaşlar ben uzun ca b ir süredir joistik aramaktayım ama ben im amacım uçuş similasyonundan ziyade her oyunda çalışabilcek (destekli )bir joistik.saitek x52 sanırım sadece uçuşlar için. forum da arattırdım ama ya gözümden kaçtı yada ben bulamadım .mesela ben half life veya call of duty yada ne biliyim buna ben zer oyunlarda kullanabileceğim bir joistik aramaktayım araştırmalarım sonucunda ise saitek in alınablecek kalitede olduğunu düşündüm bir ara lojitecth almaya niyetlendim ama saitek x52 görünce vaz geçtim.sizden ricam bu tür savaş ve strateji oyunlarında kullanılacak olan bir modeli varmıdır yoksa ben saitek x52 yi alsam her yerde tanımlayıp kullanabilirmiyim.almışken onu alayım hem uçuş similelerinde hemde diğer oyunlarda. yada mesela bu bir takımda olabilir direksiyon joistik gaz pedalları gibi.illaki x52 olmasada olur.sanırım saitek x52 deki pedal uçuş için olduğundan pahalı.önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar
Hakkında
İlgi Alanları: müzik silah avcılık elektronic
Forum İmzası:
Dün sabaha karşı kendimle konuştum,Ben hep kendime çıkan bir yokuştum,Yokuşun başında bir düşman vardı,Onu vurmaya gittim kendimle vuruştum..

SAMSUNG LE46M87BD/DVİCO TVİX HD-M7000A HD MEDİA PLAYER/CREA CRU
1000 RECEİVER
/JVC RX-D201 DİGİTAL RECEVİER/JVC SP/ 30s HOPARLÖR SETİ/CREATİVE SOUND BLASTER DİGİTAL MUSİC SX/LOGİTECH HARMONY REMOTE 785/BAV-113 H BOTECH AKTARICI/WD MY BOOK 1TB E-SATA HDD/
MAXTOR ONETUCH 4MİNİ HDD 120GB
/NİKON D40X/TOSHİBA SATALİTE A30-754/
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
my pc
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 513
İkinci El Bölümü Mesajları: 14
Konularının görüntülenme sayısı: 89.146 (Bu ay: 63)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.