Şimdi Ara

Peteklerdeki su yazın boşaltılmalı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
29.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim sorum petekler içerisindeki su kombinin ısıtma amacıyla kullanılmadığı aylarda boşaltılmalı mı?

• Teisat suyu korozyona bağlı olarak kirli-paslı değilse boşaltılmaz.
  • sakın boşaltma arkadaşım peteklerin içindeki siyah su su değildir ilaçtır ilacı boşalttığında ise peteğin ömrünü yarı yarıya düşürmüş olursun petek içten çürümeye delinmeye başlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkahmet3

sakın boşaltma arkadaşım peteklerin içindeki siyah su su değildir ilaçtır ilacı boşalttığında ise peteğin ömrünü yarı yarıya düşürmüş olursun petek içten çürümeye delinmeye başlar
    teşekkürler sağol
  • quote:

Orijinalden alıntı: xyz111

teşekkürler sağol

Alıntıları Göster
    delinme?? çürüme?? nasıl yani??

• quote:

Orijinalden alıntı: EMRE ALTINOK

delinme?? çürüme?? nasıl yani??

Alıntıları Göster
    Yok öyle şey! Gerektiğinde kombi suyu boşaltılır, petek temizliği yapılabilir, delinme-çürüme de olmaz. Olursa da bundan olmaz. Tabi çok kirlenmedikçe ve temizlik yapılmayacaksa su boşaltmaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 1 Aralık 2012; 1:33:45 >
  • quote:

[size=3]Benim sorum petekler içerisindeki su kombinin ısıtma amacıyla kullanılmadığı aylarda boşaltılmalı mı?

Boşaltma işlemini temizlik amacıyla yapacaksanız uygundur Lakin boşaltayım peteklerim boş kalsın derseniz zaten öyle birşey olamaz çünkü peteklerdeki suyu boşalttığınızda kombinizin basıncı 0 a düşecek ve hata verecektir.

İkinci olarak boş kalması yarar değil zarar verecektir.
    Suyu boşalan peteğiniz oksijenle buluşacak ve hızlı bir şekilde korozyon oluşacaktır birkaç yaz aynı şeyi tekrarladığınızda muhtemelen petekleriniz artık kullanıllamayacak duruma gelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: livingston

quote:

[size=3]Benim sorum petekler içerisindeki su kombinin ısıtma amacıyla kullanılmadığı aylarda boşaltılmalı mı?

Boşaltma işlemini temizlik amacıyla yapacaksanız uygundur Lakin boşaltayım peteklerim boş kalsın derseniz zaten öyle birşey olamaz çünkü peteklerdeki suyu boşalttığınızda kombinizin basıncı 0 a düşecek ve hata verecektir.

İkinci olarak boş kalması yarar değil zarar verecektir.
    Suyu boşalan peteğiniz oksijenle buluşacak ve hızlı bir şekilde korozyon oluşacaktır birkaç yaz aynı şeyi tekrarladığınızda muhtemelen petekleriniz artık kullanıllamayacak duruma gelecektir.
    arkadaşım petekleriniz kirli ise temizleyin ve tekrar su doldurun bencede peteklerin boş olması sakıncalı

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalacar

arkadaşım petekleriniz kirli ise temizleyin ve tekrar su doldurun bencede peteklerin boş olması sakıncalı

Alıntıları Göster
    Çok zor durumda olmadığnıız sürece peteklerin suyunu boşaltmaya gerek yok çünkü bütün arkadaşlarımız aynı gereken cevabı vermişler eğer gerekirse kombi suyu boşaltılarak peteklerin temizliği yapılarak tekrar peteklere su basılabilir bu şekildede olabilir ama oda ise her sene bir kez olmak şartıyla petek temizliği yapılabilir eğer isterseniz ama çoğu kimse peteklerin suyuna karışmıyor.

Genede normalde bir kez olmak şartıyla peteklerin temizliği yapılabilir.

Petekleri susuz bırakmamak şartıyla temizlik işleminizi tamamlayınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Se_co

Çok zor durumda olmadığnıız sürece peteklerin suyunu boşaltmaya gerek yok çünkü bütün arkadaşlarımız aynı gereken cevabı vermişler eğer gerekirse kombi suyu boşaltılarak peteklerin temizliği yapılarak tekrar peteklere su basılabilir bu şekildede olabilir ama oda ise her sene bir kez olmak şartıyla petek temizliği yapılabilir eğer isterseniz ama çoğu kimse peteklerin suyuna karışmıyor.

Genede normalde bir kez olmak şartıyla peteklerin temizliği yapılabilir.

Petekleri susuz bırakmamak şartıyla temizlik işleminizi tamamlayınız.

Alıntıları Göster
    temiz su tasarruf sağlarmı yani her yıl değiştirmek

• quote:

Orijinalden alıntı: elk-elektronik8606

Alıntıları Göster
    suyu her tazeleyişinizde sudaki oksijen oranı artacağından tesisatta oksitlenme fazla olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: akula06

suyu her tazeleyişinizde sudaki oksijen oranı artacağından tesisatta oksitlenme fazla olur

bu önergeye katılmakla beraber, her su değiştirdiğinizde ejanjördeki kireç katmanı bir miktar daha kalınlaşacaktır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: elk-elektronik8606

temiz suyun tasarrufa etki etmesi çok zor.. bir faydası olmaz..
  • Ben de kireç ve paslanma sorunlarından dolayı su yenileme olayının mantıksız olduğunu düşünüyorum. Kapalı bir sistemde dolaşan suyun neye zararı olsun ki? Ben evdeki bir petek bağlantısı su damlattığı için 10 yıllık suyu boşaltmıştım, tertemizdi.
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    borular demirmiydi?
  • Borular yer içinden geçiyor, plastik esnek boru. Hatta hortum gibi desem yeridir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Borular yer içinden geçiyor, plastik esnek boru. Hatta hortum gibi desem yeridir.

hayırlı bayramlar arkadaşlar. candoğan bey özelinize bir mesaj attım cevalarsanız memnun olurum sizin görüşünüz benim için önemli. bu konu ile alakalı değil ama. ankastre ile alakalı.
    mobil sistem anlattığınıza göre.

tertemiz olması tuhaf doğrusu. ben kombiyi 4 gün çalıştırdım su siyahlaşmıştı.
    10 yıllık bir tesisat eger profesyonel ekip ,makina ve kimyasal yardımıyla temizlenmediyse o tesisat 150000km ye gelip hiç bakım yapılmamı arabaya benzer dikkat her an arıza cıkabilir
  • Bu sabah dikkatimi cekti petek borusundan gorunen su simsiyah pasli gibi daire yeni kombiyi 5 kere falan yaktik ben ilk kullanimda peteklerdeki havayi almistim. Burada yazilanlari okumasam suyu bosaltip yenileyecektim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.