Yarbay
03 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 92 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Aliexpress'ten dürbün siparişi verdim. gümrükten geçer mi..?

yoksa geçmez mi..?

geçmez ise, geçirtmek için bir yöntem varmı..?

olmadı geri mi gider.. geri giderse ben paramı kurtarırmıyım..??

selam.

zyxel P660 HN F1Z eğer elinizde bu modem var ise ve sürekli reset atıyor ya da power ışığı kırmızıya dönüyor tekrar başlama yapıyorsa çözümü aşağıdadır.


-Hatta bir arıza olmamasına rağmen sürekli reset atıyor ADSL ışığı kırmızı yanıyor bağlanmıyor.

---çözüm ; Modem arayüzünden frimware sürümünüze bakınız.. Eğer 2011 yılına ait 370BJI9F0 sürüm ise problemli. Eylül 2013 tarihli 370BJI12D sürümü indirip güncelleme yapın.

-Hatta bir arıza olmamasına rağmen, Eylül 2013 tarihli 370BJI12D sürüm yüklü olduğu halde zaman zaman power ışığı kırmızıya dönüyor yeniden başlıyor kısa bir süre sonra tekrarlıyor.

---çözüm ; modemin arkasındaki aç kapa anahtarda sorun vardır. sürekli enerjiyi temassızlık yaparak keip veriyordur. çözüm gayet basit anahtarı sonuna kadar bastırıp kenarına bir kürdan sokun.. SONUÇ ; mükkemmel değil mi..??
kombileri hepimiz kullanıyoruz. yoğuşmalı, yoğuşmasız, modülasyonlu veya modülasyonsuz, ucuz veya pahalı onlarca marka ve model.

ama bazı gerçekler vardır ki ister pazarlama taktiği deyin ister başka bir şey.

bazı markalarda alev modülasyonu yalanı, bazılarında akıllı ısıtma sistemi (AIS), çoğunda da uyumlu oda termostadı yalanı..

kısaca burada bazı gerçekleri sizlerle paylaşmak istedim, katılırsınız ya da katılmazsınız bilemem, ama gerçekleri değiştiremezsiniz, siz sadece kombinizin size sunulan yalanlarıyla o cihazı kullanırsınız.. aşağıda seçtiğim en iyi palavralardan örnekleri okuyacaksınız..

oda termostadı bağlantısı garantisi oda termostadını servis bağlamadığı için bana göre garanti bitmez, bitmez ama servise göre biter.

oda termostadı uyumsuzluğu yalanı; efendim oda termostadı bağlatacağız piyasada hoşumuza giden bir modeli beğendik ve aldık... servis geldi bağlantı için daha termostadı görmeden ''abi bu marka bu kombiye uyumsuz bizim şu modelden olacak sizinki işe yaramaz'' dedi. alın size kuyruklu yalan.. tüm termostadlar on/off tekniği ile çalışır tüm kombilerde bu tekniği destekler. ama bazı markalar bazı modellerde oda termostadının çalışmasını servis menüsüyle gizlemiştir. bunun alenen açık olması ve hatta termostad modu denilen bu parametreyi gizli menülere değilde kombi üzerine yapılan bir tuşla çözüme kavuşması gerekir.. ben istersem bu modda çalıştırırım istersem normal modda sen ne karışıyorsun benim keyfime..

oda termostadı için doğru olan kriter; kombi üreticileri termostad bağlantı klemensini görünür bir yere (kombinin altında plastik kapaklı musait bir yer) koymaları gerekir. son kullanıcınında bunu bağlaması gerekir. bağlantı hatalarını sıfırlamak için klemens ve klemense takılacak fiş özel bir normda yapılabilir. aynı norm klemensin termostad üzerinde standart bulunması gerekir. (elektrik klemensi değilde HDMI cablo çıkışı v.b. benzeri gibi) yani hem termostad hemde kombiler termostad on/off için standart bir soketli fiş kullanmalı. son kullanıcı da scart kablosu takar gibi bunu yapabilmeli.

ben istediğim marka termostadı kullanırım (servislere göre uyumlu değil palavrası devreye giriyor burada hoş uyumsuz olanı da hiç görmedim.) servis veya firma buna karışamaz. televizyon alıyorum samsung marka, samsung servisi benim hangi marka uydu alıcı kullanacağıma karışıyor mu..?? bu sebeple garanti olayının bitmemesi devam etmesi gerekir.

modülasyon gerçeği ; hiç bir termostad modülasyon yapmaz. sadece ayarlanan oda ısısına göre on/off kombiyi açar ya da kapar.
bir termostadın modülasyon (kombinin alevini ortam ısı değerlerine göre kademeli attırmak ve düşürmek) yapabilmesi için öncelikle kombinizin modülasyonlu çalışma özelliğine sahip olması gerekiyor. mantıken modülasyonlu bir kombi modülasyonu 2 seçenekle yapabilir.

1-gidiş ve dönüş suyu sıcaklık farkına göre (isteğe bağlı normal oda termostadı ile kullanılabilir)
2-oda ısısına göre ; bu seçenekte cihazla beraber verilen özel bir oda termostadı olması zorunludur.

diyelimki modülasyonlu bir kombi aldınız ve kombi modülasyonu dönüş suyuna göre değilde oda termostadıyla yapacaksa, termostad bu kombiye göre üretici tarafından özel olarak imal edilmesi gerekir (modülasyon kademesine göre) ve kombiyle beraber kombinin bir parçası gibi ambalaj kutusuna koymalıdır. aldığınız bir televizyonun kumandası gibi, kumanda o televizyona özeldir ve başka bir aleti kumanda etmez. bu özel termostad üzerinde on/off haricinde eğer kombide 3 alev boyu (modülasyonu) varsa 3 adet kablo bunun için on/off la beraber toplamda en az 4 adet kablo olması gerekir.

AIS akıllı ısıtma sistemi yalanı ;Bir başka akıllı modülasyom sistemi; üreticinin ürettiği bu özel termostad üzerinde ON/OFF aç kapa rölesi olmaması gerekir, aç kapa kombideki özel bir röleden yürütülmelidir. bu özel termostad sadece kombiye iç ortam ısısının kaç derece olduğu ve istenilen sıcaklık bilgisini akıllı karta iletmesi gerekirki modülasyonu kombi bu verilere göre yapsın. normalde hiç bir oda termostadı bu sistemle çalışmaz sadece ON/OFF aç kapa yapar. Tabiiki bu akıllı sistemin termostadı yine kombinin bir parçasıdır ve kombiyle beraber verilir. bir sistemin AIS akıllı ısıtma sistemi olması için bu kriterin olması gerekir. bakıyorsunuz kullanım klavuzu ve kutu üzerinde AIS yazıyor ama cihazla beraber verilen bir modülasyon oda termostadı yok. o zaman bu yalannın kuyruklusudur.. bazı kombilerde ise AIS var ama modülasyon diye bişi yok. yahuu modülasyon yoksa AIS nasıl çalışıyor, bunu bilen de yok.. yaz kutunun üzerine yazıyı okuyup atlayanlara sat gitsin..

başka bir yalan; kullanma klavuzunda her ne kadar alev boyu otomatik ayarlanır (modülasyon) yazsada çoğu kombi gerçek anlamda modülasyon yapmaz. giden suyun sıcaklığı ile gelen suyun sıcaklığı yaklaştıkça kombinin fan ve yanma sesinin düşmesi gerekir ama çoğu kombide bu olmaz. çünkü modülasyon yoktur..

sıcak su kullanımı alev alev gelen su gerçeği; kombimizin sıcak suyunu 38 dereceye ayarladık.. duşa girdik musluktan önce istediğimiz su sıcaklığı geliyor ve biz duş keyfindeyiz.. aaaaa o da nee...!!! su yavaş yavaş ısınmaya hatta yakmaya başladı alev alev yakıyor ılıştırayın diye soğuk suyu açarsanız da bu sefer kombi devre dışı kalıyor ve donmaya başlıyorsunuz.. niye..?? kombinizde sıcak su için modülasyon yok harcadığınız suya göre alev miktarını ayarlayamıyor, o ona verilen çalışma sistemine göre su açılınca var gücüyle yanmaya başlıyor.. sonuçya keyfiniz kaçıyor. yahu alev modülasyonu olan bir kombide bu olur mu..?? o zaman su sıcaklık ayarı ne işe yarıyor niye taktın o ayar tuşlarını oraya bu da mı bir yalan..

yoğuşmalı kombi yalanı dünya üzerinde insan zekasıyla yapılmış hiç bir makine %100 randımanla çalışmaz. mutlaka bir takım kayıplar vardır. önemli olan kayıpları azaltıp kazanca dönüştürmektir. bildiğimiz yoğuşması olmayan kombasiyonel kombilerin bugünkü en yüksek verimi %93 tür. geriye kazanacağımız %7 lik bir kısım kaldı. şimdi bu %7 lik kısımda neler var inceleyelim.

bacadan atılan su buharı, karbondioksit ve yanmayla oluşan diğer gazlara ialveten bir miktarda ısı enerjisi toplamıdır bu. eğer %100 bir randıman sağlamış olsaydık kombilerimiz bacasız olurdu. çünkü bu kayıp dediğimiz %7 de peteklere ısı olarak giderdi ve hiç atık madde çıkmazdı.

bakıyorum yoğuşmalı bilmemne marka kombi satıcı gayet emin %108 verimli diyor. yanii havadanda bi %8 verim ekleniyor. makine mühendisleri bu verim işini daha iyi bilir. 100 kilo demiri eritiyorsunuz kalıba döküyorsunuz kalıptan çıkınca nasıl olyorda 108 kilo oluyor. bunu maddesel olarak belki anlarsınız ama enerji olayı işin içine girdimi aldatmalar başlıyor. çünkü enerjiyi demir gibi terazide tartamıyorsunuz. kısaca enerjinin korunumu kanunu %100 verim ilkesinden yukarısına imkansız der.. %108 verim diye bişey olmaz.. yoğuşmalı da olsa %100 verim aşılamaz, aşılıyorsa ortada bir yalan var demektir..

kısaca yalanlar diz boyu almış yürümüş aramızda pinokyolar var..

konu herkesin yorumuna açıktır
TÜRKİYE 2012.10 Basarsoft computer system (121212) yeni harita güncellemesi verildi.

ben yükledim çalışıyor. hayırlı olsun.

naviextras tolbox 'la yükleyebilirsiniz.

https://www.naviextras.com/shop/portal
Selam forumdaşlar ))

eşim benden 400 tl istedi, ben de içimden geldi deyip 500 tl verdiğim için eşim evi terk etti.. :))

dumur oldum yaa..!!!

onu çok seviyorum, ben onsuz yaşayamam, eğer durumu düzeltemez isem, biterim. onsuz bir dünyayı düşünemiyorum.

eğer onunla barışamaz isem bu dünyayı yakarım.. bana yardım edin, dünya yanarsa sizde kül olursunuz.

söylemedi demeyin..


arkadaşlar elimdeki piranha fuga IGO-Amigo cihazı 2 yıldır çok yıprattım, bizim yeğen istedi bir yere gideceğim diye. bende verdim geri de istemedim al kullan dedim. hediye giiti yanii..

şimdi kendime yeni bir cihaz alacağım. istediğim özellikler şöyle olacak

ekran_______ 5'' olacak.
program_____IGO-Amigo olacak.
harita_______Basarsoft olacak.
güncelleme___harita güncelleme ömürboyu ücretsiz olacak..

diğer özellikler marka -model-multimedya-fm transmitter v.s.farketmez tavsiyelerinizi bekliyorum..
IGO-8 TR ikon seti+trafik ışıkları

Hadi yine iyisiniz...!!! IGO-8 de sorunsuz çalışan trafik ışıkları ve TR ikon seti ikisi bir arada.

Benzin istasyonlarından (shel-petrol ofisi-total-BP v.s.) , bankalara ( akbank,ingbank,denizbank,ziraat bankası,halkbank,adabank ve diğerleri) ATM lerden, alışveriş merkezlerine,

otomtiv dünyası; ford-renault-hyundai-citroen-man-mercedes-bmw-mitsubishi-toyota-kia-mazda-daewoo daha birçokları,

kipa,migros,carrafour,real,şok,bim,a-101, tezken,alfemo,bellona,praktica,evkur,bauhause, arçelik,vestel,sony,profilo,boshc, siemens,ve diğerleri, araç muayene istasyonları, umumi WC-tuvalet, taksi durağından, otogara, metrodan, tramwaya kadar;

fast food yiyecek içecek ; MC donald's- burger king- pizza pizza- pizza hut- domino v.s.

hepsinin orojinal logoları artık ekranları süsleyecek.


yapmanız gereken zipi açıp içindekileri gerekli yerlere sürüklemektir.

Favori kayıtlarınızın silinmemesi için, kendi user.upoi 'nizi yedekleyin, NotPed ile açın içindekileri kopyalayıp klasör içinden çıkan user.upoi'nin en altına yapıştırın ve numara sıralamasını yapıp, kaydedip Save içine atın, aksi takdirde Favori kayıtlarınız silinir.

Benden şimdilik bu kadar, hadi kolay gelsin.


BURADAN İNDİR


Bu dosyanın hazırlanmasında emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

THANKS XCalibur
THANKS RefleX
IGO-Primo TR ikon seti+trafik ışıkları (ver-1.0-1.1-1.2)

Hadi yine iyisiniz...!!! En son olarak IGO-primo'nun 1.0-1.1-1.2 versiyonlarında da sorunsuz çalışan trafik ışıkları ve TR ikon seti ikisi bir arada. POI'leriniz orojinal logolarıyla görünecektir. XCalibur trafik ışıkları; 6413 noktada trafik ışıkları görünecektir.

Benzin istasyonlarından (shel-petrol ofisi-total-BP v.s.) , bankalara ( akbank,ingbank,denizbank,ziraat bankası,halkbank,adabank ve diğerleri) ATM lerden, alışveriş merkezlerine,

otomtiv dünyası; ford-renault-hyundai-citroen-man-mercedes-bmw-mitsubishi-toyota-kia-mazda-daewoo daha birçokları,

kipa,migros,carrafour,real,şok,bim,a-101, tezken,alfemo,bellona,praktica,evkur,bauhause, arçelik,vestel,sony,profilo,boshc, siemens,ve diğerleri, araç muayene istasyonları, umumi WC-tuvalet, taksi durağından, otogara, metrodan, tramwaya kadar;

fast food yiyecek içecek ; MC donald's- burger king- pizza pizza- pizza hut- domino v.s.

hepsinin orojinal logoları artık ekranları süsleyecek.


yapmanız gereken zipi açıp içindekileri gerekli yerlere sürüklemektir.

Favori kayıtlarınızın silinmemesi için, kendi user.upoi 'nizi yedekleyin, NotPed ile açın içindekileri kopyalayıp klasör içinden çıkan user.upoi'nin en altına yapıştırın ve numara sıralamasını yapıp, kaydedip Save içine atın, aksi takdirde Favori kayıtlarınız silinir.

MENÜ/DİĞER/AYARLAR/HARİTA AYARLARI/YER İŞARETLERİ kısmından poilerle ilgili kişisel ayarlarınızı yapabilirsiniz..

Benden şimdilik bu kadar, hadi kolay gelsin.


BURADAN İNDİR (çözünürlülük : 480x272)

birden fazla poi olan yerlerde 3 mavi baloncuk çıkmasını istemiyorsanız aşağıdaki önergeyi sys dosyanıza ekleyiniz..

[poi]
use_multi_poi_icon=0
userpoi_has_mypoi=1

DİKKAT : harita ve poi güncellemesi yaptığınız zaman, her hangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. ikon sisteminin güncellenmesi gerekmemektedir. poi güncellenince değişiklikler otomatik olarak yapılmış olacaktır..

Bu dosyanın hazırlanmasında emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

THANKS XCalibur
THANKS RefleX
IGO-Amigo TR ikon seti+trafik ışıkları

Hadi yine iyisiniz...!!! Son olarak IGO-Amigo'da sorunsuz çalışan trafik ışıkları ve TR ikon seti ikisi bir arada. POI'leriniz orojinal logolarıyla görünecektir. 6413 noktada trafik ışıkları görünecektir.

yapmanız gereken burayaTIKLAYARAK DJ-Amigo Skin ver3.4 yükleyip sorunsuzca çalıştırdıktan sonra eklentiyi açıp içindekileri gerekli yerlere sürüklemektir.

sadece IGO-Amigo yazılım kullananlar içindir. diğer IGO programlarda çalışmaz..

Favori kayıtlarınızın silinmemesi için, kendi user.upoi 'nizi yedekleyin, NotPed ile açın içindekileri kopyalayıp klasör içinden çıkan user.upoi'nin en altına yapıştırın ve numara sıralamasını yapıp, kaydedip Save içine atın, aksi takdirde Favori kayıtlarınız silinir.

MENU/DİĞER/AYARLAR/DJ SETTINGS/MANAGA PLACES tıklayarak poi ayarlarınızı diledğiniz gibi yapabilirsiniz..

trafik ışıklı + TR ikon setini BURADAN indirebilirsiniz.

birden fazla poi olan yerlerde 3 mavi baloncuk çıkmasını istemiyorsanız aşağıdaki önergeyi sys dosyanıza ekleyiniz..

[poi]
use_multi_poi_icon=0
userpoi_has_mypoi=1

Benden şimdilik bu kadar, hadi kolay gelsin. bir teşekkür daha hakettik sanırım..

işleme başlamadan önce mutlaka YEDEKLEME yapınız

Linkler bilgi ve deneme amaçlıdır.

dosyanın ortaya çıkmasında emeği geçenlere teşekkürler.

THANKS Xcalibur
THANKS RefleX
IGO-Amigo DJ-Amigo Skin ver 3.4

IGO-AMIGO kullanan arkadaşlar, bu eklentiyle cihazınız şaha kalkacak, siz de uçacaksınız..

Eklentiler sadece IGO-Amigo yazılım kullananlar içindir. diğer IGO program kullananlar arkadaşlar lütfen yüklemesin..

bu eklentinin yüklenmesi son derece basittir. eklenti ile amigoda kısıtlanmış olan bir çok özelliğin çalıştığını göreceksiniz.

daha önceki DJ skin 3.4 ile bunun arasındaki fark; sağ sola dönerken, dönüş yasağı tabelasını göstermesidir. bu özelliğin çalışması için, önceden bu skini kullanan arkadaşların eski skinlerini silip bu yeni skini ve utility dosyasını tekrar yüklemeleri gerekmektedir..

eklenti ile ilgili kişisel ayarları MENÜ/+DİĞER/AYARLAR/DJ settings kısmından yapabilirsiniz.

işleme başlamadan önce lütfen YEDEKLEME yapınız.

-kokpitte poiler ve favorileriniz mavi baloncuklar şeklinde haritada görünüyor.
-kokpitte poileri mavi baloncuk yerine, dilerseniz orojinal logolarıyla görebilirsiniz. bu özellik için BURAYA TIKLAYIN
-kokpitte anlık hız göstergesi.
-kokpitte varış süresi,zamanı ve mesafe üçü aynı kutuda görüntüleme.
-kokpitte hız sınırının aşımında ışıklı kırmızı uyarı, ve BİP sesi uyarısı.
-kokpitte radar ve hız kamerası yaklaşımında görüntülü ve artan BİP sesli uyarı.
-kokpitte pusula göstergesi.
-kokpitte zaman (saat) göstergesi.
-kokpitte yükseklik göstergesi.
-kokpitte batarya güç göstergesi.
-kokpitte aynı anda kaç uyduya bağlı olduğunuzu ve sinyal seviyelerinin display görünümü.
-kokpitte bulunulan yerin mevki ismi.
-altarnatif rotaları aynı anda haritada görüntüleme.
-birden fazla geçiş noktası ekleme.
-civardaki poi'lei geçiş noktasına ekleme.
-hız kamerası ekleme.
-hedefe varış itibari ile 20saniye içinde otomatik kapanma.
-bulunulan yerin koordinat bilgisi.
-yol bloklama.
-tek tıklama kısayollar.
v.s.

DJ. Amigo Skin ver.3.4 zipli dosyanın içinden 2 adet dosya çıkacak.

1-Skin
2-utility

Skin klasörünü kopyalayıp, kendi cihazınızın MobileNavigator içindeki content klasörüne atıyorsunuz.

utility klasörünü de direk MobileNavigator klasörüne atıyorsunuz.

işlem bittikten sonra cihazınızı kapatıp tekrar açın. MENÜ/AYARLAR/RENKLER ve TEMALAR/MENU TEMALARI kısmından, gündüz için DJ.Amigo 3.4 DIA, gece için DJ.Amigo 3.4 NOLTE olarak ayarlayın, eklentinin hata vermemesi için hemen programdan çıkın. tekrar programı açın özelliklerin aktif hale geldiğini göreceksiniz. sorunsuz çalışmaktadır.. sanırım bir teşekkürü hakettik..

Amigo yazılım kullanan tüm cihazlar için skin DJ Amigo_ver.3.4 BURADAN indirebilirsiniz.

işleme başlamadan önce lütfen YEDEKLEME yapınız. linkler bilgi ve deneme amaçlıdır.
Hakkında
Konum: İstanbul,Bahçelievler
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Mesaj Sayısı: 2.372
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.562
İkinci El Bölümü Mesajları: 9
Konularının görüntülenme sayısı: 10.420 (Bu ay: 254)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 113 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.