Şimdi Ara

Periyodik bakıma gitmemek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
33
Cevap
0
Favori
6.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    0 passat var eylülde alındı suan 19.100 de önerilene göre 4000 km gecti.
    Acaba ne sıkınılar cıkar cıkabilir ?
    50 km daha dayansın bugun, yarın görürücem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sıfır araç alıyorsunuz, zamanı gelince yağ+filtre değiştirmek zor geliyor?
    Sonra "bir sıkıntı çıkar mı?" diye soruyorsunuz.

Sıkıntı çıkacağını düşünüyorsanız, niye kıytırıktan yağ değişimi yapılmıyor?
    Sıkıntı çıkmayacağını düşünüyorsanız -ki 4000km es geçilmiş- bu acelenin sebebi nedir?

Bi' ton para verip sıfır araba aldıktan sonra, bakım masrafı için aracın garantisinden olmak da başka bir şey...

• Sıfır araç alıyorsunuz, zamanı gelince yağ+filtre değiştirmek zor geliyor?

Sıkıntı çıkmayacağını düşünüyorsanız -ki 4000km es geçilmiş- bu acelenin sebebi nedir?

Bi' ton para verip sıfır araba aldıktan sonra, bakım masrafı için aracın garantisinden olmak da başka bir şey...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 6 Şubat 2018; 10:56:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panthér

Sıfır araç alıyorsunuz, zamanı gelince yağ+filtre değiştirmek zor geliyor?

Hocam haklısınız bir sey diyemem ama 15 binden sonra araç trabzona gidip gelmek zorunda kaldı ( aynı zamanda iş içinde kullanıyorum ) istanbul trabzon tek basına git gel 2300 den fazla.
    Durum budur yani
  • Filtreler o kadar önemli değil biraz yakıtın artar ama motor yağı özelliğini belli ölçüde yitirmiştir ve buna bağlı olarak motordaki hareketli parçalarda erken aşınma baş gösterebilir.Üstelik araçta yeni parçalar birbirine alışma sürecinde aşınma daha da fazla olabilir.
  • Garanti bitiminde iyi niyet garantisi dışında kalma ihtimali var
  • Volkswagen'de periyodik bakım aralıkları ne kadar bilmiyorum ancak kullandığım araçta 1 yıl ve 10bin km şartı vardı.Son bakımdan 1 yıl 20 gün sonra gittim 1 hafta daha gelmemiş olsaydım garantiden olacağımı söylemişlerdi.
    O kadar para veriyorsun önemsemeyip bakıma gitmiyorsun ve garantiden oluyorsun.Kötü.
  • DSG varsa ileride kavrama değişimini iyi niyet garantisine sokmayacaklardır muhtemelen.
  • 1 sene ya da 15 bin km'de bakıma gitmen gerekiyor. İleride iyi niyet garantisi olmaz.
  • Buyuk ıhtımalle garantıden cıkmıstır arac, en kısa surede bakımını yaptırmanı onerırım

• Garanti dışı araç
    15 bin maximum
    1 yıl süresi var yıllık bakımın siz km ile geçmişsiniz yazık

ben kıçı kırık rapid daha 9 bin km de yıllık bakımına 1 ay dava var yarın götürcem servise

bundan önceki aracım da yine 1 yılı dolmasını beklemezdim yazık etmişsiniz araca siz sattıktan sonra alacak adama acırım

işiniz varsa bakımı 1 ay önce yaptırabilirdiniz bence bir bahane değil olan olmuş geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 6 Şubat 2018; 15:32:23 >
  • Adam arabanın bakımını 4000 km geçirdi diye arabayı öldürmüşler hemen Sanırsınki herkes el bebek gül bebek bakıyor aracına, 2017 model araçlar var satılık alayı kazalı belalı boyalı değişenli, sorunlu vs..O periyodik bakım aralıkları ortalama standartlara göre belirleniyor, 15.000 km bakımı varsa o yağ hemen 15.001 km de fonksiyonunu yitirmez merak etmeyin, siz yinede götürün yaptırın bakımınızı en kısa sürede.
  • Kendi kendine çatlayan teyp ses düğmesi sorununu çözmek için arkadaşım servise gitti, servisin cevabı garanti dışı, iyi peki yinede yapalım o zaman, servisin cevabı bizde öyle parça bulunmaz komple ekran değişecek ücreti 4000-5000 lira, orjinal parçayı araç sahibi almanyadan getirtti, yetkili servise gidildi takılması için, yetkili servis biz ellemeyiz dışardan gelen parçayı dedi, daha uzatmak istemiyorum
  • O yüzden son dakikaya bırakmamak lazım bakımını. 13,14 binlerdeyken elinize gen ilk fırsatta bakıma gitmek lazım. İsterseniz randevunuzu da alın şimdiden ancak yer bulursunuz. Yetkili serviste 3 filtre bir de yağ değişimi 4 saat sürüyor arkadaş bu kadar uzatacak ne varsa anlamadım. Toyota için konuşuyorum tani bunu arkadaşların arabaları götürüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Reis-Bey

Adam arabanın bakımını 4000 km geçirdi diye arabayı öldürmüşler hemen Sanırsınki herkes el bebek gül bebek bakıyor aracına, 2017 model araçlar var satılık alayı kazalı belalı boyalı değişenli, sorunlu vs..O periyodik bakım aralıkları ortalama standartlara göre belirleniyor, 15.000 km bakımı varsa o yağ hemen 15.001 km de fonksiyonunu yitirmez merak etmeyin, siz yinede götürün yaptırın bakımınızı en kısa sürede.

Rodaj suresınde sıfır motorlarda surtunmeden dolayı demır tozları olusur ve yag karterınde bırıkır. Bazı fırmalar 1000km den sonra yag degısmı ıcın cagırırken durumdan haberdar bazı arac sahıplerı bıreysel olarak degısım yapar. Ilk 19bın km aynı yag ıle kullanılmıs bı aractan bahsedıyoruz, garantı dısı kalması muhtemel 2. El satısını olumsuz yonde etkıleyecek. Sahsen pıyasanın 10bın tl altında satsa almam bu aracı

Bu arada sız boyle dusunmeye devam edın sonra konular acılıyor, 100bın km yı goremeden pert olan motorları goruyoruz. Iste bu araclar :)

• Bu kadar km gecince garanti disi kalir miki?

• Açılın ben doktorum :)

Hocam aynı durum benim başıma geldi. 15bin bakımına 20 bini geçince gittim. Bir sıkıntı olur mu diye sorduğumda eu6 motorların neredeyse rodaja ihtiyacı olmadığını söylediler. Garanti ile ilgili derdinizi güzelce anlatırsanız sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Bende sizin gibi hem iş hem aile aracı olarak kullanıyorum. Bir defasında bayram öncesi servis randevusu bulamadığım için bayram tatilimde 2-3 bin km lik yolu vw servisinin önerdiği yağı 1 lt. ilave ederek tamamlamıştım. Doğuş oto kendisi bu şekilde önerdi ve bayram sonrası randevu oluşturdu. Bir sıkıntı olmayacağını aslında 2-3 bin km lik opsiyonlarının her zaman olduğunu söylediler.

Bu arada 15 bin bakımına 20 binden sonra gitme sebebim ise benim aracımda avrupa bakım periyotları yüklü gelmiş. Teslim ederken servis değiştirmemiş ya da unutulmuş. Yani aynı araçlar avrupa kullanıcıları ve ya yolları (nasıl demek isterseniz) için 30 bin km periyotlarla bakıma giriyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ercandrsn kullanıcısına yanıt
    30 bin den emin misiniz?eğer böyle ise çok uçurum varmış.25-30 olsa anlarım da 15-30 2 kat çok fazla
  • Bir tanıdığım 1.5dci motoru 40binde bir bakıma sokuyor, en son v kayışı kopunca gitti hatta Araç hala saat gibi o da ayrı mesele.

Toyota için konuşayım 3bine kadar problem olmadığı ama üstü için garanti sonlandırma yapılan araçlar olduğu söyleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: masterap

quote:

Orijinalden alıntı: Reis-Bey

Adam arabanın bakımını 4000 km geçirdi diye arabayı öldürmüşler hemen Sanırsınki herkes el bebek gül bebek bakıyor aracına, 2017 model araçlar var satılık alayı kazalı belalı boyalı değişenli, sorunlu vs..O periyodik bakım aralıkları ortalama standartlara göre belirleniyor, 15.000 km bakımı varsa o yağ hemen 15.001 km de fonksiyonunu yitirmez merak etmeyin, siz yinede götürün yaptırın bakımınızı en kısa sürede.

Rodaj suresınde sıfır motorlarda surtunmeden dolayı demır tozları olusur ve yag karterınde bırıkır. Bazı fırmalar 1000km den sonra yag degısmı ıcın cagırırken durumdan haberdar bazı arac sahıplerı bıreysel olarak degısım yapar. Ilk 19bın km aynı yag ıle kullanılmıs bı aractan bahsedıyoruz, garantı dısı kalması muhtemel 2. El satısını olumsuz yonde etkıleyecek. Sahsen pıyasanın 10bın tl altında satsa almam bu aracı

Bu arada sız boyle dusunmeye devam edın sonra konular acılıyor, 100bın km yı goremeden pert olan motorları goruyoruz. Iste bu araclar :)

Bu araç 15.000 km de servise gitseydi sorun olmayacaktı da 19.000 km de gidecek diye motor gitti öyle mi? 1000 km yağ değişiminden 0 araç alanların %90'ının haberi yoktur

• .twin.turbo. . kullanıcısına yanıt
    Trabzonda da vw servisi var ki

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.